Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Darabosat a babának! fórum

Darabosat a babának! (beszélgetős fórum)


2012. okt. 27. 14:36
Az imént a sült krumplit is megette minden gond nélkül igaz lassabban mint mi:) De halad ez csak lassan:)
9. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Mimi mami)
2012. okt. 27. 12:24

Ha veletek is fog enni, akkor is csak olyanokat, amik könnyebben csúsznak, emészthetők.


Próbálj meg rakott zöldségeket készíteni, nálunk az nagyon bejött. A tészta bolognaival is, de mondjuk bármilyen tészta:).

2012. okt. 27. 11:49
Kösz csajok a segítséget:) Valszeg az lesz a nyerő ha valamit jó szaftosan adok neki és lecsúszik. Csak olyan jó lenne már ha velünk enne!! Az a fő cél, hogy mire megy bölcsibe bátran tudjon enni a többiekkel.
7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. okt. 27. 11:09

lehet, hogy a kenyér nem jön be neki.

10óraira nem is kell semmi, ott cél a folyadékpótlás, szóval elég gyümölcslé, vagy kevés gyümölcs. (uzsonnára már mehet kenyér vagy kalács)


lehet, hogy egyáltalán nincs igénye a kenyérre. kisfiam mindjárt 2, de nem eszi meg, max pár falatot. de megeszi a szalámit, a sonkát, az abonettet májkrémmel... ezeket mind megeszi olyan 1 éves kora óta. a kenyeret nem. a max mennyiség eddig fél zsemle volt, amit megevett. de akkor éhes is volt nagyon.

2012. okt. 27. 10:56

Szia :)

Esetleg...ha adsz a kezébe egy kanalat?

Míg ő próbálkozik, te eteted.Hátha nagyobb mennyiséget megeszik, ha kicsit bevonod őt is :)

Igaz, takaríthatsz...:)

5. c9f9b53798 (válaszként erre: 4. - Mimi mami)
2012. okt. 27. 10:51

Akkor turmixold, és hagyj benne egy-egy kisebb darabot, akkor a leveses pürével le fog menni.

Vagy adj levest zöldségekkel, mert a leves levével könnyebb lenyelnie, simán a zöldség-hús azért száraz lehet (mi pl. kompóttal esszük), és még iszik is sokat közben.

2012. okt. 27. 10:44

Törtem én villával...de ha a főzi ami eddig ügye csak csúszott és most kicsit darabosabb azt nem kéri..elfordul pedig meg tudná enni, mert nincs öklizés.


Nem erőltetem. Nem is szeretem ezt a mondatot. Én vagyok talán az egyik olyan anyuka aki semmit nem erőltet..ezért is tartunk itt ahol...

A kenyeret gyönyörűen megeszi..akkor miért ne adnám?? Ezt írtam az első hozzászólásomban, hogy pont azt eszi meg.:)

Mindent úgy akartam csinálni ahogy a nagy könyvek írják...kicsit sikertelenül...


De tudom, hogy vannak babák akiknél ez lassabban megy...

2012. okt. 27. 10:39

Ne eröltesd a kenyeret,az én kisfiam is volt,h. öklendezett tőle,mert a rátapadt a szájpadlására.A teljes kiörésű kenyérrel nem volt ilyen gond.Vagy,ha megpirítod egy kicsit a kenyeret.A kisfiam 18 hónapos,de nem egy nagy kenyérevő.A barack lekváros kenyér mindig lecsúszik.

A fogak számától is függ,h. elfogadja -e a darabosat,bár a szakirodalom szerint nem.Először villával törd át,majd egyre nagyobb darabokat hagxhatsz.Mi olyan 12hótól nem turmixolunk.Most már azt eszi,amit mi,csak apró darabokra vágva.

2. c9f9b53798 (válaszként erre: 1. - Mimi mami)
2012. okt. 27. 10:34

Nagyon sokáig csak szopizott, és sokáig csak pépeset evett, aztán egyik napról a másikra szinte elkezdte azt enni amit mi (hozzáteszem teljesen úgy főzök egyébként is, hogy tudja egy gyerek is enni). Ne erőltesd, kínáljad darabosan is, vagy nagyon apróra vágd össze.

A Kislányom a husit a mai napig csak úgy eszi meg, ha darálva van (ragu, rakott zöldségek), vagy a csirkemellet nagyon-nagyon apróra szétvágom (ml-es darabkák), halat megeszi simán.

2012. okt. 27. 10:19

Sziasztok anyukák!

A tapasztalataitokra lenné kíváncsi kinek hogy ment a darabos ételek bevezetése.


Lányom már 14 hós de csak pár dolgot eszik meg ami darabos. Pl. kenyér-kifli-zsemle bél, főtt kocka darabok, sajtos tallér...plusz néhány dolog.


Elég korán elkezdtem volna adni neki a darabosat de mivel sokszor hányt miatta így elég sokáig felfüggesztettem és csak meg-megkínáltam vele. Ma már nem fulladozik tőle, sőt nem is öklizik.


A "gondom" hogy tízóraira szeretnék neki kenyeret adni, de csak pár kockáig jutok el, mert utána megunja és nem kér többet..pedig éhes. Ilyenkor pótolom neki egy kis pépessel, mert így is sovány gyerkőcről van szó


Szóval! Kinek hogy ment a darabos bevezetése és mennyi idő alatt jutottatok el a pépestől a darabosig???


Nem kérek kritikát hanem SEGÍTSÉGET! Kösziii:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook