Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csomó a mellben fórum

Csomó a mellben (beszélgetős fórum)


1 2
28. álomkép. (válaszként erre: 26. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 29. 14:44
Én is szorítok ,hogy minden a legnagyobb rendben legyen!!!Írj majd ,ha lehet!!
27. 7ed4036af8 (válaszként erre: 26. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 28. 22:32
Remélem minden rendben lesz. Puszi.
2012. febr. 28. 14:10

Ma megvolt a biopszia.

Valószínű jövő hét hétfőre lesz meg az eredmény.

Nem volt borzasztó rossz, de nagyobb élvezetet is el tudnék képzelni.

Adtak előtte egy injekciót a mellbe, aztán egy kis vágást ejtettek (mintegy kilyukasztották a bőrt), és utána volt a biopszia.

Ma nem megyek már dolgozni, kímélem magam.

Szép napot mindenkinek.

25. 7ed4036af8 (válaszként erre: 24. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 21. 10:33

Szia!

Szorítok neked, hogy minden rendben legyen! 

2012. febr. 21. 06:08

Jó reggelt, tegnap volt meg a végleges döntés,a sebésszel való beszélgetést követően, mégiscsak biopszia lesz, jövő héten kedden.

Utána még mindig lehet továbbmenni, ha szükség lenne rá ne adj Isten.

Szép napot nektek.

23. 5ec39b58ee (válaszként erre: 22. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 9. 20:21
Mármint az orvossal való beszélgetés személytelenebb, mint amikor az ember személyes sorsokat-sorokat olvas.
2012. febr. 9. 20:20

Köszönöm mindnyájatoknak a hozzászólást, tényleg sokat segítettetek.

Más ez, mint amikor az orvossal beszéli ezt meg az ember- személytelenebb, meg az orvosaim férfiak, a házi is meg a nőgyógyász is.

Jövő héten jelentkezem, hogy mi a helyzet- ha érdekel benneteket.

21. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Adbefc7882)
2012. febr. 9. 15:24
halványlila gőzöm sincs:)
20. adbefc7882 (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2012. febr. 9. 13:17
tudom, ostoba kérdés, csak kíváncsi vagyok, ennek van-e valami oka? :D
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Adbefc7882)
2012. febr. 9. 12:00
ez érdekes, nekem is abban volt a jobb "tejhozam", amit műtöttek, pedig vagy egy kosármérettel kisebb /alapból, nem a műtét miatt/ :)
18. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 9. 11:57
Persze, hogy megijedtem, de nem a diagnóziskor, hanem amikor először észrevettem azt a marhanagy csomót - voltam vagy 22 éves, végigbőgtem a vasárnapi ebédet, hogy rákom van és el fogok pusztulni. Utána a diagnózis már megkönnyebbülés volt:) Nekem altatásban volt, szerintem ez az általános.
2012. febr. 9. 11:36
Én kivetetném a helyedben. A Melledet pedig meg lehet plasztikáztatni, ráadásul ilyen helyzetben ingyenesen.
2012. febr. 9. 11:20

szerintem nem mondaná az orvos hogy legyen biopszia ha ezzel kárt okozhat.

Nekem eddig 3 műtétem volt. Jóindulatú daganat 16 21 és 25 évesen. Mindannyiszor volt biopszia . Nekem sincs csak 75ös melltartóm de az első daganat 6*3cm volt a többi kisebb. Nincs luk a helyen. Sajnos nálunk mindenki rákos volt én nem hagytam volna műtét nélkül ezért sem pedig választhattam volna a 3 havi biopsziat is. De a hajlam miatt na meg gyorsan nőttek nem akartam .az utolsó műtét utáni ciklusban lettem terhes és abból a mellemből nem tudtam szoptatni, de előtte is kevés tejem volt az első gyereknél nem tudom volt e összefüggés a műtétekkel.

Engem altattak mind3szor utolsónál reggel Mentem be délelőtt műtöttek másnap Mentem haza! én azt javaslom hogy csináltasd meg a biopsziat és ha vmi nincs rendben úgyis hamar műtenek.

15. 7ed4036af8 (válaszként erre: 8. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 9. 10:44

Nem engedném, mert, ha ne adj Isten mégis rosszindulatú, akkor, ha megbolygatják nem feltétlenül tesz jót, mivel utána elkezdenek szóródni a rosszindulatú sejtek. Inkább a műtét. de azonnal, előbb-utóbb sajnos úgy is ez lesz a vége! Tudom miről beszélek, az én anyukámnak emlőrákja volt. Neki is csináltak biopsziát...az lett a vége, hogy sajnos levágták az egyik mellét, és még a bal karjából is ki kellett szedni a nyirokcsomókat, mert szóródtak a rosszindulatú sejtek! Aztán kemó!

Persze nem ijesztgetni akarlak, de miért kéne megvárni a szenvedést vagy azt, hogy esetleg késő legyen?

2012. febr. 9. 10:42

szia!

nekem volt biopsiám is, az indokolta a műtétet.

Egy 2,5*5,5 cm-es csomót vettek ki, és a méerteim 75B-sek voltak, tehát semmiképp se dúsnak nevezhető.

A vágás alig látszódik, mert bimbó körül vágtak és a mellem mérete sem változott.

Emellett jelenleg is szoptatok és a műtött mellemben jobban/több tej termelődik, mint a másikban.

Én is a műtétet javaslom, jobb minél hamarabb az ilyenen túlesni.

13. 5ec39b58ee (válaszként erre: 12. - 6b006fc769)
2012. febr. 9. 10:40

Köszönöm a válaszod, fény az alagút végén.

Megijedtél, amikor a diagnózist hallottad először?

Altatásban végzik a műtétet,vagy helyi érzéstelenítés?

12. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 9. 10:26
A saját szervezeted a saját szöveteivel tölti ki. Mielőtt ott nőtt egy csomó, akkor is volt ott szövet, a csomó az pluszban keletkezett, ha kiveszik, akkor visszaáll az eredeti állapot. A gyógyulási idő pár hét, nekem június végén csinálták, két hét múlva dolgoztam, augusztus végén már evezőtúrán voltam.
2012. febr. 9. 10:23

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segít a döntés fontolgatásában.

Az ember ilyenkor olyan határozatlan.

2012. febr. 9. 10:05

Nekem is volt egy jóindulatú csomó a mellemben, és meg is operáltak. A mellem ettől nem lett kisebb, a vágás helye alig látszik, és nem érzem, hogy a helyén lyuk lenne. Szoptatni is normálisan tudtam, azóta sincs semmi gondom vele.

Én mikor észrevettem nőgyógyászhoz mentem, ő küldött tovább, a háziorvost fel sem kerestem.

9. 5ec39b58ee (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2012. febr. 9. 10:03

Mivel töltik ki?

Mennyi a gyógyulási idő?

8. 5ec39b58ee (válaszként erre: 7. - 7ed4036af8)
2012. febr. 9. 10:01

Miért nem engednéd?

Másfél éve, amikor nekem már volt, semmi problémát nem okozott.


Egyébként jövő hét kedden megyek a nőgyógyászhoz, akkor kell dönteni.

Azért félek a sebészi beavatkozástól, mert azt már nem lehet visszacsinálni,a biopszia után még mindiglehet továbbmenni.

7. 7ed4036af8 (válaszként erre: 1. - 5ec39b58ee)
2012. febr. 9. 09:06
Én a biopsziát nem engedném! Akkor inkább műtét, mihamarabb távolítsák el, ami nem természetes, és nem odavaló, még mielőtt késő lesz. Sajnos ez nagyon alattomos betegség, ami "semmi perc" alatt rosszindulatúvá válik! Nem hiszem, hogy a szépség és a kinézet fontosabb az egészségnél! Manapság pedig ezek a dolgok már könnyen korrigálhatóak.
2012. febr. 9. 09:01
Nekem galambtojásnyi volt, természetesen az alapból kisebbik mellemben, de maximálisan tojok az esztétikára, ha az egészségről van szó. Másrészt nem lesz ott lyuk, szépen kitöltik a szövetek a helyét, ahogy a csomó előtt is tették.
2012. febr. 9. 08:51
Egy mell műtét hege nem is nagy dolog ,ha azt veszed ,hogy esetleg elmérgesedik ,akkor az egyik melled is elvesztheted..Bár nem mell ,hanem nyaki jó indulatú csomóm volt ,ami eleinte csak egy egészen kicsi volt...nem foglalkoztam vele ,mire elkerültem vele orvoshoz 3 cm es volt ,leborotválták a hajam ,és ejtettek egy akkora vágást ,hogy 10 év után is több mint 5 cm .Az orvosom mondatát sosem felejtem el"Még időben elkaptuk"
4. 5ec39b58ee (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2012. febr. 9. 08:27

A háziorvos a biopsziát mondta, tehát ott sem egyértelmű.

És ez nem azt jelentené,hogy végképp elutasítom a műtétet.

Indokolt esetben persze hogy megcsináltatnám.

Szerintem szervezet nem egy gép, ott mindig vannak "oda nem illő" dolgok, amik a testhez tartoznak, és együtt kell vele élni.

Ezt nem tartom a fej homokba dugásának.

2012. febr. 9. 08:19
Anyukámmal hasonló történt. Mi a műtét mellett döntöttünk. Ha az egészségedről van szó, akkor szerintem nem lehet indok az, hogy "nagy lyuk lesz az amúgy sem túl nagy mellemen"!
2012. febr. 9. 08:11
Én a műtét mellett lennék, mert könnyen rosszindulatúvá is válhat. A szomszédomban van egy idős néni, akinek fájt is, nem akart orvoshoz sem menni, nemhogy műtétre. Ismerősök által addig noszogatott, míg a néni a végén belement a műtétbe, azóta semmi baja. Én inkább az orvosokra hallgatnák. Elmennék többhöz is, és ha egyöntetűen a műtétet javasolják, akkor bele mennék.
2012. febr. 9. 08:04

Másfél éve mammográfia alkalmával egy 1 cm-es csomót találtak a mellben, a biopszia jóindulatúnak mutatta.

Most a mammográfiás-ultrahangos kontrollnál látszott, hogy két mm-t nőtt, MRT vizsgálaton is voltam utána, az sem mutatott semmi bizonyosat.

Két választás van, vagy egy újbóli biopszia, vagy kivetetni.

Az orvos persze rögtön a kivetetést javasolta, de tartok tőle, mert hiába csak 1 cm-es a csomó, ezt nagyvonalúan veszik ugye ki, és félek attól, hogy egy nagy lyuk lesz az amúgy sem túl nagy mellemen.

Én most is a biopszia mellett vagyok, akkor még mindig lehet tovább menni a műtéttel, és itt Ausztriában flottul mennek az ilyen dolgok, tehát semmiképp nem lehet késő.

Nem vagyok a drasztikus megoldások híve, a myomáimat is embolizációval sikerült kordában tartani (volt egy 7 cm-es és több kicsi), az orvosok ott is rögtön radikális nagyműtétet javasoltak- és most hála istennek jócskán visszasorvadtak ezek az embolizáció után.

Van-e valakinek tapasztalata?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook