Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dolgozni vagy "24 órás" anyának lenni. fórum

Dolgozni vagy "24 órás" anyának lenni. (beszélgetős fórum)


2015. júl. 28. 14:20
3-4 órás munkaidőket kéne beiktatnod, addig csak tud valaki vigyázni a babádra. A pénz fontos, hisz már van egy gyereked is.
2015. júl. 28. 14:16
2 évesen vittem bölcsibe,igaz később kivettem egy betegség miatt,és 3 éves koráig otthon voltam vele.Második babával szerintem 1-1,5 évet bírnék ki maximum otthon,szégyen-nem szégyen én besokalltam,nem bírok heti 7 nap 24 órában csak a gyerekemmel lenni,de mindenki más,és másképp gondolkodik.Akinek időnként van kire hagyni annak biztos könnyebb.
22. vacsa (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. júl. 28. 13:01
Egy éves volt a fiam. Már nem bírtam itthon. De az elválás is nagyon nehéz volt.
21. Lia0603 (válaszként erre: 20. - Globus)
2015. júl. 28. 12:55

Bár én nem vagyok fodrász, hozzám járnak a vendégek házhoz de csak kisebb munkákra.

De ezek apró munkák, ezért megyek vissza dolgozni, már így is sok vendéget vesztettünk....

20. globus
2015. júl. 28. 12:42
Fodrász barátnőm pici babája mellett házhoz járt a régi vendégekhez. Olcsóbban dolgozott az üzleti árnál, így nem veszítette el őket, és némi pénzt is keresett.
2015. júl. 28. 12:10

Nállunk itt csak 1 bölcsi van és itt 6 hónapos kor után sem igazán"veszik be" a gyereket....

Ha tudnám kire bízni talán könnyebb lenne.

Az "irodámból" nyílik egy pici "szoba" amit most raktárnak használok, ha azt megcsinálom "gyerek szobának" úgy magammal vihetem.

És nővérem is tudna vigyazni rá.

Hidjétek el ha tehetném nem vinném magammal, de sajnos az anyagiak miatt vissza kell mennem dolgozni. Egyenlőre csak "kipróbáljuk" megy e így, ha nem akkor marad minden a régi...

2015. júl. 28. 11:23
Én egy évig voltam otthon a fiammal. Utána félévig a szüleim és az apja voltak (mikor ki ért rá), hogy ne kelljen olyan fiatalon bölcsibe mennie. Szereti a közösséget, a gondozónőket, sokat tanul. Nem bántuk meg. Most szünet volt két hétig, plusz egy hét, amíg nyaraltunk. Az láttam a gyereken, hogy hiányzik neki az ottani légkör.
2015. júl. 28. 09:45

A sógornőm kozmetikus, amikor a kisfia született ő is csak pár hónapot hagyott ki. Mondjuk ők együtt laknak a nagymamájával, meg az édesanyja is sokat segített, így "könnyű" volt neki újra vendégezni (a lelki oldalát nem nézve). Eleinte heti 1-2 délelőttre rakta össze a vendégeket, majd ahogy nőtt a kisfiú, egyre többet, aztán 2 évesen ment bölibe.


A szükség nagy úr ... Ne legyen lelkiismeret furdalásod, te a vendégeidből élsz, ha sokat hagysz ki, új vendégkört kell építened, ahogy neki is. Ő így döntött, nem bánta meg. (amúgy asszem fél éves kortól lehet bölcsibe adni, más kérdés, hogy mennyire életszerű ez).


sok sikert, és mindentől függetlenül jó babázást, akárhogy is lesz :)

16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. júl. 28. 08:01

A 2 hónapos még nagyon kicsi, ne vidd magaddal dolgozni!

Ha meg tudod oldani, bízd rá szülőkre, rokonokra, vagy baby sitterre pár órára esetleg, amíg tudsz valamennyit dolgozni.

15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Dfb934c749)
2015. júl. 28. 07:59

Mintha én írtam volna! :)

Én is 2 éves korában adtam be a gyermekem bölcsibe,és imádott oda járni. Eleinte én is féltem, hogy mi lesz, de kénytelen voltam elmenni dolgozni, mivel én voltam a családfenntartó.

Sok múlik a gondozókon!

2015. júl. 28. 07:58
Az én fodrászom 2 hónappal szülés után már fogadta a törzsvendégeit. Napi 3-4 órát dolgozott, addig be voltak osztva a nagyszülők pesztrára. 2 éves korában adta bölcsibe.
13. dfb934c749 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. júl. 28. 07:47
Az én Fiam nem volt 2 éves,amikor bölcsibe adtam és visszamentem dolgozni. A bölcsit 'körbejártam' alaposan,megnéztem hová viszem és utána kérdeztem. És nem bántam meg. A Fiam nagyon szerette és rengeteget tanult,fejlődött ott. Amiért örök hála a gondozónőknek. Sok mindenben megkönnyítették a dolgomat,amikről tudom,hogy nélkülük jóval nehezebben ment volna. Szóval én nyugodt lelkiismerettel álltam vissza dolgozni,és maximálisan bölcsipárti lettem. De mondom, ehhez egy olyan bölcsi és olyan gondozónők kellettek!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Lia0603)
2015. júl. 27. 21:56
Így már más, a muszáj nagy úr. :(
11. Lia0603 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 21:52

Itthon végzem a kisebb munkákat ami nem kerül sok időbe addig anyukám szokott vigyázni a kisfiamra ha épp nem dolgozik. De ezek csak kis munkák....

Párom nincs ezért gondolkodtam el azon, hogy visszamennék dolgozni...

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Lia0603)
2015. júl. 27. 21:47

Én is úgy éreztem, de nem úgy, hogy ezzel én áldozatot vállalok. :)


A pénz meg nagy úr, de a nem babáddal töltött időd nem tudod pénzen megvenni. Nehéz döntés.


Esetleg nem tudsz köztes megoldást? Esetleg otthon egy-egy vendéget fogadni. Vagy csak pár órában dolgozni, amíg a férjed, vagy valaki vigyáz a babátokra?

9. viva70 (válaszként erre: 8. - Lia0603)
2015. júl. 27. 21:40
Akkor várj még legalább féléves koráig, aztán majd meglátod...
8. Lia0603 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 21:34

Én sem birom itthagyni, se mot sem pedig később úgy érzem...

Viszont ott van az is, hogy anyagi szempontból jobb lenne nekünk.

De képtelen vagyok itt hagyni, úgy érzem cserben hagynám....

2015. júl. 27. 21:32

Annó én is úgy terveztem,hogy egy gyerek lesz,és megyek vissza dolgozni. Most a harmadikat várjuk,és már rég tudom: maradok itthon,amíg megtehetjük.

Persze,minden ember más...Mások az igényeink!

Neked is a saját igényeidhez kell ezt igazítanod,akár lelki oldalról,akár anyagi oldalról nézed.

Természetes,hogy a gyereknek az a legjobb,ha otthon vagy vele,nem adod bölcsibe néhány hónaposan,vagy nem hurcolod a melóhelyre,de ha "muszáj",vagy igényed van rá,akkor ő még könnyen alkalmazkodik.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. júl. 27. 21:31

én a kettővel 5 évet voltam otthon, három év és hat hónap van köztük.

Életem legszebb évei voltak. Imádtam Velük lenni.

Megszakadt volna a szívem, ha nem addig alszanak, amíg jólesik nekik, ha nem akkor esznek, amikor jólesik nekik, ha nem nekem mondja az első szót, ha nem előttem teszi meg az első lépését.


Egy ilyen munkakör mint a Tiéd más. Nem tudom mit tettem volna. Azt tudom, hogyha az ember nem unatkozik a gyerek mellett, olyat veszíthet, amit soha nem tud pótolni már.

Persze mindenki más, az én lelkületem ilyen beállítottságú.

2015. júl. 27. 21:23

Nagyon szerettem otthon lenni.

Nekem a családi élet nyugalma fontosabb volt, pedig nagyszerû munkahelyem volt.

Persze egy kozmetikus, fodrász az más.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. júl. 27. 21:22
3 hónap
2015. júl. 27. 21:21

Két éves kora előtt mentem vissza, de már majd" megevett a fene itthon.

Nekem nagyon hiányzott a felnőtt társaság.

2. b6fb711c0e (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. júl. 27. 21:19
20 hó
2015. júl. 27. 21:12

Sziasztok mielőtt megszületett a kisfiam úgy terveztem a szülés után nem sokkal vissza megyek dolgozni.

A fiamat pedig ha kell magammal viszem mivel a magam főnöke vagyok így nem lett volna gond, de most már teljesen máshogy látom. Még csak 2 hónapos lesz a fiam.

Nem szívesen vinném magammal, nehogy megbetegedjen plusz nem egy babának való hely.

Megy a munka nélkülem is mert a két tesóm tartja a frontot, de igaz ami igaz több lenne a bevétel ha visszamennék. És most jól jönne a pénz....

De nem tudom "magára hagyni" a kisfiam...

A visszatérő vendégeim is csak engem akarnak, és nagy kiesés lenne számunkra ha "elpártolnak" tőllünk.

Dolgozó anyucik ti mikor mentetek vissza a munkába? (Én úgy érzem pár év múlva se tudnék)

Mennyire volt nehéz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook