Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dietetikus vagyok miben segíthetek? fórum

Dietetikus vagyok miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. jún. 3. 16:38
Fogyókúrázóknak segít egy orvospár.Valami port adnak el amit reggeli és vacsora helyett fogyasztanak. Ők járnak vissza kontrollra, figyelik hogy zsírból történnyen a fogyás,ne izomból. Engem csak a mérás érdekelt, illetve gondoltam kapok jó tanácsokat,mert magamtól diétázok. A mérés úgy történt, hogy lefeküdtem, a bokámra és a csuklómra rátapasztottak valamit. A gépet nem láttam. A kiértákelés számítógépen történt.
14. Serry
2009. jún. 3. 16:09
Bocsánat az elütésekért.
13. e87e4cce43 (válaszként erre: 12. - Minerva223)
2009. jún. 3. 15:43

Rengeteg könyv és táblázat létezik a szénhidrát és kalóriatartalomról. A diabeteszes orvosok kilószám osztogatják a mintaétrendeket is. (napi 5-szöri étkezéssel)

Számomra érthetetlen, hogy ennyire nem világosítottak fel. De, ha már így történt , akkor olvass utána, elvégre ez a te érdeked is.

2009. jún. 3. 14:20

Köszönöm a válaszod.Ne félj a fórum biztosan fennmarad,mert sokan vagyunk sajnos akiknek komoly gondot jelent ez a téma.

Amit javasoltál megtörtént. Veszprémig szaladtam:-) jó diabetes orvoshoz.Ő állitott át az esti 4 E. inzulinra.Sajnos csak annyi tanácsot kaptam,hogy az eddigi napi két étkezés helyett egyek 5* keveset. Zsemle 2-3. Nem tudom miben mennyi a szénhidrát. Ha ezt a mennyiséget megeszem(este6.-kor) akkor 1 zsemle után felugrik 11.-re . Igaz,hogy reggelre újra visszaáll,de megfigyeltem ez csak akkor következik be ha este még eszem egy almát. Tudom éjszakára ez nem igazán jó de nekem beválik.

11. Dóra.
2009. jún. 3. 14:18
A normáltól picit magasabb koleszterinre milyen diéta lenne jó?
10. Serry (válaszként erre: 5. - Bene Mami)
2009. jún. 3. 14:12
Milyen mérésen voltál? Pontosan mit mértek és hol?
9. Serry (válaszként erre: 8. - Minerva223)
2009. jún. 3. 14:07

Menj el mindenképpen diabetológiára és ott kérj a dietetikustól személyre szabott tanácsadást!

Nagyon fontos,hogy mind az inzulint mind a diétát betanuld!

8. minerva223 (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. jún. 3. 14:00
Tíz éve cukros vagyok. Eddig nem tartottam be a diétát. Már a gyógyszerek felső határát szedtem,de a cukrom mégis 13-18 között mozgott. Átállítottak esti inzulinra.(2 hónapja)Azóta betartom a diétát és beállt a cukrom 5-7 közé. Viszont ezt csak nagyon minimális evéssel tudom elérni és mindíg éhes vagyok.Ez nem fog sokáig menni. Mit tegyek?
7. Serry (válaszként erre: 3. - Helmo7)
2009. jún. 3. 13:58

Egyiket sem! Nem a számolástól fogsz fogyni. Rendszeres mozgás és gyakori kis étkezés.

S nem 3 hónap alatt hanem 6 hónap vagy több de az így tartós lesz.

6. Szeder85 (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. jún. 3. 13:45

Szia!

Két hete derült ki,hogy tejcukor érzékeny vagyok..

Az orvos diétát javasolt,de nem tudom,hogy valóban mi az amit ehetek,és mit nem.

A neten nagyon sok mindent elolvastam,de egymásnak ellentmondó leírások vannak.

Persze mindenkinek más a szervezete,és mást nem tud megemészteni,de mégis mi az amit biztosan nem nagyon lehet enni?

Köszönöm

2009. jún. 3. 13:45

Szia,

Én a múlt héten voltam egy mérésen,abit egy belgyógyász és egy diabetikus végzett. Itt kederült,hogy még még mindig nagyon vizes vagyok(a felső határon mozgok),de csak annyit tanácsolt a diatatikus,hogy egyek vízhajtó gyümölcsöket,illetve teákat. Hónapok óta ezt csinálom, eredménytelenül.

2009. jún. 3. 13:45
Szia! Sok kérdésem lenne. Bár hirtelen úgysem fog mind az eszembe jutni. Babát várok, és már a babavárás előtt is sok volt a gyomor savam. Az orvosom a gyógyszerek helyett inkább az otthoni praktikákat részesítette előnybe. /Pl.felkelés után egy csésze tej/ Van még valami hasonló, amit várandósan tehetek, és nem ártok a babámnak?
2009. jún. 3. 13:44

Szia!

Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted melyik a jobb választás? Az, hogy a szénhidrátot számolom, vagy a kalóriát! Kb. 50-60kg-ot kellene fogynom!:(

2009. jún. 3. 13:42
Nagyszerű. Aki hormonzavarokkal küzd, hogyan diétázhatna? Hipertyreoditisem van, vagy hogy írják latinul, a pajzsmirígyeim túlműködnek. Most lassacskán fogyok, miközben nem csinálok semmit. Ha megint leszedik a hormonjaimat, visszahízok. Ezt szeretném megakadályozni. Hogyan tarthatnám meg a súlyomat. Tudom, hogy a hormonok szabják meg, hogy hízok -e vagy fogyok, de mégis... Köszönöm.
2009. jún. 3. 13:40
Ha kérdésetek van diétákkal kapcsolatban várom. További szép napokat!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook