Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diabetikus citrom torta, kipróbált!! fórum

Diabetikus citrom torta, kipróbált!! (beszélgetős fórum)


14. Mazsinka (válaszként erre: 13. - Fdóri)
2013. máj. 20. 22:23
A választási lehetőség nála abban mutatkozik meg, hogy még a diabetikusok közt is válogat, ami már nem szép dolog, pláne akkor, ha van valaki, aki ilyen jó fej, és gondol rá.
13. fdóri
2013. máj. 18. 09:41

Szia!


Xilittel-nyírfacukorral tudod helyettesíteni a cukrot. Ebből picit kevesebbet kell használni, de az állaga olyan mint a cukor. A mandulaliszt nagyon drága, darált mandulával is süthetsz piskótát, vagy dióval! Liszt 2/3-a helyett diót vagy mandulát teszel a habba. Krémet nem tudok, de ha natúr joghurtot kevernél citrommal, citromhéjjal, zselatinnal,citromhéjjal??? Szerintem egy cukros embernek is kell hogy legyen választási lehetősége! Nagyon kedves vagy hogy gondolsz rá!!! Nekem a 6 éves kisfiam cukros:(

2013. máj. 17. 18:42
semmi normálisat nem találtam
11. spinneli (válaszként erre: 2. - Mazsinka)
2013. máj. 17. 18:17
Tökéletes...esetleg a mandulalisztet kókusz lisztel is lehet helyettesíteni.
10. kisj
2013. máj. 17. 18:15
Akkor kukkants körül a neten. Biztosan találsz valamit.
2013. máj. 17. 18:08
ne legyetek már ilyenek, nagyon szeretem a Helénkét,ennyit megérdemel,hogy olyat készítsek,amit ehet és szeret is.ha nem tudtok segíteni,a megjegyzéseket mellőzétek..
8. kisj (válaszként erre: 5. - Kittidora)
2013. máj. 17. 18:07
Szép dolog a szomszéd néni, de ajándék tortának ne nézd a fogát.
2013. máj. 17. 18:05
nem tudja,hogy kap :) 40. házassági évfordulójuk lesz,és a keresztlánya kért meg ,hogy süssek egy ilyet :) .
6. Mazsinka (válaszként erre: 5. - Kittidora)
2013. máj. 17. 18:03
Szerintem meg egy cukorbeteg ember ne válogasson ilyen szinten! Kap egy tortát, édesítőset, már a tejszín is baj? Mi lenne, ha nem lenne ilyen alternatíva? Ropogtathatná a sárgarépát.
2013. máj. 17. 17:56
mindenképp,vajas megoldást kell választanom,a szomszéd néninek sütöm,és a tejszíneseket nem szereti.így ilyen recepteket keresek,köszönöm azért aki eddig is írt,könnyebb dolgom lenne,tejszínnel :(
2013. máj. 17. 17:53
Opsz a reszelt citromhéj és citromlé kimaradt :)
2013. máj. 17. 17:52
Ha nem szeretnél sütni, akkor az alját meg tudod csinálni darált diabetikus keksz + olvasztott vaj keverékéből. Rá pedg egy magas krémet csinálsz cukrozatlan habtejszín + zselatin + yoghurt + édesítő. Én készítettem már ilyet csak áttört túrót is tettem bele.
2013. máj. 17. 17:09
A piskótát mandulaliszttel sütném. Cukrozatlan tejszínhabot kevernék össze zselatinnal, ezt citrommal ízesíteném, zérót vagy más édesítőt, pl. steviát tennék bele. A tetejére citromkarikákat tennék, leöntenén zselatinos, cukrozatlan citromszörppel, hagynám megkötni. Még sosem csináltam, de én így járnék el.
2013. máj. 17. 17:05

Diabetikus citrom tortát kell süssek,mire figyeljek pl a piskótánál,illetve krém receptnek nagyon örülnék.Rámával fogom készíteni ,mivel lehet a porcukrot helyettesíteni?nem szeretnék,csömör vajas dolgot össze hozni..

Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook