Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után újabb terhesség fél éven belül! fórum

Császár után újabb terhesség fél éven belül! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 18. 08:29
Én hiszek abban,hogy amelyik baba épen,egészségesen meg akar születni,az meg is fog!Bízni kell az orvosokban meg a saját szervezetedben,magzatodban.Nagyanyáink idejében sem számolgattak,jöttek a bébik,amikor jöttek.Igaz,nagyobb volt a csecsemő halandóság,de aki megmaradt általában életrevaló gyerek,felnőtt lett belőle.Manapság meg már tényleg úgy odafigyelnek az emberre,úgyhogy jó egészséget kívánok Nektek!
37. kifa
2011. ápr. 17. 21:56
Nekem a 6. hónapban lett vége a terhességemnek, baba nélkül mentünk haza mi is... Azt mondta az orvos, hogy minimum fél évet várjunk, mert így, hogy csak hat hónapos volt a terhességem (ikrekkel-nagyobb volt a hasam), így kevesebb idő elég a regenerálódáshoz is. Egy másik orvos viszont minimum két évet mondott, úgyhogy ebben is eltér a véleményük. Lényeg, hogy a császármetszés után 5 hónappal lettem terhes, és minden rendben volt végig, semmi gond nem volt a sebbel sem. Az orvosom engedte a sima szülést is, de végülis császár lett. Most tényleg minden rendben volt! :)
36. e417245f24 (válaszként erre: 33. - Reno77)
2011. ápr. 17. 18:15
A kisebb fiamnál már ez a módszer volt,állítólag azért is engedtek haza 7 nap helyett már a negyediken.És legutóbb is és úgy kellett visszamenni 2 nap múlva varratszedésre.
35. jeju
2011. ápr. 15. 13:12
Én is császárral szültem. Nekem a dokim azt mondta min egy évnek el kell telnie, amíg a szervezet teljesen regenerálódik + apukán szülész-nőgyógy. főorvos és ő is azt mondja, hogy a minimum az egy év. Nem szereti ha a kismamák nagyon siettetik a köv. teherbeesést, mert sokkal nagyobb az esélye, hogy valamilyen komplikáció lép fel, persze van aki gond nélkül kihordja, de a rizikó sokkal nagyobb. Én szót fogadtam. :)Márciusban volt egy éves a kisfiam, azóta próbálkozunk a kistesóval:)
34. Urszánné (válaszként erre: 33. - Reno77)
2011. ápr. 14. 22:00
Hát ez reméljük jó hír és nekem sem lesz problémám a harmadikkal. Csak azért mert akkor szeretnék teherbeesni mikor már 6hónapos lesz a kicsi és az már csak 2hónap.
33. Reno77 (válaszként erre: 32. - E417245f24)
2011. ápr. 13. 21:53

15 és 10 éve nem úgy varrtak, ahogy most...

Most már egy teljesen más technikát alkalmaznak ez a Misgav Ladach-féle módszer, nem úgy vágnak, mint anno, hanem feszítik szét a bőrt.

2011. ápr. 13. 15:06
3 cssászáros gyerek anyukája vagyok,15,10 és másfél évesek.A második után 5 hónappal teherbe estem,és a 3.hónapban már vészesen vékony volt a heg,úgyhogy el kellett vetetnem a babát,anyai érdekből.Erre 1 év múlva lett egy méhen kívüli terhességem,ahol kivették az egyik petevezetéket.Ilyen előzmények után csak 8 év elteltével mertem bevállalni az újabb császárt.Mondjuk nálam biztos közrejátszott,hogy pici,vékony vagyok,a két fiú meg 4 kg-al született,gondolom,jól kinyúlították a méhfalat.De most gond nélkül,vígan kifejlődött benne egy 3 kg-os kis hercegnő:).Környékünkön is 2 év várakozást szoktak ajánlani császár után,vetélés után pedig fél évet.
31. Ani2
2011. ápr. 12. 19:28
:) Már alig várom... :))
30. Urszánné (válaszként erre: 28. - Ani2)
2011. ápr. 12. 14:30
Hát akkor hajrá Ani2 én veled vagyok!
29. Dézsa (válaszként erre: 25. - Urszánné)
2011. ápr. 9. 16:37
Igen, a SOTE-n többnyire ezt mondják...
28. Ani2 (válaszként erre: 25. - Urszánné)
2011. ápr. 9. 16:02

Szia!


Igen én is ugy gondolom, hogy ott jó kezekbe vagyok. :) És persze bízom az orvosomba.

Nekem azt mondták, hogy csak császárral szülhetek még a papíromra is ráírták. Mert belül hosszába lettem vágva, sőt még vajúdni se fognak hagyni.

27. Urszánné (válaszként erre: 26. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 8. 20:27
Hát akkor neki szerencséje volt. De minden orvos azt mondja hogy 90%ig utánna csak vágnak. Csak azért hogy ne szakadjon szét a belsővarrat. Bár nálam ez nem állt volna fenn több mint 6 év után.
26. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 25. - Urszánné)
2011. ápr. 8. 12:46

Szia!

Ezt a szobatársam megcáfolta, neki első császárral, második normál úton született, harmadik is csak azért lett császár, mert harántba feküdt a bébi.

25. Urszánné (válaszként erre: 23. - Ani2)
2011. ápr. 8. 12:24
Szia! Hát ennyi. Én is a SOTE- ra járok. Úgy gondolom hogy ennél nagyobb támasz nem kell. A szülész doktornőm nekem is azt mondta hogy 6 hónapot szoktak ajánlani de nincs vész ha előbb jön. Ja és még csak annyit hogy ha egyszer már vágtak akkor innentől az összeset vágni fogják. Nekem az első császáros volt és rá 6 és fél évre szintén császár lett hiába vártak vele plusz egy hetet nem akart jönni. Mindent bele! Ott jó kezekben vagy! Hiszen majd hogy nem szalagmunka szerűen végzik a vágásokat!
24. Dézsa
2011. ápr. 7. 15:01

Elhangzott, hogy a két szülés között teljen el két év. Ez akkor fontos, ha az anya a következő gyermekét hüvelyi úton szeretné megszülni. (volt már példa rá, hogy kisebb korkülönbséggel is sikerült)

Ha nálad ez nem lényeges, akkor hajrá!

Bízz az orvosodban!

23. Ani2
2011. ápr. 7. 10:20

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)


Hát igen nagyon megoszlanak a vélemények. Ha lehetne , akkor én már most próbálkoznék, igy hogy az első terhességem sajnos igy ért véget. :(


Én rögtön kérdeztem, hogy de hát a heg meg mindent, azt mondta, hogy semmi az már a 6 hét alatt úgy összeforrt. Ugyan ugy lehet probléma 2 év múlva is a heggel. Nyugodtan vágjunk bele... Amúgy is hogy ez történt, sokkal nagyobb odafigyelés lesz...

Ja és a SOTE járok ( mostantól) és jó szakorvos és genetikus is. Bízom benne, ha azt mondta, nyáron elkezdünk próbálkozni, első babánkra is 2 évet vártunk :(

2011. ápr. 7. 08:25

Szia Ani!


Őszinte részvétem a kisfiad miatt!

Az Én orvosom a 6 hetes kontrollon mondta, hogy nyugodtan próbálkozzunk. Ő Magyarország egyik legjobb orvosa, 2 kórház osztályvezetője. Nem mondaná, hogy próbálkozhatunk, ha nem lehetne.

Mi augusztusban kezdünk el próbálkozni, de csak azért, mert a tavalyi nyarat végighánytam, most szeretném kiélvezni. :-D

2011. ápr. 6. 23:18

Szia!

Én orvosom is egy évet mondott a szülés és az új teherbeesés között, 11 hónap lett belőle, de ki gondolta volna, hogy elsőre sikerül :DDDDD.

2011. ápr. 6. 23:15

Sokan feleslegesen félnek attól, hogy császár után túl hamar jön a következő baba.

Én 4 év alatt 3 gyermeket szültem (nincs köztük iker) - és mindegyiket császármetszéssel segítették a világra.

Semmi bajom az égvilágon!

Csak annyit még: kisfiunk 6 évi sikertelen próbálkozás után inszeminációval fogant, s mikor 2 hónapos volt, és spontán megfogant a húgicája - fel sem merült bennem, hogy jaj, ebből baj lehet, annál nagyobb volt az örömöm! A 3. meg ráadásként érkezett, akit szintén örömmel fogadtunk. :)


Nagyon ritka a hegszétválás. Ma már annyira jól bevarrják a méhet és a hasfalat is, hogy nem kell ettől tartani, akármilyen hamar is jön a baba...

2011. ápr. 6. 22:59
2 év kellene
2011. ápr. 6. 22:53

Szia!

Nekem az orvosom két évet mondott a szülés és a következő teherbeesés között! Augusztusban lesz 2éves a kisfiam, az első szülinapja óta nem védekezünk. Baba sehol :(

Ahogy mások is mondták, bízz az orvosodban, de azért vigyázz a saját egészségedre is! Minden jót kívánok Neked!

Üdv: Kriszti

2011. ápr. 6. 22:40
Szia! Én pont ma kérdeztem meg hogy mikor vállalhatunk még egy kicsit. Én december 2-án szültem császárral nekem is azt mondta hogy fél évet szoktak javasolni,hogy legalább egy és fél év legyen a kettő között. Én úgy gondolom ha készen állsz rá akkor vágj bele mert a siker csak ezen múlik. Sok sikert és kívánom hogy ne legyen még egy ilyen élményed.
16. Naplemente. (válaszként erre: 4. - Ani2)
2011. ápr. 6. 22:37

Nagyon feszült a méhem terhesség alatt, semmit sem szabadott emelnem. Nem tudtam ellátni rendesen az újszülött kisfiamat, mert őt sem emelhettem fel.

Ráadásul a 4. emeleten lakunk lift nélkül.

Volt amikor úgy éreztem, hogy kiszakad a hasam, nagyon megijedtem többször.

A műtétnél nem volt gond, csak papír vékonyságú és átlátszó lett a méhem, ahogy felnyitották a hasam egyből látszott a baba. Fel van véve videóra. :))


Szerintem veszélyes, 1 évet biztosan várnék.

15. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Ani2)
2011. ápr. 6. 22:35
A baratnom a kisfiat csaszarral szulte, majd 3honap mulva ismet varandos lett, de minden rendben volt vele es a kicsivel is:)
14. csiszas (válaszként erre: 13. - Reno77)
2011. ápr. 6. 22:34

Reno! nekem terhessegek kozott kerte a dokim az 1 evet. tehat a minimalis korkulonbseg 1 ev 9 honap legyen(annyi is:) ). de sok ismerosomnek mas doki 2 evet ker a 2 szules kozott.

bizni kell a dokikban, neki nem nagy dolog kerni (6 honapot, 1 evet, 2ot), de a komplikacio oket is eriniti, tehat nem kockaztatna... szerintem ha azt mondja ok, akkor ok.

13. Reno77
2011. ápr. 6. 22:31

1 évet javasolnak a két SZÜLÉS között, tehát 4-5 hónappal a császár után nyugodtan lehet próbálkozni, hiszen mire eljön a szülés ideje, már eltelik az 1 év.

Én is császáros voltam, nekem is 1 évet mondott a dokim, de mi még várunk. :)

2011. ápr. 6. 22:30

Szia!

sajnalom a kisfiad elveszteset.

a lanyom 1 eves volt, mikor a fiammal terhes maradtam(tudom, ez 6 honap duplaja), de semmi problemam nem volt, a lanyomat, aki masfel evesen 15 kg volt vigan emeltem, meg sem ereztem!

bizz a dokidban!

2011. ápr. 6. 22:20

Szia!


Sajnálom ami veled történt. Nekem is fél évet mondott a doki. Család ismerőse. Nem mondta volna, ha nem 100%-ban biztonságos.

2011. ápr. 6. 22:10

Én egy bélműtét után 4 hónappal lettem ismét várandós.

Nna, a következménye totál szétszakadt hasfal belül, most rakott össze egy plasztikai sebész + 20x20 cm-es háló beültetésére is szükség volt.


De az én esetem azért extrém...


Bízz az orvosodban, vagy esetleg még kérdezd meg egy másik orvos véleményét is...

2011. ápr. 6. 22:09

SZiasztok!

Anno 21 évvel ezelőtt a kisfiam születése után 6 héttel estem teherbe.

Semmi problémám nem volt a várandósság alatt,ma már csodaszép ,felnőtt nő a lányom. :-)

És hogy miért vállaltuk?


Mert a kisfiunk 18 naposan itt hagyott bennünket.

Mert a kisfiunk orvosi segítséggel született,a lányom spontán sikerült.

Nem bántam meg,főleg úgy,hogy aztán soha többé nem estem teherbe.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook