Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ebben az esetben lakás kérdésben mi lehet a jó megoldás? fórum

Ebben az esetben lakás kérdésben mi lehet a jó megoldás? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
54. ×Csülökleves× (válaszként erre: 51. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 15:11

Ez rendben van, de Magyarországon albi mellett félretenni szinte esélytelen.


Ha azt vesszük, hogy a havi törlesztő kb ott mozog, mint az albérleti díj, akkor megéri sajátra költeni. A kisebb felújításokról, otthonosabbá tételről nem is beszélve. Más házát csinosítani, vagy az enyémet, talán nem mindegy.

Ha megtehetem és fix kerestem van, rendes végzettséggel, akkor minek külföldön nyomorogni, fület-farkat behúzni?

53. Százas Evelin (válaszként erre: 51. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 15:06

Értem. Két gyerek mellett nem lehet könnyű albérletet is fizetni, meg még megtakarítani is a majdani lakás vásárláshoz. Talán ha a kocsi törlesztő már lejárt, könnyebb lesz. Azért fontold meg, a megtakarításod elég gyorsan szaporodik-e, merthogy az nemigen kamatozik. Hány évet kell még vajon albérletben tölteni?

Nincs nekem ezzel problémám, a fórum sem pont a te helyzetedről szólt. :-) Bocs, belefér itt mindenkinek a saját példája, hozzáállása is. :-)

Persze hogy kutya kötelességed a gyerekekről gondoskodni, nem kérdés.

De olyat venni amire még nins pénzed, az nem a felelőtlen döntés kategórria, van annyira biztonságos mint az albérletben való tartózkodás, és mindemellett hozná ám azt a fele kiadás fele saját rész arányt, amit az előbb számolgattam. Nem tudom, tudsz-e havonta annyit félretenni, ami azt übereli.

Talán épp az volna a családodon mielőbb, és jobban segítő megoldás.

Na eldugultam, ennyi volt erről a mondanivalóm.

Dícséretes egyébként a családhoz való hozzáállásod. :-)

52. ×Csülökleves× (válaszként erre: 32. - Kicsimanóci)
2017. okt. 30. 15:05

12-14misiért tuti, hogy nem kapnak házat. De még telket sem, esetleg romot, amit lehet bontani.


20-25M alatt nincs Budapest környékén élhető, normális ház. Egyik ismerősöm pont ebbe futott bele. Pár éve még "palotát" árultak ennyiért.

51. 61a61656b0 (válaszként erre: 50. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 14:44

Nézd,az autónkat hitelre vettük.A törlesztőjet szerencsére egy fizetesbol is lazán kifizetjuk.Ha holnap ki kéne fizetni az egészet, akkor ki tudnánk fizetni,azért vettünk így,mert így nem kell megtakarításhoz nyúlni,én ezt úgy fogom fel,hogy vettünk a családnak bérletet egy hónapra,kész ennyibe kerül.

De ha egy lakást kéne holnap kifizetni,annyink viszont sajnos még nincs.

Van viszont két gyermekem,akikről nekem kutya kötelességem gondoskodni és én nem tartom esetünkben felelős döntésnek,ha valami olyat veszünk, amire jelenleg nincs pénzünk.

50. Százas Evelin (válaszként erre: 48. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 14:31

A fizetéssel muszáj fegyelmezettnek lenni, igen. Ebben a tekintetben nincs különbség az albi meg a saját lakás között.

Nade gondold azért át, hogyha elkezded fizetni a hitel törlesztőt, annak már a legelején is csak felerész kb. a kamat, a másik fele saját tőke csökkentő rész, ami idővel egyre nagyobb arányú. Ha ehelyett te azonos összegben albérletet fizetsz, abban nuku saját rész sincs. 110 ezres albérlet = 110 ezer ft kiadás. 110 ezres hiteltörlesztő = 55 ezer ft kiadás, a többi megy a saját bukszába. Ez azért eléggé kiegyenlíti a banki kamatokat, amik egyébként manapság már tényleg nem annyira ördögtől valóan kibírhatatlanok.

Egyébként én sem akarlak semmiről sem meggyőzni.

Hosszú távra eladósodni meg kizárólag csak fiatalon érdemes, ezek a példabeli fiatalok pl. szinte észre se vennék az azzal járó terheket, amik egyébként néhány év múlva már jelentősen csökkennek is. Minél hosszabb a táv, annál jobb a helyzet, közben infláció is van...

Valamikor régen kifejezetten "buli" volt az államnak tartozni. A devizahitelek aztán - jogosan - általános pánikot okoztak.

De mostmár nincs pánik. Nálad se az van valószínűleg, hanem valami spéci bank útálat. :-)

2017. okt. 30. 14:15
De amúgy nem akartam én vitát szítani,mindenki csinálja úgy,ahogy nekik leginkább megfelelő
48. 61a61656b0 (válaszként erre: 47. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 14:13

Ha nem fizetsz,ugyanúgy kihajítanak mint az albérletből.

Nekem ennyi pont elég ahhoz,hogy ne érezzem magam biztonságban.

Mi speciel berelunk és emellett gyűlik a sajátra a pénz.Ha osszegyűlt annyi,akkor keresünk egy házat ami tetszik és megvesszük.

Mi inkább egy másik családnak tesszük a zsebébe a bérleti díjat,minthogy egy cent kamatot is fizessünk.

Nekem meg ez a racionális gondolkodás,hogy nem adósodok el 20-25 évre.

47. Százas Evelin (válaszként erre: 43. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 14:08

Jogilag az saját. A banknak is van "tulajdonrésze" benne, de nem teszi oda be a lábát a bank, ha rendesen fizetik a törlesztőt. A bérlakás tulajdonos viszont beteheti, nem rosszindulatból de valami olyan változás állhat be az életében hogy szüksége van az addig kiadott lakására, mint ahogy írta is itt már valaki.

A hiteltörlesztős lakás pontosan abban az arányban saját tulajdon már, mint amennyit addig kifizettek érte. Tehát az amit fizetgetnek havonta, az már megmarad a sajátjuknak, nem egy bérlakás-tulajdonos zsebébe vándorol. Szerintem ez nem egy tipikus magyar gondolkodás, ez csak racionális. :-)

46. mimy63 (válaszként erre: 45. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 13:59
Nem kell senkinek sem döngetnie semmit, de egyenlőségjelet tenni sem szabad egy bérlakás, és egy saját tulajdonú között.
45. 61a61656b0 (válaszként erre: 44. - Mimy63)
2017. okt. 30. 13:56

Nekem mindegy,azt csinál mindenki amit akar.

Attól még hogy a szerződésen ők vannak, mint tulajdonosok,csak akkor dolhetnek hátra,hogy van saját lakasuk,ha az utolsó fillért is visszafizettek a banknak.

Ezért tartom visszataszítónak,mikor valaki veri a mellét,hogy nekünk saját lakásunk van,csak azt felejtik hozzátenni,hogy meg 20 évig nyogom a hitelt...

44. mimy63 (válaszként erre: 43. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 13:52

Csakhogy a szerződés aláírásának pillanatától kezdve úgy kezelhetik az ingatlant, mint sajátot. Míg az albit fizethetik akár 30 évig is, sosem lesz az övéké. Tehát ablakon kidobott pénz, ahogy már írta is valaki.

Lehet, hogy a bérbadó egy rendes ember, de sosem tudhatom, mikor kerül olyan élethelyzetbe, hogy szüksége van az ingatlanára, akkor ad 30 napot, utána mehet az ember, amerre lát. Ha a lakáson változtatni akar a bérlő, vagy nem teheti meg, vagy engedélyt kell kérnie, amit megkap, vagy nem kap. A ráfordított összeget vagy beszámítják a bérlésbe, vagy nem.

Az albérletek ára annyira elrugaszkodott, hogy anyagilag semmivel sem járnak rosszabbul a hitellel, és akkor a sajátjukért fizetnek, nem pedig mást gyarapítanak.

1 millió feletti nettóval nem olyan vészes bevállalni a hitelt.

43. 61a61656b0 (válaszként erre: 42. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 13:41

Az se lesz a sajatjuk,csak ha kifizettek a teljes összeget.

A bérbeadó meg nem egy pszichopata érzéketlen állat,ugyanolyan ember, mint te,vagy én.

Miért is tennék ki őket csak úgy?

Ha fizetve van a bérleti díj, a rezsi,és normális állapotban tartják a lakást,akkor semmi okuk ettől félni.

Nem vagyok teljesen hitel ellenes,de sztem huszonévesen marhaság beleugrani egy huszon,harmincmilliós hitelbe.

42. Százas Evelin (válaszként erre: 41. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 13:26

Hát én kérek elnézést. :-))) Nade ha ki tudnak fizetni ennyit egy albérletre, akkor ki tudnák azt adni a törlesztőrészletre is, és egyből lenne saját kégli. Onnan nem küldheti el őket a tulajdonos, ha valami más tervei támadnak a lakással stb.

Nem is kell a törlesztőt végigfizetni, ha úgyis később nagyobbat akarnának, egy jó helyen lévő jó kis lakást azonnal el lehet adni hitertörlesztés közben is, annyi előleget kell kérni a vevőtől amennyivel tehermentesíteni lehet, és ennyi.

Nekem bizony nem lenne szívem havonta annyi pénzt nem egyből "beforgatni" egy sajátba, amikor végülis azt is megtehetném, és ugyanúgy megoldaná a lakhatásomat, mint az albérleti "szolgáltatás".

Viszont ha még nem döntötték el hogy külföldre menjenek-e vagy sem, akkor előnyösebb az albérlet, mert amellett mobilok maradnak. Ezt kellene legelőször eldönteni.

41. 61a61656b0 (válaszként erre: 34. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 12:56

Hogy volna ablakon kidobott pénz az albérlet???

Ettől komolyan égnek áll a hajam,ahogy ehhez a magyarok nagy része viszonyul.

Fizet egy szolgáltatásert,jelen esetben azért,hogy legyen fedél a feje fölött.

Ennyi erővel minden szolgáltatásert fizetni pénzkidobás.

A banknak kifizetni ilyen osszegeknel amiről lent szó van,simán több millió forintos kamatot,az teljesen rendben van.

Nem is vagyok meglepve,hogy mennyi ember adósodik el ebből a gondolkodásból kifolyólag

40. simple (válaszként erre: 35. - Kicsimanóci)
2017. okt. 30. 11:44

25-30-ért már nagyon jó lakást lehet venni Budapesten, és nem panelt hanem téglát. Újépítésűben nem érdemes gondolkodni. A lakások ára mindenképpen esni fog, most ezerrel épít mindenki, de egyszercsak el fog fogyni a kereslet, mikor kikerül még akár több ezer új lakás is a piacra, akkor majd szabadulni akarnak tőle és jó olcsón meg lehet majd venni. Ez borítékolható.

Írtad például Százhalombattát, laknak ott barátaim, és nagyon imádják, semmi pénzért nem jönnének el onnan, nagyon élhető azt mondják. Onnan még akár vonattal is pikk pakk bent lehet lenni a déliben, de autóval sem több idő. Szerintem pár évig simán ki lehet bírni, hogy nem ott él az ember, ahol szeretne. Bár szerintem jelenleg a hitel sem egy ördögtől való ötlet, nagyon jók a konstrukciók, amit eddig bérlésre fordítottak abból simán mehetne a törlesztés, sőt sok esetben a hitel még kevesebb mint egy havi bérleti díj.

2017. okt. 30. 11:24
Én is látom, 25-30-nál kezdődnek, de azok új építésűek.
38. globus (válaszként erre: 37. - Kicsimanóci)
2017. okt. 30. 11:22
Olcsóbban vettünk. Nagy dolgokban nem szorul felújításra, ablakcserét megcsinálták a régi lakók, fürdőszobát is felújították. Talán a parkettát, járólapot kicserélhetjük még, de egyelőre nem muszáj, majd apránként, ahogyan telik rá. Tisztasági festés mindenképpen szükséges, ha használt lakást veszünk.
37. kicsimanóci (válaszként erre: 36. - Globus)
2017. okt. 30. 11:18

Mármint panel 25-30-ért?

Pl. Vizafogó lakótelep, Etele út.

De én pl. nézegettem Békásmegyeren is.

És ezek használt panel lakások.


Albiból sincs Pesten 100 alatt nagyon. Most ugyan VII. kerületben laknak, de pl. egy ismerős ajánott a X. kerültben, ott is 100 ezer lenne a bérlés, igaz, az 1,5 szobás, a mostani 1 szobás nekik.

36. globus (válaszként erre: 35. - Kicsimanóci)
2017. okt. 30. 11:09
Melyik részen?
35. kicsimanóci (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. okt. 30. 11:08

Értem, de azt írod, használtat venni, felújítani.

Pesten egy használt, lakótelepi 1,5 szobás panel 25-30:(((


Látni, hogy Pesten most sok új ingatlan épül (az egész város egy toronydaru erdő). Lehet, hogy 2-3 év múlva esni fog a használt lakások ára, mert ez is nonszensz, ami van most:(

34. Százas Evelin (válaszként erre: 19. - ×Csülökleves×)
2017. okt. 30. 11:07

Szerintem is sok, de nem tudni, ezek a fiatalok hogy állnak ezzel a nézettel. Mondjuk a versenyszférás fizetésük nem azt mutatja, hogy (pillanatnyilag) nagyon gyerekbolondok lennének.

Nade albérletre kiadni havi 110 rugót... Hiszen az csak ablakon kidobott pénz. Még ha belefér a költségvetésükbe, akkor is.

Egy ideiglenesnek szánt, kisebb saját lakásnak a havi törlesztője is kijöhetne kb. ennyiből, de még ha ennek a dupláját kellene esetleg fizetniük, az sem vágná őket a földhöz.

De nem agglomerációban vagy "akárhol" kellene vásárolni, hanem nagyon jó helyen, arra érdemes áldozni mert megy föl az értéke mint a rakéta, ha el akarják adni, pillanatok alatt elviszik mint a cukrot. Az gyakorlatilag nemhogy visszahozza az árát, hanem még egy kis pluszt is termel. Nem is értem, ilyen lehetőségek mellett miért mennek el, miért fizetgetik az albérletet.

A "nem jó" helyen lévő kis lakás vásárlással szerintem lehet, hogy nem érdemes foglalkozni. Az nekik kényelmetlen, az eladás meg macerás lehet.

33. globus (válaszként erre: 32. - Kicsimanóci)
2017. okt. 30. 11:04
Így jó tervnek tűnik :)
32. kicsimanóci (válaszként erre: 10. - Simple)
2017. okt. 30. 11:03

Tudod, hogy én is ezt mondom?:))))

Én ha most úgy lennék, mint ők, ezt tenném.

Lakás Érden (tán Százhalombattán) 12-14 misiért, és utána félretenni, közben élni az életet, gyerek is lehet, és majd valamikor beköltözni Pestre.

Én még azt is hozzáteszem, hogy lehet, akkor ez a nagy Pest dolog már annyira nem is lesz szempont.

2017. okt. 30. 11:00
undulást = indulást
2017. okt. 30. 11:00

Tényleg nem akarok magyarázkodni, a "nulláról undulást" úgy értettem, hogy egyik szülő sem tud lakást adni, és nem is örökölnek egyelőre.

Tehát a jó állásuk, ami van, de attól még a vagyon az nulla (illetve az önerőre félretett kb. 5M van).

29. globus (válaszként erre: 26. - Kicsimanóci)
2017. okt. 30. 10:59
Meg lehet próbálni. Bár szerintem időben nem biztos, hogy rövidebb lesz a folyamat, mint itthon takarékoskodva. Kockás papíron érdemes lenne kimatekozni, a külföldi megélhetési költségek ismeretének birtokában.
28. kicsimanóci (válaszként erre: 9. - 1c2bf7d42c)
2017. okt. 30. 10:58

Az a baj, hogy azért kétszobás kellene. Ha két gyereket akarnak, 2-3 év korkülönbséggel, akkor egy szoba + 2 félszoba (és akkor még nincs szülői hálószoba, csak a két gyereket külön tudták tenni.)

Igazán fiatalok, (srác 29, lány 22), nem hajtja őket senki, de céltudatosak, ezért is agyalnak annyit.

27. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 10:56
Sok hát. Főleg úgy, hogy még egy sincs.
26. kicsimanóci (válaszként erre: 23. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 10:56

Külföldön a srác dupláját kapná, ez konkrét ajánlat.

(fejlesztő mérnök). Persze, ott is bérelni kell, de arányaiban lehet, hogy jobban járnának.

25. 31bc25d879 (válaszként erre: 23. - 61a61656b0)
2017. okt. 30. 10:44
Valószínű moszkvicsnál a probléma lényege.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook