Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gonosz az az anya, aki 2 évesnél abbahagyja a szopiztatást? fórum

Gonosz az az anya, aki 2 évesnél abbahagyja a szopiztatást? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 15. 10:41
Ez pont időben van, 2-2,5 év!
2010. júl. 10. 16:07

dehogy

pont időben

38. pemete (válaszként erre: 36. - Marcsix)
2010. júl. 10. 15:54
Szió:)
37. marcsix (válaszként erre: 34. - Jozsi.38)
2010. júl. 10. 15:38
Na az én lányom nem érdekelné ez az egy nap, másnap ugyanúgy lógna rajtam, mint előtte, ha nem jobban. Gondoltam, ha napközben kevesebbszer adok cicit, akkor leszokik majd róla..persze, mivel napközben elvettem tőle, így éjjel 100x többet kelt és cicizett.
36. marcsix (válaszként erre: 35. - Pemete)
2010. júl. 10. 15:37
Szia, ezer éve nem találkoztunk itt a hoxán :D
35. pemete (válaszként erre: 12. - Ffbce15349)
2010. júl. 10. 15:02

Nekem fél éves koráig szopott a kislányom, szeptember végén lesz 3 éves, és még mindig jön tej a melleimből, ha megnyomom. Nem sok, csak 1-1 csepp. Voltam vele orvosnál, csináltatott hormonvizsgálatot, nem találtak semmi rendelleneset, és azt mondta, hogy akkor nem tudja, hogy mitől van, de azért írt egy receptet, hogy azt váltsam ki, és szedjem be:S Persze nem tettem, ha nem tudja mitől van, akkor ne adjon már rá gyógyszert!

Úgyhogy azóta is tart a dolog, bár a fogamzásgátlótól azt hittem elmúlt, de sajnos nem.

2010. júl. 10. 14:16
megér egy 1napos hisztit az elválasztás. nekem pár órába telt csak amíg a 2évesem próbálkozott, utána elég volt neki ha megsimogatta a cicit és teljesen leállt vele
33. marcsix (válaszként erre: 32. - 3dc5a222b9)
2010. júl. 10. 13:51
Na teljesen úgy érzem, ahogy te, csak nálunk még csak másfél éves a kisasszony... néha viszont tényleg kezd terhes lenni a szopizása.
2010. júl. 10. 12:29
2,5 éves elmúlt a lányom, és még mindig mániákusan szereti a cicit. Eddig nem volt szívem elválasztani, de az utóbbi időben úgy érzem, hogy kezd számomra is terhes lenni. El sem tudom képzelni, hogyan reagálna, ha elvenném tőle... Pedig mostmár nagyon aktuális lenne, hisz hamarosan dolgozni megyek.
31. bucimami (válaszként erre: 30. - Marcsix)
2010. júl. 10. 11:11

Először is: nem baj, ha kevesebbet eszik, mert az anyatej tápláló, eltelíti. Középső lányom a déli alvás előtti szopizás megszüntetéséig ( ez olyan 2 és fél korában volt) gyakorlatilag nem ebédelt. És igen jó húsban volt. :-)

A túl gyakori cicikövetelések ellen pedig próbálkozz figyelemeltereléssel. Először próbálj enni vagy inni adni neki- azzal az ígérettel, hogy utána szopizhat ( amit természetesen tarts is be!)-, ha nem kéri, próbálj játszani vele, hasonló feltételekkel, mint az evés-ivásnál. Persze, mindezt csak akkor, ha úgy gondolod, csak unalomból cicizne. Eleinte valószínűleg csak pár falatot eszik vagy pár kortyot iszik és igen keveset játszik majd, de ezek az idők hosszabodnak majd és a végén el is felejti, eredetileg miért ment oda hozzád. És ez most nem az elválasztás folyamata, csak azokat az alkalmakat küszöböli ki, amelyeket Te már fölöslegesnek és fárasztónak érzel.

2010. júl. 10. 09:32

Sziasztok, olvasgatlak titeket, és lenne egy kérdésem. Hogyan szoktattátok le a ciciről a gyermekeket.

Az én lányom most 18 hónapos lesz, és rengeteget cicizik, pár hónapos babákat "megszégyenít"(ha lehet így fogalmazni)Viszont ez nem is lenne probléma, de az igen, hogy emiatt (szerintem) kevesebbet eszik. Jóval kevesebbet. Az pedig, hogy napi 20x cicizik, már kezd kicsit sok lenni nekem. Én szeretem szoptatni, de ez kicsit sok. Vagy lejjebb szeretnék venni belőle, vagy lassan leszoktatnám róla. Ha meglát, ölbe jön, és lerángatja a ruhámat, mondja cici. És nekiáll szopizni. Kiveszi a cicit önállóan, és már úgy érzem, hogy csak egy eszköz vagyok számára. Egy eszköz, ami tejcsit ad. Nem pedig anya!

29. Szibor
2010. júl. 10. 09:09

Szerintem arra kell vigyázni, ha szoptatsz, ha nem, a gyerek ne elutasításként élje meg, ha erőszakoskodó egy gyerek akkor lehet hogy sokszor van lepattintva, hogy "most várj", "mindjárt megyek" stb... Minden gyereknek meg van az az idő amennyit igényel, ha most nem adod az idődet akkor később kell vele foglalkoznod, kis gyerekkel könnyebb lelkizni, mint tinivel, vagy felnőttel.

Egyébként szerintem az hogy vki elutasítja a gyerekét az tanult folyamat, így csinálták a szüleink, mert így tanították nekik: "Ne vedd fel, mert elkényezteted", "Anyámasszonykatonája lesz belőle, ha így folytatja". Minél inkább próbálja vki leválsztani a gyereket annál inkább ragaszkodni fog és elutasítva érzi magát. Szerintem úgy kell csinálni, ahogy az anya érzi, nem úgy ahogy a környezet mondja, ha tanácstalan vki, hallgasson a gyerekére, ilyen korban még nem lehet elrontani őket.

Normális ember lesz abból is, aki nem szopizott, tiszelet tudó, rendes ember, ha a szülei jól nevelik, szeretik és amire nincs szüksége azt nem veszik meg neki. Következetesnek kell lenni és tisztelni az embert a gyerekben. "A gyerektől azt lehet elvárni, amit a szüleitől."

28. lufi
2010. júl. 10. 08:49
Nekem is 2 éves volt a fiam amikor abbahagytuk a szoptatást. Sokáig rágódtam rajta hogy megtegyem-e. Terhes volt már számomra az állandó hátfájás és hogy már a gyerek sem akarta igazán. Aztán a döntésben az segített igazán, hogy mikor kórházba kerültünk, ott mindenki furcsállotta, hogy még mindig szopik a fiam. Utána egyik napról a másikra szoktattam le és nem is volt olyan nehéz mint gondoltam. Nekem is majdnem egy évig volt még utána tejem.
27. zsuzsa68 (válaszként erre: 5. - Mimmo33)
2010. júl. 10. 08:37

Szia,

ez nem biztos, hogy jó érvelés.

Mi is most 2,5 év után hagytuk abba a szopizást, én már 9 hónapos kora óta nem szerettem volna tovább szopiztatni, mert utána már nem olyan az összetétele az anyatejnek, hogy hasznos a kicsiknek. Én is folyton lelkizek miatta magamnak, és még ma reggel (3 hét után) is nem én, hanem a lányom megszerette volna nézni, és megpuszilni a cicit. Ilyenkor engem is bánt, hogy még mindig szeretne szopizni, de már nekem (ha megköveznek érte itt a hoxán, akkor is leírom) teher volt a szoptatás.

26. ffbce15349 (válaszként erre: 22. - Hunyorka)
2010. júl. 10. 08:34
igy van,de mindenkepp megfogom beszelni ezt egy "szakemberrel":)
2010. júl. 10. 08:30

Az anyatej összetétele változik, minél nagyobb a gyerek annál kevesebb tápanyag van benne, legalább is én így tanultam. Az anyáknak csak a meghitt testi kapcsolat hiányzik. El kell engedni a gyereket, és ilyen lesz még párszor az életedben, amikor először megy bulizni, az első barátnő......

Nem vagy rossz anya!!!!!!!!!!!!!

24. borbelya (válaszként erre: 8. - Monácska30)
2010. júl. 10. 08:28
Le a kalappal, hogy eddig csináltad!!!!
23. borbelya (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2010. júl. 10. 08:27
Dehogy gonoszt. Szerintem ez mindenkinek a saját privát döntése, és hogy mikor hagyja abba, senkinek sincs joga ítélkezni!!!!
22. Hunyorka (válaszként erre: 19. - Ffbce15349)
2010. júl. 10. 08:26

Elég sok idő eltelt mióta abbahagytad :) Csodálom, hogy még mindig van tejed.

Nekem a védőnőm segített ilyen téren, a doki az csak nézett, mint a birka mikor kérdeztem tőle valamit. De mindenhol más az orvos és a védőnő is.

21. ffbce15349 (válaszként erre: 19. - Ffbce15349)
2010. júl. 10. 08:22
javitas:...de,azt hiszem hamarosan...
20. d55557d847 (válaszként erre: 15. - C42aaaac41)
2010. júl. 10. 08:21
mint pl nekkem. Szia Qui:)
19. ffbce15349 (válaszként erre: 18. - Hunyorka)
2010. júl. 10. 08:20

a fokozatos leszoktatassal az a baj,h a fiamat azota nem szopiztattam,ugyhogy mar nem szoktatom vissza:)


eddig vartam a dokival,hisz sok ismerosom mondta,hogy neki meg honapokkal a leszoktatas utan is volt,ezert vartam,hogy majd csak elapad:)

amugy meg lehet psziches behatas is,de ezt hosszu lenne elmeselni,...de azt hamarosan bekopogok a dokihoz...

18. Hunyorka (válaszként erre: 12. - Ffbce15349)
2010. júl. 10. 08:14
Szia! Azzal nem veszítesz semmit, ha megkérdezed az orvost, vagy a védőnőt. Nálunk 2 hetes volt a manó mikor pótlást kellett neki adni. Az anyatejről fokozatosan álltunk át tápszerre és így fokozatosan elapadt a tejem. De minden evést szopiztatással kezdtünk. Max. próbáld meg, ilyen módon elapasztani. Vagy vannak homeopátiás szerek amik direkt erre vannak.
17. Szilvita (válaszként erre: 12. - Ffbce15349)
2010. júl. 10. 08:09
Szerintem menj orvoshoz.
2010. júl. 10. 08:07
Nem.
2010. júl. 10. 08:04
ez egy tök fölösleges lelkiismereti kérdés.egy 2 évesnek már rég nincs szüksége az anyatejre,max komfort szopik.én 25 hónapig szoptattam a gyereket,de az utolsó pár hónap már maga volt a kín.örülj neki,hogy egyáltalán eddig tudtad szoptatni,másnak ez sem adatik meg!
2010. júl. 10. 07:56
Szerintem nem vagy gonosz.Mindenkinek maga dolga.Bár én úgy tudom orvostól,hogy egy idő után már nem olyan a tej jellege.
2010. júl. 10. 07:52
Nem ,nem az szerinttem,sot bar biztos nem vayok de ebben a korban mar arttalmas, azert kerdezd meg a gyerk orvost vagy nez uttana a netten ,meddig ajanlatos szoptatni egy gyereket. En evesen mar a cumis uveget lokttem ki
2010. júl. 10. 07:51

nem!egyaltalan nem vall gonoszsagra,az hogy elvalasytottad a cicitol!!!!!sot nagyon jo anyuka lehetsz,amiert emiatt lelkiismeretfurdalasod van:)


de,ha mar cici,akkor nekem is lenne egy kerdesem...a fiam most masfel eves,de szopiztatni csak 2honapig tudtam,mert nagyon jo etvagyu baba volt (s a mind a mai napig az:)) ,de nekem keves volt a tejem az o etvagyahoy kepest,igy atalltunk tapszerre,DE nekem meg mindig van tejcsim,ugy ertem szivraog...normalis ez?vagy forduljak dokihoz_

2010. júl. 10. 07:47

Igen,azért is érdekes ez a problémafelvetés,mert még ha mindketten akarják is,- ilyen idős babánál már mindig van a környezetükben rosszalló hang (minek szoptatod még, nem fog tudni lelkileg sem leválni rólad stb.).

S valóban,ilyenkor van az hogy a gyerek "üldözi" az anyát,mert álmos,éhes,szomjas,nyűgös,- tehát cici kell...:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook