Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csináltál már töltött káposztát pataki tálban?Ha igen hogyan? fórum

Csináltál már töltött káposztát pataki tálban?Ha igen hogyan? (tudásbázis kérdés)


14. davider (válaszként erre: 13. - Tündi7)
2009. dec. 21. 16:38

Igen érthető kiprobálom amit bemásoltam itt találtam azt hiszem elvirácska receptje és ő is erdélyi de ez nekem már sok bár füstölt izt én is teszek bele...de már nem sütök mellé hust:-D


Kiváncsi leszek remélem jo lesz:)

2009. dec. 21. 14:32

Szioka

Én az idén cserép edényben csinálom az én férjem erdélyi.Ott mindig cserépedényben készítik:))És nagyon finom.Sogornöm mindig abban készíti el az idén én is vettem egy cserép edényt:))

Ö azt mondja ugyan ugy mint ha fent késziteni.Elötte beásztatja majd káposztaleveleket az aljára rá egy kis kápi majd a töltetlék És köszi szor egy kis piros paprikát és liszet és egy kis paradicsomlét is önt a rétegek közé majd felönti vizzel és nagyon lassú tűzőn késziti el:))Remélem érthetően irtam le:))Az idén én is igy készítem:))

2009. dec. 21. 13:33

60 dkg lapocka, 50 dkg füstölt kolbász (lehetõleg még nem nagyon száraz, legjobb a frissen füstölt), 80 dkg kicsontozott sertéskaraj, 50 dkg füstölt tarja vagy sonka, 1,5 kg savanyú káposzta, 16 savanyúkáposztalevél, 15 dkg zsír, 2 fej vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, 20 dkg rizs, 2 tojás, 6 dl tejföl plusz 2 dl tejföl, ízlés szerint törött, fekete bors, majoránna, piros fûszerpaprika, só.

Elkészítés: A lapocka felét megdarálom, összekeverem a megtisztított és lereszelt vöröshagymával, a megmosott, átválogatott és lecsurgatott rizzsel, a felvert tojásokkal, a sóval, borssal, majoránnával és a pirospaprikával. A kierezett savanyúkáposzta-leveleket megtöltöm a rizseshúsos töltelékkel, majd a tekercsek két végét behajtom, hogy a töltelék ki ne folyhasson belõlük. Az elõzõ nap beáztatott füstölt húst 8 darabra vágom, a füstölt kolbászt és a kicsontozott karajt is 8 részre osztom. A zsírral kikenem a legnagyobb méretû, elõzõleg beáztatott Römertopfot, és a káposzta negyed részét elterítem az alján. Megsózom, majd sorban egymás mellé rárakom a töltelékeket. Erre újabb káposztaréteget borítok. A sonkaszeleteket ráhelyezem, majd ismét káposztaréteget szórok a tálba. Erre teszem a füstöltkolbász-darabokat, végül beborítom a megmaradt káposztával. Rászórom a zúzott fokhagymát, ráöntöm a 6 dl tejfölt, és a tálat saját, ugyancsak beáztatott fedelével befedem. Hideg sütõbe tolom, és a már leírt módon 3 órán keresztül, kis lángon párolom. Tálalás elõtt a felszeletelt karajt egy evõkanál olajon vagy zsíron hirtelen, mindkét oldalán átsütöm, majd ráteszem a töltött káposzta tetejére. A megmaradt tejfölt kevés pirospaprikával összekeverem, és rálocsolom az étel tetejére.

Tanácsok: Fantasztikusan finom, ám rendkívül hízlaló, eredeti erdélyi étel.



Ezt most találtam itt:-DD

11. 9cb35398ff (válaszként erre: 10. - Davider)
2009. dec. 21. 13:33
:)))
10. davider (válaszként erre: 9. - 9cb35398ff)
2009. dec. 21. 13:30
Gyere karácsonyra csinálok:-DD
9. 9cb35398ff (válaszként erre: 8. - Davider)
2009. dec. 21. 13:28

ha már lúd legyen kövér:)))

én is így szeretem!


szerintem előkészíted lábasban, aztán átpakolod a tálba és még sütöd....

jaj de megkívántam most:)))

8. davider (válaszként erre: 7. - 9cb35398ff)
2009. dec. 21. 13:26
Én a töltött káposzát is ugy csinálom pörkölt alap rá a káposzta rá a gomboc megint káposzta és felöltöm vizzel:-DD
7. 9cb35398ff (válaszként erre: 3. - Davider)
2009. dec. 21. 13:24

az a székely káposzta!


a töltött amikor a káposzta levélben gombóc van...

6. davider (válaszként erre: 4. - D949b00de0)
2009. dec. 21. 13:24
Na akkor hogyan tovább??:-DDD
2009. dec. 21. 13:23
Én csak szeretnék :)
4. d949b00de0 (válaszként erre: 3. - Davider)
2009. dec. 21. 13:23

Úristen...bocsi :)))


Ezt nem tudtam...hmmm

3. davider (válaszként erre: 2. - D949b00de0)
2009. dec. 21. 13:23
De én lábasban lepiritom a hagymát és pörkölt alapot készitek.....
2009. dec. 21. 13:22
ugggyan az a lényege, mint lábosban :DDD
2009. dec. 21. 13:20
Csináltátl már töltött káposztát pataki tálban?Ha igen hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook