Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edita Sipeky: A fogyás magasiskolája - Olvastad? Hallottál róla? fórum

Edita Sipeky: A fogyás magasiskolája - Olvastad? Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
65. 0716d92a9e (válaszként erre: 60. - Zena01)
2010. máj. 14. 00:30

Neked azt ajánlanám, hogy a felkelési, illetve lefekvési idődhöz számold az étkezéseket. Én is ezt tettem. Hiába reggelizel sokat, ha utána lefekszel aludni..

Mikor felkelsz, kb 3-4 órán belül egyél valamit. Neked itt kezdődik a napod.. De figyelmeztetlek, hogy aki nincs kipihenve, annak nincs ereje arra sem, hogy fogyjon. A szervezeted csak raktározni fog, ha folyton fáradt vagy..

2010. máj. 14. 00:25

Egy tipp:

Ha elosztod az egésznapi kaját, nem fogsz habzsolni lefekvés előtt.

Nekem ezen még dolgoznom kell, mert én is éjszakáztam másfél évig, és hajnali fél kettőkor mindig jelzett a testem, hogy enni kéne valamit. Akkor is, ha dolgoztam, akkor is, ha nem. Felkeltem az éjszaka közepén, hogy húú! de éhes vagyok.. Több reggelivel, és egyre kevesebb éjjeli evéssel sikerült kiiktatni, de a vacsora, még mindig húzós..

Ha rendesen reggelizel, (amit én nehezen szoktam meg, de sikerült úgy, hogy később reggelizem) kevesebb az esélye, hogy napközben habzsolni fogsz. Ha legközelebb csak ebédelsz, (desszerttel!) nem fogod kívánni a nasit vacsoráig. És mivel egész nap rendesen ettél, vacsorára már csak egy kis kiegészítés kell. Bár ma pl húzós volt.. Este 9-kor értem haza a melóból és anyócám borsólevest főzött utána pedig rántott csirkét rizibizivel.. (Hmm..) Mivel mindkettőt enni akartam, maradtam a kisebb adagnál, mindkettőnél..:)

Nagyon fontosnak tartom, hogy legalább ebéd után egyek valami édességet, mert akkor kevesebb az esélye, hogy vacsora után zabáljak. Ma ez kimaradt, és érzem is, hogy jól jönne valami nasi.. Még szerencse, hogy most nincs itthon csoki, mert nagyon megkívántam.. :)

63. 0716d92a9e (válaszként erre: 58. - Gigi80)
2010. máj. 14. 00:10

43-74 kg voltam, mikor hozzákezdtem, és ez felment 75-re. Gondolom számított rá a szervezetem, hogy "ez megint eszik, utána meg kitalál valami megvonást, tartalékoljunk egy kicsit.." Ezután pedig rohamosan lefelé. Persze nem a szó szoros értelmében, mert másfél hónap alatt 5-6 kg-t fogytam, és ezt mindenki ideálisnak tartja, akiről eddig hallottam/olvastam. Ez a lényeg..!

Nagyon sok helyről hallottam, hogy a lassú fogyás a legjobb, mivel így van a legkevesebb esély rá, hogy visszajöjjön.

Higgyétek el, megéri! Élő példa vagyok rá..!:)

62. 0716d92a9e (válaszként erre: 70. - Inndda)
2010. máj. 14. 00:04

Erre muszály megírnom, hogy én is észrevettem, hogy kevesebbet eszem, mióta amit megkívánok, mindenből eszek..

De hát ez a lényege.. Ha megkap mindent a szervezet, amit igényel, akkor nem raktároz, illetve a raktárakból vesz el, ha kell neki valami.. Megnyugszik, hogy rendesen kapja a maga részét, és kikapcsolja a vészjelzéseket.

Például nagyon meglepődtem, mikor kiderült, hogy mikor megvan, akkor is fogytam. Pedig ilyenkor felpuffad az ember, és többet is eszik néha/általában.. Alig vártam, hogy elmúljon a mesim és utána is ráállhassak a mérlegre. ..mint ahogy most is..:) Ki gondolná, hogy haverok lettünk a mérleggel..:D

61. 0716d92a9e (válaszként erre: 56. - Zena01)
2010. máj. 13. 23:56
Nekem egyáltalán nem. Egyszerűen a hormonok is befolyásolják az ilyesmit.. Nálam menzesz közeli időszakokban jelentkezik leginkább..
60. zena01 (válaszként erre: 59. - Gigi80)
2010. máj. 13. 20:21
Érdekes, hogy én sem vagyok éhes, csak reggel. De akkor iszonyúan. Igaz akkor érek haza a munkából.
59. Gigi80
2010. máj. 13. 19:09

Voltam ma fodrásznál.Elégedett vagyok a hajammal csak titokban mondom feszt a tükörben lesem magam.

Valahogy nem is vagyok éhes pedig csak pár falatot vacsiztam.Szerintetek ez hülyeség ?

58. Gigi80 (válaszként erre: 55. - 0716d92a9e)
2010. máj. 13. 09:19
Nem híztál attól h mindent ettél?
57. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 56. - Zena01)
2010. máj. 13. 07:40

Szerintem is abszurd, már ami a megszokást illeti....mert ilyet NEM SZOKTUNK!! De kit érdekel? Jól esett? Egészségedre!

Én egyszer -igaz, gyerek koromban-lekváros kenyeret ettem zöldpaprikával......igaz, senki nem volt a családból a közelemben.... :)) Ezen ne izgasd magad szerintem.

Énnekem meg sokszor mindegy....úúúúúgy ennék valamit....legtöbbször persze valami rágcsát, nasit, szóval igen ritkán vagyok éhes. Erre valami ötlet???

Pár éve jártam tornázni minden nap.....külső látszatja semmi....viszont a lelkemnek nagyon jó volt. Abba kellett hagyni, nem bírtam a bérletet anyagilag. De nem fogytam egy dekát sem kb. fél év alatt.

56. zena01 (válaszként erre: 55. - 0716d92a9e)
2010. máj. 13. 07:13
Ma reggel lekváros palacsintát ettem, sajtot,szalámit és hagymát. Na ezt kívántam. Ez nem abszurd?
2010. máj. 12. 22:01

Eleinte én sem tudtam, hogy mit kívánok, de a szervezet akkor is tankol, ha mindent eszel.. Összeszedi ami kell neki, a felesleget meg vagy üríti, vagy raktározza zsírként. Az a lényeg, hogy ha minden hiányt pótoltál, akkor kezd meg fellélegezni a test, és érezni fogjátok, hogy mit ennétek leginkább. Csak ki kell várni..

De addig is a testmozgás mehet.. Én több, mint fél éve tornázom hetente 1-szer, 2-szer, de eddig semmi látszata nem volt.. Most viszont nem lóg rajtam a bőr, vagy a hasam.. (Pedig a hasam látványosan laposabb lett!!) Ez mindenképpen pozitív! :)

Tegnap felvettem egy kifogyott nadrágomat, és megjegyezte a kolléganőm, hogy borzalmasan kifogytam belőle, minek hordom.. Erre a kérdésre nem tudtam mást mondani, önmagában volt a válasz: Hogy így mindenki megjegyezte, hogy csüng rajtam a nadrág...! :) Szóval jól megszívtam magam dícsérettel, és mehet tovább a fogyás!! :D (Mostmár kisebb méretű nadrágokban persze..) :D

54. zena01 (válaszként erre: 68. - Timmy84)
2010. máj. 12. 13:31
Gratulálok! Csak az a baj, hogy én nem tudom mit kívánok.
2010. máj. 7. 06:50

Nagy hírem van, átléptem ma reggel a bűvös 70-es határt! Azok után, hogy tegnap nem bírtam az étvággyammal, ma 69 kg vagyok!!!

El sem hiszem! Imádlak Edita! :D

2010. ápr. 29. 21:44

[link]

Itt a 38. hozzászólásom csak róla szól. Nekem ez jött le Arról, hogy nem tetszik magadon semmi, ő azt írta, hogy neki a saját keze tetszett, és azt dicsérgette, abból indult ki. Nekem a fülem, amivel így vagyok.. :)

51. zena01 (válaszként erre: 46. - 0716d92a9e)
2010. ápr. 29. 17:15
Mi a titka? Mit csináltál másképp? Egyébként gratulálok!!!
50. zena01 (válaszként erre: 49. - Gigi80)
2010. ápr. 29. 17:14
Nekem is nehezen megy a megértés, vagy az elsajátítás? Lehet, hogy valamit rosszul csinálok?
49. Gigi80
2010. ápr. 29. 12:54

Sziasztok.

Nekem is egy kicsit nehezen megy a könyv megértése,régóta keresek valahol egy fórumot ahol beszélgethetnénk,de mindenhol ki van halva.

Szerintem elég nehezen értelmezhető a könyv(vagy én vagyok béna?) talán a fordítással van a gond.

Szóval jó lenne ha segítenétek nektek tulajdonképpen mi jött le az egész könyvből?

Nekem annyi hogy tudatosan próbálom kerülni a negatív gondolatokat magamról.És próbálok a tükör előtt tetszelegni,na de mit mondjak elég nehezen megy.Hogy gondoljak magamról szépet ha mutat a tükör amit mutat.

Ötletek?

48. 0716d92a9e (válaszként erre: 47. - Zena01)
2010. ápr. 22. 22:48

Nálam azt hiszem nagy szerepet játszott, hogy most szakítottam, és most tettem le a pánikbetegségemre felírt gyógyszert, úgyhogy most szinte kivirágoztam. Ezt mindenki észreveszi körülöttem.. Nagy segítségemre van Edita. Viszont kezdek lazulni, így újra elolvasom a könyvét, ha lesz rá időm. Feldob, és az önbizalmamat is megerősíti. Ad egy lökést, hogy tovább tudjam folytatni. A lényeget aláhuzigálom közben, így nem kell majd mindig teljesen végig olvasnom.. Emellett kb fél éve járok hetente egyszer-kétszer tornázni, de eddig meg sem mozdult a mérleg nyelve.. Most látványosan máshogyan öltözködöm, bár itthon még mindig tökéletesnek tartom a bemelegítő, póló eggyüttest. Nem merem kidobni csak úgy.. összekoszolni tökéletes..

szerintem olvasd el te is mégegyszer. Én most olvasom harmadjára..:)

47. zena01 (válaszként erre: 46. - 0716d92a9e)
2010. ápr. 22. 18:39

Gratulálok!

Én még mindig semmit. Nem értem, miért.

2010. ápr. 21. 15:37

75-ről szűk 2 hét alatt 71 kg-ra fogytam!!

Hawaii! :)

45. kisstoth (válaszként erre: 43. - 0716d92a9e)
2010. ápr. 20. 20:44
Köszi, sajnos erről már lemaradtam. De a Vatera tényleg jó ötlet.
44. 0716d92a9e (válaszként erre: 41. - Zena01)
2010. ápr. 15. 23:20
Hülyeségnek tűnik a tükör előtti tetszelgés, de nagyon jó hatással van rám mind fizikailag, mind lelkileg. próbálgasd.. Én eddig csak azt ettem, amit megkívántam, mégis fogytam, és kezdem érezni a 4 órás intervallumokat is..
2010. ápr. 15. 23:18

Én rendeltem a vaterán. Tökéletes állapotban kaptam meg, de szerintem a neten utána tudsz nézni, hogy hol kapható.

A zsibvásáron ma fog egy lejárni. A levelem után 18 órával. Ha beírod a Google-ba, biztos megtalálod akárhol..

2010. ápr. 15. 17:38

Lányok, hol lehet megszerezni a könyvet ?

Köszi

41. zena01 (válaszként erre: 40. - 0716d92a9e)
2010. ápr. 15. 17:20
Én is másodjára olvastam, de nálam valahogy nem működik. Két hét alatt semmi. Vagy én vagyok türelmetlen?
2010. ápr. 13. 00:07

Fellendíteném az oldalt.. :D

Én még csak nemrég olvastam a könyvet, másodjára..

Igen, elég nehéz a felfogásom, elsődjére nem értettem, hogy mit kell tennem.. Vagy csak érnem kellett még rá egy kicsit.:)

Másodjára ittam a szavait. Pár nap alatt 2 kilót fogytam. Talán sokaknak ez csekélység, de nekem nem.

Fél éve tornázom rendszeresen, hogy megmozduljon a mérleg nyelve. Kb 2 éve próbálkozom kúrákkal, bár inkább csak az elemezgetésén. Eddig egyik sem tetszett, nem tudtam volna betartani. Amit kipróbáltam, az pedig eredménytelen volt. Most szakítottam nemrég a párommal, és nagyon sokat segített Edita tanácsa, bíztatása. Ebből próbálok erőt meríteni, hogy folytathassam.

Talán sikerül elővarázsolnom a hernyóból a pillangót..!

Lányok! Rázzuk le magunkról a letargiát, és pihenjünk, ha szükségünk van rá. Mit veszíthetünk? Hájat? Az nem hiszem, hogy valakinek is hiányozni fog.

És ha nem válik be? Nem megéri egy kicsit magunkba nézni, és eltöprengeni, hogy mitől van minden a mi vállunkon? Ha más nem, legalább szellemileg frissebbek leszünk, és pihenten folytathatjuk a mindennapjainkat.

Én csak azt sajnálom, hogy ezt nem tanítják az iskolában...

39. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 37. - Csera)
2009. máj. 18. 07:42
Itt a Hoxán, az apróban!!:))
38. 7aab4d3657 (válaszként erre: 35. - Judit333)
2009. máj. 14. 16:12
Mindenesetre ne idegeskedj :-)))) Az egyik lényege ennek a diétának pont az, hogy nem stresszeld magad :-))) Ha egyik nap 5 óra múlva eszel, nem 4 óra múlva, akkor sem lesz semmi baj. A fontos, hogy sokkal kevesebbet egyél, mint azelőtt, és rendszeresen!
37. csera
2009. máj. 14. 13:53
Nem tudjátok fenn van a könyv valahol a neten?
2009. máj. 13. 19:34
Sziasztok! Én olvastam és imádom a stílusa miatt. Egyébként biztosan igaza is van sok mindenben. Nagyon jó humora van.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook