Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A csokoládé és a gyerekek fórum

A csokoládé és a gyerekek (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 13. 14:25
Azért én nem ezt Írtam! Ne értsük félre egymást, én azt nem tartom helyesnek a túlzott csokifogyasztást, csak szerintem egy idő után kialakul a gyerekben is egyfajta nem kérem rendszer, úgy értem az egészséges gyermekben!
2010. máj. 13. 11:38

Amikor kicsi voltam én is rengeteg csokit ettem, azóta nem kívánom az édességet. :)

Volt, hogy a saját szülinapi tortámból sem ettem.

Úgyh csokit a fiadnak minden mennyiségben!!!! :D

2010. máj. 13. 09:39
Szerintem meg az a legjobb megoldás, ha egyszer jól túleszi magát belőle és utána már nem fogja ugy kívánni sőőőt! én is pont így jártam a csokival, meg még most is igy vagyok hogy nagyon ritkán kívánom meg de akkor sokat eszek, ez éve 2-3 alkalmat jelent igy ezzel szabályzom a csokibevitelt, meg inkább akkor kakóval pótlom, az legalább egészségesebb!
2010. máj. 5. 13:26
Én 1,5-2 éves koráig nem adtam a fiamnak csokit, viszont kapott joghurtot, pudingot, sok gyümölcsöt. Egyáltalán nem volt válogatós, és nagyon szerette ezeket. Én úgy voltam vele, hogy fog ő még bőven kapni és amíg nem hiányolja, addig nem kell. Hát mostmár reklamál érte, sőt megmondja melyiket szeretné.. de azért próbálunk mértéket tartani. Én is nagy csokis vagyok, úgyhogy nem is tudnám megvonni tőle, viszont ésszerű határokon belül eheti csak, és a minőségre nagyon odafigyelek.
2010. máj. 5. 11:18

még jó, hogy nem lesz az a kisgyerek függő a csokitól, ha adsz neki egy kicsit..nyugodtan adj neki többet is..nem lesz belőle baj..szerintem már korán el kell kezdenie megszeretni az egyik legfinomabb dolgot a világon:)

csak a márkákkal vigyázz

40. dbb0734286 (válaszként erre: 39. - 62227b17f4)
2009. ápr. 21. 12:55
Ez szerintem is inkább nevelési kérdés, a csoki kis adagokban pozitív hatással van a gyerekekre, mind fizikailag, mind pszichésen, de a szülőknek oda kell figyelniük a mennyiségre és a gyakoriságra is, de ez azért nem olyan nagy feladat egy kis örömszerzésért cserébe:)
39. 62227b17f4 (válaszként erre: 38. - 599b970b2b)
2009. ápr. 21. 11:28
Szerintem sem lesz egy gyereknek sem nagy baja egy minimális csokitól, persze ezt is kontrollálni kell, nehogy túlzottan rákapjon a gyerek, aztán 15 éves korára full fogatlan legyen.
2009. ápr. 21. 09:59
Szerintem egy 2-3 éves gyereknek is lehet adni 1-2 falat csokit, nem fog utánna függő lenni...
2009. ápr. 14. 15:18
legalábbis ezt hallottam,de h nemtudjátok?
2008. júl. 11. 11:30

Nem értem, miért szokás látogatóba 2 éves gyereknek mindig csokoládét hozni. Legalább 10 dekásat.

Összegyűjtöm a hűtő aljára, lesz vele valami.

Miért nem lehet pl. 2 szem barackot hozni, vagy egy szelet dinnyét?

2008. ápr. 15. 07:51
Jó kis csalánkiütés miatt csokoládé letiltva egy darabig. Pont ilyenkor kéri...
2008. jan. 26. 18:03

A túlsúlyosságról meg annyit, hogy a két hugom (és én is) gyerekkorunkban fogyasztottunk édességet, édesanyám még a teát is jó cukrosan adta nekünk, és egyikünk sem hízott el.

Sőt, egyikünknek se volt soha semmi problémája a fogaival. Szerintem ez is csak adottság kérdése. Persze a rendszeres fogmosás biztos sokat javít a helyzeten.

2008. jan. 26. 17:59

Kísérletekkel bizonyították, hogy a gyerekek pontosan tisztában vannak azzal, hogy milyen ételre van szüksége a szervezetüknek. Bármit ehettek, amit csak akartak. Eleinte persze mind csak az édességeket ette. De ha hagyták őket szabadon választani, mindenből egészséges mennyiséget fogyasztottak.

Ez persze nem azt jelenti, hogy én csokival tömöm a gyerekeimet. Azt eszi, amit mi eszünk a férjemmel, és ebbe a csoki/süti is beletartozik.

2008. jan. 26. 17:37
ebéd vagy vacsi után, de szigorúan - egy nap egyet! És: lehet, hogy sznob vagyok, de akármilyen csokit nem ehet... :)
31. M_Marcsa (válaszként erre: 30. - Szabotimi)
2008. jan. 15. 13:09
Mert talál a hütőben...
2008. jan. 11. 21:18
a túrórudi is árthat. A fiam függő. kiszolgálja magát a hűtőnél. napi 2-3
2008. jan. 11. 21:16
Leteltek az ünnepek, gyermek letiltva a csokiról. Szegéééééééény.
28. LoLiNa
2007. dec. 6. 05:48
egy - két kockát minden nap kap a fiam, de csak ha rendesen evett :)
27. Kék
2007. dec. 5. 21:24
Na, és a csokoládé és a felnőttek? :)Alig várom a jeles napokat amikor bűntetlenül vehetek a gyerekeknek ajándékba finomabbnál finomabb csokikat!!Cukorkákat nem eszünk,de a csoki az be van építve az életünkbe!Már gondolkoztam,hogy a Milka reklám arcnak jelentkezem,mivel a legváratlanabb helyzetekben is képes vagyok előszedni a láda fiából valamilyen finomságot!:)
2007. dec. 5. 20:39
Vajon, ma ki nem evett csokit?
25. M_Marcsa (válaszként erre: 24. - Erikpipi)
2007. dec. 5. 20:39
Ma is lelkiismeretfurdalás nélkül ettem a csokit.:)
24. erikpipi (válaszként erre: 23. - M_Marcsa)
2007. nov. 17. 14:34
Dehogy nem. A tábla csoki, amit lelkiismeret nélkül megeszel:DDD
23. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Erikpipi)
2007. nov. 14. 20:32

Mert szeretem. És mert aéacsony a vérnyomásom, másképp rosszul vagyok.



Miért lenne hülyeség??? Más káros szenvedélyem nincs.

22. ec63a7fc29 (válaszként erre: 17. - 754c7e07c3)
2007. nov. 7. 22:54
Én megkóstoltam, s biztos születési rendellenesség, de UTÁLOM A CSOKIT és minden csokisat!!!
21. erikpipi (válaszként erre: 16. - M_Marcsa)
2007. nov. 7. 22:43
Minek kell kávét inni? És kockacukorral? Mekkora hülyeség.
20. Teráz
2007. jún. 29. 12:06
Most főleg !!!!Államvizsgájára készül ,minden nap szükséges a csokoládé.
2007. jún. 29. 12:02
Nálunk is mindennapos a csoki,vagy a jégkrém,vagy fagyi.De csak egy kis szeletet kapnak,amit ebéd után ehetnek meg.Igaz most jégkrémet is mindíg veszünk a familytől,egy héten egyszer abból azért eszegetnek amíg tart.
2007. jún. 29. 10:48
Azért nálunk sem mindennapos a csokievés,de szerintem még mindíg jobb mint a cukorka, rosszul vagyok mikor ropogtatják a fogukkal.
2007. jún. 26. 10:56
Sziasztok. Én adok a srácoknak csokit, én is szeretem, az apjuk imádja, de mértékkel. Nem azt reggeliznek, de, minden nap ovi után, ha megyek értük viszek csokit. Szerencsére jól mosnak fogat, így ezzel nincs gond, mind a 3 gyereké szép. De emellett ugyanúgy esznek gyümit és mást. Van benne igazság, ha nem kóstolja meg, nem kéri. De szerintem nem szabad megvonni tőlük ezt az élvezetet. Ez az én véleményem, senkire nézve nem kötelező.
16. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Birogaby)
2007. jún. 26. 09:47

Kávét főztem, éppen kockacukor volt csak otthon.

Nem vettem észre, Naccsága az ölemben volt, bekapott egyet. Azóta kéri, nem adok.

Szerencsére a rendes cukrot nem ismeri.


Miért kell teletömni a gyereket hülyeséggel? Az más, hogy én néha bevégok egy szelet csokit,(úgy 3 havonta)

Inkább gyümölcsöt adok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook