Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duci kismama dilemma fórum

Duci kismama dilemma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. hagnes11 (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2017. jan. 29. 21:18
Köszönöm a bíztatást! Rajta vagyok az ügyön, nagyon elszántan! :)
91. Szviola (válaszként erre: 90. - Csikil4ny)
2017. jan. 27. 08:28
Az igen! Én ugyan nem hánytam ki, de más nagyon be sem ment. Utána jött a savasság. Vitaminból nekem csak az E jött be, mert a gr-ban lévő festékanyag marta még jobban a gyomrom. Ha tudtam volna lehet az első 3 hét másképp alakul.
90. csikil4ny (válaszként erre: 33. - Szviola)
2017. jan. 26. 18:27
Nekem semmilyen más bajom nem volt a savasodás miatt, csak hónapokig júhtúrós krumplit ettem. Mást mindent kihánytam, már bocsánat. A terhes vitamint is. Nagyon féltettem a kicsit, de nem hatott semmi.
89. gribedli*** (válaszként erre: 87. - Hagnes11)
2017. jan. 26. 18:18
Én nagyon keveseket híztam és a kiinduló sùlyom is mindig elég alacsony volt, kívánom, hogy sikerüljön leadni a tizest és a következő terhességet már fitten csináld végig, nagyon jó közérzeted lesz, garantálom! A végső napokig edzettem, vége felé már csak átmozgatások voltak, de az utolsó hónapban, amikor a többség ugye ott csúszik el és elkezdődik méginkább a vízvisszatartás, na, az nálam ismeretlen volt, és gondolj bele, mekkora könnyebbség ez, amikor már van egy gyereked és ugye vele is kell foglalkozni, energikusabb leszel meg minden, szóval kitartás, nagyon megéri!:)))
88. Szviola (válaszként erre: 34. - Negraa)
2017. jan. 26. 13:12

Nqgyon okos vagy, gondolom már voltál vagy 10x terhes. Sose hallottál még semmit a terhesség elején lévő rosszul létekről, kívánósságról, vagy az ellenkezőjéről? Ettem hozzá mindig valamit, de ez volt az alap. Még mindig jobb mint ha csokit zabálsz.

Nem a te gyereked, amugy makk egészséges ha érdekel.

87. hagnes11 (válaszként erre: 1. - Negraa)
2017. jan. 26. 11:25
Leírom a történetem, hátha segít a döntésben. 82 kg voltam, mikor terhes lettem. Akartam fogyni előtte persze de lusta voltam és nem volt elég akaraterőm. Mikor szülni mentem már 100 kg felett voltam de nem mertem a végén mérlegre állni. Sokat ostorozom magam, hogy miért csináltam ezt magammal. Nehéz volt a terhesség, mindenem fájt, nehéz volt cipelni. Nekem a várandósság igazán terhes volt. Szülés után másfél hónappal 93 kg-t mutatott a mérleg. Borzalmas volt. Azóta szoptatás mellett egy év alatt lefogytam 15 kg-t, mert végre éreztem/érzem magamban az erőt hozzá. Nem kerestem kifogásokat csak kevesebbet ettem és máshogy. Most pedig elkezdtem rendszeresen mozogni is, már "csak" 77 kg vagyok. DE soha többé nem vágnék bele ekkora túlsúllyal a babavárásba! Még 10 kg-t szeretnék leadni, mielőtt bevállaljuk a következő babát. Szeretném másodszorra fittebben és könnyebben végigcsinálni a terhességet, hogy élvezhessem is! Hidd el megéri. Nem csak a baba miatt, magad miatt is! Még messze vagyok a célomtól de már most minden sokkal jobb. :) Hajrá!
86. b4b1d52444 (válaszként erre: 79. - Negraa)
2017. jan. 26. 06:08
Meddőnek lenni nem egészségtelen. Nem egészséges, aki meddő, de önmagában a meddőség még nem tesz egészségtelenné.
85. b4b1d52444 (válaszként erre: 66. - 3d956aa820)
2017. jan. 26. 06:06
Én meg itt vagyok 52 kilósan, 32 évesen gyerek nélkül, vastagbéldaganat műtét után, kemoterápiára járva, és az életben nem lehet már gyerekem.
84. Negraa (válaszként erre: 83. - Csikil4ny)
2017. jan. 25. 20:52
Köszi, igen, talán szimpatikusabb, mint az a.) pont.
83. csikil4ny (válaszként erre: 80. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:50

Az A.-t nem tartom jó ötletnek: a drasztikus diéta sokkolja a szervezetet.


Ha már megkérdezted a publikumot én úgy láttam a B. a nyerő.


Hajrá!

82. 3aa914ed63 (válaszként erre: 80. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:50

Arrogáns vagy és sértett.


Legyünk őszinték: te nem fogsz fogyni egy dekát sem, elhatározás nélkül nem megy, a terhességed pedig majd rátesz egy vagy sok lapáttal, tizenkilóval a magas alapsúlyodra.


Most még könnyen fogyhatnál, de nem fogsz. A te tested, a te életed, a te döntésed következményei, melyeket te viselsz majd. Szomorú, mert jobban szerethetnéd magad az ülésnél és evésnél. :(


"Trallala."

81. 3aa914ed63 (válaszként erre: 79. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:46

Valamint sok dagi, striás lenne egészségesen vékony. Sokkal több ilyen ember van, mint ahányan meddők.


Meddőnek lenni nem egészségételen abban az értelemben, mint a kövérség. Nem rombolja az egészséget, nem rövidíti az életet. És nem hathat károsan (értelemszerűen) a magzatra, a kövérség igen.

80. Negraa (válaszként erre: 78. - 3aa914ed63)
2017. jan. 25. 20:44
Ne haragudj, de már háromszor leírtam, hogy a.) vagy b.) pont, de nyugodtan lehet tovább fújni a trallalát.
79. Negraa (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2017. jan. 25. 20:43
Kövérnek lenni egészségtelen. Meddőnek lenni egészségtelen. Mi itt a gond? Ezek tények, amelyekkel nem állítottam, hogy én termékeny vagyok, csupán azt, hogy sok nő lenne inkább dagi, striás anya, mint nem. De jelentkezzen, aki nem így érzi!
78. 3aa914ed63 (válaszként erre: 75. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:43

Egyetlen ember mennyiben cáfolja azt, amit írtam?


Te most mindenáron indokot keresel arra, hogy kövéren vállalhass gyereket. A te felelősséged, ha így döntesz. De ezzel nem teszel jól sem a testednek, sem neki. De teheted, nem gátol meg benne senki.

77. michelle.r (válaszként erre: 48. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:40

Áruld el kérlek, miért jó kiírni egy fórumot, ahol tulajdonképpen meg is kaptad a választ, legalábbis többségében, hogy a b. variáns a követendő, aztán kb. a beszélgetés felénél megsértődni a véleményeken, és átmenni támadásba?


Csak halkan megjegyzem, még te sem szültél gyereket, tehát megtörténhet hogy téged is odasorol majd az élhet, akiket most elegánsan degradáltál.

76. Negraa (válaszként erre: 72. - E8da813d29)
2017. jan. 25. 20:39
Tévedsz, mert én nem vettem volna számításba a c.) pontot a véleménye kinyilvánítása előtt.
75. Negraa (válaszként erre: 73. - 3aa914ed63)
2017. jan. 25. 20:35
Csak ott megbukott a sztori, hogy az átlagos, vékony barátnőm sem tíz kilót szedett fel, hanem harmincat, aztán úgy lett terhes a másodikkal.
2017. jan. 25. 20:33

B. és mozgás.


A ducik tényleg kevesebbet híznak, én 5 kilót "híztam", az elején fogytam, így számoltunk összesen 7-et. Szoptatás alatt viszont volt étvágyam, több lettem, mint amivel szülni mentem.


Most másképp csinálnám, igaz azóta életmódot váltottam és lefogytam.

73. 3aa914ed63 (válaszként erre: 67. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:33

A kedves barátnőd jó nagy hülyeséget mondott. Az, hogy valaki állapotos, kívánós, az nem jelenti azt, hogy kötelező is megennie mindent, hatalmas mennyiségben, amit megkíván a szeme.


Ésszel élünk.


A hízásról szóló véleményét is hagyjuk inkább. Az igaz, hogy egy erősen elhízott, 85-90 kilós nőn kevésbé látszik a terhességi plusz 15-20 kiló, mint egy 60 kilós nőn látszana ugyanannyi.


Csak egy kövér nő, a szülés után már legalább egy mázsás marad, ha 90 kilóról indult. És 40 kilót nem fog leadni soha, ha előtte 30 kilót sem tudott. Míg egy 10 kilót hízó átlagos nő a terhesség után maximum 10 kg túlsúllyal kell megküzdjön csak ...


Még jó, hogy nem azt mondta neked, hogy egyél kettő helyett!

72. e8da813d29 (válaszként erre: 71. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:32

Értem értem ... de ez a könnyebb út, és a barátnő mondja :)

Szerintem fogyj le előbb 20 kilót, még akkor is túlsúlyos leszel, könnyebb lesz neked is meg a babának is.

71. Negraa (válaszként erre: 69. - E8da813d29)
2017. jan. 25. 20:28
Mintha írtam volna, hogy ez a barátnőm álláspontja, nem az enyém.
70. Negraa (válaszként erre: 68. - Channa*)
2017. jan. 25. 20:27
Hát mondanak mindenfélét az emberek, és mindenki azt hiszi, nála van a bölcsek köve. Aztán úgyis az lesz, ami lesz. :)
69. e8da813d29 (válaszként erre: 67. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:26

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha nem bajlódsz a diétával, akkor önmagában attól, hogy állapotos leszel, nem fogsz kevesebbet hízni, ha 3 töpörtyűs kenyeret nasizol.

Nem azért nem fog látszani, mert a vékonyak többet híznak (ilyenről egyébként nem is hallottam), hanem mert a hatalmas testre mindenki azt hiszi, hogy az mind a baba, aztán szülés után kiderül, hogy jajj mégsem.

68. Channa* (válaszként erre: 67. - Negraa)
2017. jan. 25. 20:26

Ez sem igaz.


A barátnőm és én egy súlyról indultunk. Én 23,6 kg-ot, ő 12 kg-ot hízott. Kb. egyformán eszünk, mozgunk...Ja, én pm. beteg vagyok, vízesedtem....

Ja, a súlyunk ismét egyforma lett a szülés után:D

67. Negraa
2017. jan. 25. 20:19
Mindenképpen az a.) vagy b.) pont alatt foglaltakat fogom választani, a c.) azért került képbe, mert egy kedves anyuka barátnőm, aki egyébként egészségügyi nővér, azt mondta, hogy ne bajlódjak a diétával, mert terhesség alatt úgysem lehet különösebben tartani, hisz az ember máshogy érzi az ízeket és sokkal kívánósabb. És különben is, meg se fog rajtam látszani, mert szerinte a vékonyak sokkal többet híznak, mint azok, akik alapból teltek. Nem én mondtam és nem önigazolás. Azért úgy képzeltem, hogy odafigyelek, amennyire tudok.
66. 3d956aa820 (válaszként erre: 57. - B4b1d52444)
2017. jan. 25. 20:19

Minden szimpátiámat elvesztette a kérdező! Lehet itt szapulni mindenkit, aki fiatal vagy idős, sovány vagy kövér, de nem ismerjük egymás életét. Sem sovàny, seem kover nem vagyok, de itt vagyok 26 evesen 3 vetelessel a hátam mögött, mindegyiket 2016-ban, a 3. babat dec. 26-an. Egy egészséges gyerekért bizony sok mindent megtennék.

Szóval kedves kérdező csináld úgy, ahogy akarod, mert nem a véleményünket akarod tudni, hanem megerősítést akarsz, hogy így vagy jól, ahogy vagy....

65. Arón1 (válaszként erre: 64. - Channa*)
2017. jan. 25. 19:58
Az én barátnőmnek 160 grammos szénhidrát diétát kellett tartania, szülés után 10 kg-mal kevesebb lett a súlya a kiinduló állapothoz képest.
64. Channa* (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2017. jan. 25. 19:38

Nekem van 2 barátnőm, akik kövéren kezdték a terhességet, és fogytak a terhesség alatt, azaz sokkal kisebb súllyal jöttek ki a kórházból, mint a terhesség előtti súlyuk.


És persze olyat is ismerek, aki ráhízott az amúgy sem kis súlyára....

63. Channa* (válaszként erre: 14. - Negraa)
2017. jan. 25. 19:36
Ha nem pajzsmirigy beteg valaki, akkor az a lényeg, hogy a referencián belüliek legyen az értékek, nem kell 1 alá vinni a TSH-t és egyébként sem csak a TSH-t kell nézni, hanem a pajzsmirigy hormonokat is (T3, T4), csak így ad teljes képet a pm. működéséről.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook