Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után pár hónappal ismét terhesség fórum

Császár után pár hónappal ismét terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
42. rekuczy (válaszként erre: 40. - Karaibeata)
2011. máj. 24. 20:36
es sok egezseget kivanok a babakhoz es szep eletet
41. rekuczy (válaszként erre: 40. - Karaibeata)
2011. máj. 24. 20:34
szia nagyon szepen koszonom a valaszt igy mar ertem.Orulok hogy ezt olvasom mert nalad is hamar jot es minden rendbe volt es remenykedem hogy nekunk is minden rendbe lesz ha hamar terhes leszek
2011. máj. 24. 19:46

szia!

az első kissrác császárral született,mert leesett a szívhangaj(magára tekerte a köldökzsinórt és belekakkantott a magzatvízbe).5 hónap után fogant meg a ketteske. bár csak 14 hónap volt a két szülés között, választhattam volna azt is, hogy megpróbálom hüvelyi úton szülni Őt.erről nekem kellett volna döntenem, de a szülésnőm utalt rá, hogy szerinte alkatomnál fogva akármit választok császár lesz a vége.én bíztam/bízom benne, így a császárt választottam. A 39. hét végén született így a kicsi.

Sok sikert és boldogságot Nektek!

39. rekuczy (válaszként erre: 36. - Anyucika3)
2011. máj. 24. 11:47

szia

Tudom megoszlanak a velemenyek csaszaral kapcsolatba csaszar trauma ide csaszar trauma oda engem is anyukam csaszaral szult de nem erzem azt, hogy nekem vissza maradt volna valami trauma is emiat. Es en is programozot csaszaral szuletem raadasul amiat, hogy elottem az egyik testverem meghalt a termeszetes szulesben

Koszonom a jokivansagot es en is remenykedem a kisteso erkezesebe

38. rekuczy (válaszként erre: 37. - Karaibeata)
2011. máj. 24. 11:41
szia köszönöm a valaszt pontosan nem ertem tehat nalad ugy volt, hogy az elso csaszar volt es masodik babadal 5 honapra ra lettel varandos?
2011. máj. 24. 11:16

Nekem az első lombikos baba után 5 hónap múlva beköltözött az "illegális lakásfoglalóm".

A doki azt mondta, ez nem ideális, de nem lesz semmi gond.

Érdekesség viszont, hogy nekem kellett döntenem, császárral, vagy hagyományos úton akarok szülni(mert állítólag ez mindig így van, ha az első császár).

Azért én is aggódtam végig.Máté minden gond nélkül, programozott császárral született.

Most mindenképp igyekszünk kivárni a javasolt 2 évet.

36. anyucika3 (válaszként erre: 19. - Rekuczy)
2011. máj. 24. 09:54

Ha a gyereked érdekeit nézed,akkor olvass utána,hogy a császár milyen trauma a babának. Pláne ha programozott,mennyire természet ellenes.A természet nem véletlenül alakította a szülés folyamatát olyanra amilyen.Mert szükség van rá,arra a természetes folyamatra,a vajúdásra mielőtt a baba a világra jön.A császár nagyon jó találmány arra,ha komplikáció van,(bár sokszor pont a felesleges beavatkozásokból adódik)életet kell menteni,de meg kellene hagyni arra,amiért van,és nem feleslegesen közbe avatkozni akkor is,ha szükségtelen.Minden szülés rejt magában kockázatot,de felesleges előre parázni,rossz dolgokat feltételezni ok nélkül.A hozzáállás,a pozitív gondolkodás is sokat számít.

Kívánok neked egy egészséges kisbabát,és,hogy fel tudd dolgozni,el tudd engedni az elvesztett angyalkádat.

35. rekuczy (válaszként erre: 34. - E705905164)
2011. máj. 23. 16:37
köszönöm én is remenykedek
34. e705905164 (válaszként erre: 33. - Rekuczy)
2011. máj. 23. 16:36

ja..nem olvastam mindent hsz-t:D bocsi:)


sok sikert:)remélem probléma mentes lesz,azt kívánom neked..

33. rekuczy (válaszként erre: 32. - E705905164)
2011. máj. 23. 16:35
szia a vitaminokat ahogy irtam lenneb mar szedem ket hete es nem most szeretnek nekivagni hanem majd julistol és kösz a biztatast
32. e705905164 (válaszként erre: 31. - Rekuczy)
2011. máj. 23. 16:17

szia!

értem..hát akkor csak rajtad múlik...

egy méregtelenítő kúrát szerintem előtte csinálj,meg szedj terhes vitamint...aztán 3-4 hónap múlva vágj bele..semmi esetre se most..de a te döntésed persze:)

31. rekuczy (válaszként erre: 30. - E705905164)
2011. máj. 23. 15:57
szia az orvos azt mondta, hogy nem tudjak kimutatni, hogy bennem vane esetleg mivel nem tudjak mit kene kimutatni azt mondta a 6 hetes kontrolon, hogy o ugy gondolja, hogy nincs nekem ez a virus
30. e705905164 (válaszként erre: 26. - Rekuczy)
2011. máj. 23. 15:49

ha ilyen folyadékos dolog volt,akkor nem lehet,hogy az még a szervezetedben van a szülést követően is?vagy ennyi idő alatt kiürült vajon?én várnék a helyedben,...mondjuk 1 évet,de minimum felet!


szép napot:)

29. e705905164 (válaszként erre: 4. - Ec2a8deb7c)
2011. máj. 23. 15:46
pontosan!
28. e705905164 (válaszként erre: 2. - Adali)
2011. máj. 23. 15:46
szerintem ez nem igaz,mert felnyitják a hasat és annak gyógyulnia kell,azért mondják a félévet!
27. e705905164 (válaszként erre: 1. - Rekuczy)
2011. máj. 23. 15:44

jesszusom,őszinte részvétem:( biztos nagyon fáj:S

megértem,hogy ilyenkor szeretnétek másikat,kárpótlást..vagy nem tudom,hogy fejezzem ki magam:( de azt hallottam,nem volt császárom nemtom,de fél évig nem ajánlott,ahogy írtad te is a félévet..,aztán mi igaz ebből mi nem,azt a nőgyógyász jobban megtudja mondani!


amúgy van a másik véglet,aki egy ilyen tragédia után többet soha nem akar babát..

26. rekuczy (válaszként erre: 25. - Adali)
2011. máj. 23. 15:40

elvégezték a vizsgalatokat sajnos nem tudjak milyen virus ezt még nem ismerik.

Amikor észreveték akkor folyadék volt a hasüregébe egy hetre rá mütotek és akkor már a fejecskéjén kivül az egész szervezetébe ott volt ez a folyadék.

25. Adali
2011. máj. 23. 15:32
Milye...nem mije
24. Adali
2011. máj. 23. 15:32
dE lehet tudni milyen virust?? Mije betegedett meg...mar ha nem rossz neked errol irni...:(
23. rekuczy (válaszként erre: 21. - Adali)
2011. máj. 23. 14:40
az volt a baj, hogy valami virust kapot azt mondják az orvosok, hogy a szülés elött max. 2 hétel kaphata azelot egéséges kisbaba volt a korához képest nagyobb is volt
22. rekuczy (válaszként erre: 18. - Vasztike)
2011. máj. 23. 14:37
Szia köszönöm a válasz tudod én se sürgetném ennyire a dolgot ha Barnabás velünk lenne. De igy, hogy nincs itt nagyon rosz és ugy érzem ha testvérkéje lenne akkor nekünk is könyeb volna
21. Adali
2011. máj. 23. 14:36
Mi volt a baj?
20. Adali
2011. máj. 23. 14:35
Rekuczy szerintem anyucika-nak igaza van. a csaszarnal nagyobb a kockazat...illetve nekem az itteni orvosom azt mondta, hogy a csaszarnal a mamanak maximalis a kockazat, a babanak meg a minimalis. A normal szules meg a babanak a maximalis, a mamanak meg a minimalis... tehat vegulis mindegy, mert kockazat van mindket esetben, de en is normallal szerettem volna, csak hat a fIam nem fordult meg:(
19. rekuczy (válaszként erre: 17. - Anyucika3)
2011. máj. 23. 14:34
Nálunk is azért volt sürösségi császár, hogy engemet megmentsenek. Én nem félek a normál szüléstől hanem én a babát félteném. Ugy érzem én erös vagyok inkább én gyógyuljak fel egy mütétből mint, hogy ő kinlodjon. Most is nagyon jol gyogyultam ahoz képest, hogy milyen gond volt és nem is szeretnék normál szülést.
2011. máj. 23. 14:31

Nagyon sajnálom, ami veletek történt, őszinte részvétem.


Nekem császárral született a kislányom és a doki egy évet javasolt a szülés és a teherbeesés között. De szerintem kell is ennyi idő, hogy regenerálódjon a szervezet. Az ember méhe nem biztos, hogy bírná a megterhelést ilyen hamar.

17. anyucika3 (válaszként erre: 16. - Rekuczy)
2011. máj. 23. 14:19
Egy császárnál sokkal nagyobb a kockázat mindenféle komplikációra mind a baba,mind a mama részéről,mint egy normál szülésnél.Én majdnem belehaltam az elsőbe.Én úgy gondolom,hogy csak az lehet valós indok rá,amikor vagy a baba,vagy a mama életét egészségét kell menteni óvni.Ne félj a sima szüléstől,össze sem lehet hasonlítani a császárral.És nem minden esetben garancia rá a műtét sem,hogy elkerüld a bajt.
16. rekuczy (válaszként erre: 15. - Anyucika3)
2011. máj. 23. 14:13
szia neked is köszönöm az együtérzést. A két évet én is hallotam de én ugy tudom az akkor van ha természetesen szeretnék szülni. Én császáral szeretnék mivel nekem a testvérem a normál szülés miatt lett angyalka. Én ugy gondolom inkabb engem vágjanak ismét nem kockáztatnam a babát nehogy a miatt baj legyen
15. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Rekuczy)
2011. máj. 23. 14:08

Sajnálom,ami veletek történt.

Nekem 2 évet javasoltak császár után a következő szülésig,be is tartottuk,2,5 volt a nagy mikor a kicsi megszületett.De még így sem tudtam simán megszülni sajnos,még szerencse,hogy egyet szültem előtte spontán.Szerintem nagyon kockázatos pár hónap után újra teherbe esni,volt ismerősöm,akinek szétnyílt a császáros heg,és meghalt a babával együtt.Kívülről gyorsan gyógyul a seb,de belülről több regenerálódásra van szükség.A császár nagy hasi műtétnek számít,hiszen vágnak mindent.És a lelki sebeknek is kell a gyógyulás.Biztos,hogy nagy öröm lenne nektek mielőbb egy új baba,de az elvesztettet sajnos senki nem pótolhatja.

14. rekuczy (válaszként erre: 13. - Sirga)
2011. máj. 23. 14:05
szia köszönöm a válasz nálatok csak a spirál miat vagy volt egyéb probléma is amiért el kellet vetetni?
13. Sirga
2011. máj. 23. 14:02

Borzasztóan sajnálom, ami Veletek történt, de azt javaslom, várj! Egyrészt hiszem, hogy el kell engednetek Barnabást lelkileg - lehet, hogy már emgtörtént, ezt Te érzed -, végig kell élni a gyászt. Másrészt a Te szervezetednek is regenerálódásra van szüksége. A császár miatt a hasfaladnak a műtét helyén erősödnie kell.(Én a 3 hónapos császárral született babám mellett terhes lettem, el kellett vettetni, mert spirálom volt.)

Kívánom, hogy gyönyörű, egészséges babátok szülessen, de szerintem várj vele!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook