Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dackorszak fórum

Dackorszak (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. Eve20
2007. aug. 16. 19:36
Remélem nem offoltam:))
54. Eve20
2007. aug. 16. 19:34

Sziasztok! Csatlakozok én is. Nekem 2 éves a fiam, javában dackorszakát éli:S Ha kérek valamit (mondjuk gyere ide valamiért, vagy felöltöztetlek, megmossuk a kezed, stb) azonnali válasz: nem! Ezután minden a megszokott menetben zajlik: általábban földhözveri magát, vagy lefekszik, én meg cipelhetem. Hogy az ordításról, visításról ne is beszéljek. Szinte mindig úgy öltöztetem, hogy egyik kezemben a gyerek, másikban a ruhát ráncigálom rá, ja, és még be is kell pelenkázni (bár már dolgozunk az ügyön, de még nem szobatiszta). Úgyhogy tényleg nem egyszerű. Mindenesetre azon nagyon csodálkozom, hogy általában nem tud vele kiakasztani, szegény apját viszont kinyírja idegileg rendszeresen:)) A legkeményebb menet a vásárlás, ott már egyáltalán nem hajlandó beülni a kocsiba, sétálni akar, viszont ha meg akarja az ember fogni a kezét, jön a földhözvágósdi:S Meg persze a vonyítás.

Sajnos pofozkodni is szeret(ne), tegnap például úgy lefejelt, hogy guga nőtt a fejemen. Időnként ugyanis azt játsza, hogy tiszta erőből nekemrohan, vagy visszakézből kapok egy hatalmas pofont:(( Na ilyenkor bizony rácsapok a kezére, ezzel annyit sikerült már elérnem, hogy csak néha játszik ilyesmit:) Egyébként nálam jámborabb szülőt keveset ismerek, képtelen lennék bántani, úgyhogy általában csak rászólok (kivéve a verekedés, akkor kap egy kicsit a kezére, ehhez hozzátenném hogy ilyenkor legtöbbször kiröhög), ha valami rosszat csinál. Remélem hamarosan kinövi, mert már rettegek mikor ég le a pofámról a bőr, ha megyünk valamerre...de azért általában jó kisgyerek, kivéve, ha nem:DD

53. almáspite (válaszként erre: 48. - Fe20557d00)
2007. aug. 16. 19:13
mi eddig teljesen jól elvoltunk, voltak "cifrangosabb" napok, de azok úgy elteltek. pár hónapja jött ki nála, h nem fogad szót, tereli a témát, mikor beszélgetni akarok vele (tiszta anyám egyébként..:)) ) direkt olyan dolgokat művel, amit tudja, h nem szabad, csak , h lássa a hatást és tágítja a határait. tényleg töltődés lelkileg, ha az ember látja, h ez is egy korszaka a fejlődésnek és nagy valószínőséggel nem áll itt meg a gyerek:)" ember küzdj és bízva bízzál" :)))) nem tudok jobbat
52. anngi
2007. aug. 16. 18:47
vissza olvastam megertek mindenkit nagyon nehez nevelni ket harom gyereket nekem egy van es az se volt konyu haromeves koraig minta kismajom gyyungont rajtam sokszor ugy ereztem kesz bele faradtam a ferjem allandoan kikuldetesben volt volt olyan hogy egy honapban egyszer volt ithon nagyon nehez volt mig elnem ment oviban ott aztan nagy szerencsemre nagyon beileszkedett sose volt beteg harom ev allat talan ket napot hianyzott jot a suli es azt is jol at veszeltuk hal istenek sose volt dackorszakja meg most se pedig ma mar egyetemista de az biztos adig oruljetek mig kicsik belefer az oletekbe mert oly hamar eltelik az ido es lassan egy sajat eletet el es mi ketten az oreggemel maradunk de remelem hogy ha jonnek az unokak en majd tudok segiteni a menyemnek
51. DODICA (válaszként erre: 43. - 18235c4fc5)
2007. aug. 16. 18:25

Hihi, képzelem.


Nem szándékozik elköltözni a kedves szomszéd? :)))


Párom szerencsére nálunk is segít, ha épp idehaza tartózkodik. Ha nem meló, akkor ő is zenél. :)) (Én anno feladtam, s átengedtem neki a terepet...)


Neked milyen zenekarod van? Min játszol?

50. DODICA (válaszként erre: 48. - Fe20557d00)
2007. aug. 16. 18:22

Hát...:))

Én is ezzel vigasztaltam magam évekkel ezelőtt. Azóta már 8 éves a fiam, de nekem cseppet se tűnt föl, hogy nyugodtabb lenne. :) (Igaz, ő a hiperaktív.)

Na jó, várok még pár évet, hátha...

49. Kata75 (válaszként erre: 40. - 18235c4fc5)
2007. aug. 16. 17:24

Sziasztok!


Heni én minden szavad megértem....

Nekünk is 2,5 éves ikreink vannak = egész napos visítás stb.stb. Az egyik mindig elemében van, így soha nincs nyugalom.

Az egyik huligánom pedig szintén Réka:))

48. fe20557d00 (válaszként erre: 47. - Almáspite)
2007. aug. 16. 11:19
Szia!Ez a nyár nekem is nagyon kemény volt a dackorszak miatt.....semmi nem úgy sült el ahogy terveztem kiskirálylány folyton alakított nekem:-)Olvasgattam-e témába mindig így töltöm a lelkem...és egy könyvben olvastam hogy akik pici korukban erős dackorszakot élnek meg,jobb kamaszok lesznek.Meg akik kicsinek nem dacosak rosszabb kamaszok lesznek.Hogy ebből mi igaz??Totál nem tudom...bízom benne:-)Az én manóm amúgy is egy temperamentumos kiscsaj,már kisbabaként totál a tudtomra hozta akaratát nem volt olyan hogy kimaradhassak valamiből...viszont mostanában mintha enyhült volna.
47. almáspite (válaszként erre: 40. - 18235c4fc5)
2007. aug. 16. 11:11

mély megnyugvással olvastam soraidat. no nem azért, mert látom másnak sem egyszerűbb, hanem azért, mert ráébresztettél, h nem az én fiam buggyant meg időnap előtt. bár nekem csak 1 van, 2,5 éves a "szentem", de szóról-szóra ugyan ez a helyzet amit leírtál/leírtatok. már arra gondoltam hallásvizsgálatra viszem, mert totálisan immunis a hangomra...de aztán 'okfejtettem' és kiderítettem, h csupán dackorszakát éli. vígasztalhatnám magam, h ennek is vége lesz 1x, de aztán jön a kamaszkor meg a többiek...szóval most eléggé magam alatt vagyok, nem bírom optimistán szemlélni a dolgokat. viszont azt tudom, h ha nem lenne egy fabatkát sem érne az életünk a férjemmel, úgyhogy a 'tesóépítés' is tervbe van véve, csak az idegrendszerem ne mondja föl a szolgálatot. vagy!! pont ezért is, ha mégsem bírnám cérnával, ottlegyenek egymásnak a testvérével.

szépen elfilozofálgattam itt. lényeg a lényeg, h nem vagyunk egyedül:))

46. fe20557d00 (válaszként erre: 42. - DODICA)
2007. aug. 16. 10:46
A férfiak soha nem értik mitől vagyunk fáradtak:-(Pedig nekem 1 van,bár egyedül voltam vele fél éves kora óta.A mostani párom mondogatja te mindig fáradt vagy:-((És ez tényleg így van!
45. fe20557d00 (válaszként erre: 44. - 18235c4fc5)
2007. aug. 16. 10:44
ikrek???Na az sem lehet semmi:-)Neked is fejet hajtok!
2007. aug. 16. 10:22

javítok:

mikor mentünk le a lépcsőházban

43. 18235c4fc5 (válaszként erre: 42. - DODICA)
2007. aug. 16. 10:21

Kezet foghatunk, kedves sorstárs. :)

De mindjárt itt az új tanév, és könnyebb lesz. Nekem is kezdődik a munka, nem körülöttük forog majd minden gondolatom.


Nálunk a párom amennyire tudja, kiveszi a részét mindenből, sokat segít, meg amíg én mondjuk zenekari próbán vagyok, addig is ellátja, megfürdeti, stb. őket. Ő jobban bírja a gyűrődést, könnyebben ignorálja a bőgést, nyafogást.


Hülye szomszéd nálunk is van, a tipikus gyúrunk vazze-cicamaca páros, srégen alattunk, aki múltkor a hapsi vérben forgó szemekkel nyitott ajtót, mikor nem mentünk le a lépcsőházban. Nem hisztiztek, hanem élvezték, hogy a hangjuk visszhangzik a lépcsőházban. Amúgy jól ráfaragott, mert rajtuk kívül mindenkinek van gyereke a házban, többségében hasonló korúak vannak, meg kisbabák.

42. DODICA (válaszként erre: 40. - 18235c4fc5)
2007. aug. 16. 10:03

:)))


Te rólunk írtál? ;)


Detto ugyanez, de nálunk bölcsi nincs. :(

Van viszont egy 8 és fél éves hiperaktív fiam hihetetlen szemtelenséggel párosulva. Van egy 5 és fél éves lányom, aki önállóan akar öltözködni, meg egy 2 és fél éves lányom, aki utánozza mindkettőt.


És van egy hülye szomszéd alattunk, aki pl. tegnap kiborult. El kell ismernem, némileg jogosan, mert dübörög a plafon felette, unja a visítást, ajtócsapkodást, stb...

De mit tegyek? Segítség nuku, közben meg főzni-mosni-takarítani, stb... így nem lehetek állandóan a játszótéren velük!


Aztán hazajön apjuk a melóból, s közli, nem érti, miért vagyok fáradt és ideges, hiszen semmi dolgom. Na ja! Próbálná csak ki egy napig!


Nagyszülős probléma ugyanez. :((( Egy nap alatt 3 havi nevelésem megy sutba. :((

2007. aug. 16. 08:39

Ha nem járnának bölcsibe 2 éves koruk óta, már kihullott volna az összes hajam, az tuti.


Amúgy én is megemelem a kalapom a végtelen türelmű anyukák előtt, akik több gyermeket nevelnek. Nálunk a párom szeretne még egyet, a lányok mellé lehetőség szerint egy fiút, de én egyre biztosabb vagyok benne, hogy én nem.

2007. aug. 16. 08:37

Sziasztok!


Nekem két 2,5 évesem van, úgyhogy duplán kapom a "dózist". Sokszor érzem én is úgy, hogy kiszaladok a világból, mert nehezen tolerálom a hisztit. Főleg azt, amin nem tudok segíteni, értem ezalatt a kialvatlanság okozta nyűgösséget, amikor semmi sem jó. Hozzá kell tegyem, hogy amikor én vagyok kialvatlan, én is sokkal kevésbé tolerálom a magasröptű gondjaikat.

Alapvetően rosszul viselem a fülsüketítő visítást, és ha nincs vészhelyzet, akkor inkább engedek. Az eszemmmel tudom, hogy ez a legrosszabb, amit tehetek, de sokszor érzem magam tehetetlennek. Legtöbbször abból fakad a dühöngésük, hogy türelmetlenek. Nem képesek egy picit sem várni a sorukra, rögtön megy a visítás.

Próbáltam én is az ölbeültetős, megmagyarázós módszert, de olyankor nem lehet sem ölbe ültetni (megfeszítik magukat), sem magyarázni, mert meg sem hallják amit mondok.

A figyelemelterelés szintén nem vált be, csak a céljuk elérése a fontos.

Az a baj, hogy párszor megtapasztalták, hogy hisztivel célt érhetnek, de elégszer lángolt a képem idegenek előtt, mert ugye a műsor úgy jó, ha közönség is van...Úgyhogy a visítás a gyengém, nem bírom a zajt idegekkel.


Nagyszülők: nálunk anyuék tömik őket. Mondtam már egy párszor, hogy ne hozzanak édességet, főleg ne valami habcukornak nevezett borzalmat, amitől egyszer Réka már fuldoklott, nem beszélve arról, hogy csupa E. :((( Javasoltam, hogy hozzanak inkább egy kg gyümölcsöt vagy egy kis joghurtot, ha már hoznak valamit.

39. fe20557d00 (válaszként erre: 38. - Szulim)
2007. aug. 16. 07:34
Le a kalappal előtted mindig is csodáltam a több gyerekes anyukákat a sok energiájukat,az önfeláldozásukat,és az alázatukat ami a gyereknevelésével jár!!Az én picurkám is nyára tervezte dackorszakát...(3 és fél éves)hát volt egy-két húzós napunk,de talán mintha kifele tartana belőle.Amúgy 5 éves kor körül is írnak dacos korszakot,tolerancia hanyatlásnak nevezik.
38. szulim
2007. aug. 16. 07:29

Nekem 3 gyermekem van,2 fiú és egy kislány!és valoban ahány gyerek annyi egyéniség,a nagy fiam 17 éves kamasz,huu ne tudjátok meg milyen!!!A középső fiam 12 éves ő kiskamasz korát éli,a lányom 5 éves,és kb.2 és fél éves korától a dackorszakát éli!szerintem már elmehetnék gyermek "agy búvárnak"

Nagyon nehéz szót érteni velük!De ezért éleünk:)))

37. knelli
2007. ápr. 12. 16:13
szerintem ez a gyereknevelés velejárója,és minden életkorban ott van olxan gyerek nincs akinél nincsennek ilyen nehéz pillanatok!nekem is van 2 fiam 3-év van köztük,2-kükön egyéniség és mind a 2-vel vannak problémák!szerintem ez is a szülőn múlik,hogy épp milyen paszban van és,hogy reagálja le,mert sokszor lehet hogy szerintük mi vagyunk a hisztisek,de hát a szülők is emberek!én azt nem tudom,hogy a lánxok mennyivel rosszabbak?
2007. ápr. 12. 15:06
Szerintem nincs olyan ember a földön aki ne dacoskodott volna az életében.
35. win (válaszként erre: 26. - DODICA)
2007. ápr. 4. 14:23

Megértelek! :(((


Én pont tegnap gondolkodtam el, hogy nekünk sincsen semmi lehetőségünk. Anyóséknál hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy ő nem iszik, de van egy csomó baja. Nem lehet tudni, mikor jön épp egy front, vagy vmi, ami miatt egész nap csak nyögdécsel. Após no comment!

Anyám, ha tud jön, meg mi is megyünk sokat, de van egy rakat kutyája, azokkal rengeteg a gondja-baja, egész és mindennapos elfoglaltság. Apám külföldön dolgozik, ha itthon van 4-5 hetetnte 3 napot, itthon csinálja a dolgát (metszés, permetezés, fűnyírás, stb.)


Egyedül nagy ritkán a sógornőmre számíthatunk. Még az a szerencse, hogy imádják egymást a gyerkőccel! 8,5 hónap alatt egy délután mentünk el itthonról kettesben a férjemmel. :((

34. vervolfe (válaszként erre: 1. - Nayloon)
2007. ápr. 4. 11:59

jó reagálás??

az az állat nem létezik....

leülök a csöppel, az ölembe ültetem, elmagyarázom neki, hogy mi lenne a jó, amit tehetne, ráfeleli, hogy jó, aztán homlokegyenest az ellenkezöjét csinálja és boldogan vigyorog a képembe...

fejlödő éntudat...

ha beledöglesz se fogja azt csinálni amit te szeretnél....

de ha saját törekvései közben beleveri a fejét valamibe, ne félj azt megjegyzi, és nem követi el újból....

kitalál mást amivel a sirba tud kergetni..

mindezt angyali mosollyal az arcán..

mit csinálhatsz??

nézd végig...

mint egy mozit...

vigyázz rá, hogy csak mérséklelten veszélyes eszközökhöz férjen hozzá, pl: müanyag lapát maximum...

kb két évig élvezni fogod, aztán kis szünet, és kezdi elölröl....

ez ám móka....

33. Ramcsi
2007. ápr. 4. 11:42
az szörnyű, de elmúlik csak nehéz kivárni
32. nayloon (válaszként erre: 30. - Suani)
2007. márc. 31. 12:04

A dac korszak a gyerekeknél, nem ugyanakkor jön elő, minden gyerek más, csak behatárolni lehet kb. hogy mikor vannak, 3 év körül, mjad hat év körül is van egy , de később is akad gyerek akinél van.!

Sok türelmet és következetességet ajánlok neked, ne hagyd hogy felülemelkedjen rajtad.

31. DODICA (válaszként erre: 30. - Suani)
2007. márc. 30. 11:41

:)

Igen, várható a vége, az első dackorszakbak. Aztán jön a második, harmadik... Sose lesz vége, csak mindig más formájában találkozol majd vele. Ez a gyereknevelés. :)))

30. suani (válaszként erre: 1. - Nayloon)
2007. márc. 30. 10:39

Meg tudnád mondani, hogy kb. hány éves koráig tarthat a gyerekeknél a dackorszak?


A kislányom három éves, nála szerintem most tetőzik.


Máté most négy éves, Ő mintha már nyugodtabb lenne.


Négy évesen már valóban várható a vége?

29. bhtundi (válaszként erre: 28. - DODICA)
2007. jan. 17. 10:09
Mivel dolgozom, napközben nem tud szopizni. Szerencsére nem keresi, mivel nem lát. Reggel kap, mikor eljövök, aztán majd csak ha hazaértem, és este, és éjszaka:-)))
28. DODICA (válaszként erre: 27. - Bhtundi)
2007. jan. 15. 12:07

Napközben nem szopik?

Igazad van szerintem is, kicsi még a másutt alváshoz. Meg nekik is nagyon fontos ám a saját, megszokott vacok! :)

27. bhtundi (válaszként erre: 26. - DODICA)
2007. jan. 15. 10:21

Én nem szeretném kisajátítani, de szerintem még pici ahhoz, hogy nélkülünk töltse az éjszakát. Még szopizik is (éjjel is). Én napközben már dolgozom, heti egy-két nap a mamáé! Ő szívesen elviszi akkor is, mikor a férjem vigyáz rá, de apunak csak az a jó, ha ott is alhat. Mondtam, hogy majd 3 éves kor körül!

Az tényleg nehéz, ha csak ketten vagytok, ezért nem irigyellek!

26. DODICA (válaszként erre: 25. - Bhtundi)
2007. jan. 12. 11:28
:( Mi 8 éve napi 24 órában vagyunk szülők. Soha semerre se tudtuk lepasszolni őket. Ebbe bele lehet ám savanyodni.:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook