Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csomó a mellben fórum

Csomó a mellben (beszélgetős fórum)


1 2
58. bd127120e9 (válaszként erre: 41. - 2100)
2022. febr. 22. 20:57
Elvileg.. :))))))
2012. ápr. 29. 20:00

Pénteken voltunk az orvosnál a végső kezelés-megbeszélésen, a gamma-besugárzást és 5 éven keresztül antiösztrogén tablettát vállaltam be.

Ha mindenre nemet mondtam volna, bennem lett volna, hogy talán nem mindent tettem meg. A mellékhatások pedig remélem, nem lesznek.


Amit mellé én tudok tenni, a paleo étkezés felé veszem az irányt, szénhidrát csak gyümölcsből, és heti 6x min. egy óra mozgás. Ez utóbbiak szintén ösztogénszint csökkentő hatásúak. Szóval most nem büszkeségből, hanem az életemért kell ezt az életmódváltást megtennem.


Szóval a hétvége (és még két nap, mert holnap szabadság, aztán május 1. ) most egyfajta nagy levegővételt jelentett a mostanában megtörtént rossz dolgok után.


Köszönöm nektek, hogy tanácsaitokkal segítettetek, és gondoltatok rám.

56. 67c816cf2e (válaszként erre: 55. - 5ec39b58ee)
2012. ápr. 24. 14:50

Nagyon örülök az eredménynek. :)


Várható volt, hogy lesz utókezelés, de ez egyedül a te döntésed kell legyen, hogy mit választasz.

Hidd el utána ugyanolyan életet fogsz élni, mint előtte! :) Fel a fejjel!

2012. ápr. 24. 08:52

Nincs áttét sehol, a (látható) rákos sejtek ki vannak vágva.

Nagyobbat kellett vágni, mint az tervezve volt, mert a csomó körül voltak elváltozott sejtek, ezt még a műtét alatti hisztológiai vizsgálat tette lehetővé.

Ahogy most állnak a dolgok, 25% a 75%-hoz, hogy mondjuk 10 éven belül újra kialakul valami rossz.

Ezt megelőzendő (és akkor "csak" 10% a 90%-hoz az esélye) az orvos kemoterápiát, anti-hormonterápiát és besugárzást javasolt.


Péntekig van gondolkodási időm, akkor kell dönteni. A kemót alapból elvetettem, mert hogy megelőzésképpen mérgezzem magam, azt nem találom helyesnek, az immunrendszert tönkrevágni ezzel szerintem nagyobb károkat okoz.

A változókor előrehozatalát nem értem, mert mindenhol azt írják, hogy a változókor fokozza a mellrák kialakulásának veszélyét.

Az ösztrogénszint csökkentésére meg vannak más módok is, természetesek.

A besugárzás, pont mellkason tüdőfibrózist okozhat, DNS-elváltozást, bőrvastagodást.

Egy évig utána nem lehet napozni- holott a D vitamin a rák egyik nagy ellenszere.

Kérdőjelek....

Az biztos, hogy az élet ezután nem lesz ugyanaz, mint előtte.

Lehet, hogy sokkal koncentráltabb, odafigyelőbb ne adj isten tartalmasabb alakul ki.

2012. ápr. 14. 08:52

Köszönöm.

Jó olvasni a távolból a törődéseteket, odafigyeléseteket. Jönnek a pozitív áramok.


Jó a párom szeretetét és törődését is érezni és látni.

Talán a legjobb gyógyszerek egyike.


Csak a főzésnél dobta be a törülközőt, úgyhogy ma a kínaitól hozatunk valamit.

Holnap meg már megpróbálok valami apróságot csinálni.

Szép hétvégét.

53. 5ec39b58ee (válaszként erre: 52. - Anikó1962)
2012. ápr. 13. 22:09

Köszönöm a tanácsokat. Hál Istennek, nem vagyok elkeseredve, a hiúság miatt van egy kis repedés az önbizalmamon.


Nálam most az összes veszélyes sejtet eltávolították, a csomó szövettana megvolt még a műtét alatt.

A CT és a csonti vizsgálat a 100 %-os biztonság miatt van, a 99% már megvan. (Kopp-kopp)

Hál Istennek itt Ausztriában elég alaposak.


Az étkezést átállítom én is, a bózafűlé után utánanézek, köszönöm.


Én is 3 hete lettem 50 éves egyébként.


Örülök, hogy neked sikerült átvészelned, majd kereslek, most még gyógyulgatok.

52. Anikó1962 (válaszként erre: 50. - 5ec39b58ee)
2012. ápr. 13. 19:19

Kedves Panther100!

Ne keseredj el, mert sajnos nekem is volt ilyen gondom, ezelőtt 10 évvel, egyik ismerősöm ajánlotta, hogy igyak búzafűlevet. Azóta is iszom, mégpedig azt a fajtát amit Budapesten a Fitomed Kft-től szerzek be, spirulina algával ötvözik. Ettől gyógyultam meg, nekem már volt áttét is, de az kb. 3 hónap alatt eltűnt, és azóta is tünetmentes vagyok.

Ha gondolod nagyon szívesen segítek, a legfontosabb, hogy marha és disznóhúst ne egyél nagyon sok halat, csirkét, pulyka húst. Ha lehet mindezt piacról, lehetőleg termelőtől szerezdd be.

Ne keseredj el, van megoldás, ha gondolod írj és elmondom, hogy lettem túl a nehezén.

Van megoldás!!! Most 50 éves leszek, és jobban érzem magam mint valaha.

51. 67c816cf2e (válaszként erre: 50. - 5ec39b58ee)
2012. ápr. 13. 18:46
A lényeg, hogy túl vagy rajta. :)))
2012. ápr. 13. 15:27

Újra itthon vagyok a kórházból.

A műtét megvolt, a csomót kivágták, és a hónalji nyirokmirigyek is megmaradtak, nem voltak megtámadva.

Ma volt egy CT vizsgálat, hogy van-e áttét valamelyik belső szerven, hétfőn pedig teljes csont-scannelés lesz, mert a leggyakoribb a mellráknál a csonti áttét.

A végeredmény pedig az azt követő héten hétfőn derül ki.

Köszönöm, hogy gondoltatok rám.


Azért ma reggel sokat sírtam, amikor a kötést levették, asszimetrikus lett, a műtött mellnél feljebb került a mellbimbó, meg hát kisebb is. Még barátkoznom kell vele.

2012. ápr. 8. 17:12

Kedden megyek kórházba, szerdán operáció.


Hát, remélem, hogy sor kerül rá, mert ugye mikor betegedjen meg az ember párja influenzában, lázzal, gyomorpanaszokkal stb. . . ha nem az operáció előtt két nappal?!

Ápolom, meg távol is tartom tőle magam, mert hát betegen eltolódna a műtét, és a végtelenségig nem lehet halogatni ezt.

Folyamatos bizonytalanságban élni sem egy öröm. . . .

Jövő hét végén jelentkezem-remélem.

48. 67c816cf2e (válaszként erre: 47. - 2100)
2012. márc. 20. 07:47
És ott is ennyire sz. a helyzet??? Ez szomorú! :((
47. 2100 (válaszként erre: 45. - 67c816cf2e)
2012. márc. 20. 07:44
Hollandiaban elunk. Magyarban azert meg, ha sima betegszallito kocsi vitt is be szulesnel, de legalabb bevitt..
46. 2100 (válaszként erre: 42. - 5ec39b58ee)
2012. márc. 20. 07:43
..es kifizeted a fix osszeget havonta, viszont a korhazi, es szakorvosi kezelesekert szinten fizetni kell az ugymond "onerot", ami valakinel 250- masnal 750 euro, tehat csak az a folotti reszt fizeti a biztosito. Viszont azt biztos forrasbol tudom, hogy egy korzet orvosa nem veszi at ugyanazon korzet masik orvosanak a beteget (at kell menni egy masik korzetbe, vagy telepulesre bejelentkezni esetleg..) Szerencse, nyaron koltozunk. :)
45. 67c816cf2e (válaszként erre: 44. - 2100)
2012. márc. 20. 07:42

Az még nem tiszta számomra, hogy te most itthon élsz, vagy mi volt ez a Hollandia!?


De a lényegen végül is nem változtat! :(((

44. 2100 (válaszként erre: 43. - 67c816cf2e)
2012. márc. 20. 07:38
Gondolhatod, infarktus utan vigyem haza...persze, ha nagyon surgos a dolog BEVIHETEM a korhazba..
43. 67c816cf2e (válaszként erre: 39. - 2100)
2012. márc. 20. 06:33

Egy házi orvosnál ilyet??? Ha nekem problémám van, nehogy már elküldjenek!

Hát én tuti simán feljelenteném őket! Ezért vannak a betegképviselő jogászok!

42. 5ec39b58ee (válaszként erre: 41. - 2100)
2012. márc. 19. 19:24

Mondjuk a magyart csak apukámon keresztül ismerem, én Ausztriában élek 16 éve.

Ausztriában a betegbiztosítási járadék a jövedelem bizonyos százaléka, nem egy fix összeg. Nálam 15 %-a, 200 Euro, de én nem keresek sokat.)

Itt azért a magyarhoz képest összehasonlíthatatlanul jobbak a viszonyok, nincs hálapénz.

Itt ha van több körzeti orvos a közelben negyedévente másikhoz jelentkezhetsz be akár, de ha sürgősség van, és az orvosod nem elérhető, mindegyikhez mehetsz.

41. 2100 (válaszként erre: 40. - 5ec39b58ee)
2012. márc. 19. 18:20

Ne lepodj meg, itt ilyen a rendszer. (havi 120 euro az egeszsegbiztositas, es amikor a gyereknek belcsavarodasa volt, hivtuk a mentot, azt mondtak vigyuk be mi a gyereket), es a holland rendszer elvileg sokkal fejlettebb, mint a magyar..

Egyeb egy korzetben nem vesznek at masik orvoshoz, nem fogadjak el a jelentkezest.

40. 5ec39b58ee (válaszként erre: 39. - 2100)
2012. márc. 19. 17:44
Jézusom...és nincs másik orvos a közelben?
39. 2100 (válaszként erre: 38. - 5ec39b58ee)
2012. márc. 18. 15:03

Itt sajnos egy jo idobe telik, mire a haziorvoshoz jut valaki (a ferjemnek infarktusa volt, intenziven volt egy ideig, majd hazakerules utan ismet borzaszto allapotba kerulven bevittem a korzeti orvoshoz, de az asszisztencia nem engedett tovabb, mondvan, hiaba a sulyos betegseg, legkozelebb csak 11 nap mulva van idopont, jo lesz-e?)

Igen, utanaolvasgattam, hogy a limfoma mi is, de azt irjak, hogy az nem fajdalmas dolog, es, hogy altalaban a sulyosabb dolgok nem fajnak.. :) erdekes, ugye?, de en nem tudhatom, lehet, hogy ugy is van..

38. 5ec39b58ee (válaszként erre: 37. - 2100)
2012. márc. 16. 22:24

Az endokrinológus hormonokat, anyagcserét vizsgál, a limfóma nyirokcsomó daganat.

A háziorvoshoz időpontot kell kapnod?

37. 2100 (válaszként erre: 36. - 5ec39b58ee)
2012. márc. 16. 15:46
Ket het, addigra kapok idopontot a haziorvoshoz, aztan onnan utal a laborba. Egyebkent nem folyamatosan faj, hanem erintesre (viszont azt legalabb 6-7 eve). Egyebkent az endokrinologus mire vizsgal?..- es mi az a limfoma? (most meg is nezem gyorsan)
36. 5ec39b58ee (válaszként erre: 32. - 2100)
2012. márc. 16. 06:07

Neked is jobb a bizonyosság, és nem még 6-7 évig várni újra. Főleg, ha fájdalom is járul hozzá.

Nőgyógyász, estleg mammográfia, hogy ezt is kizárhasd, endokrinológus....(?)

Ki kell zárni a limfóma lehetőségét is erre vonatkozó vizsgálattal.

Lépjél!!!

35. 67c816cf2e (válaszként erre: 34. - 2100)
2012. márc. 14. 11:01
Fontos, időként az alaposabb kivizsgálás, és azért mert egy orvos nem talál eltérést, te viszont érzed, hogy valami talán nincs rendben, nyugodtan ellehet menni máshoz, kikérni a tanácsát!
34. 2100 (válaszként erre: 33. - 67c816cf2e)
2012. márc. 14. 10:52
Koszi, egyebkent epp mostanaban keszulok majd egy laborvizsgalatra, hatha megoldodna..
33. 67c816cf2e (válaszként erre: 32. - 2100)
2012. márc. 14. 09:25

Talán nem ártana egy másik orvossal is megvizsgáltatnod magad!

Egyébként meg teljes vérkép, az kimutatja van-e valamilyen elváltozás (pl: gyulladás) a szervezetedben, a nyirokcsomókra és nyirokutakra sok minden kihat!

32. 2100
2012. márc. 13. 06:43
Bocsi, hogy itt kerdezek, de hasonlo temakor. Nekem kb 6-7 eve faj a jobb honaljamban valami. Voltam orvosnal, aki csak tapintasos vizsgalatot vegzett, nem allapitott meg semmit. Majd magankorhaz ultrahangos vizsgalatara mentem el, ott sem lattak semmit (csak a masik oldalon egy cisztat- erdemben smmit nem tanacsoltak). De a fajdalom nem mulik, sot kiterjedt a jobb mellem felere is, tapintasra is faj, kellemetlen. Szerintetek ez mi lehet?
31. álomkép. (válaszként erre: 29. - 5ec39b58ee)
2012. márc. 13. 05:57
JAAJ!Elhiszem ,hogy félsz ....csoda lenne ha nem.Próbáld meg pozitívan felfogni ,hogy tényleg időben elkapták ,az állapot helyzre hozható,és aztán el is lehet felejteni!:))))Sajnálom ,de tényleg örülni kell ,hogy a kisebbik baj ez.
30. 7ed4036af8 (válaszként erre: 29. - 5ec39b58ee)
2012. márc. 6. 17:39
Sajnálom, de azért még időben elcsípted, így biztos minden rendben lesz! Továbbra is szorítok neked. :)
2012. márc. 6. 11:59

Nos, megvan az eredmény.

A csomóban vannak elváltozott sejtek, amik egy idő után lehet, hogy rákos folyamatot idéznének elő beavatkozás nélkül. Körülötte minden rendben, de így is nagyvonalúan ráhagyással vágják ki, és a műtét során megvizsgálják a legközelebbi nyirokcsomót is, hogy van-e elváltozás.

Április 11-én lesz a műtétem.

Örülök, hogy ezt az utat választottam, mert nem tökéletesen a sötétségben indulok el, vagyis vállalkozom a műtétre.

De azért persze, hogy félek, és rossz volt tegnap hallani az eredményt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook