Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duci kismama dilemma fórum

Duci kismama dilemma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. jan. 25. 09:30
b
2017. jan. 25. 09:26

Sziasztok!


31 éves nő vagyok, a férjemmel eldöntöttük, hogy gyereket szeretnénk. Van itt egy kis bökkenő: bár sosem voltam különösebben sovány, az évek alatt sikerült felhalmoznom egy jelentősebb túlsúlyt. 170 cm vagyok és vagy 100 kiló. Bár ezt sokan nem mondanák meg rólam, a mérleg nem hazudik. Miután túlléptünk azon, hogy hűha és fúj meg életveszélyes, próbáljuk meg kihozni a helyzetből a legjobbat!


Lássuk a tényeket: nincs szervi bajom, a menstruációm pontos, sosem marad ki, sosem késik, azonos lefolyású. Van peteérésem, ez orvosi tény, de meg is érzem minden hónapban, mert testi tüneteket produkál. A közhiedelemmel ellentétben nincs cukorbetegségem, magas koleszterinszintem, a vérnyomásom normális vagy alacsony. Nem mekis kaján élek, naponta főzök friss ételt, húst, gyümölcsöt, zöldséget, ami nem a krumpliban merül ki.


Szerintetek mi lehet a helyes irányvonal?

a.)Drasztikus diéta pár hónapig, hogy legalább annyit fogyjak (10-15 kiló), amennyi biztosan visszajön (minimum). A fogyókúra után kezdeni a gyerekgyártást.


b.)Átállni egy egészségesebb életformára, semmi nasi, cukor helyett más alternatíva, sok hal, barna rizs, több zöldség, víz, magok. A mindent bele kajálás és drasztikus diéta között megállni valahol. Nem kell várni, ez mellett bele kell csapni a lecsóba, mert ketyeg a biológiai óra, és hát ki tudja, hány hónap lesz teherbe esni.


c.)Kit érdekel a túlsúly? Nem én leszek se az első, se az utolsó, aki így esik teherbe, majd szülés után eldöntöm, hogy mit kezdek a túlsúllyal, megszabadulok tőle vagy megmarad, azt kész.


Köszi, hogy (kulturált hangnemben) megosztod velem a véleményedet és a saját tapasztalatodat, ha esetleg te is hasonló cipőben jársz vagy jártál...


Negraa

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook