Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csokoládéfüggőség...van rá mód, hogy abbahagyjam? fórum

Csokoládéfüggőség...van rá mód, hogy abbahagyjam? (beszélgetős fórum)


27. 388b941089 (válaszként erre: 26. - Hellóvilág)
2016. jan. 26. 17:37
Ez mindennel igy van, gratulalok ;)
2016. jan. 26. 17:11

Nekem inzulinrezisztencia miatt kell visszafognom a szénhidrátokat. Elég új még a helyzet (3 hete diétázom).


A történet az hogy depressziós voltam, és abban a hangulatban szépen kialakult a csokifüggőség - meg úgy általában a cukorfüggőség. Olyannyira hogy csak ilyen semmirevaló kaján éltem: csoki, csipsz, keksz, sültkrumpli, friss forró fehérkenyér... úgy gondolom nálam nagyobb függő kevés van.

Meg is lett az eredménye. :(((


A depresszióból kigyógyultam, de a cukorfüggőség maradt... addig amíg egészségügyi problémám nem lett belőle.


Egyik napról a másikra hagytam abba a csokizabálást amikor az orvos kimondta a diagnózist. Nem volt olyan hogy "oké akkor csak ma utoljára".

Kiléptem a rendelő ajtaján és azóta nem ettem csokit.

Nem mondom hogy nem is fogok... segít az hogy vettem egy steviás méregdrága cukormentes csokicsodát, de mivel drága így tudom hogy nem tömhetem kétpofára. Ott van a polcon, megnyugtat hogy ott van és bármikor hozzányúlhatok, én döntésem - és pont emiatt még sértetlen. :)


Szóval abba lehet hagyni, döntés - és motiváció - kérdése az egész.

2010. okt. 12. 19:42
Ha pár napig nem eszek utána már nekem sem hiányzik.
2010. okt. 12. 19:34

Sziasztok!!!


DE JO!!!Nem vagyok egyedul.Nalam ez a "betegseg" kiskorom ota fent all.Sosem voltam elhizva a csoki miatt,de engem is nagyon zavar.En elelnek csokoladen siman!!!Az egyetlen kompromisszum amit magammal kotottem az az h mivel hatra jarok dolgozni a reggelim lehet csoki minden mennyisegben,mert ugy is lemozgom.Magyarul:reggelire csokitorta,csoki,nutellas palacsinta,ilyenek.Es ha kapok vagy veszek valamit napkozben akkor mar alig varom h holnap reggel legyen.Teszem hozza csak ugy pattanok kifele az azgybol 5 kor h benyomhassak egy nagy adag csokit.Sosem kesek munkabol.Viszont utana vigyazom mit eszek.Ja,es kenyeret egyatalan.Szoval a 2 legkarosabb dologbol (feherliszt es cukor) legalabb az egyiket kitudom szoritani. :)

2010. okt. 12. 19:12

Na,képzeljétek ma nem ettem csokit :-)))))) Mármint táblás csokit nem ettem.... viszont Fornettis csokis akármit ettem(az is Isteni),de mentségemre szóljon,hogy a gyerekkel reggel 11-től voltam úton és este 7-kor értünk haza. DE holnap,ha eszem is édeset,az csak valami diabetikus csokipuding lesz!!!

A zabkorpás kekszből én csak a csokis változatot tudom megenni,de azzal szintén egy probléma van: én simán,egy fél óra alatt benyomom az egészet...na attól tényleg nem tudok megmozdulni! :-)))

22. emagdi (válaszként erre: 18. - A6f6bb6c75)
2010. okt. 12. 16:36

főétkezés után ne egyél gyümölcsöt, mert a gyümölcsöt gyorsabban emészted mint az egyéb ételeket, s ha valami után eszed, akkor az megrothad a beleidben, erjedni kezd, alkohol képződik... szóval több kárt okoz mint hasznot..

gyümölcsöt étkezés előtt, és utána legalább fél órát várni kell amíg távozik a gyomorból.


de abban egyetértünk hogy minden normális ember csokifüggő :D

21. emagdi (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 12. 16:34

igen, tudom:)

sokszor így is teszem, nem eszem pár napig káros szénhidrátot, és utána már nem is hiányzik.

de aztán megint elcsábulok valami édességre, és akkor ismét ott vagyok ahol a part szakad :D

20. 7a23ed9179 (válaszként erre: 19. - 7a23ed9179)
2010. okt. 12. 16:03
je ez csak kettő DD
2010. okt. 12. 16:02

Nekem 3 dolog segít abban, hogy ne egyem föl a gyerekeim elől a csokit:) :

kristálygomba lé

győri édes zabkorpa keksz

2010. okt. 12. 15:57
Minden normális ember csokifüggő sztem :D inkább csoki mint cigi, de azért próbáld meg vmennyire visszafogni magad persze nem kell lemondani az élvezetekről csak na... nem szabd nagyon sokat enni :D Ha főétkezés UTÁN eszel gyümöclsöt az vmennyire egyébként visszaszorítja az édesség utáni vágyat.
17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Baby0309)
2010. okt. 12. 15:54
Helyes! Már holnap van? ;))
16. Kata0816 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2010. okt. 12. 15:24
Szia! Próbáld meg,hogy csak étcsokit eszel, egy idő után nem fogod annyira kivánni az édessséget. üdv.
2010. okt. 12. 13:58
Én is csokifüggő vagyok, de szerencsére nem hízok tőle...) Szóval jöhet minden mennyiségben, mindenféle..
2010. okt. 12. 09:21
Én is csoki függő vagyok. Nekem az a bajom vele,hogy olyan kicsik ezek a táblák:-)
13. Baby0309 (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 11. 17:25

Ez jó :-)))

Akkor holnaptól megmutatom én is ki a főnök::-DDD

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - Baby0309)
2010. okt. 11. 17:20

Igazából én nem csokit ettem, hanem fekete erdő tortát, de nem kis mennyiségben.

egyrészt azért mert nem egészséges, másrészt mert nem akartam meghízni. harmadrészt mert utáltam, hogy ő a főnök :))

11. Baby0309 (válaszként erre: 10. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 11. 17:07
És te miért döntöttél úgy,hogy nem eszel több csokit? Vagy eszel csak kevesebbet?
10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2010. okt. 11. 17:04

A szénhidrát éppen olyan függőséget tud okozni, mint a nikotin. Pont olyan elvonási tünetei lehetnek, mint amikor valaki a cigiről akar leszokni. A különbség annyi, hogy hamarabb elmúlik.

Saját tapasztalat ;)

9. Baby0309 (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 11. 17:01
Tényleg? Olyan már nagyon-nagyon-nagyon rég volt,hogy három napig nem ettem csokit!
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2010. okt. 11. 16:54
De lehet. Három napig a falat kaparod, de ha azt kibírod, elmúlik a függőség és ismét szép lesz az élet :)
7. Baby0309 (válaszként erre: 3. - 9f98008a3b)
2010. okt. 11. 16:46
A csokiban van mg? Nem is tudtam :-)
2010. okt. 11. 16:46

Igen,én is úgy érzem,hogy a cigi az oka leginkább. Sajnos nagyon hiányzik,így több,mint egy év múlva is. Ha tehetném most azonnal szippantanék :-) De nem lehet.

Érdekes,mert régebben,ha megettem egy táblával,akkor rosszul lettem...nem esett jól később. De mostanában szinte ki se nyitom a fincsi lila csomit és már meg is zabálatam:-D Borzalmas vagyok :-)))

2010. okt. 11. 16:43
nem lehet róla leszokni :D
4. Mayahh (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2010. okt. 11. 16:40

Szia!


Én is rengeteg csokit eszegetek,képes vagyok táblákat benyomni,nekiállni egy üveg nutellának...nagyon szeretem a csokit és nem akarok erről leszokni.:)

Te biztos,hogy a dohányzást pótolod ezzel!

2010. okt. 11. 16:40

:)

Ez aranyos.

Bár én nem vagyok szakértő, csak mint ember mondom, hogy ez valami hiánypótlás Nálad.

Pl.: Mg, vagy egyéb elemek, amiket a csokiban megtatálsz.

El fog múlni idővel, meg erős akarattal.

Bár ha ebből nincs hátrányod, ne aggódj!

2010. okt. 11. 16:38
Ne vegyél csokit! Akkor nincs kisértés!
2010. okt. 11. 16:36

Szerintetek függő vagyok? Tavaly június óta nem dohányzom,mert akkor derült ki,hogy babát várok :-) Azóta viszont rengeteg csokit eszek :-( Nem is elégszem már meg napi egy kis szelettel,általában simán benyomok egy táblával is.....úgy,hogy meg se kottyan!!!

Hogy fogok erről leszokni????????? Vagy hogyan lehet? Eszem én gyümölcsöt is mindennap,de nem csoki helyett. Úgy érzem,hogy ha nem ehetek csokit,akkor rászeretnék gyújtani,de természetesen nem teszem,mert szoptatok még és nem szeretnék visszaszokni sem...Tehát ez valami kényszeres dolog nálam azt hiszem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook