Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógypedagógus vagyok miben segíthetek? fórum

Gyógypedagógus vagyok miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 6. 16:45
Nagyok köszönöm, fel fogom hívni őket!
2011. júl. 6. 16:20
A Budapesti Korai Fejlesztő Központba,ők a legjobbak az autizmusban és elérhető távolságban is van hozzátok.
2011. júl. 6. 14:34

Kedves gyógypedagógusok!


A 3.5 éves kisfiamról nemrég derült ki, hogy gyermekkori autizmusa van. Bizottság elé csak szeptembertől kerülhetünk,de addig nem várnék a fejlesztéssel, ugyanis egyáltalán nem beszél..

szentendreiek vagyunk, van esetleg tippetek, hogy hová vihetnénk őt?

24. mamcili (válaszként erre: 22. - Titamilla86)
2011. febr. 11. 18:43

Félévkor képolvasást, kaptunk az értékelésbe...

Rengeteg hibával olvas, inkább csak találgat, ha odaszólok neki, hogy ujja és pontosan... egy darabig jobb a helyzet, de aztán kezdődik minden újra...

főleg ha már ismeri a szöveget...

23. titamilla86 (válaszként erre: 17. - Megi04)
2011. febr. 11. 10:57

Autistája válogatja,hogy mennyire kemény a dolog, most én egy 3 éves kis csajjal szenvedek és már lassan kezdek kifogyni az eszközökből,módszerekből. De még mindig semmi.

A csoport valóban keményebb pláne,hogy ez szinten tartó csoport volt, vagyis 14-től fölfelé összecsapva mindenki mindenkivel. 16-an voltunk, de abban volt valódi autista, autista skizophrén melléktünetekkel, meg középsúlyos értelmi fogyatékos is, autisztikus tünetekkel. És egyébként is a lehetetlennel egyenlő még két autista gyermek figyelmét is megfogni egy-időben egyazon tevékenységgel.

2011. febr. 11. 10:52

Mindenek előtt ne azzal kezdjétek a tanulást,hogy nagy levegőt vesztek mindketten,mert már előre utáljátok.

Az ilyen figyelem koncentrációja tényleg attól függ,hogy mennyire tudod felkelteni a gyermeked figyelmét. Nem muszáj például asztalnál tanulni, nem muszáj egymással szemben leülni, nem muszáj,hogy te magyarázz elég ha felfeded az alapokat és irányított kérdések segítségével Ő jön rá a lényegre. Sokkal jobban fogja érteni is meg érdekelni is,majd meglátod. Mindent gyakorlatiasan csinálj, rá fogsz jönni,hogy nem csak a természettudományi tárgyakat,hanem a kultúrtechnikákat, humán tárgyakat is lehet előadva, eljátszva, kikísérletezve tanulni.

Önbizalom javulni fog,ha látja,hogy Ő is okos , és Ő maga jön rá a dolgokra, meg persze sok-sok dicséret, motiváció. Az olvasással mi a gond?

Ha 9 éves akkor kb 3.osztályos ott pedig a nyelvtan az igazán kemény, de mivel a nyelvtani szabályok logikára, meg józan paraszti észre alapoznak, ezért a fent leírt módszerrel nagyon szépen lehet őket tanítani illetve gyakoroltatni.

21. mamcili (válaszként erre: 20. - Molyka)
2011. febr. 11. 10:37
9 éves
20. Molyka (válaszként erre: 18. - Mamcili)
2011. febr. 11. 09:55
Mennyi idős a gyerkőc?
19. Molyka (válaszként erre: 17. - Megi04)
2011. febr. 11. 09:53
Az autista csoport minden esetben. Egy autista nem, (feltétlenül, gondolom rengeteget foglalkozol a kisfiaddal) de csoport, amit a kollégaírt az kemény.
2011. febr. 10. 10:48

engem itthoni tanulás közbeni figyelem koncentráció fejlesztés érdekelne, mert a lecke bár kevés mégis szenvedünk az elkészítésével...


a gond:

rengeteget elkalandozik, mással foglalkozik,

olvasási gondok

önbizalom hiány

17. megi04 (válaszként erre: 9. - Molyka)
2011. febr. 8. 19:09
Nem minden esetben...Az én fiam autista.
2011. febr. 8. 17:56

Külföldi honlapokon írt kezelések:

szteroid kezelések

CO2-kezelés

rubint lézer

krioterápia

keratolitics

lézeres lipolízis

2011. febr. 8. 17:43

Szia!


Én klippet nem találtam,de fórumot igen, azt elolvastam, az nagy helyzet,hogy nem áltatlak, én amiben biztosan tudnék segíteni az a beszédszervek fejlesztése, és ezzel együtt természetesen magának a beszédnek a javítása.

Orvos nem vagyok. De esetleg próbáltatok már hormonkezeléseket, csak józan paraszti ésszel gondolkodva, bizonyos szervektől a növekedési hormont megvonni, így talán stagnálna vagy lassulna a folyamat. A műtét,mint ahogy írtad is veszélyes és sajnos felesleges is, de van gége műtét is. Tudom,hogy borzasztó. Ajánlanék neked külföldi kórházakat,mert a magyarok szerintem nem nagyon tudják mi fán terem ez a betegség, én Németországra koncentrálnék ,de utána nézek a dolognak jobban, hátha több szem tényleg többet lát.

14. Molyka
2011. febr. 8. 17:37
Felkelt a kisfiam, később mindenképp megnézem!
13. hpkati
2011. febr. 8. 17:27

Sziasztok!

Lehet, hogy tudnátok kincsünknek segíteni. Készült Róla dokumentumfilm, a naplóm elején megtaláljátok. Ha van időtök megnézni(2X5 perc). Beszédén kellene segíteni...

Előre is köszönöm!

12. Molyka (válaszként erre: 10. - Titamilla86)
2011. febr. 8. 17:25

Igen, nagyon nagy szükség. Nagyon aranyos Tőled, hogy így gondolsz az itteniekre.

Tanulásban akadályozottak pedagógiája, de látássérültekkel foglalkozom 12éve. Arról a papír folyamatban van. :)

11. titamilla86 (válaszként erre: 9. - Molyka)
2011. febr. 8. 17:23
Minden nap egy meglepetés volt az biztos, valami mindig volt.
2011. febr. 8. 17:22

Szia Molyka :)


Nagyon örülök neked, így legalább biztosabb lábakon áll majd a segítség.

Milyen szakon végeztél,ha megkérdezhetem?


Ui.: Azért is nyitottam ezt a topicot,mert körbe olvasgatva, igazán nagy szükség van rá.

9. Molyka (válaszként erre: 8. - Titamilla86)
2011. febr. 8. 17:21
Az autista kemény, nagyon kemény...
2011. febr. 8. 17:21
Korai fejlesztéssel és szinten tartással is foglalkoztam már valamint foglalkozom is. A mostani munkahelyemen, óvodában és általános iskolában dolgozom, ( integrált iskolában). De az előző munkahelyemen pl autisták szinten tartó csoportját vezettem, ez 14-16 évtől felfele volt.
7. Molyka (válaszként erre: 5. - Titamilla86)
2011. febr. 8. 17:20
A látásban én viszont tudok segíteni.
6. Molyka (válaszként erre: 4. - Syria)
2011. febr. 8. 17:19
:) Ez átfogó szakma, általában még a felnőtt kor is beletartozik
2011. febr. 8. 17:19
Értelmileg,tanulásban akadályozottak. Beszédpedagógia, magatartási problémák, enyhébb pszichés sérülések, enyhe mozgásszervi megbetegedések, autizmus. Amire nem terjed ki az a hallási-fogyatékosság, látási-fogyatékosság, szomatopedagógia,tehát mozgásszervi megbetegedések. De alap dolgokban természetesen ebben is tudok segíteni.
2011. febr. 8. 17:18
Kicsikre, vagy nagyokra is?
2011. febr. 8. 17:18
Én is segítek, én is gyp vagyok! :D
2011. febr. 8. 17:12
mire terjed ki a pedagogiád
2011. febr. 8. 17:04
Ha kérdésetek van várom szeretettel. További szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook