Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki mikor kezdi a kerti munkát? Mikor kezdtek neki az ültetésnek? fórum

Ki mikor kezdi a kerti munkát? Mikor kezdtek neki az ültetésnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
107. Vikyci
2013. jún. 11. 09:15

Nálunk ez a veszedelem futóka van, aminek a gyökere nagyon mélyről jön, és ha beleszakad, akkor megintcsak kihajt. Ahány fele szakad, annyi helyen hajt ki.

Amúgy amikor 5 éve ideköltöztünk, embermagasságig érő gaz volt a kertben. Hívni kellett valakit, aki kipucolja, és a gaz alatt találtunk tököt, sárgarépát, epertöveket. Nagy meglepi volt.

106. noozimanoo (válaszként erre: 105. - Zebra25)
2013. jún. 10. 23:17
Nálunk meg elég sűrűre sikeredett a veteményes, így macerásabb lenne kupacolni, mint a gereblyézés. :)
105. Zebra25 (válaszként erre: 104. - Noozimanoo)
2013. jún. 10. 21:23
Én úgy csinálom, hogy végigmegyek először kézzel a kezelendő felületen és ahogy csak lehet tövestől kicibálom és nem dobom el, hanem kupacba gyűjtöm, majd jó messze a veteményestől összegyűjtöm és hagyom elszáradni a gazt. Ja és miután kézzel kigazoltam, utána fellazítom kapával. Mondjuk nálunk inkább csak folyófű és tarack van.
2013. jún. 10. 20:30

Nálunk meg csak esik és esik meg esik! :(((

Annyira utálom már!

Amúgy egész tűrhetően haladok, csak sok a pluszmunka a gazokkal. Ha nem akarom, hogy visszafakadjon, kapálás után mindet ki kell gereblyéznem. :(

De annyira széééép lesz! :) Már virágzik nálam is a borsó és a krumpli, az eper pedig isteni fincsi! :)

103. Vikyci
2013. jún. 10. 14:39
Sárgarépa gyomlálás közben összetalálkoztam egy lóféreggel (lótücsöknek is nevezik), hát engem a világból ki lehetne kergetni ezekkel a dögökkel!
102. Vikyci (válaszként erre: 101. - Zebra25)
2013. jún. 10. 14:36

Nem értek a permetezéshez, sógorom jön el néha és lefújja a veteményünket. Ez a néha kb évente 2x-t jelent.


Hétvégén elkezdtem az epret kigyomlálni, nagyon benőtte már a gaz. Nem sok eprünk van most, tavaly nagyon kiszáradt, de most szépen futásnak indultak.

A krumplit is fel kellene már töltögetni, 1 sort meg is csináltam szombaton, de többet nem bírok egyszerre.

101. Zebra25 (válaszként erre: 100. - Vikyci)
2013. jún. 4. 14:08

Nem próbáltad valami szerrel permetezni a körtét?

nagyon kukacos?

Én nem vagyok permetpárti, de ha a termés férges akkor érdemes leszórni valami nem idegméreggel

tavaly a meggyünk férges volt, idén leszórtuk cseresznyelégy ellen

tavaly olyan férges volt, hogy mennyi lébe áztattam, hogy kijöjjön a féreg belőle, mindig tele volt a víz

így már nem volt gusztusom eltenni

100. Vikyci
2013. jún. 4. 14:05

Mi még csak a hétvégén vetettünk némi kukoricát, nem sokat, mert kicsi a kert.

Sajnos gyümölcsfáink nincsenek, vagyis a meggyfa még pici, a sárgabarackon talán már idén lesz, de még nem néztem meg alaposabban. Egyedül az őszibarack fa ami már terem, de az meg egy magról nőtt fa, így nem valami finom. A körte meg mindig kukacos.

Viszont van egy égerlevelű fanyarka fám, ilyen virágküldős katalógusból rendeltem, az már szépen terem, tavaly már lekvárt is tudtam főzni belőle.

99. Zebra25 (válaszként erre: 98. - Gyöngyi 49)
2013. jún. 4. 11:42
Nagyon kellene a napsütés, mert a gyümik is szétrepednek a sok csapadéktól. Érni is olyan lassan érik minden:(
2013. jún. 4. 11:34
probálkozom naponta nézam mi mennyit nö de kéne egy kis napocska
97. Zebra25 (válaszként erre: 96. - Gyöngyi 49)
2013. jún. 4. 11:29

Ha Te neveled azt a kukoricát akkor büszke is lehetsz rá:) Hiszen a Te kezed munkája:)

A miénk bár nagyobb, de kapálni kellene. Ma akartam kimenni, de hát ilyen időbe?

Tegnap is az eső hajtot haza:(

96. gyöngyi 49 (válaszként erre: 93. - Zebra25)
2013. jún. 4. 11:24
én meg büszke voltam a 10.centis kukoriccámra.jol lemaradt de elöbujt a tök is az uborka eltünt abbol semmi a borsobol tegnap fagyasztottam
95. Zebra25 (válaszként erre: 94. - Kata0104)
2013. jún. 4. 11:18

Mi egy üres ásványvizes palackba szedegetjük a bokatakat.

Másképpen nem nagyon megy:S

94. kata0104 (válaszként erre: 93. - Zebra25)
2013. jún. 4. 00:08
Jaa,értem!Azt hittem már valami titkos krumplibogárűző technika a dinnye!Akkor marad a bogarászás!:)
93. Zebra25 (válaszként erre: 90. - Kata0104)
2013. jún. 3. 18:57

ja, azt nem tudom, nem arra írtam, hanem arra, hogy a krumplibogarakat leszedegettük kézzel

meg a dinnye is kikelt egyébként jól



valaki írta, hogy nem kelt ki jól az uborkája és én is írtam, hogy az enyém se és pont ma voltam kint a kertbe mert kapálós idő volt és találtam vagy 8 új uborkahajtást, szóval a sok eső segített a kelésben:)

Piroslik a meggy is mostmár és 1-2 héten belül indulhat a befőzés és a szörpkészítés.

Répa már gyönyörű, a kukorica majd derékig ér és mostmár lehet töltögetni a krumplit is.

92. Kukacc
2013. jún. 3. 16:08

Sziasztok :)

Holnap főzöm az első adag borsónkból a levest :)


Sok-sok hagymánk, borsónk, uborkánk, salátánk van, és répa is sok kelt ki, de végigment a vakond a soron és rendesen kiritkította :(

A fehérrépát viszont újra kellett vetni, mert a bolti nem kelt ki :(


Végül vetettem egy kevés zöldbabot is (imádjuk) és krumplit is vetettem, de azt csak most hétvégén.


Ami viszont bearanyozza a mindennapjaimat: Napi 15-20 szem földiepret tudok leszedni a kisfiamnak és vödörszámra szedjük a cseresznyét a kertben :)

Ez minden fáradtságot megér :)

91. noozimanoo (válaszként erre: 90. - Kata0104)
2013. jún. 3. 12:33

Ez nekem is új!

És érdekel!

2013. jún. 3. 00:43
Miért,a krumplibogár nem szereti a dinnyét??
2013. jún. 2. 22:21

Uborka nekünk is nagyon rosszul kelt ki. Dinnye viszont nagyon jól kikelt.

Krumplibogár lefegyverezve:)

2013. jún. 2. 20:42

Na adtam a gaznak egy jó nagy területen! :)


A zöldség-répával kapcsolatban én is gondolkodtam a másodvetésen, de alig hittem a szememnek, a 2 hetes mindennapos felhőszakadások után kijött a többi zöldségem is! :) Kicsit felemásak így a sorok, de kit hat meg? :D

Palántáztam már kelkáposztát, paradicsomot jó sokat és paprikát, na meg karalábét. Persze még így is sok palánta várja a holnapi napot! :)

Jahh, a tököt is szétszedtem már! :)

87. noozimanoo (válaszként erre: 83. - Zebra25)
2013. jún. 2. 20:39
Aztaaaa! :) Ügyi vagy! :)
86. Vikyci (válaszként erre: 83. - Zebra25)
2013. jún. 2. 19:33

Nekem még csak virágzik, bár láttam már pár lapos csövecskét is.

Az egyik tő lilás virágokat hozott, érdekes, ilyet még nem láttam.

85. Vikyci (válaszként erre: 84. - Noozimanoo)
2013. jún. 2. 19:32

Én ma szétpalántáztam a brokkolit, még a karalábé van hátra, az is nagyon sűrű lett.

Nem értem miért csak 1 szál uborka kelt ki, majdnem egy egész csomag magot elszórtam. Ma azt kipótolgattam, és a sárgarépa is kissé foghíjas lett, oda is szórtam még magokat.

84. noozimanoo (válaszként erre: 82. - Vikyci)
2013. jún. 2. 14:51

A hagymámnak egyszerűen kirohadt a fele, de még jóval az esők előtt, tehát nem a sok víz az oka. Végül duggattam újabb hagymákat a hiányzó részekre.

A gazosodás nálunk is megy, igyekszem úrrá lenni rajta... :)

2013. máj. 31. 21:41
Én már kiszedtem a földből az első borsóvetést. Sok borsóm lett rajta, le is fagyasztottam mind. Jön a következő csapat is, már szép csövek vannak azon is.
82. Vikyci (válaszként erre: 81. - Noozimanoo)
2013. máj. 31. 20:39

Mi történik a hagymáddal?


Nekem most nagyon elgazosodott a kert :-( A sok eső megtette hatását :-(

Remélem hétvégén lesz rá időm, bár ma este is gyomláltam, de szét kellene már palántázni a brokkolit és a karalábét is.

2013. máj. 25. 14:18

No, a zöldség idén is problémás lesz, már látom. :)

Számítottam is rá.

Na de ami a hagymámmal történik...

80. Vikyci
2013. máj. 7. 14:16
A napraforgó is egész szép már, lassan mellé lehet vetni a futóbabot.
79. Vikyci (válaszként erre: 78. - Noozimanoo)
2013. máj. 7. 14:16

A krumpli nálam még nem bújt ki, viszont tavaly nyár vége felé vetettünk még pár bokor krumplit, és az most szépen zöldell, nem fagyott ki a télen.

Nálam szépen alakul a karalábé, a brokkoli, a borsó, de úgy látom, hogy a sárgarépa-petrezselyem idén is mumus lesz, ezek valahogy sosem akarnak sikerülni.

Minden este igyekszem locsolni, sajnos nálunk utoljára péntek este volt egy kis eső. Csak hát annyi a szúnyog, hogy nem szívesen maradok kint sokáig, mert iszonyat be tudok dagadni egy-egy szúnyogcsípés után.

2013. máj. 7. 09:05

Kertészek, elvesztetek?

Nálam jön a krumpli is már! :P

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook