Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Duci kismama dilemma fórum

Duci kismama dilemma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
32. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:32
Akkor hajrá!
2017. jan. 25. 14:32

Nem olyan nagy ördöngősség az önuralom, főleg, ha cél a gyermekvállalás.

Én biztos nem merném 100 kilósan.

Úgy tudom, könnyebb teherbe is esni, ha leadsz egy húszast előtte.

30. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:30
Függetlenül attól, hogy szeretnél-e babát vagy sem, a józan ész is azt diktálja, hogy a lassú életmódváltásnak van értelme.
29. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:29
a vérképen nem szerepelnek vitaminszintek
28. Negraa (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2017. jan. 25. 14:24
Igen, pont így.
27. Negraa (válaszként erre: 26. - 3aa914ed63)
2017. jan. 25. 14:23
Nem voltam soha vitaminhiányos, de lehet, hogy a vérképem hazudik.
26. 3aa914ed63 (válaszként erre: 19. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:17

Valószínűleg vitaminhiányos vagy, mégpedig azért, mert a kövér emberekre jellemző hasi zsír számos vitamint nem enged felszívódni, melyek ezután visszahatnak a túlsúlyodra, és még kövérebbé tesznek.


Ez egy ördögi kör, amiből ki lehet lépni, ha akarsz. A kilépésnek nem módja az, hogy bizonygatod, te egészséges ételeket eszel. Igen, azt is eszel, egészségtelen mennyiségben, és eszel egészségtelen ételeket is (sok nass).


Válaszd a b verziót és sportolj, ahogy itt már többen írtuk neked. Más megoldás terhesség és nem terhesség okán sincs, kivéve, ha más komoly betegséged is van, akkor ehhez még hozzájárul az orvosi felügyelet és a gyógyszerek szedési is. De megúszni nem lehet, a test nem hazudik.

25. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:14

Nem értem. Megeszel valami egészségeset főétkezésre, aztán snackként bepuszilsz zsíros/tepertős kenyeret? Oké, így igen, akkor életmódváltásra van szükséged...


Ha valamit félreértettem, bocs.

24. 3aa914ed63 (válaszként erre: 23. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:13

Minden valószínűség szerint azért vagy kövér, mert túleszed magad a tested szükségleteihez képest.


Ha jót akarsz magadnak és leendő gyerekednek, akkor okos, egészséges életmódváltással(ami örökre szól), valamint a sport beépítésével az életedbe egészségessé válsz. És ezt te is pontosan tudod.

23. Negraa (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. jan. 25. 14:10
Abban, hogy az alap menümön kívül nem nyomok be uzsonnára három szelet fehér kenyeret tepertővel, mert csak vagy mert megkívántam. Attól előtte megeszem a chia magot joghurttal reggelire és utána a párolt husit borsólevessel és spenóttal ebédre. Mert ezeket is ugyanúgy szeretem. Nem az a kérdés, hogy fogyjak le, hanem az, hogy a gyerekvállalás szempontjából az általam vázolt a, b, c pontok közül melyik lehet a célravezetőbb.
22. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Negraa)
2017. jan. 25. 14:04

Én nem tudhatom, hogy konkrétan mit eszel, te írtad, hogy zöldség, gyümi, főtt étel, és nem mekis kaja.


Azt kérdeztem csak, hogy ha ilyeneket eszel, akkor miben kellene életmódot váltani?

21. Ankamacko (válaszként erre: 1. - Negraa)
2017. jan. 25. 13:59

Hasonló paraméterekkel rendelkezem. Már másodszor estem pikk-pakk teherbe. A lányommal híztam 12 kilót, nem okozott semmi gondot. Egyéb okból császároztak, gyorsan regenerálódtam, a sebbel sem volt semmi gond.


Most 26 hetes terhes vagyok, az elején fogytam 10 kilót a rosszullét miatt. Azóta is tartom ezt a súlyt. Csökkentettem a nassolást és némileg az adagokat is, valamint napi fél órát taposógépezek. A baba szépen fejlődik. Igyekszem továbbra is tartani a minimális hízást, aztán ha kinn a prücsök, kezdek valamit az alap "problémával".


Drukkolok, hogy minél előbb jöjjön a baba nálatok is!:)

20. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Negraa)
2017. jan. 25. 13:46

írd le a heti étrended és rögtön kiderül, hol lehet váéltoztatni rajta


az is lehet, hogy számodra is meglepő dolgokra jössz rá, ha átnézed, miket ettél

19. Negraa (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. jan. 25. 13:37
3-4. Nem azért vagyok kövér, mert csak tésztát, csokit, zsírt és pizzát eszek egész nap, s mert nem szeretem a zöldségeket, vagy a kicsit bonyolultabb nevűekkel ne tudnék mit kezdeni, mint chia mag vagy quinoa. Nem sportolok, és ezek mellett az ételek mellett elég sokat tudok nassolni. Nem azt akartam sugallni, hogy nem tudom, mitől vagyok kövér, a levegőtől is hízom, holott én egészségesen táplálkozom. Hanem azt a teóriát szerettem volna megcáfolni, amit a neten olvastam egy orvos tollából, hogy a duci nők vitaminhiányosak, mert azok csak hamburgert esznek meg zsírt, és ez nem elegendő a babának. Ezt kikérem magamnak.
18. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Negraa)
2017. jan. 25. 13:10

Mennyi az a nem ideális? 2 alatt vagy, ahogy zebracsikó írta, vagy felette?


Amúgy ezzel az egésszel endokrinológushoz kellene menned, ha a háziorvosod és nőgyógyászod nem vesz figyelembe.


Írtad, hogy nem mekis kaján élsz, zöldséget, gyümölcsöt, stb-ket eszel, de azt is írtad, hogy életmódváltást akarsz. Akkor most melyik? Mert ha màr normálisan eszel elmondásod szerint, akkor ott már csak a sport hiányzik az életmódváltâshoz. Vagy azért mégsem eszel olyan jól?

2017. jan. 25. 12:43

Szia!

Hasonló ,,adottságokkal,, vagyunk megáldva. :)

Én barátnőmmel beszélgettem erről,aki kicsit jobban is rálát a dolgokra,mert védőnő.

Ő azt mondta,h a túlsúlyos emberek nagyrészt sokkal kevesebbet hiznak a terhesség alatt,mint a normál vagy vékonyabb társaik.Kb olyan 5-10kg

Azt mondta h ettől ne tartsak,h emiatt ne legyek betojva.


Ha a helyedben lennék,akkor a B, variációt választanám.



Hiába fogynék le 70kg-ra,sztem terhesen 99% h vissza is hiznek 100kg-ra.


Mondjuk én úgy látom magam terhesen,mint a vágás előtti disznó.

Az meg nemigazán akarnék lenni. :D

16. Hné80
2017. jan. 25. 12:29
B
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Negraa)
2017. jan. 25. 11:16
Na, ezek azok az orvosok, akik két vetélés után egyszercsak hirtelen azt mondják, hogy ja, a TSH hiába van tartományon belül, 2 alatt kell lennie ideálisan a teherbeeséshez.... csak mire eljutnak idáig, addig az ember esetleg már túl van pár traumán.
14. Negraa (válaszként erre: 13. - Hunny)
2017. jan. 25. 11:01
Én is közöltem, hogy babát szeretnék. Azt is mondtam, hogy úgy tudom, az én értékeim nem ideálisak. Válasz: az rendben van, nem kell gyógyszeres kezelés.
13. Hunny (válaszként erre: 11. - Negraa)
2017. jan. 25. 10:54

A határérték 4,2 de ezzel már elég nehéz teherbe esni. 1 körüli érték a jó. Én a tervezett teherbe esésé előtt fél évvel elmentem az endokrinológushoz, és mondtam h babát szeretnénk. Hiába volt olyan az állapotom h nem igényelt gyógyszeres kezelést, de erre való tekintettel felírta a gyógyszert. Meg tedd hozzá h előtte fogyni szeretnél kicsit, és akkor biztos segít!

Ja igen, jobb a terhesség előtt fogyni, baba mellett nem egyszerű.

2017. jan. 25. 10:51
Szerintem is B. Étkezz okosan, mozogj, és közben próbálkozzatok. Ha összejön a baba, akkor igyekezz minél kevesebbet hízni, amíg pedig nem jön össze, addig akár 10-15 kilót is fogyhatsz :)
11. Negraa
2017. jan. 25. 10:23
A TSH-m határértéken belül van, háromszor nézettem. Először még laikus orvoshoz járóként meg sem néztem az eredményt, csak elfogadtam a minden rendben választ. Másodszor és harmadszor már utána is néztem, és magasnak ítéltem meg a neten olvasottak alapján, amit az orvosok (házi és menő, privát nőgyógyász) nem vettek komolyan, sőt mindkétszer azt mondták, hogy ez így teljesen rendben van. Nem tudom, mit kell tenni ahhoz, hogy komolyan vegyék az embert.
2017. jan. 25. 10:21
A B megoldást válaszd, kiegészítve rendszeres sporttal, ami a magzat, a majdani gyermek és a te érdeked is.
2017. jan. 25. 10:00

Szerintem is B!

Már csak a saját történetemből kiindulva. 72kg voltam mikor teherbe estem, és 96kg-val mentem szülni. Elég sok, borzalmas volt már a végén minden mozdulat. 85kg-ra ment vissza a súlyom, és nagyon nem érzem jól magam a bőrömben, most dolgozok a felesleg leadásán. Már a terhesség kezdetekor is +10kg volt rajtam.

Csináltass egy vérképet, nézzék meg a pajzsmirigyedet is (TSH), mert nálam ez volt a nagy gond, ha alul működik, minden gramm duplán ragad, és a teherbe esést is befolyásolhatja (ha pedig megfogan a baba, az ő szellemi fejlődésére lehet hatással).

Ha van kedved csatlakozz a "10-20kg-t KITARTÓAN leadni próbáló, elszánt diétázók csoportja"-hoz! :)

8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Negraa)
2017. jan. 25. 09:42

B


Kiegészíteném mozgással és azonnal. Mert terhesség alatt nem szabad új mozgásfajtát elkezdeni, míg ha most elkezded, akár eljutsz egy intenzívebb szintre, azt majdhogynem 90% terhesség alatt is folytathatod, esetleg minimálisat visszaveszel a tempóból.


Eredmény: aktív sportos kismamák kevesebbet híznak, nincs szorulásuk, visszereik, elkerüli őket a depresszió, a szülés utáni depresszió is, hamarabb visszaszerzik a formájukat. Komplikációmentes(ebb) szülésre számíthatnak.


Biztos, hogy hízni fogsz terhesség alatt, ezért nem mindegy, hogy előtte leadtál 10-15 kilót,ami rosszabb esetben visszajön de legalább nem leszel ducibb mint most. viszont ha nem fogysz semmit előtte,akkor is hízol,így a mostani súlyhoz hozzáadódik a plusz. Vagyis több striád is lesz és nehezebb lesz leadni. Plusz a kisbaba mellett kevesebbet tudsz edzeni mert eleinte még regenerálódnod kell,utána meg lesz más dolgod is. Ha nincs kialakult rutinod, egyből a sportot fogod félretenni.

2017. jan. 25. 09:41

Én a helyedbe a nasin csökkentenék.

Én az étrendem úgy néz ki,hogy reggelire gyümölcsöt vagy piritóst eszek,ebédre normálisan megkajálok főtt ételből,vacsora pedig kb. 6 körül müzli amibe teszek gyümit meg mézet,aztán este nasinak vagy szotyit eszek vagy popcornt vagy nagyon ritkán csipszet.

És én 70-75 kg körül mozgok ami a nőgyógyász szerint kicsit sok...

165 cm vagyok.

Szóval én azt mondom h kicsit fogd vissza az étkezést és hajrá :)

6. 3d956aa820 (válaszként erre: 1. - Negraa)
2017. jan. 25. 09:38

Kedves Negraa!


Mi is babavállalás előtt állunk, így én a babára koncentrálva az életmódváltást, tehát a b.) verziót választanám a helyedben. Néhány hónapot hagynék a szervezetemnek és az agyamnak, hogy ez az új életmód rutinná váljon, ne okozzon semmilyen stresszt, és akkor elkezdenék próbálkozni. Az eddigi kutakodásaim alapján azt olvastam, sajnos sokszor előfordul, hogy a túlsúly nehezíti a gyermekvállalást, így valamilyen mozgást is beiktatnék. Heti 2-3 alkalommal kezdetben. Ez elősegítené a súlycsökkenést is. Sok sikert a babavállaláshoz!

2017. jan. 25. 09:35
Szerintem a 3 opció megfogalmazása is azt sugallja, Te is a B verzióra hajlasz!:) Gyors babásodást!:)
2017. jan. 25. 09:34

Gyerektől függetlenül szerintem a b. pont a helyes. Az ember áltathatja magát mindenfélével, de attól még a test, minden szerved extrém terhelésnek van kitéve a túlsúlytól. Nem erre van a test kitalálva.


Lehet, hogy a terhességtől akár 30 kilót is hízol, onnan nehezebb lesz elrajtolni az egészség felé. Arról nem beszélve, hogy az is egy óriási súly, amit cipelned kell. Utána pedig a gyerek után futkosni.


Nem az a fontos, hogy most 31 évesen nem látszik, amit a mérleg mutat, hanem az, hogy 50 évesen és később hogy fogsz élni, ha most nem vigyázol a testedre.


Hidd el, nincs olyan függőség, amit ne lehetne leépíteni - utálom a küzdeni szót :) - csak egy agyi reakció, hogy nem tudsz meglenni krupmpli, kenyér, kifli, stb. nélkül.


Én tuti elhalasztanám a gyerekgyártást egy évvel, addig biztonsággal le tudsz fogyni 20-25 kilót, és közben megtanulod, hogy mit ne egyél ahhoz, hogy ne hízz vissza.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Negraa)
2017. jan. 25. 09:34

Szia!


A kiírtak közül a B válaszra szavazok, viszont inkább a helyedben úgy étkeznék, mint a cukorbetegek. Tehát mindent, csak kevesebbet, kicsit számolgass, kövess egy cukorbeteg diétát, nem fogsz éhezni sem úgy.


Nincs gond addig amíg mondjuk nincs császár (ne adja Isten), de egy kövér embernél a műtét mindig nehezebb, nem gyógyul a seb olyan jól.


Sikeres babavárást! Igyekezz minél kevesebbet felszedni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook