Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzásról és a dohányboltokról fórum

Dohányzásról és a dohányboltokról (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dohányzásról és a dohányboltokról

2022. jan. 8. 16:40

Nem írogatok külön mindegyik felvetésre.


A helyzet az, hogy igazatok van abban, hogy nagyon sok dohányboltba csak ránéznek, s ha elég magas hozzá, akkor nem kérnek el semmit, hanem kiszolgálják.


Az is igaz, hogy akár másképp is beszerezhetik a cigarettát, mégpedig csoportba verődve, egy-egy tizennyolc éven felüli beszerzi az az alattiak számára is megveszik. Sőt akár maguk a szülők is adhatnak dohányterméket a gyerekeknek.


A saját szememmel láttam, amikor egy édesanya a 12-13 éves gyereknek lazán a kezébe nyomta a cigit, hogy szívja el nyugodtan. Ez sem egyszeri alkalom.


Szóval ezek után nem csodálom, hogy ismét növekedik a dohányzó kamaszok száma. Most már nem is fog úgy visszaesni, mint ahogy a bevezetéskor átmenetileg történt.

20. secret8 (válaszként erre: 15. - MTami01)
2022. jan. 6. 11:48

Nyilván volt ilyen szándék (is), amikor létrehozták a dohányboltokat.

De simán kijátsszák, ha akarják, ahogy írták már páran. Egyébként tényleg, sok helyen nem is kérik a személyit, ha kinéz 18-nak az illető. Lényeg a bevétel.

Szóval ez a Nagy Népnemzeti Dohányboltlánc elég gyenge védelem a cigiző tinikkel szemben. De nem is erről szól. :)

2022. jan. 6. 07:46
Én úgy látom, hogy sok olyan fiatal társaság van, ahol különböző korosztály van együtt. És amikor valamelyik közülük eléri a nagykorúságot, még akkor sem marad el rögtön a társaságtól. Tehát attól kezdve már kiszolgálják, és veszi-viszi a többiekben. És mivel ilyen üzlet szinte minden utca sarkon van, még az sem feltűnő, hogy gyakorlatilag egy fél óra leforgása alatt akár 10-15 dobozzal is összevásárol egy 5-6 fős társaságnak.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - MTami01)
2022. jan. 5. 21:45

Mint valaki említette, régen is így volt, csak nem külön boltba kellett venni a cigit és a dohányt, de elvileg 18 év alatti nem vásárolhatott ilyeneket.


Az én fiam elég magas, és ez így volt mindig is.

12 évesen már 180 cm magas volt.

Senki nem kért tőle személyit. Simán bevásárolhatott a haveroknak mindent, mert csak azt nézték, hogy szép magas;)


Szerintem sokszor most is ez van.


Én meg épp ezért vagyok olyan, amilyen. Amikor pincérként dolgoztam többet igazoltattam, mint a rendőrök:DDDD

17. MTami01 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2022. jan. 5. 21:30
Vannak ilyenek is, meg ellenpéldák is. Én nem egy olyan 15-16 éves gyerekkel beszéltem, akiket lazán kiszolgáltak a dohányboltba. Bár ez bolt vagy sokszor azon belül az eladótól függ. Ezt többen elmondták, hogy akár ugyanabba a dohányboltba is előfordult már, hogy az egyik eladó kiszolgálta őket (iratokat nem kért tőlük), míg a másiknak az volt az első, hogy személyit kért tőlük és kiküldte őket a boltból.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - MTami01)
2022. jan. 5. 21:27

Hááát....

Elég sok nagyon fiatal kért meg, hogy vegyek nekik cigit, mert őket nem szolgálják ki.

Szegények! Én se vettem nekik;)

De biztos van aki megteszi...

15. MTami01 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. jan. 5. 21:23

Szerintem nem ki....ás a dohánybolt, mert legalább nem minden bokorban jut hozzá egy tinédzser a dohánytermékekhez.

Azért sem ki....ás szerintem, mert így a szabályok betartásának ellenőrzése az illetékes szervezetnek könnyebb.

14. MTami01 (válaszként erre: 11. - C85d1d200b)
2022. jan. 5. 21:21
Éppen az általad idézett mondatban semmilyen olyan jellegű hiba nincs, amit felhoztál. Amennyiben csak ennyivel próbálkozol és e mondat alapján, akkor bakot lőttél.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - VendrinerPiroska)
2022. jan. 5. 13:58

Minimum valami hasonlót itthon is megérdemelnének azok, akik valóban komoly elhatározással indulnak neki a leszokáshoz.

Mondjuk én nem használtam semmi segédeszközt, annyira bátor nem voltam, hogy egyik napról a másikra letegyem a cigit. Éppen ezért fokozatosan vontam meg a szervezettől a nikotint, és lassan szoktattam magam hozzá az egyre kevesebbhez. De így is keményen megdolgoztam vele.

12. VendrinerPiroska (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. jan. 4. 22:31
Bármily meglepő, az Egyesült Királyságban támogatja az állam. Ha hajlandó vagy belépni egy dohányzásról leszokó programba, és alávetni magad rendszeres ellenőrzésnek, akkor sokkal olcsóbban kapod a dohányzás helyettesítő termékeket (nikotin tapasz, rágó - az elektromos cigi az más tészta).
2022. jan. 4. 21:31

"Ahogy azt kereskedőktől és bizony édesapámtól tudom, hogy már legalább 20 évvel a szigorítás előtt is az volt a szabály, hogy cigivel és alkohollal nem szolgálhattak (volna) ki 18 éven alulit."

Es egy ezer eves torvegy.

A -be, -be, -ban -ben szabalya regebb ota van. Arrol nem szolt apad?

10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Shanta1)
2022. jan. 4. 16:00
Én most szívtam el! 😂
9. shanta1 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. jan. 4. 15:56
Akkor most rágyújtok.😀
2022. jan. 4. 15:49

Ez a cikk csak arra jó, hogy ahogyan mostanában szokás, egymásnak ugorjanak az emberek.

Én dohányzom.

Ha én tiszteletben tartom a nem dohànyzókat,akkor ugyanezt elvàrhatom tőlük is.

Ráadásul rengeteg adót fizetünk utána, amiből mindenki részesül.

És nem kell azzal jönni, hogy az egészségügyre költik,mert nem igaz.

Még valami, mindenki a saját életéért felelős.

2022. jan. 4. 11:38

Anno már régen versenyszerűen sportoltam, amikor először kezembe vettem a cigit. Teljesítményemre semmi kihatással nem volt. Azok után is hoztam korábbi formámat. Tehát semmit nem jelent, hogy egy sportoló vagy sport nélkül élő fiatal dohányzik-e. (43 évig szívtam, csak nyugdíjas koromban, 11 évvel ezelőtt szoktam le róla!)


A Nemzeti Dohánybolt (ahogy szlengben mondják: dohánymutyi) létrehozásának oka (szerintem):

- egyetlen kézben tartva az egészet, a gyáraktól átvett mennyiség megsokszorosódik, tehát valószínű, hogy a beszerzési árból "mennyiségi engedmény" miatt jelentősen olcsóbban kapja. Gyakorlatilag a multi-üzletek is azért tudják lényegesen olcsóbban adni termékeiket.

- Csak itt nem az történt, hogy ettől kezdve olcsóbb a dohány, hanem a különbözet mint extra-profit jelentkezik az eladási árnál, és a jövedéki adó összegénél. Miért is adnál olcsóbban, hiszen nincs konkurencia!

- És hogy ezen ki nyer? Konkrétan nem tudjuk, csak sejtjük.


Egyébként szerintem a dohányzás is erős függőséget okoz, és a leszokáshoz igenis ugyanolyan állami (orvosi) segítségre lenne szükség, mint az elvonókúrák a piások esetében. De ha ezt meglépné akármelyik kormány, előbb-utóbb senki sem dohányozna. Hol lenne a profit, hol lenne a befolyó jövedéki adó?

2022. jan. 4. 10:31

Nagyoskodás?

Ez már nagyon régen volt így. Már akkor sem ez volt a dohányzásra szokás oka, amikor én gyerek voltam, pedig az sem most volt;)


Én sosem gyújtottam rá nagyoskodásból, és az osztálytársakkal sem dohányoztam.

18 elmúltam, amikor néha rágyújtottam bulikon, de csak azért, mert a többiek azt mondták, hogy akkor nem zavar annyira a cigifüst. Mert nagyon zavart.

Tehát buli dohányos voltam egy ideig.

Igazán úgy 25 évesen kezdtem el dohányozni.


Nem érdekel, hogy ki mehet be a boltokba és semmi.

Ez egy jó kis mutyi szintén a fentieknek.

Olyanok akarják a mi életünket szabályozni, akik drogoznak, piáznak, gyerekeket és nőket molesztálnak, gyilkolnak, rabolnak.

Na, ezek mellett az én dohányzásom=0-val.


Tehát, engem ezek zavarnak, de nem fogok cikket írni, mert értelmetlen...

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Unom)
2022. jan. 4. 10:25
Nem írom le inkább, mert a véleményem nem a legszebb.
2022. jan. 4. 10:23

Én nem veszem támadásnak, azt gondol mindenki, amit akar. Augusztusban lesz 50 éve, hogy cigizek, most ez a cikk hatással lenne rám? Megfázva ritkán vagyok, és én még a cigitől sosem köhögtem.

A társasházban tett 1-2 megjegyzést egy messziről jött pasi, itt a kertes házban senki nem zavar, senkit nem zavarok.

3. unom (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. jan. 4. 10:12

Miért veszed támadásnak? Van véleménye, leírta, ennyi.

Mi ezzel a gond?

2022. jan. 4. 10:05

De,támadásnak veszem!

Megkeresem az árát,szívom.

Nem tud meghatni kinek tetszik kinek nem.

Maga a dohánybolt pedig maga a kibacás!

2022. jan. 4. 09:35
Bizonyos értelemben véve a fiatalok egy részének körében a felnőtté válás első lépése, a felvágás, az idősebbek közé kerülés a cél a cigizéssel. Sajnos ez mindig is így volt és így lesz. Az viszont elgondolkodtató, hogy egyre több olyan fiatal is dohányzik, akik hobbiszinten, sőt olyanok is, akik elvileg versenyszinten sportolnak. De vissza a kérdés megválaszolására. Egyes kamaszok esetében a stressz elkerülése, mérséklése is szerepet játszhat a rászokásba. Emellett bizony az is ott van, amit fentebb leírtam. Az pedig, hogy még 10-15 éve a "rendes" cigi volt a sláger, addig kb. 4-6 éve egyre nagyobb számban jelennek meg az e-cigik, ill. egyes ízesített dohánytermékek. Hogy melyik az egészségesebb vagy melyik a károsabb, arról még a szakemberek között is nagy vita van.

Ugrás a teljes írásra: Dohányzásról és a dohányboltokról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook