Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dorka érkezése fórum

Dorka érkezése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dorka érkezése

1 2
37. nóri8
2015. febr. 15. 22:35
Kinél szültél? Az ügyeletes nővérek milyenek voltak?
36. mkriszti81 (válaszként erre: 35. - Sziszuscicus)
2014. aug. 7. 12:09

Persze, mert a te másfél órás szülésed alatt nem is nagyon lett volna rá idő... :)

Nekem is volt fogadott dokim, kértem is a gátvédelmet, de sajnos kellett vágni, sőt a vágás ellenére is szanaszét repedtem sajnos... :(

A fájdalomcsillapításhoz pedig legalább fél óra kell, mire rendesen hat, s a kitolási szakban már nem javasolják, csak a hosszadalmas vajúdást könnyítik meg, aki kéri - nálad ez (szerencsére) kimaradt :)

2014. aug. 2. 14:03
Gratula a bébihez! Mikor még nem is olvastam, hogy Győrben szültél, már tudtam is:) A kétkedőknek: lehet Győrben szülni gyógyszer, fájdalomcsillapítás és vágás nélkül is! Az egyetlen művi dolog, amit végrehajtottak rajtam az a burokrepesztés volt...
2014. jún. 28. 23:50

folyt.kov.

Szoval nem tudtam, hogy mik a kockazatai az elfolyt magzatvizzel hazamenetelnek. A terhesseg alatt nem talalkoztam sosem ezzel, nem is googliztam ra sosem es a kerdes sem merult fel bennem. Nekem vannak olyan barataim, akik pl. Londonban is, ahol siman hazaengedik a kismamat elfolyt vizzel.

Igy azt gondolom, ne allitsuk mar be ugy a tortenetet, hogy mindenkinek csak a szerencsen mulik, hogy a gyereke vilagra jon es nem hal meg.

Mindenkinek jo egeszseget kivanok.

2014. jún. 28. 23:44

Ebben az egy hozzaszolasban valaszolok mindenkinek.

Koszonom szepen a hozzaszolasokat mindenkinek!

Koszi azoknak, akik megosztottak a sajat elmenyeiket, ezuton kivanok mindnyajatoknak csodaszep babas idoszakot.

Aki nem a szules, szuletes iranti alazatot es egy-egy resz eltulzott poenossagat (ferj borotvalkozas, nfakanal stb...) olvassa ki a tortenetembol, az elegge bekorlatolt, valami oknal fogva megsavanyodott ember.

Nem azert irtam le a tortenetemet, mert hozzaszolasokat vartam, hanem megorokites celjabol. Am mivel nyilt oldal, elkerulhetetlen a velemenynyilvanitas.

Aki azt gondolja, hogy szandekosan artottam volna a gyerekemnek a hazamenetellel, az egy gyoker! Igy roviden es a vilag legnagyobb barma!

En nem tudtam, hogy nem lehet hazamennifolyt vizzel, sot, tobb mar szult no

2014. jún. 24. 18:47
Nagyon jó volt olvasni a történetedet! Gratulálok a kitartásodhoz, és a babához!!! Sok boldogságot és egészséget nektek!
31. szafaripók (válaszként erre: 30. - Papagajka)
2014. jún. 23. 13:03

Elfolyt magzatvízzel nem "csak" azért nem engednek haza, mert fennállhat a köldökzsinór-előreesés veszélye. Egy csomó más probléma is lehet. Nem véletlen, hogy őt se akarták engedni, hanem csak saját felelősségre.

Elcsépelt frázis lehet, de minden szülés más: azért, mert neked semmi gondod nem volt, ill. más a tapasztalatod, hidd el, azért még előfordulhatnak komplikációk...

2014. jún. 22. 21:04

Gratulálok a kislányodhoz!!! Nagyon jó volt olvasni a történeted!! Én a többiekkel ellentétben nagyon is megértem, hogy miért akartál haza menni. Ha fennállt volna a köldökzsinór előesés veszélye (nincs beilleszkedve a baba feje) szerintem sem engedtek volna haza.

Nekem három gyerekem is burokrepedéssel indult kifelé. Az elsőnél berongyoltunk a kh-ba (pakolás, zuhi, borotválkozás után). Kb fölösleges volt, csak lassan indultak meg a fájások és 180-as vérnyomásom volt a ténytől, hogy hú, akkor most szülni fogok.

Másodjára kb 5 óra után indultunk be 1-2 perces fájásokkal. Örülök, hogy nem hamarabb, mert így érett babát szültem 35 hetesen (nem kellett intenzívre vinni, mert a vajúdással felszabadultak a szükséges hormonok)

29. 3a5c305959 (válaszként erre: 28. - Mkriszti81)
2014. jún. 22. 19:44
En nem a gyori korhazat iteltem el, hanem ugy altalanossagban a magyarorszagi korhazakat. Nagyon orulok hogy vannak mar normalisabb orvosok. Lassankent talan eljut mindenkinek az agyaig hogy a nok megerdemlik hogy humanusabb korulmenyek kozott szuljenek. Hogy ne legyenek eltavolitva a partneruktol, ne nyulkaljanak fel nekik se terhesseg alatt egyaltalan, es szules alatt se tobbszor mint szukseges, ne tagitsak oket kezzel (kerdes nelkul) stb. Hogy ne orvos-istenek legyenek a szuleszek hanem a szulo novel egyenrangu partnerek.
2014. jún. 22. 14:15

Azert a gyori korhazat ne iteljuk el, en is ott szultem es az ellenkezojet tapasztaltam... ferjem vegig velem volt, ihattam es nem kaptam addig fajdalomcsillapitot, amig nem kertem. Ha nehezen megy a tagulas, valoban adnak oxitocint, de nekem felajanlottak elso korben a gazt fajdalomcsillapitaskent, majd miutan nem hatott es ugy dontottem, megis kerem az epiduralist, par percen belul meg is kaptam. Es az orvosom okos tanacsara nem kaptam vegig, csak a vajudas idejere, igy a kitolasi szakaszt fajdalomcsillapitas nelkul, teljes erommel csinaltam vegig.

Szoval orvosfuggo is a helyzet, gondolom.

(A cikkrol a velemenyemet korabban mar leirtam.)

27. Loxia82 (válaszként erre: 24. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 21. 22:51
Majdnem belehalt? Én ilyet nem olvastam ki a cikkből.....jobb lett volna a császár? Miért is?
2014. jún. 21. 22:49

Kaptam én is oxitocint a szülésnél és fájdalomcsillapítót nem, de azt mondta a doki, ez csak felgyorsítja a szülést de a végén ugyanígy fájna én úgy tudom. A fiamnál is kétszer a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór (ráadásul 4 kg feletti volt), úgyhogy tudom milyen nehéz így megszülni, mert nálam is nehezen akart kijönni, és azt is átérzem, hogy mégis könnyebb volt, mikor már a toláshoz értem. Volt burokrepesztésem, két nagy vágásom, 10 órán keresztüli vajúdás, elejétől kezdve 2 perces fájásokkal. Nálam is volt, hogy azt hittem, ennél jobban már nem fájhat, és tévedtem. Azt hittem nem élem túl, de én képtelen voltam üvölteni, kiabálni, mert az az energiámat elvette volna. Persze hang nélkül nem megy, jajjgattam én is halkan a fájások alatt és szorítottam mindent, amit értem. Ne értsd félre, nem ítéllek el, hogy üvöltöztél, és hogy miket, mert a szülész élje át mindenki úgy ahogy akarja vagy tudja, vagy ahogy könnyebb neki....csak azt nem értem, azt a nőt miért kellett hangosan kinevetni, amikor ő szenvedett? Miért kellett elfolyt magzatvízzel hazamenned hazugdások árán, mert nem derült ki, mi volt fontosabb akkor a kisbabádnál. Én szülés előtt 7 napot töltöttem kórházban túlhordással és saját felelősségemre nem mentem volna haza, hisz a saját életemen kívül felelős voltam a fiamért is. Örülök, hogy ennek ellenére egészséges kisbabád született.

A férjed biztos, hogy a megfelelő módon viselkedett az adott helyzetben? "Több órás" borotválkozás, megállás az automatánál, szülésre playboy újság....

Tudom, hogy mindenkinek azt mondják, ezt más nem tudta volna végigcsinálni, de ez azért nem igaz ám, végigcsinálták és végigcsináltuk már páran, mert egy nő erős akkor, ha a gyermekének ad életet.

Fájdalomcsillapító nélkül lehet szülni, én megértelek, hogy nem kértél, én sem akartam. Azért köszi, hogy őszintén leírtad a szüléstörténetedet, biztosan sokak tanulnak majd belőle.

25. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - 96e4cb8ca7)
2014. jún. 21. 11:18
Nem veszelyeztettek az anya eletet, csak tiszteletben tartottak a kivansagat hogy nem akar fajdalomcsillapitast. Ha kert volna akkor a story ugy hangzottt volna hogy elkezdett fajni, kaptam oxytocint, aztan kertem egy epiduralist es vegigaludtam a vajudast mig nyomni nem kellett. Ha valaki nem ker fajdalomcsillapitast az oxytocin melle az ne lepodjon meg ha foldontuli fajdalmakat el at. A szuleszno felelossege lett volna a felvilagositas hogy sokkal jobban fog fajni mint egy normalis szules.
2014. jún. 19. 22:34
Szegény, majdnem belehaltál ebbe a szülésbe :( Az összes k**** anyját minden ''orvosnak'' aki korlátolt módon a császár ellen ugat még amikor a szülő nő élete forog kockán, akkor is!
23. 3a5c305959 (válaszként erre: 22. - 3a5c305959)
2014. jún. 19. 20:23
Ja es ket szulopartnere is lehet egy nonek. Itt teljesen normalis hogy a ferj es az no anyukaja vagy testvere is bent vannak a szulesnel.
2014. jún. 19. 20:17

En nem Magyarorszagon szultem, de es az ilyen tortenetek utan halas vagyok erte.


1. A kismamat nem valasztjak el a parjatol vagy szulotarsatol.


2. Oxitocynt nem adnak epiduralis nelkul. Az itt emberkinzasnak minosul.


3. Nyugodtan lehet enni-inni vajudas alatt.


Itt egyebkent ha elfolyt a magzatviz akkor be kell menni a korhazba, megvizsgaljak a babat es ha meg nem indultak be a fajasok haza lehet menni es varni 24 orat. Tudom mas orszag, mas szokasok, de szules az csak szules itt is. Itt ez a bevett modszer es nem halnak meg sorban a babak erdekes modon.

2014. jún. 19. 18:47
Mifelénk belevésik a kismamák agyába, hogy elfolyt magzat vízzel lehetőleg azonnal indulás a kórházba, max egy gyors tusolás férhet bele, nem ugrálunk, nem sétálunk, mert víz hiányában a köldökzsinór megfeszülhet...akár a baba nyaka körül.Ha nem tudunk mihamarabb elindulni célszerű lehet egy picit lefeküdni. Ha fájással indul a szülés akkor meg ha tetszik nyugodtan lehet palacsintát sütni és csak rendszeres fájással elindulni a perceket az orvossal, szülésznővel megbeszéltek szerint mérlegelni. Ennyi! Hátha tényleg jár erre első babáját váró kismama és hasonlóan értelmes orvossal, szülésznővel van körülvéve, mint a cikk írója, akinek erről nem szóltak.
20. temmp (válaszként erre: 2. - 92c7c20f7e)
2014. jún. 19. 17:46

Honnan veszed, hogy nem volt beilleszkedve a feje? Akkor a dokik azonnal lefektették volna, amikor elfolyt a magzatvíz.


Nővérem fogadott orvosa nem bírt várni, burokrepesztéssel indított, pedig nem volt beilleszkedve baba feje és a szülésznőnek sem tetszett amit a doki csinált, dehát a doki az a doki. A köldökzsinór előreesett, és sürgősségi császár lett belőle. Az orvos meg aztán eljátszotta a nagy életmentőt, pedig ha békénhagyták volna nem lett volna életveszély.

19. szafaripók (válaszként erre: 18. - 65a6a1a41e)
2014. jún. 19. 14:05

Azért ettől függetlenül szerintem igenis le lehet írni, amit gondolunk.

Mert szintén sok első gyerekes anyuka van, aki tanulhat belőle, ha elolvassa a hozzászólásokat. Talán nem fog úgy gondolkodni, ha a cikkírónak mákja volt, akkor majd neki is - aztán talán mégse.

Mert a cikkből nem derül ki, hogy megbánta volna, fel sem merül, hogy talán nem kellett volna.

Érdemes hozzászólásban rámutatni, hogy milyen veszélyeket rejthet az ilyesmi...

18. 65a6a1a41e (válaszként erre: 17. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 13:52

Feltételezem nem azért írta ki Liza a szüléstörténetét, mert minősítésre vár..egyszerűen kibeszélte magából, megosztotta másokkal..Miért is kéne bárkinek ítélkeznie?

Tegye mindenki a szívére a kezét nyugodtan és kérdezze meg magától ő mindig minden helyzetben helyesen viselkedik e vagy tette e korábban?

Nem hinném, hogy szándékosságból veszélyeztette volna a gyermeke éltetét. Sajnos nagyon sok anyuka szeret ítélkezni: saját magát emelni, hogy bezzeg ő jobban csinálta, jobban tudja...


Én megkönnyeztem a történetedet és újraéltem a sajátomat..köszönöm az őszinteségedet és bátorságodat, hogy merted kiírni magadból nyilvánosan!

2014. jún. 19. 11:25

Látom, nem vagyok egyedül a vegyes véleményemmel, ezért leírom...


Először is: nem olvastam végig, mert annyira egyben van írva, hogy beleuntam az egyharmadánál... volt egy kis vicces rész az elején, azon még nevettem is, aztán egyre idegesítőbb lett, és csak ráncoltam a homlokom.... Elfolyt vízzel haza? Állatok miatt? (amiről aztán nem is írtál, hogy otthon elláttad volna őket) Miért együtt haza? Te bent maradsz, mert ennél semmi nem lehet fontos, párod meg hazamegy elvégezni amit kell + elhozni a csomagodat (amit előre össze kell készíteni ugye).

Otthon még a fakanalat is bepakolni? Meg a férj olyan hosszan borotválkozik, hogy te addig netezel, blogot írsz és még több telefont is megeresztesz? Ugyan már, ne haragudj, de ez egy vicc... nehezen hiszem el, hogy van olyan férfi, akinek ha a felesége eleve elfolyt vízzel és fájásokkal toporog az ajtóban, akkor nekiáll borotválkozni, sőt még a kórházba menet pénzt is vesz fel???


Na és én eddig olvastam, ezért a többi részre nem reagálnék...

Amúgy gratulálok a végül szerencsés szüléshez (a többiek hozzászólásai szerint szerencsésen megszülted).

2014. jún. 19. 08:56
Elfolyt magzatvízzel haza?? Nem minősítem, de azért örülök, hogy nem arról szól a cikk, hogy a szemét dokik hazaengedtek és emiatt nem él már a kislány, mert a saját köldökzsinórja megölte. Amúgy az én szülésem is ilyen volt, pontosan, még a Nospa is :D az az egy vicces dolog volt az egész szülésben.Nem szoktam visszapörgetni az eseményeket, még nem szépültek meg 8 hónap alatt, de az átéltek és az írásod is egyre csak azt erősíti bennem, hogy legközelebb jó előre leszögezem az epidurált. Na kedves ősanyák lehet engem megkövezni. Én a végén már nem az életemért könyörögtem, hanem, hogy öljenek meg :D jó, ez tényleg nevetséges. Gratulálok a Babádhoz és, hogy szerencsésen megúsztátok!
15. Luca81
2014. jún. 18. 21:29
Én is Győrben szültem 9 hónapja. Én csak jókat tudok mondani a szülészetről, annak ellenére, hogy előtte mindneki csak ijesztegetett. Melyik orvosról írtál? Gratulálok Dorkához, sok örömet hozzá :)
14. lhoney
2014. jún. 18. 21:01
gyonyoru tortenet :) meghato ugyanakkor a humorerzeked nem hagyott el :) sirtam es nevettem vegig mig olvastam gratulalok kisbabatokhoz , szerencsere jol alakult a vege :)
13. mizsu77 (válaszként erre: 1. - Liza88888)
2014. jún. 18. 20:43
Gyönyörűen és igazán élethűen írtad le, bár én még a szülés előtt állok, nem volt ijesztő a dolog. Mondjuk én már elfolyt magzatvízzel nem szaladgáltam volna, de az a lényeg, hogy jó lett a vége a történetnek. Gratulálok Nektek és nagyon sok boldogságot kívánok.
2014. jún. 18. 16:29
Olyan érdekes,hogy az ember sokszor nem is tudja,hogy árt az amit csinál, nekem azért a cikkből az derült ki,hogy ez egyáltalán nem volt szándékos, gondolom az anyukának sejtelme sem volt arról, hogy bajba sodorhatja magukat, de ettől még felelős(ha egyáltalán a hazamenetel okozta a problémát). Ilyenkor eszembe jut, hogy mennyire fájdalmas dolog, amikor szülői gondatanságból történik haláleset, ami legtöbbször könnyen elkerülhető, csak fontos, hogy észnél legyen az ember... nekem amellett, hogy tanulságos ez a cikk , nagyon tetszett maga az írás és sok boldogságot kívánok a családnak!
11. BlueJasmine (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2014. jún. 18. 15:59
Ezt nem csak Te látod így... Nekem nem is folyt el, de végig azon aggódtam, hogy most mi lesz... Ha elfolyt volna pedig fejvesztve rohanok kórházba... Fertőzés,stb... Nem játék ez!
10. dina 24 (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2014. jún. 18. 15:47
Igazad van!!!A születendő gyerek mindennél fontosabb,legalábbis számomra biztosan!
2014. jún. 18. 13:59

Nem leszek népszerű, de azért leírom...


Sose értettem, hogy nők, akik boldogan várják a gyereküket, várják az érkezését, mi a fenéért veszélyeztetik az életét???

Sose tudjuk meg, mi lett volna, ha, de azt is gondolom, hogy az orvosok hozzáállása sok esetben tükörképe az anyáénak. Ha anyuka orvosi ellenjavaslatot figyelmen kívül hagyva is haza akar menni már (részben) elfolyt magzatvízzel, persze, hogy berág rá a doki. Persze akkor is mindent meg fog tenni jó esetben, de ne várja a kedves kismama, hogy majd kinyalják a fenekét azok után, hogy felülbírálta az orvost. Igazából nem derült ki, hogy miért volt olyan égetően fontos hazamennie, annyira, hogy még hazudozott is össze vissza...

Amikor a fiammal elkezdett szivárogni a magzatvizem, eszembe se jutott még sütögetni, pakolgatni, stb. Az volt az egyedüli fontos, hogy ő rendben legyen, orvosi felügyelettel, folyamatos kontroll alatt, hogy véletlen se történhessen semmi. És még így is voltak kockázatok.


Szerintem tedd össze a két kezed, hogy egészséges babád született végül. Jó egészséget!

8. Fiúsmami (válaszként erre: 6. - Hannababa13)
2014. jún. 18. 13:43
áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook