Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az édesítőszerek milyen hatással vannak az emésztésre? fórum

Az édesítőszerek milyen hatással vannak az emésztésre? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. NomNom
2020. júl. 2. 12:05

Haaaaat Igazából nem tudom melyik teljesen veszélytelen és mellékhatásoktól mentes.

Én elég sokat olvastam erről és mindig arra jutottam, hogy a legjobb kiiktatni az édeset amiből csak tudom és inkább nagy ritkán cukor...

Ha gondod van az elhagyásával nem tudom hogy oldható meg. Én kávéba ilyesmibe egyáltalán nem rakok édeset, nem is kívánom már. Ha nagy ritkán cukor kell, inkább megeszem egy rendes sütit vagy csokit.

Steviát szoktak mondani de az a baj hogy azt is felütik más édesítővel.

Esetleg a kókuszcukor de azt sem lehet ész nélkül enni.

Az aszpartam és szacharóz tartalmúak a legrosszabbak.

2020. júl. 2. 12:05
Még egyszer köszönöm mindenkinek, akkor most már biztosan ennek a számlájára írhatom ezeket az emésztési problémákat.
15. Porkkala (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2020. júl. 2. 12:03

Köszi, valaki szintén írta a süssina-t majd megnézem!


Én sajnos nem tudok meglenni nélküle, de legalábbis az édes íz nélkül biztosan nem. Jó, ha az életem múlna rajta akkor lehet mást mondanék.

2020. júl. 2. 12:02
Általában az édesítőszerek nagyobb mennyiségben hasmenést okozhatnak. Próbálj meg minél kevesebbet használni belőlük. Nem könnyű, de akaraterővel le lehet szokni az édes ízekről. Amennyiben ezt orvos tanácsolta, jó ha betartja az ember.
13. Amaunet (válaszként erre: 6. - Porkkala)
2020. júl. 2. 11:58

Én a süssina-t használom már évek óta, de nem ipari mennyiségben.


Cukrászdában is lehet kapni cukormentes, diabetikus sütiket - már ha "beszabadulsz".


Egyébként meg lehet lenni cukor nélkül.

12. Porkkala (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 11:55

Hm és leginkább azt használtam mert abban nem éreztem mellékízt (az eritritnek szerintem van egy furcsa íze.)


Szerencsére pont elfogyott a csomag, úgyhogy akkor nem újítom be köszi!

11. Porkkala (válaszként erre: 8. - Unom)
2020. júl. 2. 11:54
Köszi! :)
10. Porkkala (válaszként erre: 7. - Magdi985)
2020. júl. 2. 11:54

Értem, nem akartam belemenni a problémámba, de amúgy csak annyit kötött ki a doki, hogy kristálycukrot és mézet ne.

A fehér lisztet már csak önszorgalomból hanyagolom :)


Na mindegy is, az édesítőszereket most mindenképp hanyagolni fogom egy dabrabig vagy legalábbis nézek más opciót.

9. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2020. júl. 2. 11:45
A xilittől megy a hasad. Nagymértékben hasmenést okoz.
8. unom (válaszként erre: 6. - Porkkala)
2020. júl. 2. 11:42
Nekem nem fontos, hogy természetes legyen. Én sütésben a Süssina portugál használom, kávéval pedig azt ami épp a kezembe került a boltban.
2020. júl. 2. 11:40

Nyilván nem tudjuk miről van szó, de hogyha orvos tanácsolta, akkor valószínűleg az egészségről. Az egészség miatt meg érdemes az embernek a akaraterejét megacélosítani.

A teljes kiőrlésű liszt, rizs liszt, zabpehely liszt, Norbi liszt, Szaffi liszt, természetesen jobb mint a sima fehér liszt, de még így is brutálisan sok felesleges kalória és rettenetes mennyiségű szénhidrát. Elég ehhez csak a csomagoláson feltüntetett tápanyag adatokat elolvasni.

De persze mindenki maga dönti el hogy mit csinál.

6. Porkkala (válaszként erre: 3. - Unom)
2020. júl. 2. 11:36

Van esetleg tipped, melyiket lehetne megpróbálni még?

Neked mi vált be?

Még a steviáról tudok :)

5. Porkkala (válaszként erre: 4. - Magdi985)
2020. júl. 2. 11:35

De miért, ha édesítőszerrel és nem fehér liszttel készítem? :)

Ha egyáltalán nem eszem ilyesmiket akkor pár héten belül beszabadulok egy cukrászdába és ott vagyok ahol a part szakad..

2020. júl. 2. 11:32
Amennyit a kávéba teszel, attól nem lesz semmi gond. Viszont gyanítom, ha orvosi tanácsra hagytad el a cukrot, akkor a süti sütésnek még a gondolatát is el kellene felejteni.
3. unom (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2020. júl. 2. 11:27
A XIII és az eritrit nekem se vált be. Próbáld megtalálni azt, amelyiket tolerálja a szervezeted.
2020. júl. 2. 11:24
Folyamatosan kellett volna hozzászoktatni a szervezeted, mert hirtelen nagy mennyiségben tényleg okoz problémát.
2020. júl. 2. 11:20

Sziasztok,


Pár hete a kristálycukrot orvosi tanácsra kiiktattam az étrendemből, helyette cukorhelyettesítőket használok (kávéba tablettát, egyébként pl sütéshez eritritet vagy xilitet).

A probléma, hogy borzasztóan édesszájú vagyok, így elég sokat használok belőlük, hogy megkapjam ugyanazt az élményt amit a cukros dolgok nyújtanak :D

A hasam egyébként is érzékeny, de most lehet túltoltam az édesítőszereket mert napok óta kuruttyol, fáj, hasmenésem is többször volt.


Ez lehet a túlzott édesítőszer használattól?

PEdig úgy tudom a xilit természetes alapú :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook