Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duci kismama dilemma fórum

Duci kismama dilemma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. Channa* (válaszként erre: 1. - Negraa)
2017. jan. 25. 19:32

szerintem nem kell drasztikus diéta, csak egy laza mennyiség csökkentés, ami szintén nem drasztikus.


Ha nincs semmi gond, ahogy írod (IR-ed sincs? Pajzsmirigyed is jól működik?), akkor valószínűleg sokat eszel és keveset mozogsz, így a legjobb az, ha maradnak a kaják, csak kisebb adagokban és kicsit többet mozogsz. És még várnod sem kell a babával, mert a terhesség alatt is lehet folytatni nyugodtan a mennyiség csökkentést, mozogni is lehet és akkor nem hízol sokat.


Sok sikert!

61. Muraja (válaszként erre: 59. - E8da813d29)
2017. jan. 25. 18:01
Igen tökeltes , es nem tud lenni az a szulö amit a gyerek elvar ergo megerdemel !nem kellemes latvany ahogy egy dundola vegig balnazik a focipajan es hasonlo ....
60. b4b1d52444 (válaszként erre: 58. - Muraja)
2017. jan. 25. 17:56
Ezzel én személy szerint nem értek egyet, mert én soha nem éreztem cikisnek egyik szülőmet sem.
59. e8da813d29 (válaszként erre: 58. - Muraja)
2017. jan. 25. 17:50

:DDD

Szerintem a kinézet a legkevesebb, de az is számít mindenképpen.

Nagyobb baj, hogy rossz mintát, rossz táplálkozási szokást kap, és jó eséllyel lesz ő maga is duci.

58. Muraja
2017. jan. 25. 17:47

Es miert valaki nem gondol a " föszereplöre " a babara ki nem sokara teenger lesz ?

Kerdezetek meg a teeng fiatalokat hanyon es mennyire ruhelik a szulöket amik dundola es bolyler formaba jelennek meg ? menmyire " cikis " nekik ez afajta szulö ? es menyire erzekeny a mar fent emlitett kor ?

Fiam nagyon fiatalon lett edesapa 20 evesen de ahogy a lanyai dijasztak kinezesre es vislekedsre mivel majdnem ö is meg defakto gyerek volt . Hanyszor halotta alnyoktol hogy osztalyban mennyire kedvelik apajukat kinek meg nincs es hala egnek maig sincs sör hasa vagy hasonlo szep csak is a hanyagsagnak köszönhetö kinezesi illetve vislekedesi zavarja ! igen gondolni kell a gyerekre is !

57. b4b1d52444 (válaszként erre: 56. - Gribedli***)
2017. jan. 25. 17:24
Engem konkrétan vérig sértett, ilyet nem ír intelligens ember.
56. gribedli*** (válaszként erre: 54. - B4b1d52444)
2017. jan. 25. 16:58
De úgy, hogy még ő sem terhes. Szóval még ő sem igazán tudja, hogy mennyi idő alatt fog teherbe esni.
55. b4b1d52444 (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2017. jan. 25. 16:50
én is ezt hittem.
54. b4b1d52444 (válaszként erre: 48. - Negraa)
2017. jan. 25. 16:49
Ezzel most te sértettél vérig egy csomó vékony és meddő nőt.
2017. jan. 25. 16:24

Egyébként meg amennyi energiát belefeccölsz, hogy fú de rossz sovány kismamànak lenni, meg méghogy piedesztál, inkább savazzuk őket, na pont ennyit szánhattál volna ma is egy kis mozgásra. És akkor lehetnél majdan egy fitt kismama (mert a fittség fontosabb), vagy közelebb vinne a célodhoz.


Ha tudom, hogy csak azért íródott a topik mert mélységesen megbántódtál egy netes dokika írásán, és ez csak úgy enyhülhet, ha elkezdjük fújolni a sovány kismamákat, ide se szólok. Nekem úgy tűnt, tanácsot kérsz, de mindenre úgy reagáltál mintha mi lennénk az a doki, aki írta, amin megsértődtél.

52. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Negraa)
2017. jan. 25. 16:19

Nem kötelező kövéren gyereket szülni.

Nem kötelező kövéren szülni a gyereket.

51. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Negraa)
2017. jan. 25. 16:10

Nem a teherbeesés volt a kérdés, de ha már itt tartunk, több duci van a meddőségi központban mint vékony. És ha eljutottunk oda, hogy önigazolást akarsz, hogy a súlyoddal babázás után foglalkozz, tedd! Te döntesz. Meg fogsz tudni bírkózni 130-140 kilóról való fogyással is, ha akarod, pici baba mellől is, lopva a perceket edzésre, rosszabb izületekkel is. Nincs lehetetlen. Akarni kell. De ha előtte tennéd, lényegesen könnyebb dolgod lenne most, mert még nincs gyereked, tehát nem kell annyit szervezni sem az idődet.


Egyszerűen mielőtt megkennéd zsírral a kenyeredet legközelebb, nem teszed, hanem elmész edzeni.

50. Negraa (válaszként erre: 49. - 3aa914ed63)
2017. jan. 25. 15:51
Igaz.
2017. jan. 25. 15:50

Nézd, mindig van ellenpélda.

Megértem, hogy sértve érzed magad.


A kövérség rossz, és egyéb betegségek a kísérői. Egy kövér ember rövidebb ideig él, és kevesebb évet tölt egészségesen, mint egy nem kövér.

A terhesség önmagában megterhelő a szervezet számára, fölösleges azt kövérséggel súlyosbítani.


Soha, senki nem ajánlja senkinek, hogy hízzon meg és azzal fölöslegesen terhelje a szívét, teljes testét.


Ezekkel te magad is tisztában van. A többi rajtad áll, hiszen felnőtt ember vagy.

48. Negraa (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2017. jan. 25. 15:45
Arra a sovány barátnőmre gondolsz, aki nem tudott évekig teherbe esni, mert nem volt vérzése, se peteérése? Vagy arra a barátnőmre, aki 30 kilót hízott a terhesség alatt, mert hát megette, amit megkívánt, és rögtön ott találta magát, ahol én vagyok? Őszintén szólva kétlem, hogy egészségesebb az a sovány nő, aki inszeminációra, lombikra jár ahhoz, hogy gyereke legyen. Mert azt gondolom, hogy ezek mögött abnormális testi folyamatok húzódnak meg. De nem szeretnék senkit sértegetni. Lehet, hogy sok nő örülne, ha striás túlsúlyos, térdműtött lenne, de tudna gyereket szülni. Mondom ezt úgy, hogy nem tartom jó dolognak a kövéren gyereket szülést, de még mindig jobb, mint sehogy.
47. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Negraa)
2017. jan. 25. 15:32

Van példa és ellenpélda is. De duci kismamát még nem láttam olyat, aki egészséges is. Vagy mit nevezünk egészségesnek. Elmondása szerint egészséges mondjuk, de ez mindenkinél mást jelent. Pl egy barátnőm duci kismamaként heti 1x járt vécére, nem tudott felmenni a lépcsőn, még extrán hízott, már terhessége előtt 2x volt műtve a térde. Nem mer szoknyát hordani a visszerei miatt. De ha rákérdezel, ő egészségesnek tartja magát mert pl nem kapott még infarktust 40 évesen. Vagy mert a koleszterinszintje csak egy picivel magasabb. Ja, nem cukorbeteg, tiszta szerencse! A dereka teljesen szétment a pocak és a túlsúly miatti testtartásbeli változástól.


Ha ezt vesszük, ennél bármelyik sovány kismama egészségesebb.

46. Negraa (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2017. jan. 25. 15:11
Akkor bocsánat.
45. barbus0501 (válaszként erre: 42. - Negraa)
2017. jan. 25. 15:05
Bizony nincs kulonbseg... en se vagyok kover, meg is gyagyas vagyok :D Ez csak vicc volt. Amugy ez egy okyan dolog, hogy tenyleg nem vagyok kover, es nekem szerintem fele olyan jo ciklusom nincs, mint a tied. Ugyhogy ezt nem lehet altalanositani.
44. b4b1d52444 (válaszként erre: 42. - Negraa)
2017. jan. 25. 15:02
Szerintem senki nem írt semmiféle erre vonatkozót. Tanácsot kértél, kaptál.
43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Negraa)
2017. jan. 25. 15:01
Valamit félreérthettél. Egyáltalán nincs egyenlőségjel a soványság és az egészség között.
42. Negraa
2017. jan. 25. 14:59
Nem szeretném, ha ez a fórum megint arról szólna, hogy a kövérek a vitaminhiányosak és betegek, míg a soványak meg nem. Tény, hogy ez így biztosan nem a legjobb, és tény, hogy le kellene fogyni, magam miatt és a baba miatt is. De nem kell minden sovány kismamát piedesztálra emelni, mert attól, hogy valaki sovány, még nem biztos, hogy egészséges is, nem biztos, hogy azért sovány, mert csirkén és rizsen él. Mindenre van példa és ellenpélda is. Köszönöm az eddigi segítő szándékú hozzászólásokat.
41. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:58
AZ a leglényegesebb alkotóeleme a magzatvédőknek, az a minimum, amit kell szedni. SZerintem szedj komplex készítményt, hiszen senki se tudja , hogy ilyen-olyan nyomelemből, ásv.anyagból,vitaminból van-e elegendő a szervezetében!
40. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:54

Valóban gyerektől függetlenül a b megoldás a helyes.

Olyan nincs, amit c verzióként írsz. Nagyon sok kismamának szülés után pont, hogy nincs ideje önmagával, a testével és a túlsúlyával foglalkozni.


Diétából semmiképp sem drasztikusat, és egyébként sem diéta, hanem életmód váltás.

39. Negraa (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2017. jan. 25. 14:53
A nőgyógyász a folsavat javasolta három hónappal a próbálkozás előtt, mást nem.
2017. jan. 25. 14:52
Bárhogy döntesz (előbb diéta, utána próbálkozás, vagy már mától kezdve próbálkozás a teherbeeséssel, aztán lesz, ahogy lesz), magzatvédő vtamint már a teherbe esés előtt kezdj el szedni. Ha komplex vitamint nem akarsz, akkor legalább folsavat! Ez nagyon fontos.
2017. jan. 25. 14:44
Mindenkeppen a B. Eletmodvaltas, ne pedig fogyokura, vagy dieta. Azok csak idoszakosak. Eletmodvaltassal nem artasz a testednek. Etkezz egeszsegesen. Egyel sok gyumolcsot, zoldseget. Es igyal sokat. Es mozogj egy keveset. Igaza van az elottem szolonak. Sose tudod, hogy a terhesseg mennyi extra sulyt hoz meg. En csak az en peldamat tudom felhizni. Januar masodikan eldontottem, hogy eleg a sutikekbol, gyorskajakbol. 153 cm vagyok, es nem mertem raallni a merlegre, de aztan megis ravettem magamat. 56 kg. Sose votam meg annyi. Kozel egy 10-es jott fel. Azota rizs, csirke, hal, shrimp, brokkoli, es rengeteg ivas teszi ki az etrendemet. Egy szenvedelyem van, es az pedig a kave. Azt kivanom. Amugy sosem vagyok ehes, es ami a leglepobb, nem akarok sutit enni. Olyan fapofaval tudok elmenni a sor mellett, hogy magamat is meglepem. Sok sikert, es remelem hamarosan jon a baboca. :)
2017. jan. 25. 14:41

A vitaminhiány egyébként terhesvitaminokkal is orvosolható, úgyhogy önmagában nem ez a legnagyobb baj egy ilyen terhességgel, hanem a túlsúly.


Én igyekszem úgy enni, hogy minél kevesebb pótlásra legyen szükség, de van, amit a biztonság kedvéért szedek. Viszont va olyan is, aki nem figyel oda a kajára csak szed mindig vitaminokat, ès gondolom, az ilyen ember sem vitaminhiányos, de egészséges sem biztos. Egyszóval nem szeretném összefüggésbe hozni a túlsúllyal de azért kimutattak már pár összefüggést bizonyos vitaminok hiánya és elhízás között (Dvitamin, kálcium, b vitaminok, stb). Mégsem igaz visszafelé. Pl tegyük fel, hogy sok elhízottnak D vitaminhiánya van. Ha elkezd D vitamint szedni, attól még nem fog lefogyni. De marad duci csak már nem lesz vitaminhiányos.


Úgyhogy valahol igaza van annak is, aki azt mondja, hogy a ducik vitaminhiányosak, de annak nincs igaza, aki azt gondolja, hogy elég beszedni ezt meg azt és akkor le fog fogyni. Immár a túlsúlyát le kell diétáznia és le kell edzenie.

35. 3aa914ed63 (válaszként erre: 27. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:39
D3 szintet nem mér az alap vérkép például.
34. Negraa (válaszként erre: 33. - Szviola)
2017. jan. 25. 14:36
Hát az se sokkal jobb, ha valaki vajas zsemlét eszik 25 héten át. A héjában a vitamin!
2017. jan. 25. 14:33

Hát én lefogyni nem tudtam a terhesség előtt, de sportoltam egy éven át aktívan. Aztán eltiltottak elöl fekvő méhlepeny miatt, enni kb a 25. hétig alig alig bírtam, mert vagy csak 1 félét tudtam enni (zsemle vajjal) vagy semmit, mikor a savas időszakom volt. Nekem nem a végén volt. A 32. hét után pattantak rám a kilók, víz formájában, nyomta a vesémet, 3x voltam emiatt sürgin is, nem volt toxémia.

Szülés után kevesebb kiló lettem mint terhesség előtt. Mindezt pajzsmirigy nélkül. Persze a jóindulatúaknak: kontrolláltak végig. Szoptatás alatt nem tudtak velem mit kezdeni, meg azóta sem, de ez már más sztori.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook