Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Disztavasok, kerti tavasok ide! fórum

Disztavasok, kerti tavasok ide! (beszélgetős fórum)


15. cypern (válaszként erre: 10. - Dina2)
2008. ápr. 7. 11:03
ja, ezt kihagytam. kb 5 éves a tó. Eddig semmi gond nem volt a szurokkal.
14. cypern (válaszként erre: 10. - Dina2)
2008. ápr. 7. 11:00
Igen, olcsóbb, ha felzsaluzod, de lehet venni lábazat téglát (ami egy lyukas betonkocka), és abból felépíteni, de az drága, és sok helyet elvesz a tóból.
2008. febr. 27. 19:11
mi is valamiféle fóliában gondolkodunk,de jó lenne kedvező áron.Mint mondtam a gödör már megvan,ki kell takarítani és alakítani még az alját,hogy a halacskák tudjanak majd telelni egy részében.Elég türhető nagyságu tavacska lesz ha egyszer elkészül majd:)
12. Dina2
2008. febr. 27. 13:30
miből csináltatok tavat?
2008. febr. 25. 14:25

Mi tavaly csináltunk egy tavat. Nem olyan hatalmas nincs 10 nm a tófelület. Mi geotextiliát és tófóliát használtunk szerencsére ajándékba kaptuk). Imádom nézni a halainkat, most rengeteg kicsi halunk van.

A műanyag nekem nem tetszik mert semmi természetes nincs benne.

10. Dina2 (válaszként erre: 9. - Cypern)
2008. febr. 25. 14:10

Helló! Mi tegnap ástunk ki egy formát, olyan kb. nyolcas alakzatot. Hagytunk körben 20-30 cm es küszöböt a növényeknek, a közepe 50-60 cm méy. Betonnal akarjuk kiönteni, de nem világos pl. hogy az oldalára hogy rögzited a betont, vagy ki kell deszkázni? (nálunk ugy mondják:saluzni) vagy hogy marad meg a beton függőlegesen? A szurokból nem oldódnak ki káros anyagok idővel?

Aki tud segítsen, mert a férjem most nagyon benne van a munkában, és ő olyan MOST vagy SOHA típus, ha most nem fejezzük be, várhatok újabb 2 évet, míg kedvet kap hozzá...

2008. jan. 26. 03:06

nézzétek, a műanyag kádak drágák, és kb 6-8 év alatt el-ér a műanyag (egyszerűen szétmegy)

Továbbá a műanyag tavak nem elég mélyek, ezért télen le kell engedni, különben szétfagy. Addig hová teszed a halakat és a növányeket?

Legalább 60-80 cm mély kell legyen a tavacska, ahhoz, hogy ne fagyjon le.

A tófólia jobb egy fokkal, a méretét bizonyos méretek között szabadon változtathatod, viszint nem időtálló! A jég kikezdi a fóliát. Nehéz takarítani sérülékenysége miatt, és nagy ellensége a vakond, és a többi rágcsálók.


Igazából ha végleges megoldást akarsz, kiásod a formát, 15-20 cm vastag betonnal kiöntöd, azután forró szurokkal leöntöd, és felszórod apró kaviccsal (valami díszkővel). Ezzel keltheted a legtermészetesebb hatást, a beton 150 évig is kitarthat. Akkorát csinálsz, amekkorát akarsz, olyan alakban, amilyenben akarsz. Nem sérülékeny, idő és időjárás álló. Több munka van vele? Igen! De sokkal szebb lesz!

Érdemes vele foglalkozni!

2007. dec. 13. 10:27
én csak olvasgatok,van egy "gödrünk" egy régi garázsalapból lett kiásva,kifejezetten tó részére...egyelőre gödör,talán tavasszal majd "tavasul"...addig tanulok tőletek,mit nem érdemes csinálni...nem tudom mekkora lesz,a körvonala a régi garázsnak megfelelő,mert körben maradt a betonalap...tehát nagyjábol "szobaméret".Előre gyártott semmiképp nem lesz,az egészet lebetonozni sem akarom semmiképp...marad a fólia...abból meg majd kiderül akkorra milyet veszünk...
2007. dec. 13. 10:14

[link]


Ezen az oldalon találsz rengeteg formát,árral!

6. a66308f214 (válaszként erre: 5. - Katka80)
2007. dec. 13. 10:02

Köszike! Nem akarok nagyot, kb. 5-6 nm-eset a kert nem enged nagyobbat.

Tudja valaki, mennyibe kerülnek ezek a műanyag formák?

2007. dec. 12. 16:10

Hát ahogy látod én befürödtem a több réteg fóliával is.Oké nem tófólia de amekkora a mi tavunk hát 100 rugó nem takarta volna be ha azzal csináljuk.Az unoka tesóméké negyede a mi tavunknak ők is rendes fóliát használtak de nekik ha esik az eső még ki is önt a tó:)

Műanyag formában én még nem láttam nagyot,de ha nem is akartok akkorát akkor szerintem a tófólia megfizethető.

2007. dec. 12. 14:52
Melyik megoldás jobb szerintetek: fólia, betonozás vagy a műanyag forma? Melyik tartósabb és kevésbé igényel gondozást?
2007. dec. 8. 23:10

Valahol ki van szakadva a fólia. Ennek oka a természet. Az enyémet egy vakond rágta ki. Utánna a kizúduló víztől megfolladt...

Szóval érdemesebb lebetonozni, majd szürokkal leönteni...

2007. aug. 8. 18:37
Nekem csak egy kismedencés készen vett tavacskám van, ami beépítésre vár.
2007. júl. 4. 13:12
Van egy nagynak mondható kerti tavunk.Midig csinosítjuk,legutóbb kövekkel raktuk ki a szélét.Vannak benne növények,halak(aranyhalak meg 1 koi)na meg a békák.Egy híd amire ha ráállok az összes hal oda tömörül,kajára várva.Szóval szép látvány.Csak 1 problámám van.Több réteg fóliával van kibélelve,mégis másnapra jelentős viz megy el belőle.Minden nap engednem kell bele újból.Mitől lehet ez?Mert annyi nem párologhat el belőle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook