Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cypromix tabletta 7 napos szünetben védettséget ad? fórum

Cypromix tabletta 7 napos szünetben védettséget ad? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 9. 20:49
Én szedtem cypromixet, jó 2évig. Szerintem inkább védekezzetek a szünetben máshogy. Gondolj bele: beveszed az utolsó tablettát, lecsökken a szerzetedben annyira a hormonszint, hogy megvonásos vérzés alakul ki. Egyébként nekem mindig a 3. gyógyszermentes napon jött meg, de már nem szedek semmi gyógyszert. Nem bánom. Lehet, hogy a bőröm szebb volt amikor szedtem, de én pecsételtem az utolsó hónapokban a megvonásos vérzés előtt már bő egy héttel.. Meg nekem jobban megvolt tőle furcsamód. Aztán úgy döntöttünk a párommal, hogy nincs már szükség a gyógyszerre. Azóta nem barnázok.
9. Ga8y
2013. szept. 9. 20:24
Sziasztok! Nekem ilyen kérdésem lenne: 2 hónapja szedem a Cypromix-et és kb. 1méretet nőtt a mellem, nem hiztam, szóval lehet-e ez a gyogyszetöl?
2010. márc. 21. 14:26
elfelejtettem mondani,h cypromixet szedem,jah és a segítséget előre is köszönöm:)
2010. márc. 21. 14:25
az lenne a kérdésem,hogyha a 3. levél gyógyszernél járok akkor már eléggé védett vagyok-e?vagyis ha a 3.levélből a 3.szemet eszem együtt lehetek a barátommal?
2009. okt. 19. 18:10
Nektek hányadik napon jött meg miután bevettétek az utolsó tabit?
2009. szept. 29. 15:18
Nem értem honnan veszi akkor ezt a doki. Még a végére oda is teszi, hogy "én szóltam". ezzel eléggé megijeszt.
2009. szept. 29. 13:25

Gondolom ez a doki, Yadine-t meg Yasmille-t szokott felírni a pácienseinek, ami cirka 7-9 ezer ft.

Tudod mikor váltanék ki annyiért egy tablettát.

2009. szept. 29. 13:24

Szia,

én is Cypromixet szedek és vd, sőt, más is azt fogja mondani, hogy véd.

Sőt, a Cypromix fogamzásgátló, csak bőrgyógyászok fejlesztették ki.

Tudod, azért hurrogják le ennyire egyes dokik, mert:

1. hány olyan korszerű fog.gátlót ismersz, ami ennyire olcsó?

2.Hány fog.gátló van ma Magyarországon, amire adnak támogatást?

3.Nem mindegy, hogy a választott nőgyógyászod, melyik gyógyszergyártó céggel van szerződésben.

Ugyanis, először azt a tablettát írják fel, amelyiket az adott cég gyártja, ha nem válik be, mást ír helyette.

De ez nem csak a nőgyógyászokkal van így...


Ne aggódj.


Jah, és a másik, hány ezer nő esett volna teherbe a hétnapos szünetben?

Ugyanis a fog.gátlót megszüntetik a peteérést, és a mensi az nem mensi, hanem megvonásos vérzés.

2009. szept. 29. 13:16

Ez az orvos aki amúgy sokak szerint jó szakember itt azt írja, hogy a tabik a 7napos szünetben nem adnak védelmet így "ajánlatos" védekezni.


[link]



Írtam is neki:

Doktor úr!


Most olvasom a gyakori kérdései között, hogy a 7napos szünetben kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Ez most komoly??

Cyprmoix-et szedek, de ez nincs beleírva a tájékoztatójába, sőt soha senki nem mondott ilyet nekem. Ez most tényleg így működik, mert nagyon jó lenne ha ezért esnék teherbe, hisz voltunk a barátommal együtt a szünetekben(nem vérzéses napokon)


[link]



Válasz:

A helyes szó a "kell" helyett az ajánlott. Ez viszont komoly! Akik a gyógyszertájékoztatót írják, nem is gondolnak arra, hogy valaki a szedési szünetben is él nemi életet.Azt ugye tudja, hogy a cypromix nem fogamzásgátló?



És mégegy levelezés:


Üdvözlöm Doktor úr!


Én írtam a 7napos szünettel kapcs.

Elég sokan élnek nemi életet a szünetek alatt, ezt más közösségi oldalakon ahol ebben a témában társalognak lehet olvasni is, és mindenki körében az van elterjedve, hogy a tabletták védelmet biztosítanak. Volt aki szerint ez bele is volt írva a tájékoztatóba. Illetve nem olvastam vagy hallottam még olyanról, hogy ilyen van, hogy orvos ezt mondaná, felhívná az ember figyelmét, hogy ugyan vigyázzunk már. Nem azért szedek gyógyszert, hogy teherbe essek a félretájékoztatások miatt, ha ez így mind igaz, akkor eléggé gáz.

Nem értem miért nem mondják más orvosok is(sőt van aki azzal nyugtatja meg a betegét(akár itt az oldalon is), hogy nyugalom véd a 7 nap alatt is)


Nekem most van a 7napos szünetem, tegnap jött meg, de még csak barnás vérzés. Ha nem lesz piros egyáltalán, akkor lehet probléma?


Cyprimix-et szedek, ezt írta fel az orvosom, illetve kérdezte, hogy hajlamos vagyok e pattanásokra, és amiatt elméletileg.


válaszát előre is köszönöm.



Válasz:

Az orvosa sajnos nem a lelkiismeret lovagja, Önnek nem igazán volna szabad ezt a gyógyszert szednie, mert baromi erős a hormonhatása. Hogy ezen az oldalon ki kompetens még rajtam kívül ilyen kérdésekben, azt nem tudom, de a véleményemet fenntartom. Mindenesetre aki ebbe a kérdésbe illetéktelenül beleártja magát, annak toll fülébe! Gondolkodjék egy kicsit logikusan. Ha valaki véletlenül kihagy csak egyetlen tablettát a szedésből, nem azonnal mindenféle rendszabály lép életbe? Itt meg 7 tabletta marad ki! Miért és mi adna biztos védelmet? A tájékoztatót nem én írtam, azért nem én kérek szemrehányást! Viszont én szóltam!


-------------


Nah akkor most mi az isten van? Most ő a hülye, vagy a többi orvos, vagy a gyógyszergyártó, vagy mindenki? Ez eléggé kétségbeejtő, hogy senki sincs egy véleményen lassan(a szakemberek közül), mintha a középkorban lennénk ahol mindenki csak tippelget mi miért van.

2009. szept. 29. 13:11
Cypromix talbetta 7 napos szünetben védettséget ad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook