Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az édesítőszerek milyen hatással vannak az emésztésre? fórum

Az édesítőszerek milyen hatással vannak az emésztésre? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. 55Judit (válaszként erre: 44. - Babi11)
2020. aug. 10. 16:46
Véleményem szerint senkinek nem kellene addig várni míg gondot okoz a szervezetének a cukor. Előbb is el lehet hagyni.
46. 55Judit (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2020. aug. 10. 16:45
Xillitből könnyű annyit fogyasztani hogy meghajtson. Én Xukor zérót használok, azt sem sokat. csak kávéba teszek. Ha magtejeket készítek abba méz kerül ha édesen kívánom, de leginkább natúr iszom. Ha nyers tortán, vagy egyéb édességet készítek az ritka, de akkor az édesítő kiráky datolya vagy méz.
45. NomNom (válaszként erre: 44. - Babi11)
2020. aug. 10. 16:37
Cukor/édesítő nélkül is meg lehet szinte mindent enni/inni. Nálunk nincs édesítőszer, az 1 kg cukor meg nem is tudom mióta van a szekrényben.
44. Babi11 (válaszként erre: 41. - Hekate)
2020. aug. 10. 16:15
Nekem muszáj.Nem vagyok cukorbeteg,de nem tudja feldolgozni a szervzetem a cukrot. Édesítőből is csak fruktózmenteset használhatok. Gyöümölcsből sem ehetek 1 db-nál többet,azt is érzem,hogy nem jó.
43. 0c4eeadbce (válaszként erre: 42. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 10. 14:33
Mellèkíze nincs, jó ízűek.
2020. aug. 10. 14:29
Az èn emèsztèsemnek semmi baja tőlük. Mondjuk nem fogyasztok túl sokat belőle, kávèba ès teába teszem, meg nèha ètelbe.
41. Hekate
2020. aug. 10. 14:21

Ami mű, az már eleve nem lehet hibátlan! Nézzünk csak jobban körbe az életünkben...


Személy szerint.. édesítőszeres vackokat soha nem vettem, veszek és nem is fogok. Egyetlen egy forintot sem érnek. Borzalmas az ízük..s mivel mű... nyilván nem egészségesek. Aki azt hiszi.. hát ö..csak sajnálni tudom.

2020. aug. 10. 13:42
Pár éve elhittük a feleségemmel, hogy a mesterséges édesítőszerek jobbak, mint a természetesek, és nagymértékben alkalmaztuk őket, tabletta, por és folyékony változatban is, nagy készleteket halmoztunk belőle. És egyszer csak el kezdtem durván szédülni, sokszor nekiestem a falnak a munkahelyen, végül a főnököm küldött el kivizsgálásra. Kórházba kerültem, sokféle vizsgálat után sem tudták megmondani, mi az oka, végül az ideggyógyászatra irányítottak, ahol tüneti kezelésként gyógyszereket írtak fel, amiknek hatsására csökkent ugyan a szédülés, de jött mindenféle mellékhatás. A feleségem is el kezdett szédülni. Eléggé elkeserítő helyzet volt. És egyszer csak a TV-ben mondták be a hírekben, hogy az amerikai katonáknak a káros cukor kiküszöbölésére az étkezési csomagjaiba adott mesterséges édesítőszerek okozták az „öbölszindróma”, ami az amerikai katonák tömegénél jelentkezett, titokzatos szédüléseket, rosszulléteket, ájulásokat okozott, az öbölháború idején. Feleségemmel egymásra néztünk ekkor, és kidobtuk az összes mesterséges édesítőszerünket, amiket mi is fogyasztottunk, és már egy hét múlva elmúltak a szédülés rohamaink. Már nem iszunk semmiféle cukros vagy „cukormentes”, „természetes nagy gyümölcs tartalmú „üdítő”-nek nevezett szörnyűséget sem. Rendkívül káros hatásúak, a fruktózzal az élen! Győzd le a nem természetes, csak beléd neveld édesség utáni vágy káros szenvedélyedet! Honfoglaló őseink nem termesztettek és nem ettek gyümölcsöket, és nem lettek vitamin stb. hiányos betegek!
2020. júl. 15. 08:09

A férjemről év elején derült ki, hogy cukorbeteg. Így nála ugye nem csak a cukrot kellett lecserélni...

Mi a negyedannyit használjuk neki a kvba, sütikbe. Krémekbe inkább a Süssina folyékonyját. Egyiknek sincs mellékíze, mellékhatása. 😊

38. globus (válaszként erre: 36. - Unom)
2020. júl. 3. 17:43
Abba nem teszek semmit. Nagy ritkán azt a picike kapszulás tejszínt. Teljesen jó.
37. globus (válaszként erre: 35. - Porkkala)
2020. júl. 3. 17:42
Furcsa, mert amikor elhagytam a direktben cukorevést, csapásra édessé váltak a korábban íztelennek vélt élelmiszerek. Például az étcsoki, amit mindig utáltam a keserűség miatt. A savanyú gyümölcsök. A paradicsom. Cukormentes keksz is édes.
36. unom (válaszként erre: 34. - Globus)
2020. júl. 3. 17:34
Én jó ideje édesítővel iszom a kávét. Annyira megszoktam, hogy engem már a cukros hajt meg.
35. Porkkala (válaszként erre: 34. - Globus)
2020. júl. 3. 17:28
Ah hol lehet olyat kapni,én pont az ellenkezőjét tapasztaltam,hogy a cukormentes sütik nem elég édesek nekem.. :(
34. globus
2020. júl. 3. 11:41

Egyiket sem bírom. Hasgörcsök, felfúvódás, gyakori wc-látogatás. Talán még a stevia, de borzalmas mellékíze van.

Könnyen felejthetők.

Érdekes, hogy a készen vett cukormentes sütik olyan édesek, mint az atom, cukorral még sosem sikerült ennyire gejlt csinálni.

33. Porkkala (válaszként erre: 31. - Alessandro)
2020. júl. 3. 11:26

Köszi neked és a többieknek is a tanácsot!


Azon vagyok, hogy új recepteket tanuljak, már ki is van nyomtatva egy csomó amit szeretnék kipróbálni :)


Nincs is tervben, hogy lemondjak az édességekről, csak most már nem azokat fogom enni amiket eddig (csokikat és hagyományos sütiket), hanem a magam készített dolgokat.


Megmondom őszintén, cukrászdában még finom cukormentes sütit sajnos nem ettem, biztos van olyan, de még nem sikerült ilyenbe botlanom. Az is igaz, hogy én nagyon durván édesen ettem mindig mindent (alapvetően a legcsokisabb, legnugátosabb legragacsosabb dolgokra repültem rá, a gyümölcsös sütik hidegen hagytak), szóval lehet, hogy csak az én ízlésemnek nem jöttek be ezek a reform sütik, más meg azt mondja ugyanarra, hogy nagyon jó.


Szóval az édesség intenzitásából engednem kell az tuti, mert annyi édesítőszer ami kompenzálja az eddig bevitt cukrot, az úgy látszik KO a hasamnak. 2 nap volt mire kihevertem.

32. df1e1c376c (válaszként erre: 31. - Alessandro)
2020. júl. 2. 15:43

Én xilitet ettem sütiben, lekvarban átmenet nélkül, semmi bajom. De sok embert egy kiskanálnyi is meghajt.

1000 éve nem sütők, főzök be, az én mennyisegem én, ami főzéshez kell, számomra nem érezhető a mellekize.

A stevianak szerintem nagyon pocsék íze van, és mindenen átütő.

Én a műanyag edesitoket sem bírom az ízük miatt. Ragoban meg egy-ket cukorkaban oké, de italok van, edessegben, pfejj... Akkor inkább csak víz (édességes meg úgysem vagyok.)

31. Alessandro (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2020. júl. 2. 15:33

Akár természetes, akár mesterséges édesítőt használsz mindegyikből csak keveset használj. A legfontosabb, hogy a cukor elhagyásakor fokozatosan kell átállnod az édesítőszerekre. Mindegyik másként édesít ezt neked kell kipróbálnod. És igen, az édesítőszerek bizony meghajtják az embert, ha sokat használsz belőlük, és ha nem fokozatosan szoksz hozzá. Egy biztos, hogy nekem sem az eritrit, sem a xilit nem jött be, mert mellékízt érzek az édes mellett. A stevia nagyon édes nekem, de annak is van egy kesernyés mellékíze. Jelenleg a Pennyben veszem a folyékony édesítőszerüket és keverem egy kis folyékony steviával. Így kevésbé érzem, hogy mellékíze lenne. De ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy neki "mi jön be", mert nem vagyunk egyformák.

Mivel nagy az igény rá, a jobb cukrászdákban már régóta lehet kapni cukormentes süteményeket, fagylaltokat, amiket szintén édesítőszerekkel készítenek. És még valami, nem kell lemondanod az édességekről, csak meg kell tanulnod édesítőszerrel elkészíteni azokat. A neten rengeteg ilyen receptet találsz.

30. Guruljka (válaszként erre: 26. - Delbuk)
2020. júl. 2. 14:53

Egy általam értelmesnek tartott ember egyik kedvenc érve: a mérges gomba is természetes.

Ha eleve csökkentjük az édes dolgok fogyasztását, akkor a normál cukor bevitele is lecsökken, és nem érdemes valami drágább és macerásan megszokható helyettesítőre váltani.

2020. júl. 2. 14:29
Lehet menni fog tőle a hasad
28. Guruljka (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2020. júl. 2. 14:29
Nem a tepsi süteményektől lesz valaki cukorbeteg, de lássuk be: az önfegyelem hasznos erény, a rendszeresen sütött tepsi sütemény nem azonos a földi boldogsággal, és érdemes kicsit egészségesebben táplálkozni.
2020. júl. 2. 13:22
Eritrit szerintem jó. De minden cukoralkoholnál fontos, hogy először keveset és folyamatosan növeld, különben puffasztanak. Hozzá fog szokni a bendőd, nagyon kevés embernél okoz tényleges gondot.
26. delbuk
2020. júl. 2. 13:17
Attol, hogy valami termeszetes, meg lehet egyeni erzekenyseg ra. A xilit sokaknak okoz emesztesi gondot nagy mennyisegben. En is a negyedannyit (1:4) ajanlom, az jellemzoen nem okoz problemat, es talan annak van a legkevesebb mellekize, viszont tenyleg negyedannyi kell belole. Ha kell a tomege is (bizonyos sutiknel), en akkor kombinalom eritrittel, vagy xilittel. A sutisutest nem kell elfelejteni, csak megfelelo alapanyagokat kell hasznalni. Erdemes az afonyamamora blogot atnezni, kiprobalt, egeszseges, es finom receptek vannak.
2020. júl. 2. 13:12
Én ezt a témát nem akartam a betegségekre kihegyezni, értem, hogy jószándékból írtok amit köszönök, de ez csak egy kérdés volt amire megkaptam a választ! :)
24. bnedora (válaszként erre: 22. - Magdi985)
2020. júl. 2. 12:45
Azért, mert aki nem tud semmit a cukorbetegségről, az nem gondolja át, hogy mivel jár. Tévedés azt hinni, hogy a sok cukortól lesz valaki cukorbeteg.
23. 346cfad937 (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2020. júl. 2. 12:40
Én Negyedannyi édesítőt használok, de csak ritkán van rá szükségem. Semmilyen mellékhatást nem tapasztalok.
22. Magdi985 (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. júl. 2. 12:38

Pont erre utaltam én is....Ezek a diétás lisztek, édesítők csak a lelkiismeretnek tesznek jót. Amúgy meg jobb nem tudni, hogy mi van vagy mi nincs bennük.

Sosem értettem, hogy a cukorbetegség előszobájában miért nem tudják az emberek betökélni maguknak, hogy nem sütnek nagy tepsi süteményeket, hanem egyszer egy héten elsétálnak egy cukrászdába, ahol megesznek egy szelet nagyon finom süteményt és annyi.

21. Amaunet (válaszként erre: 15. - Porkkala)
2020. júl. 2. 12:20

Dehát az életed múlik rajta!


Ha nem is most/pillanat, de hosszútávon igen.

20. bnedora (válaszként erre: 15. - Porkkala)
2020. júl. 2. 12:17
Ilyen nincs. Mindent meg lehet szokni. Kíváncsi lennék rá, hogy akkor is ezt mondanád, ha cukorbeteg lennél? Mert én az vagyok. Naponta 4x inzulinozom magam, és 2-3x vércukormérést csinálok. Hidd el, nem könnyű... Bár időben tudtam volna én is életmódot váltani.
19. NomNom
2020. júl. 2. 12:08
*ehetsz
18. NomNom (válaszként erre: 15. - Porkkala)
2020. júl. 2. 12:08

Csinálj banános dolgokat túlérett banánnal.;) Az elég édes.

Bár nem tudom milyen problémád van, gyümölcscukrot érhetsz?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook