Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudják megállapítani, hogy egy csomó a mellben jó vagy rosszindulatú? fórum

Hogyan tudják megállapítani, hogy egy csomó a mellben jó vagy rosszindulatú? (beszélgetős fórum)


2014. febr. 4. 10:45

Sziasztok!


Végigolvastam a hozzászólásokat és egy kicsit elbizonytalanodtam. Én is úgy tudtam, hogy a rossz indulatú csomók, amik nem mozgathatók.

Én nem rég találtam az egyik mellemben két csomót. Mindkettő mozgatható, viszont nem egyformák. Az egyiket szabályos gömb alakúnak érzem és sima a felszíne, a másik pedig szabálytalan és rücskös a felülete.

Nem tudom, hogy ez mit jelenthet. Először azt hittem, hogy csak egy zsírmirigy. Mert először csak a simát éreztem, most viszont tegnap éreztem a másikat is.

Egy kicsit megijedtem.

24 éves vagyok, tehát még nem kötelező a mamográfia, így nem is voltam még. Nem tudom hogy működik. A háziorvostól kell beutalót kérni?


Remélem, hogy minden rendben lesz anyuddal.

Követni kell mindenképp az orvosok utasításait.


Minden jót mindenkinek és előre is köszönöm a segítséget.

28. d4747860fa (válaszként erre: 23. - Bella0319)
2013. nov. 17. 18:17

Örülök hogy édesanyád túl van az egészen, és meggyógyult! Sajnos anyuci nagyon félvállról veszi ezeket a dolgokat, tavaly stroke-ot kapott, felhív egyik délelőtt, hogy tegnap este iszonyatosan fájt a feje, nem látott az egyik oldalra, és olyan furcsa érzése volt, mintha valami sisak szorította volna közben a fejét.

De hát úgy volt vele, hogy majd elmúlik...

És másnap délután, vagyis mikor beszéltem vele, akkor biciklizett el az ügyeletre. Azonnal be is fektették.

Bent volt egy darabig, éjjel-nappal beszéltünk telefonon, mert nem bírta a bentlétet, állandóan azt hajtogatta hogy engedjék haza, mert neki semmi baja sincs...szóval ő ilyen. Én meg őrjöngtem itthon magamban. Nem is értem hogyan írhatta valaki itt hogy a higgadt támogatásomra van szüksége, mert oké hogy támogatom, de hogy a fenébe maradjak higgadt? Hm...nekem ez nem ment, nem is fog.

Tegnap kérdeztem tőle, hogy miért csak januárba megy mammográfiára, csak hümmögött, meg terelt, és jött a szokásos szöveg hogy neki semmi baja sincs.

27. d4747860fa (válaszként erre: 22. - Bella0319)
2013. nov. 17. 18:06
Köszönöm :)
26. Bella0319 (válaszként erre: 25. - Ubi pretium)
2013. nov. 17. 17:49
Igen igazad van,épp ezert irtam, hogy anyuval is ez volt, tudta mozgatni ,ebből gondolta hogy jóindulatú,de kiderült hogy tévedett :(
25. ubi pretium (válaszként erre: 23. - Bella0319)
2013. nov. 17. 17:42
Ez sajnos így nem igaz :( Igenis mozgatható a rosszindulatú daganat is a mellben.Nem onkológus mondta,én tapasztaltam.
24. Bella0319 (válaszként erre: 23. - Bella0319)
2013. nov. 17. 17:39
Bocsi,nem "támogatják" hanem "tapogatják" :)
2013. nov. 17. 17:38
Egyébként az a módszer,hogy kézzel támogatják nem biztos módszer. Na de mi a biztos? Az sem az,hogy holnap nem üt el egy autó. Az orvos mondhatta azt anyukádnak,hogy jóindulatú,hisz erre van szakosodva,tudja mit keres,megtudja különböztetni az elváltozásokat. De persze nem biztosan. Anyukám mikor azt mondta nekem h csak cisztaja van,valójában csak félig hazudott,ugyanis az elso doki tényleg azt mondta neki,azert mert tudja mozgatni a csomót! Ugyanis a rosszindulatú daganatot állítólag nem lehet mozgatni,olyan mintha oda lenne "ragadva". Ezt onkológus is megerősítette. Csak azert elküldte anyukámat mammográfiára es itt derült ki,hogy mégsem ciszta :(
22. Bella0319 (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2013. nov. 17. 17:29

Teljesen átérzem a helyzeted! 2009-ben odaálltak elém a szüleim,és mondták hogy anyukám megy mammigráfiára jövő héten. Elmúlt màr 40,de valamiért megis fura volt nekem az egész,faggattam is,hogy ugye nincs baj,azt mondta nincs. Megtörtént a vizsgálat,anyu azt mondta van egy ciszta a mellében,ki kell operálni (a műtét a szulinapom utáni napon volt). Ezek után még többet kerdezoskodtem hogy ugye nincs baj,nem daganatrol van szó es hogy ugye őszinte velem es elmondaná nekem. Megint csak megnyugtatott hogy nincs baj. Jött a műtét ami után kiderült hogy rosszindulatú daganat,következik a kemo,sugar es minden ami kell :( nem kell mondanom,nagyon kiakadtam :s anyuek azert nem akartak nekem mondani mert tudtak hogy milyen labilis vagyok ilyen téren,meg jött a szulinapom... De hogy jót is mondjak: az anyukám azóta (májusban lesz 5 éve) tünetmentes es ugy élünk,mintha az egész meg sem történt volna! Csak az ellenőrzések emlékeztetnek ra. Bízunk benne,hogy soha többet nem újul ki a betegség :) egyébként anyu az egészet annyira jól tűrte ,csak a család tudta hogy mi baja van,olyan parokaja volt,hogy azt hittek az igaza haja,csinálta a dolgát itthon ugyanúgy :) pedig mar áttét is volt a nyirokcsomóján :( nemrég nézegettem a leleteit es megtaláltuk a régit,az elso mammográfiásat amin állt hogy : rosszkbdulatú daganat? Malignitás gyanú . De csak a műtétet követően tudtak biztosat mondani,a szövettan után.

Őszintén remelem hogy minden rendben lesz az édesanyáddal!!! :)

Es bocsi h igy irok csak telefonrol vagyok :)

2013. nov. 16. 12:11

A legbiztosabb a biopszia-hosszú, vékony tű.

Helyi érzéstelenítésben csinálják, a nyomást érzed, fájdalmat nem. A szövettan eredménye kb. 2-3 hét.

2013. nov. 16. 11:10
Engem idén műtöttek ezzel. Életkor függvénye az uh és a mammográfia vizsgálat. Nálam előbbi volt, majd tűbiopsziát alkalmazva mintát vettek a csomóból. Injekciós érzéstelenítés mellett, csak a szúrás kellemetlen, utána semmit nem érezni. Az más kérdés, ha kimegy az érzéstelenítő hatása.... akkor fájdalmas egy csöppet a terület a beavatkozás után.
2013. nov. 16. 10:07

Egyébként milyen az, ha mintát vesznek?

Gondolom egy jó hosszú tűt szúrnak bele :(

Előtte hogyan érzéstelenítik?

Nagyon fáj?

18. d4747860fa (válaszként erre: 14. - Zsannni)
2013. nov. 16. 10:05

Szia!

Köszönöm, hogy mindezt leírtad, és örülök hogy nincs komolyabb baj!

17. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 16. - Zsannni)
2013. nov. 15. 14:07
Elhiszem,de az a lényeg,hogy "no problem"!!
16. Zsannni (válaszként erre: 15. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 15. 13:47
Igen már leszívták párszor, kell járnom kontrollra, de mondta a doki, hogy ne aggódjak ezek jóindulatúak. Igyekszem változtatni az étkezésen de elég nehéz :)
15. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 14. - Zsannni)
2013. nov. 15. 13:45
De jó,hogy ezt leírtad!Köszi.Neked leszívták?Találkoztam egy nőcivel,akinek rendszeresen járnia kellett a klinikára,hogy leszívják a cisztából a folyadékot.
2013. nov. 15. 13:16

Szia!


nekem is voltak vannak cisztáim, legutóbb meg is ijedtem mert elég keménynek éreztem tapintáskor. Elmentem dokihoz szerencsére csak ciszta volt, ezek sajna van, hogy újra megtelnek. Amit leszívtak folyadékot azt is kiértékelték és ott se volt gond. Szerintem anyudnál is újratelhetett a ciszta, de biztosat valóban csak szövettan mondhat. Egyébként nekem is mondták, hogy a doki megtudja tapintásból is állapítani, hogy jó-e vagy rossz. Egy fórumon ilyen tanácsokat kaptam

Azt viszont határozottan le tudom írni, ki tudom jelenteni, hogy, ha valakinek a melleiben cisztát találnak, az azonnal váltson étrendet, iktassa ki - ahogy Ön is írta - a fehér cukrot, fehér lisztet és a tejet. Váltson életmódot, mozogjon és szánjon időt a relaxálásra is. Mindenképp méregtelenítsen évente kétszer, fontos, hogy a májat külön megdolgozzuk, és alkalmazza kúraszerűen az alábbi tápanyagokat; D3-vitamin, Omega3 zsírsavak, Pecsétviaszgomba, Cink és C-vitamin. Méregtelenítéshez válassza most a bio nyírfanevet, az a májat is tehermentesíti.

13. ca728c0145 (válaszként erre: 3. - D4747860fa)
2013. nov. 15. 12:45

Csak ezzel.

Meg kell vizsgálni a sejteket.

... ha jól tudom ...

12. Regin_a (válaszként erre: 9. - D4747860fa)
2013. nov. 15. 12:45

Miért csak januárban

Minzha ugynaugy/?/ mehetne "bármikor" mint tüdőszűrésre, különösen ha most nem is alaptalan

Magánúton 8-10ezer, annyit megér a korai lelet

11. d4747860fa (válaszként erre: 10. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 15. 12:38
Nem mondta, sőt, nem is érezte eleinte, mert pár hónapja volt tüdőszűrőn, és az ott mondták neki hogy van ott valami.
10. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 9. - D4747860fa)
2013. nov. 15. 12:37
Jaaj,jó soká:((Amúgy,fáj neki,nem váladékozik?
2013. nov. 15. 12:35

És csak januárban megy mammográfiára :(

Karácsonykor jönnek, meg fogom kérni hogy hozza el a papírt amit kapott a vizsgálat után, látni szeretném.

8. Regin_a (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2013. nov. 15. 12:27

Szerintem max azt mondták, valószinű jóindulatú, hogy ne rémisszék meg a beteget

Addig nem mondanak rossz véleményt amig biopszia és szövettan nem készül

Kisértem "tüdőfoltokkal" jóbarátot orvosokhoz, prof úrhoz

Jóbarát külföldi volt, igy nem értette amikor az orvos azt mondta magyarúl, hogy tapasztalata alapján rosszindulatú, de akkor is hozzátette, hogy csak az után mond véleményt

Szerencsére nem daganat volt


Ne hagyd elodázni anyukádat, elég jó arányban gyógyitható ez ma már. Jobban mint bármelyik más hasonló

7. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2013. nov. 15. 12:24
Szia!21 éves koromban vettem észre egy dió nagyságú csomót,persze pánikolva rohantam az orvoshoz.Persze elküldött minden vizsgálatra,de előtte megnézte kézzel is,azt mondta nyugi nincs baj!Amikor kiment az asszisztens mondta,hogy már kézzel érezte volna ha baj van.
2013. nov. 15. 12:24
Biztos anyukád megtesz mindent amit az orvos mond neki, de nincs szüksége a hisztidre, inkáb a higadt támogatásodra.
2013. nov. 15. 12:22
én úgy tudom, biztosat csak biopsziával mondanak, röntgen vagy mammográfia vagy ultrahang vagy CT alapján csak valószínűsíthetik , hogy milyen típusú
4. mézgapaula (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2013. nov. 15. 12:17

Igen, mondhatták. Ha a mammográfia alapján mégis gyanús lesz a valami, akkor tűvel megszúrják, mintát vesznek belőle, ha az alapján még gyanúsabb, akkor műtétileg eltávolítják és a szövettan meg fogja adni a végső választ.

Pánikra nincs ok! Csak tegye anyukád, amit mondanak neki.

2013. nov. 15. 12:17

Csak ezzel a módszerrel?

Mert akkor nem mondott igazat :(

2013. nov. 15. 12:13
biopsziával, azaz mintát vesznek belőle
2013. nov. 15. 12:13

Kb. 10 éve édesanyámnak a mellében volt egy ciszta, elég nagy, de megműtötték.

De most újra van ott valami, nagy nehezen elment az orvoshoz, és azt mondta nekem a telefonba hogy jóindulatú daganat.

Csak kézzel vizsgálték meg, mennie kell majd mammográfiára.

De én ezt nem értem, hogyan tudták megállapítani hogy mi az, és hogy jóindulatú?

Az a baj, hogy 200 km-re lakunk egymástól, és azt mond a telefonba amit akar! Képes füllenteni ilyen téren, mert nem akarja hogy aggódjak, ismer, hogy olyankor jön a sírás, és hogy felfújom a dolgot...

De hát hogyne aggódnék, hiszen róla van szó, csak ő félvállról veszi az ilyen dolgokat.

Szerintetek tényleg mondhatták ezt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook