Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lehet a megoldás újszülött altatásánál ebben a helyzetben? fórum

Mi lehet a megoldás újszülött altatásánál ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)


17. vikasz (válaszként erre: 15. - Ebba518fdb)
2010. aug. 14. 22:18

:)

Én is imádtam ezt az időszakot. Bár nem volt könnyű éjszakánként, de így legalább én is tudtam aludni valamennyit. Fantasztikus érzés volt.

16. Mindzsi (válaszként erre: 1. - Kifa)
2010. aug. 13. 14:44
:) Az én kisfiam is ilyen volt! Nem azért van mert nem lakik jól. De mikor elkezd szopizni és látod hogy fárad és bambul, ne hagyd.. cirógasd meg, csiklandozd meg a kis nyakát.. ösztönözd, akkor újra belelendül majd a szopásba és így 20 perces intenzív szopás biztosan elég lesz neki. És én még azt csináltam, hogy az ágyon szoptattam és mikor elaludt, hagytam hogy ott aludjon, mert ha megmozdítottam ugyanígy felkelt. És azóta már nem ilyen, kinőtte és annyi is elég hogy elaludjon, ha csak megsimogatom a kis hátát. Amúgy azért csinálják ezt mert hiányzik nekik az anyucijuk és mindig azt akarják hogy ott legyen a közelben és érezzék a teste melegét a szíve minden dobbanását, mint mikor még bent voltak a pocakban, mert akkor biztonságban érzik magukat és megnyugtatja őket! :)
15. ebba518fdb (válaszként erre: 14. - Vikasz)
2010. aug. 13. 14:26
mind a két kisfiammal így voltunk sokáig mi is.. :) én imádtam ezt az időszakot:) és később sem volt gond, mikor a helyükre kerültek :)
14. vikasz (válaszként erre: 12. - Kifa)
2010. aug. 13. 14:17

Így már érthető. Anyai közelségre van szüksége a kisbabádnak.

Nálunk a lányaim az első hetekben a mellkasomon aludtam, és ott olyan jókat, hogy nem mertem lerakni. De egy idő után már simán aludtak a helyükön.

A 6 hónapos kislányom a mai napig cicin alszik el.

13. ebba518fdb (válaszként erre: 12. - Kifa)
2010. aug. 12. 23:44

nehéz ilyenkor, mert nem elég, hogy meg kell még egymást ismernetek, a sok ellentétes tanács is összezavarja az embert.. :) hallgass csak nyugodtan az ösztöneidre, nem fognak becsapni.. :) pár hét, és már nagyon rutinos leszel.. :)


jó babázást.. :) ( de jó neked :) )

12. kifa
2010. aug. 12. 23:32
most 3 hetes a lányom. Akkor megnyugodtam, hogy ez normális. :-) Köszi a válaszokat, biztos eligazodok majd a babán nem sokára!
11. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Kifa)
2010. aug. 12. 23:14

szia:)


a nagyobbik fiam is ezt csinálta.. :) pici még, nem lehet könnyű alkalmazkodnia a kinti világhoz, idő kell hozzá.. :) a legnagyobb biztonság és nyugalom számára a te testközelséged, cicivel megspékelve.. :) ne izgulj, szopiztasd bátran, ha azt igényli.. :)

10. pteri (válaszként erre: 1. - Kifa)
2010. aug. 12. 23:12
Úgy érted folyamatosan szopizik? Az enyém is sírt, ha beraktam szopi után az ágyba, de rájöttem, csak azért mert kell neki anya, így ringattam, énekeltem, sétáltam...Majd megtanulod a jelzéseit, kitartás!
2010. aug. 12. 22:18
Mi is voltunk ugyan ilyen helyzetben ,nem tudtam mit csináljak ,mindig mellre tettem ha sírt azt hittem nincs tejem ,mentünk hasi UH.ra mondtam a DR nőnek biztos azért sír mert éhes ,közölte teli van a gyomor ,csak megnyugtatja,a szopizás ,és igényel ,folytattam ,mellre tettem mikor kérte 8 hónapos koráig csak szopizott ,aztán még két éves koráig,A nagyobbikkal mellé etetem tápszerrel mert meggyőztek ,éhes,és kevés gyenge a tejem,Már a harmadik fiamnál nem tettem mást csak szopiztattam ,és még most is szopik 1 éves.A sűrű szoptatásnál nincs serkentőbb a tejtermelésre.Túl lesztek ezen az időszakon is, ha gyarapszik rendesen,nincs gond szerintem.Ilyen időszakok vannak és előjőnek még ,majd az idő során!!
2010. aug. 12. 22:11

Mérd meg, hogy milyen mennyiséget szopizott. Ha megvolt a megfelelő, és ezt csinálja, akkor fáj a pocija, és csak rosszabb azzal, ha újra megszopiztatod.

Próbáld ki (ne szoktasd hozzá, csak figyeld meg a kicsit), hogy szopi után, amikor elalszik bébihordozóba ülteted, így a kaja nem folyik vissza a gyomorszájhoz és nem marja.

2010. aug. 12. 22:08
A fiam is ilyen volt, cicivel a szájában elaludt, és amikor az anyja letette, felébredt, és újra etetni kellett. A feleségem kicselezte, mert óvatosan cici ki, aztán óvatosan letette az ágyba. Volt, amikor felébredt, de akkor a cumisüveget adta neki oda, bár azzal meg az volt a gond, hogy éjszaka megitta, aztán kihajította a kiságyból, és újra oda kellett neki adni a tele teásüveget.
2010. aug. 12. 22:08

Attól függ mennyi idős. Egy újszülöttnél még normális az ilyesmi. A kisebbik lányunk pl. az első hónapban szinte minden este éjfél - fél 1-ig ezt csinálta,majd aludt reggelig. Meg kell szoknia a környezetet, anyai közelségre vágyik.

Ha nagyobb, akkor meg kevés neki a tej.


Egyébként a nagyobbik lányunk még nehezebb eset volt. Őt állandóan a hátára raktam le aludni és szinte azonnal felébredt. (Nem mertem hasra fektetni, pedig lehet úgy jobbat aludt volna.) A kicsit kezdettől fogva hason altattam, és nyugisak az éjszakáink.

2010. aug. 12. 22:08
Elképzelhető, hogy nem lakik jól a tejcsiddel. Nézitek, hogy mennyit hízik? Van otthon mérlegetek?
2010. aug. 12. 22:05

Ne csinálj semmit.Minden igényét elégítsd ki.Abban a ritmusban etetsd,ahogy igényli.Ha elalszik,hát elalszik. :)Hamarosan változni fog a helyzet,ezt a kis időt át kell vészelni.Ez még nem az a kor,amikor neki kell alkalmazkodnia hozzád.

Ez csak a saját véleményem,mindenki másképp csinálja :)

2010. aug. 12. 22:04
Szia! Sírni ne hagyd,mert az azt jelzi valami még nem jó számára(még éhes,fáj a poci stb). Tejed rendesen van? Csak azért kérdezem,mert én is azt hittem,hogy jól eszik a Fiam és kiderült,hogy nem.
2010. aug. 12. 22:02

sztem csak nem akar egyedül lenni

mennyi idős?

1. kifa
2010. aug. 12. 22:01
Eszik rendesen kb 20 percig, majd elalszik, büfiztetés közben is. Lerakom a kiságyába, felébred, és jelzi, hogy még éhes, újra szoptatom, és akkor is normálisan eszik még egy adagot, de minden ugyanúgy ismétlődik. Hogyan tartsam szoptatás közben ébren? Vagy az lenne jó, hogy ha egyszer lerakom, ne vegyem fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook