Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csempézett falra lehet-e rácsempézni fürdőszobában? fórum

Csempézett falra lehet-e rácsempézni fürdőszobában? (tudásbázis kérdés)


21. 18e79e1970 (válaszként erre: 19. - 9bbecc13db)
2013. dec. 10. 07:31
Ez a tiszta munka, még ha piszkosabb is! :)
20. 99279bb06f (válaszként erre: 19. - 9bbecc13db)
2013. dec. 10. 01:59

Azért ha belegondolunk, hogy egy burkoló helyett, nekünk nőknek kell megmondani, hogy mit csináljon - elég szánalmas helyzet, nem?

Tegyél fel majd képet, hogy milyen lett az új csempe.

2013. dec. 9. 15:12
Úgy döntöttem,hogy verje le.Nemsokára készen is lesz.A nagy része elég könnyen jött.Már a burkoló is azt mondta,hogy nem valószínű,hogy a régi megtartotta volna az újat.
18. 0ced22b382 (válaszként erre: 2. - 9bbecc13db)
2013. dec. 9. 14:14

Inkább keressetek másik burkolót. Ha később felenged, akkor azt mondja majd, hogy "bocsi"?

Baromi nagy zajjal jár, nálam is fúróval szedte le a burkoló darabokban, de nem bántam meg, mert az új nagyon szép lett. Főleg, ha esetleg panelban laktok, ahol amúgy sem tágas egy fürdő és ha az előzőre ráteszi, az a pár centi is számít.

2013. dec. 9. 11:55

Igen,ha az előzőleg felrakott csempe jól tart.

Anyósomnál így lett megcsinálva.Sokkal olcsóbb gyorsabb,és tisztább.

16. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - 9bbecc13db)
2013. dec. 9. 11:32
Nalunk iden burkoltak es a szakember mindig tiszta feluletet kovetel meg. Verje csak le. Persze, neki ez tobb melo, ahhoz nem fulik a foga.
2013. dec. 9. 11:31
Nekünk nem a konyha, hanem az előtér lett egyszer így leburkolva.. szerintem elég annyi, hogy pár évre rá aláfújt a szél és felpúposodott az egész. Bár, hozzá kell tenni a mesterember kispórolta a ragasztót. Utána nagybátyám rakta le az újat -persze felszedtük-, a fürdőt is levertük, de oda normális szakember jött. Inkább verjétek le.
2013. dec. 9. 11:27

Utána kell érdeklődni, hogy mennyire megbízható a burkolótok. Ha sokan azt mondják, hogy jó szakember, akkor nyugodtan fogadjátok el a véleményét, ugyanis a régi csempézéseket valóban úgy csinálták meg, hogy azok örök élet + 1 napig jók legyenek. Az a csempe valóban nem fog leesni, max. vésve lehet leszedni, majd tényleg újra kell vakolni, de az egy vagyon, aztán az új vakolat, az új csempe lehet, hogy leesik majd.

Nekünk is rá van ragasztva a régi csempére az új, tökéletesen síkban van, gyönyörű és tartós!

A technika az volt, hogy a régi csempét felexel fel lett "irdalva", arra lett ráhúzva a csemperagasztó, s így ment rá az új csempe. Direkt figyeltük: ha a régi csempe a flexelés közben megtört volna, akkor leszedtük volna az egészet, de úgy oda volt kötve, mint a beton. Ennek jópár éve, és semmi gond nincs a csempénkkel. Nagyon szép.

13. Syksy (válaszként erre: 12. - Syksy)
2013. dec. 9. 11:22
utána számoltam: 6 éve.
12. Syksy
2013. dec. 9. 11:20
Nálunk rá lett csempézve a csempére, már vagy 5 éve, és semmi gond nincs vele, tökéletes!
2013. dec. 9. 11:19
Mi véstünk :D Nálunk igaz konyhában volt csempézés de nagyon brutál volt,darabokban jött le a csempe,régi semmiképp nem hagytam volna a helyén.
2013. dec. 9. 10:46
Lehet, de nem ajánlanám.
2013. dec. 9. 10:46
Azt mondanám inkább szedjétek le, ne hagyd magad. De őszintén láttam már dupla csempe sort (anyóséknál), de ezt azért nem verték le, mert egyáltalán nem akart lejönni, kb 1 cm-s darabokban, fúróval. Nem pedig azért, mert vakolattal jön le. Párom erre mindig azt mondja, ha vakolattal jön le, le kell szedni.
8. 9bbecc13db (válaszként erre: 6. - 99279bb06f)
2013. dec. 9. 10:45
Igazad van.Nem 1-2 évre csináltatnánk.
7. 9bbecc13db (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2013. dec. 9. 10:44
Ettől tartok én is,hogy le fog esni.De a burkoló erősködik,nyilván neki kevesebb munka.
6. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - 9bbecc13db)
2013. dec. 9. 10:43
Egyszerűbb egy új vakolatot felhúzni, mint megcsinálni úgy, hogy majd a vakolattal együtt két sor csempe, meg ragasztó, meg minden fog leesni. Egy-két évre megoldás, de azt hiszem, hogy annnak semmi értelme.
5. 9bbecc13db (válaszként erre: 3. - 4fbd4b2862)
2013. dec. 9. 10:41
Akkor titeket sem győzött meg ez az új módszer.
2013. dec. 9. 10:41

Nehezen, mert a csempe felülete nem fogja megtartani a az új csempe ragasztóját.

Esetleg ha beragasztózod, aztán várod, hogy meszáradjon, majd újabb réteg ragasztó...de semmi értelme ennyit gürizni vele, mert úgyis le fog potyogni. Teljesen száraznak kell lennie, és teljesen el kell fednie az alatta lévőt, egy kis nedvesség éri és le fog esni.

Még eszembe jutott a hálós megoldás - azzal talán...de ehhez kellene jó sok malter.

Azt hiszem,hogy én inkább nekiesnék és levésném a régit, ha nem lesz tökéletesen sima, az sem gond, mert a ragasztóval sokat lehet javítani, hogy egyenesen feküdjenek majd az új csempék.

3. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 2. - 9bbecc13db)
2013. dec. 9. 10:39
szia!Mi is így szerettük volna,de a végén,maradtunk a csempeleverés mellett!Inkább újra vakoltattuk!
2013. dec. 9. 10:36

A fürdőszobát csempéztetjük.A burkoló elkezdte leverni,de abbahagyta,hogy nagyon erős a régi,jön le vele együtt a vakolat is,inkább a régire rácsempézne.

Googleban találtam erről információt,de nem győzött meg.Valakinek tapasztalata erről?Tartós így?Mire kell ügyelni?

2013. dec. 9. 10:33
Csempézett falra lehet-e rácsempézni fürdőszobában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook