Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dackorszak fórum

Dackorszak (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 6. 12:01
mikor kezdődött nálatok és miben nyilvánult meg?
84. a26b2a1b7e (válaszként erre: 83. - A26b2a1b7e)
2009. aug. 11. 08:26
Esetleg, ha már nagyobbacska, akkor esetleg meg lehet próbálni, hogy nem viszed le a játszóra, amikor szeretne menni, hanem esetleg csak elsétáltok mellette, és azt mondod Neki: "nézd csak a többiek milyen szépen eljátszanak egymással, nem bántják egymást, hanem szépen játszanak, annyira szeretném, ha Te is ilyen szépen játszanál ott", és továbbsétálni. Ha mondaná, hogy menni akar a játszóra, akkor szomorú arckifejezéssel mondani (miközben leguggolsz és a szemébe nézel), hogy: "sajnos most nem tudlak odavinni, mert félek, hogy bántanád a többieket, majd holnap megpróbáljuk", és kész, menni tovább. Ha hisztizik, azt figyelmen kívül kell hagyni, az csak azért van, hogy felhívja magára a figyelmet. Meg kell tanulnia, hogy a hiszti nem jó módszer a figyelemfelhívásra. Ezt pedig úgy lehet elérni, ha több figyelmet kap egyébként is. Például, ha játszik a homokozóba, akkor időnként meg kell dicsérni, hogy: "nahát, milyen szépet építettél", meg "hű, de szépen hullik ki a szitából a homok" stb.
83. a26b2a1b7e (válaszként erre: 81. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 11. 08:21

Én azt csinálnám, hogy elmagyarázom, hogy ez most nagyon csúnya dolog volt, a másiknak fájt stb., és, hogy két választása van (az mindig jó, ha a gyereknek felajánlunk valamilyen választási lehetőséget), az egyik az, hogy szépen játszik, és nem bántja a többieket, a másik az, hogy az ölemben ülve nézheti, ahogy a többiek játszanak.

Én inkább hagynám, hogy az ölemben ülve csapkodja, meg hisztizze ki magát, miközben átölelem, és vigyázok, hogy se magában, se másokban kárt ne tudjon tenni.

Amikor abbahagyja, megkérdezném, hogy melyiket válassza: visszamegy a többiekhez és szépen játszik, vagy hazamenjünk.

Ha vissza akar menni, és nem tartja magát ahhoz, amit megbeszéltünk, akkor szó nélkül kiemelném a többiek mellől, és annyit mondanék neki: "úgy látom, hogy azt választottad, hogy hazamenjünk", és hazavinném.


Én semmiféleképpen nem húznám meg a haját, meg ilyesmit nem tennék, mert az agresszió csak agressziót szül. És, ha én is meghúzom a haját, akkor azt a következtetést vonja le, hogy ez egy "legális" dolog, szóval ilyet lehet nyugodtan csinálni, mert anya is ezt csinálja. A mintát a gyerek rólunk veszi le. A konfliktuskezelés módját is. Akkor érünk el a legtöbbet, ha türelmesek vagyunk, mert akkor ezt a mintát látja, és ezt fogja lekövetni.

Persze, nem könnyű, nekem is kétéves dacos kisfiam van, úgyhogy tudom, de azért igyekszem magam ehhez tartani, mert ez a módszer az, ami hosszabb távon eredményt hoz szerintem.

82. rencsilany (válaszként erre: 81. - Hisztikirálynő)
2009. aug. 6. 12:45

Én az ilyen problémát a gyerekeimmel úgy szoktam megoldani,hogy elmagyarázom sokszor,hogy nem szabad,mert...

ha nem használ már többedjére sem,akkor én is meghúzom pl a haját.Nem erősen,de fájjon egy picit neki is,hogy érezze mit csinál a másikkal.

Nem könnyűek ezek a lúrkók:)Kitartást!

2009. júl. 15. 23:08

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Kislányom októberben lesz 3 éves és nagyon dacos lett. Kb. 2-3 hete ilyen zizi. Ha valamit a fejébe vesz, azt onnan ki nem verjük, bárhogyan is próbáljuk. Olyankor persze földhöz vágja magát, visít, ordít, üvölt, a haját cibálja, stb. Ha tutujgatom, azzal csak jobban felhergelem, mert persze ilyenkor hozzá sem érhetek, ölbe sem vehetem. Általában kb. 20 perc kell ahhoz, hogy valamelyest lecsillapodjon. Ezzel még nem is lenne gondom.

A nagyobb baj az, hogy ha gyerekek közelében van, mostanában gyakran előfordul, hogy gondol egyet, és meghúzza a másik gyerek haját, vagy pl. a homokozóban megdobálja homokkal. Már milliószor elmondtam neki, hogy nem szabad, de sehogy sem tudok rá hatni. Hogy fog így az óvodába beilleszkedni? Szerintetek hogyan szoktathatnám le róla?

2009. máj. 19. 13:55
Néha a falra mászom a lányomtól. Lehet, hogy van benne egy kis adag hiperaktivitás, mindenesetre többen hívják Duracellnek. Ha minden rendben, akkor se bír 5 percig se megülni, folyamatosan nyüzsög, zajong. Minden nap néhány hiszti. Mindenre nem, nem. Nem engedi, hogy bármiben segítsünk. Én megint babát várok, és nagyon fáradt vagyok állandóan, így különösen nehéz vele, sokszor elfogy a türelmem. Akinél már elmúlt ez az időszak, vagy múlóban: mire lehet számítani? Meddig tarthat? Remélem, vége lesz, mire a pici megszületik, mert különben cudar időszak lesz.
79. drnéni (válaszként erre: 76. - Nnorcsa)
2009. máj. 19. 13:50
Szerintem a visszaütéssel nem azt tanítod neki, hogy az agresszió elfogadhatatlan, hanem csak azt, hogy te vagy az erősebb, és jogod van ezt kihasználni. Remélem, valójában nem érzed így. Ez egy nagyon nehéz időszak neki is, még nagyobb szüksége van a gyerekeknek a feltétel nélküli elfogadásra és biztonságos légkörre.
78. drnéni (válaszként erre: 74. - Nnorcsa)
2009. máj. 19. 13:47
Az én csajszim nem agresszív soha, de a barátnőm kisfiával komoly gondok voltak ilyen téren. Náluk a Suttogó-féle jótanács vezetett sikerre: az agresszió legkisebb jelére azonnal "kiemelte" a gyereket a többiek közül, félrevonult vele, megbeszélték a dolgot, és amikor lehiggadt, mehetett vissza, de csak miután bocsánatot kért az illető gyerektől. Ezt nagyon sokszor, hónapokig csinálták, de folyamatosanjavult a helyzetm végül teljesen elmúlt a probléma.
77. rencsilany (válaszként erre: 76. - Nnorcsa)
2009. máj. 14. 13:38
nem,nem eltiltásról van szó.csak ha bántja őket,ne menjen közéjük 1 alkalommal.utána már lehet:)
76. nnorcsa (válaszként erre: 74. - Nnorcsa)
2009. máj. 1. 12:06

Szia!


Köszi a tanácsot! Egyébként én is hasonlóan gondolom, és vissza is ütök, ha kell. Persze nem verem agyba-főbe, mert annak nem vagyok a híve, de szerintem sem lesz baja egy kis leckéből. Egyébként még a kiságyba is beteszem, mert azt is nehezen viseli, és úgy látom azért van is hatása. Mindenesetre nem szabad eltiltani a gyerekektől, ugye? Az nem megoldás szerintem, csak néha elég ciki, hogy pont az én fiam üt másokat. Szia! N.N.

2009. ápr. 30. 11:42

Szia!


Hát nem könnyű.Én az a fajta vagyok,aki kemény ilyen szempontból.

Legelöször elmagyaráznám neki,hogy ilyet mért nem csinálunk.Aztán,ha ezt csinálja a játszón,az első ilyen alkalommal kivenném a gyerekek közül és mondjuk -az ő szintjén elmagyarázni-,most 1 napig nem játszhat velük.

Ha bennünket szülőket,felnőtteket bánt,az első elmagyarázás után,kezére csapnék.A lányomnál is ez volt,megtanulta.Én nagyon fontosnak tartom,hogy gyerek felnőttre ne emeljen kezet.Adja meg a tiszteletet!


Lehet ez szigorúan hangzik,de nálunk hatásos volt.

2009. ápr. 29. 14:20

Sziasztok!

Tanácshegyeket kérek!!!!!!! A 2 éves kisfiam javában dacol a világgal. Az még elmegy, hogy mindenre nem, nem, nem a válasz, de az, hogy üt, lökdösődik (a játszótéren is más gyerekeket), hát szóval kikészít. Mi a megoldás erre?

73. vviki2
2008. okt. 15. 13:56

Sziasztok!

Olyan jó olvasni titeket, legalább nem vagyok egyedül ezzel a hiszti dologgal...

Nekem 3 gyerkőcöm van. Egy 8,5 éves lány, egy 2 éves fiú és egy 3 hetes kiscsaj. A nagyobbikkal sem könnyű, de a 2 évesem amit művel, az már csúcs! Mindeg arra gondolok, hogy milyen nehéz most neki, mert most született a hugicája, de nem mindig tud megnyugtatni. Most éppen a "nem akarok aludni..csakazértsem" korszakát éli, de már kiidegel néha.

Na jó, ennek is vége lesz egyszer, de attól tartok lesz helyette másik baromság.

Ugye?!

72. fe20557d00 (válaszként erre: 71. - DODICA)
2007. aug. 17. 12:04

Nálunk meg csoda történ!!!Kapott a tescoban egy mesét"Eperke"Beértünk a pénztárhoz és meglátta a rágókat egyből kezdte hogy kér,én meg mondtam neki hogy nem kap,mert ott a mese ha kell rágó vigye vissza a mesét.Elkezdett sírni,erre a párom megfogja a rágót és a kosárba teszi neki,mire én mondom hogy nem vesszük meg tegye vissza.Erre az én kislányom nyúlt bele a kosárba és tette vissza a rágót:))és abba hagyta a sírást.

Mi történt vele???:))Nem tudom!!Mindenesetre a nyári hiszti partik után teljesen ledöbbentem.

71. DODICA
2007. aug. 17. 11:38

Nem gondoltam volna, hogy egy 5 éves lány ennyire tud hisztizni...


Egy órán át potyogtak a könnyei, mert a követelőzés következménye az lett, hogy nem vettem meg neki azért se a kiszemelt rágót. Ha nem rágta volna a fülem egész idő alatt a Tescoban, meg is kaphatta volna, de így??

Így kiidegelte az apját is. :)) A Tescoban meg csak pislogtak ránk...

70. DODICA (válaszként erre: 60. - 18235c4fc5)
2007. aug. 17. 11:36

Szeretem a fuvola hangját! :))


Apjuk gitározik. Volt rock együttese (csakis saját számokkal, a szöveget is ő írta mindig), mára már klasszikus gitáron nyomja, amolyan nagyon érdekes stílusban... Kb. a Kalákához hasonlít leginkább, de van Balassi műsor, bornapokra való, elvontabb felnőtteknek, gyerekműsor, stb... Nagyon sokszínű zenekar. (Az adatlapomon azt hiszem, fent van a weblapjuk címe, ha érdekel.)


Röhögni fogsz, én doboltam. :)))

2007. aug. 17. 10:09
:-))Édesek tudnak amúgy lenni,egyszer egy hisztije közbe lefotóztam őt és amikor előkerül a kép és nézegeti rohadtul tetszik neki:)))
68. Eve20 (válaszként erre: 67. - Fe20557d00)
2007. aug. 17. 10:05
:)))Szerencsére Bandi (a fiam) is szeret egyébként fogat mosni, csak előbb megeszik egy kicsit belőle:)) Ehető fajta szerencsére:S Mármint a fogkrém!:D
67. fe20557d00 (válaszként erre: 64. - Krysty)
2007. aug. 17. 09:54
Nálunk meg egymás után képes 3szor megmosni a fogát:)Alig tudom kihozni sokszor a fürdőből.
66. Eve20 (válaszként erre: 61. - 18235c4fc5)
2007. aug. 17. 09:48
Köszi!:)
65. Eve20 (válaszként erre: 64. - Krysty)
2007. aug. 17. 09:47
Ez a fogkrémes dolog is jól hangzik!:)) Nálunk az a gond vele, hogy a fiam minden áron meg akarja enni, mert hogy az olyan finom...kész harc lebeszélni róla.
64. Krysty
2007. aug. 17. 08:03

Igen, a kajás hisztit el is felejtettem. Engem folyamatosan szivat ezzel... Narancslé, nem inkább víz, pohárból, nem abból, a másikból...

Ez a tipikus hülyéneknézemazanyámat dolog!

Nekünk most egyébként a fogkrém van toppon. egy hét alatt a negyediket vettem neki, mert az egyik csípett, a másikban homok van, a harmadik meg miért kék..., most az Elmexet vettem, ez két napja nem okozott még problémát de már várom hogy mikor talál ki valamit, mert régebben azt mondta rá hogy "nem fimom!".

63. szulim (válaszként erre: 39. - Fe20557d00)
2007. aug. 17. 07:49
Ez jól esett,végre valaki aki elismeri az anyai munkát is:))Köszönöm!
62. 18235c4fc5 (válaszként erre: 57. - Eve20)
2007. aug. 16. 20:57
Ez a kajacsinálós szintén tipikus. :) Amikor min.3-szor változtatja, hogy mit akar reggelizni. Amúgy meg nem válogatnak, szerencsére, csak én vagyok a hülye, mert megkérdezem, hogy szalámit kér, vagy májkrémes kenyeret, vagy müzlit...Ő meg persze, bolond lenne ezt nem kihasználni, csináljunk anyából hülyét alapon...
61. 18235c4fc5 (válaszként erre: 54. - Eve20)
2007. aug. 16. 20:54

Eve, nem irigyellek téged sem. De csodállak, hogy végig higgadt tudsz maradni.

Ütni én sem ütném meg őket, nálunk is kézrecsapás volt a maximum

60. 18235c4fc5 (válaszként erre: 51. - DODICA)
2007. aug. 16. 20:49

No neeem, a kedves szomszéd nem adja meg nekünk ezt az örömet...pedig volna pénze házat is venni magának. Persze, nem az a fajta, aki tisztességes úton szedte meg magát. De nem offolok.


Fuvolázom ismét egy fúvószenekarban. A gyerekek születésekor ezt fel kellett függezstenem, de most hogy már nagyobbak, eljárogatok, nagyon kikapcsol és feltölt a közös zenélés.

Te milyen hangszeren játszottál? Vagy énekeltél?

És a párod?

59. 18235c4fc5 (válaszként erre: 49. - Kata75)
2007. aug. 16. 20:46

Kedves Kata!


Üdv a csapatban! Úgy látszik, a Rékák már csak ilyenek. :)

Most estére lenyugodtam, a lányok is, mert voltunk lent játszani. Ilyenkor a nap végén sokkal derűsebben látom a dolgokat, de amikor benne vagyok a sűrűjében...

Megnéztem a gyerkőceidet, tündérszépek, édes csibész szemük van. :)

58. fe20557d00 (válaszként erre: 57. - Eve20)
2007. aug. 16. 19:59

Az én manón egyszerűen nem hajlandó megfogni a kezem semmilyen körülmények között.Ha olyan helyen megyünk hogy muszály,akkor álatlában üvöltő gyerekkel vonulok az utcán aki minden erejével húzza ki a kezét.Muszály megzsarolnom,hogy akkor haza megyünk (egyszer megetettem)akkor kb 3 percig hajlandó megfogni:)Megy a maga feje után mint egy kis önnálló manócska,miközbe puffog magában hogy "anya elegem van abból hogy nem fogadsz szót nekem:-)))"

Az evés nálunk is külön sztorit érdemel.

57. Eve20 (válaszként erre: 56. - Krysty)
2007. aug. 16. 19:47
Ezt jól felvázoltad:) Ezeket a fajtákat sajnos én is ismerem:S Még egy fajtát említenék, az "átverlek" hisztit, amikor kitalál valami kaját, megcsinálod neki, aztán mégsem kell, vagy, amikor a te kajád kell neki, de persze utána mégsem, te meg eheted a nyálas, összerágcsált kaját:S Vagy amikor majd meghal egy tejszeletért, aztán ledobja a földre és direkt megtapossa...na azért az utóbbinál igencsak elkap a dühroham engem is, de általában lenyelem..illetve időnként jól megagyalom a heverőt:))
56. Krysty
2007. aug. 16. 19:40

Nálunk minden nap többször is van hiszti.

Szinte mindenért. 3 félét produkál belőle és mindegyiket másképp kell kezelnem.

Van a fáradt hiszti, akkor minden baj, semmit nem tudunk tenni vele. Ha a párna sarka nem úgy áll, attól is üvölt.

Van a dühös hiszti, ettől nagyon be tudok gurulni mert ilyenkor földhöz vág mindent beleértve saját magát is és közben tiszta erőből sikít.

És van még a "manipulálni akarlak" hiszti, de érdekes módon ilyenkor a legkönnyebb leszerelni.

Ja, ő is 2,5 éves.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook