Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Demodex atka a fejbőrben... a hajhullás okozója? fórum

Demodex atka a fejbőrben... a hajhullás okozója? (tudásbázis kérdés)


2018. jún. 8. 23:34
Mióta hullt a hajatok mire észrevettétek ezt az atkàt? Van tünete?nekem hullik a hajam 4 éve de nem tudom mitől
11. mell
2016. dec. 1. 17:47
Ma jártam fejbőr-vizsgálaton, gyanúm beigazolódott. :-( 3 hete már kénes sampont használok, már önmagában ettől is enyhültek a tüneteim. Chuleevandevi Tonik megvan, kezelés indul. Szerintem nem hülyeség!
10. bali85
2013. ápr. 22. 13:58
Pár hete találtak nálam is demodex atkát. Nem is értem, miért nem vizsgálják ezt máshol is! Ahány helyen megfordultam... csak az időmet vesztegettem, mert semmi nem használt tartósan. Biztos vagyok benne, hogy nálam a hajhullásért a demodex atka volt a felelős. Onnan is gondolom, hogy elkezdtem a chuleevandev tonikot és a hajhullásom 2 hét múlva gyakorlatilag megállt, sőt már látok új pici hajszálakat. Fejbőrviszketésem, illetve azok a mérges pattanások eltűntek a fejbőrömről. A két hónapos kontrol még hátravan. Akkor derül ki, hogy van-e még demodex. Remélem már nem. A sampon annyira bejött, hogy nem is akarok mást használni.
2013. márc. 18. 01:02
Most tartok a 6. Hétnél, 50.000 ftot fizettünk ki,de meg semmi eredmény. A hajam hullik:((
2013. febr. 11. 13:44
Nekem is demodex atkàt találtak, most vettem meg a jó drága chuleevandevi cuccokat rá, remelem használni fog, mert drága volt...és lesz....bar csak akkor veszem meg továbbra is,(20.000 Ft/3 hét )ha tényleg hatásos, mert fölöslegesen nem dobálok ki több pénzt, mind eddig, mert mindenki esküdött a sajat termékére, es szart sem értek.....kiváncsi vagyok erre.Valakinek tapasztalata?
2012. márc. 8. 10:52
Kozmetikusként mondom..ezt akartam írni:) gyorsan gépelek:)bocsika
2012. márc. 8. 10:52
Juhhú kedvenc témám:) Kozmetikusként a Demodex Acnees a rosacea kiváltója is lehet..túlszaporodásánál fogva gyull. keltő toxinjai bejutnak a bőrbe és sajnos maradandó érgyulladásokat okoznak..Nos, érdekes lehet a hajhullás szempontjából, ugyanis a faggyúmirigyből lakmározik eme állatocska..Hmm, akár lehet ettől is:)...
5. Molly38 (válaszként erre: 4. - ChrisTai)
2012. márc. 8. 10:45
Hát akkor érdemes kérni, hogy ezt is vizsgálják, meg felhívni a doki figyelmét, hogy volt ez a gyulladás és azóta hullik..
4. ChrisTai (válaszként erre: 3. - Molly38)
2012. márc. 8. 09:45

Igen, én is olvastam, hogy gyulladt is a fejbőr, mikor jelen van az atka. Neten keresgélve találtam csak rá erre, hogy az esetek 88%-ában ez az atka okozza a hajhullást.

Barátnőm van teljesen elkeseredve, hullik a haja. Fodrász mondta neki, hogy nem is lát babahajat, ami pótolná a hajhullását. Tavaly nyáron volt Balatonon, miután egy vörös gyulladt foltot látott a fejbőrén, ami pár nap múlva elmúlt. Azóta viszont folyamatosan hullik a haja.


Ma megyünk bőrgyógyászhoz, de azt olvastam, hogy sokszor nem is vizsgálják ezt a lehetőséget, szóval nem is derül fény arra, hogy ez áll a háttérben.

3. Molly38 (válaszként erre: 2. - ChrisTai)
2012. márc. 8. 09:39

Szia! Eddig én még csak kutyáknál hallottam róla, azok nagyon durván néznek ki.. de nekik sebes is a bőrük, meg kihullik a szőrük, nagyon szörnyen mutatnak..

Ebből kiindulva szerintem az embernél sem csak hajhullást okoz, hanem sebes is lenne a bőr, meg tiszta gyulladás..

Keress rá a neten esetleg képekre..


Ki mondta, hogy demodex okozza a hajhullásod???

2012. márc. 8. 09:37
Hallott már valaki erről az atkáról? Állítólag a hajhagymákba fészkeli be magát, elszívva az életet a hajtól.
2012. márc. 8. 09:36
Demodex atka a fejbőrben... a hajhullás okozója?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook