Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Devizahitel kiváltás Budapest Bankos egyenlítő hitellel. Van valakinek tapasztalata? fórum

Devizahitel kiváltás Budapest Bankos egyenlítő hitellel. Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


13. P.marianna (válaszként erre: 10. - Ndorcsi)
2011. nov. 9. 10:52

Igen, az egyenlítő konstrukciónak pont az a lényege, hogy a számlán pihentetett pénz csökkenti a kamatot, így a futamidőt.

Nem egyedi dolog ez, számtalan bank dolgozik ezzel a konstrukcióval a világban, hozzánk csak a BB hozta be. Ezért (is) van az, hogy ők még a válság legmélyebb pontján is komoly profitot tudtak elkönyvelni, nem volt szükség tőketoborzási kampányra.


De ne vegyetek fel 20 évre hitelt, maximum, de nagyon maximum 15-re. Szabaduljatok mihamarabb.

12. 4e15a8b537 (válaszként erre: 9. - Misz)
2011. nov. 9. 08:44
Ott nem jártam.:)
11. 4e15a8b537 (válaszként erre: 10. - Ndorcsi)
2011. nov. 9. 08:43

Ezt azért olvassátok át még egyszer:D

A legfontosabb,hogy 10 évnél hosszabb futamidőre nem érdemes hitelt felvenni.

Inkább vegyetek fel 500.000-rel kevesebbet és legyen a futamidő 10 év.


Amit leírtál nem badarság....

10. ndorcsi (válaszként erre: 7. - 4e15a8b537)
2011. nov. 8. 09:10

A Budapest Banknál is 11,5%.

Arra írtam, hogy túl szép, hogy igaz legyen, hogy 20 évre vennénk fel a hitelt. És azt mondták, ha mondjuk 500 000-rel többet vennénk fel és azt rajta hagynánk a számlán, nem nyúlnánk hozzá, akkor naponta kamatozik az összeg (és a kamat összege mindig levonódik a hitel tartozásból) és 20 év helyett normál törlesztés mellett 10 év alatt ki tudnánk fizetni (még úgy is, ha nem törlesztünk elő és semmilyen más megtakarításunk nem lenne).

9. misz (válaszként erre: 7. - 4e15a8b537)
2011. nov. 8. 07:38
Nekünk az Erste ajánlott 11,2%-t.
8. misz (válaszként erre: 1. - Ndorcsi)
2011. nov. 8. 07:37

Ha a Budapest Bankot választod, nagyon alaposan olvassátok el a szerződést, a legapróbb betűket is! És ami nem teljesen egyértelmű azt konkretizáljátok!

Mi iszonyatosan megjártuk velük. Pár éve hirdették a mostanihoz hasonló hitelkonstrukciójukat, a neve nem jut eszembe, de a lényege ugyanaz, mint a mostani egyenlítő hitelnek.

Egyes részeket a szerződésben olyan kétértelműen fogalmaznak meg, hogy úgy értelmezik, ahogy akarják. És amikor szóvá tettük, azt mondták, ha nem tetszik menjek bíróságra, vagy fizessem vissza egy összegben a hitelt. Az ügyvéd azt mondta, hogy nincs értelme perre menni, mert nagyon ügyesen meg van fogalmazva a szerződés. És teljesen mást jelent egy laikusnak, mint nekik. Egyébként meg a legtöbb tanácskérés a Budapest bank ügyfeleitől érkezik hozzá, és a legjobb tanács, amit adni tud, hogy próbáljuk a hitelt átvinni egy másik bankhoz.

Szóval csak óvatosan!

Sok szerencsét kívánok a hitelkiváltáshoz!

7. 4e15a8b537 (válaszként erre: 3. - Ndorcsi)
2011. nov. 7. 21:02

Én olyan lehetőséggel még nem találkoztam ami túl szép lett volna,hogy igaz legyen.

10,8% THM Volksbank 11,5% Takarék Bank,Raffi 13,5%!!!

Rablás

6. Bobacsekbob (válaszként erre: 5. - Ndorcsi)
2011. nov. 7. 18:42

eddig egy van

...tikk-takk...

az idő ami nem az erősségük sajnos. :(

de szerintem ez eddig a legkorrektebb a sok közül ha korrekt lehet a bank szektor. :)

5. ndorcsi (válaszként erre: 4. - Bobacsekbob)
2011. nov. 7. 18:40
Igen, ez már megtörtént, csak az esetleges buktatókra lennék kíváncsi (amit mondjuk nem nagyon hangoztatnak).
4. Bobacsekbob (válaszként erre: 1. - Ndorcsi)
2011. nov. 7. 18:37

Szia!

Én már náluk puhatolózok és eddig meggyőzőek, de azzal hogy felveszed velük a kapcsolatot és elmondod hogy mi újság van veled akkor biztosan feltudnak homályosítani ezzel kapcsolatban!

3. ndorcsi (válaszként erre: 2. - 4e15a8b537)
2011. nov. 7. 18:35
És miért? Én ma voltam bent a Budapest Banknál. Jónak tűnik ez az egyenlítő hitel, csak talán túl szép, hogy igaz legyen.
2011. nov. 7. 18:30
Azzal nincs.Én is keresgélek,de eddig a Volksbank utána a Takarék Bank tűnt a legjobbnak.
2011. nov. 7. 18:29
Van valakinek már tapasztalata a Budapest Bank által kínált egyenlítő hitellel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook