Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszélyes-e 4. terhesség, 3 császár után? fórum

Veszélyes-e 4. terhesség, 3 császár után? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. tyityu (válaszként erre: 30. - Cukorfalat19)
2020. dec. 2. 14:32
Az anyosomnak 5 csaszara volt. Kerd ki az orvosod tanacsat!
2020. dec. 2. 14:21
Igen, nem is javasolják, legalábbis régen ez volt az álláspont. Nőgyógyászod mit mond? Én nem kockáztatnék 3 gyerek után.
2020. dec. 2. 13:09
Sziasztok! Van itt még valaki? Nálam most lett aktuális... eléggé félek a negyediktől😬😬
2010. nov. 15. 11:04
Most látom, hogy ez a topik két éves!!!!!!!!!!!! :) :) :)
28. Kaattaa (válaszként erre: 19. - Lina)
2010. nov. 15. 11:04
Nekem is három császárom volt, és a dokim nekem sem javasolta a negyedik babát. De a Te dokid ismer Téged és valószínű, hogy jobban látja a dolgokat! Szorítok neked, vigyázz nagyon magatokra! Mikor jön amúgy a babus?
27. mó73
2008. nov. 25. 09:57
Nekem 3 sima szülésem volt,és 2 császár.A második császár után azt mondta az orvos,hogy inkább ne vállaljak még egyet,mert kockázatos lehet.pl hegszétválás vagy összenövés kockázata.nekem 6 gyermekem van,ezért már nem kockáztatok többet.De jó orvos programozva eltudja végezni szerintem jól a műtétet gond nélkül a 3.-at,a 4-et már nem tudom .
2008. nov. 4. 14:59

Látom, nagyon megy a téma! Nekem is három császárom volt, az utolsónál elköttettem magamat. Pont az utolsó terhességemmel nem volt semmi probléma, ez a baba volt az egyetlen, aki be is illeszkedett, született volna, ha hagyják. Én azomban kb. félidőtől állandóan beteg voltam, minden bajom volt a végére csaknem tüdőgyulladást is kaptam, meg a sok köhögéstől kétoldalon a hátamba idegbecsípődést, szóval príma volt! A hegem azomban nagyon szépen viselkedett, végig 4-5 mm-es volt, tehát a hasam simán kibírta. A műtétnél viszont alig bírtak visszapakolni, mert minél többedik terhesség, annál lassabban húzodik össze kisebbre a méh.

Szerintem egyéni, hogy ki mit bír. Az már biztos, hogy a 4. császár a veszélyeztetett terhesség kategóriába tartozik. Hallottam olyanról is, hogy volt, aki szinte végigfeküdte a terhességét.

Aki ezt bemeri vállalni, annak sok sikert és mégtöbb egészséget kívánok!

U.i.: ha nem lennék elkötve, talán még én is kísértésbe esnék!

2008. okt. 6. 08:35
Hát akkor sok sikert és egészséget!
24. a5e77950a3 (válaszként erre: 22. - Czifi)
2008. okt. 3. 08:55
Köszi:)
23. czifi (válaszként erre: 18. - Lina)
2008. okt. 2. 11:07
Szia.Most olvastam,h mi volt a dokinál.Ha a dokid megnyugtatott,h minden oké,és te bízol benne,akkor csak azt tudom mondani,h nagyon vigyázz magadra és a kis pocak lakóra,és kívánok még jó egésséget.Ja amúgy mikorra várható a kis bébi?
22. czifi (válaszként erre: 15. - A5e77950a3)
2008. okt. 2. 11:00
Szia.Neharagudj,nem akartam rád ijeszteni.Azért mert én így jártam ,nem jelenti azt,h nálad is lehet probléma.Én is vállaltam a harmadikat,lesem tudtak volna beszélni róla,annyira akartam.Amúgy meg nem egyforma az emberek szervezete,az enyém ennyit bírt.Fel a fejjel,és kívánok jó egésséget,és sok-sok örömet,boldogságot a harmadik manókádhoz.Üdv:czifi
21. Alexa77 (válaszként erre: 18. - Lina)
2008. okt. 1. 15:53
Gratulálok és minden jót kívánok nektek!:-))
20. lina
2008. okt. 1. 15:45
mayka, ne aggódj,és sok sikert kivánok neked :)
19. lina
2008. okt. 1. 15:44
Köszönöm akik szorítottak, és itt voltak :)
18. lina
2008. okt. 1. 15:44
Sziasztok :) Nagy nagy izgalommal mentem a dokihoz.Mivel én kis faluban élek,így a városba kellett be menni vácra dokihoz, egész úton egy szót sem mertem szólni,sem a férjem sem,nagy volt a csend. Megérkeztünk,én kiszálltam,mikor a váróteremben üldögéltem a víz szét fojt m,ár a hátamon az idegtől, hogy vajon mi lesz velem :( ! Na végre kb-félóra elteltével én következtem,,,be mentem, és el meséltem a doktorúrnak a "panaszom" és gyorsan megnyugtatott. Ami azért volt jó, mert ha nem nyugtat meg talán elbőgöm magam :) Nos, megnyugtatott, hogy semmibaj nem lesz ha bevállaloma 4.-terhességet, persze ez is császárral lesz,és nem kell félnem semmitől,itt jókezekben leszek.Aztán megvizsgált, és elmesélte, hoyg hát ha akarnám sem lehetne elvetetni, mert akkora nagy a terhességem,,,ugyanis nekem megvolt a ...havi...de ezekszerint én már terhes lehettem :)) De megnyugtatott a doki, hogy semmi baj nem lesz, és most örülök. :) Sziazstok :))
17. daroki (válaszként erre: 13. - Lina)
2008. okt. 1. 13:46
Én is szorítok!
2008. okt. 1. 13:36
Igen.
15. a5e77950a3 (válaszként erre: 12. - Czifi)
2008. okt. 1. 09:18
Nekem márciusba lesz a 3. császárom,hát nem nyugtattál meg.....:(
14. a5e77950a3 (válaszként erre: 13. - Lina)
2008. okt. 1. 09:17
Szorítok!!!!!
13. lina
2008. okt. 1. 08:53
Ma megyek dokihoz,délután 1-kor.Ne tudjátok meg mennyire be vok sz.....:( Már nem is akarok menni dokihoz. Egyszerüen nem merek el meni.De muszály.Jajj köszönöm a hozzászólásokat,igaz nem nyugtattatok meg, már tudom az orvos is mit mond majd:( majd ha megjöttem dokitól,jövök és beszámolok mi lesz. üdv mindenkinek
12. czifi
2008. okt. 1. 08:08
Én is 3-at szültem császárral,legkissebb most 10 hónapos.Pár órával a szülés után kezdtem rosszul lenni,és egyre rosszabbul,mire kiderült,h ha nem nyitnak fel ujból ,szépen elvérzek,ugyanis a műtét óta folyamatosan ömlött a hasüregembe a vér,onnan meg ki a zacskóba.Ujból felnyitottak,és kivették a méhemet,mert már nem lehetett megstoppolni.Egy nap 2 műtét,hát köszönöm.Féltünk,h nem lessz tejem,de manókám még a mai napig is szopizik.Nem szabad 4-ket vállalni 3 császár után,sőt még a 3-ik is veszélyes.Én majdnem rámentem! Mi lett volna a családommal? Amúgy 34 évesen pakoltak ki.Ez sem mindeggy.Mindenkinek szive joga eldönteni mit akar.De gondolni kéne a lehetséges következményekre,amikre sajnos nagy az esély ilyen esetben.
11. sweetbaby79 (válaszként erre: 6. - Leoborta)
2008. szept. 30. 09:29

Teljes mégtékben egyetértek az elöttem szólóhoz...

Nagyon veszélyes már a 4.császár... viszont van olyan ismerősöm, aki vállalta, igaz őt az orvosa is támogatta... de ha neked problémáid voltak már az előző terhességekkel is akkor szerintem borzasztó nagy felelőtlenség bevállalni még egyet... (mondom én akit hároszor császároztak, és problémamentes volt az összes terhességem, csak annyi volt az extra, hogy sűrűn nézték a heget hogy nem e reped!) a barátnőmet szintén császározták elsőnek, de a második terhességénél berepedt a hegg a méhén, és a babát 6 héttel előbb ki kellett venni, mert veszélyes volt az anyukára nézve, így meg a baba látta kárát!!! Úgyis te döntöd el a dolgot, én biztos nem vállalnám, ezért el is köttettem magam a harmadik császát után, ha már úgyis fel voltam nyitva... jól gondold meg, hogy megéri e vállalni a kockázatot minden áron... és ha veled történik valami, ott marad a három pici? vagy a pici pocaklakó esetleg korábban jön és ebből kifolyólag beteg lesz?!.... három császár után pedig nem is engednek természetesen szülni... bocs hogy ilyen rémisztő vagyok, de te kérdezted a vélemenyeket!!! JÓL GONDOLD MEG!!! minden jót

üdv Mónika

10. Leoborta (válaszként erre: 7. - Lina)
2008. szept. 30. 08:46
Na mizujs a dokinál? Mit mondott?
9. lina
2008. szept. 29. 14:25
mostmár még jobban félek :'( mert nekem is mondott 1-2-dolgot ami nem tetszett dokinak,,:(:'(
2008. szept. 29. 12:31
Nekem is 3 császárom volt.Amikor a műtőasztalon feküdtem megkérdezte a doki,hogy "ugye anyuka többet már nem szülünk"???Látott bennt 1-2 dolgot ami nem tetszett neki,így lebeszélt a 4.gyerköről.Habár lebeszélnie nem kellett:)
7. lina
2008. szept. 29. 11:32
Hát,,,megnyugodni nem nyugodtam meg,,holnap félve mek majd a dokihoz:( ! Amugy 3 év telt el az utolsó császáróta, de emlékszem akor már mondták hogy vékony a méhfal,,vagy valami ilyesmi,,,,,,,:(
2008. szept. 29. 08:35
Azt mondta az orvosom, hogy a méh gyakorlatilag csak maximum 3 császárt visel el. Már a 3. is elég veszélyes. Egyszerűen nem bírja a kötőszövet, a méh szétnyílhat a vágások mentén időnap előtt a 4. terhesség alatt. Életveszélyes az anya számára, nem éri meg a rizikót. Természetes szülés szóba sem jöhet, nyomás alatt is repedhet, aztán annyi.
2008. szept. 29. 08:12

3 császár után nem javasolják, hogy újra szüljön valaki.

Amúgy császár után nekem azt mondták minimum fél évet, de ha lehet inkább 1-et várjunk.De nekem csak 1 császárom volt.

2008. szept. 29. 07:55
Mennyi idő tele el az utolsó szülésed óta?Az is sokat számít ám!
2008. szept. 29. 07:53

tudtommal eléggé - vannak országok, ahol 3 császár után automatikusan elkötik a petevezetéket :(

de biztosat csak az orvosod tudna mondani, hogy hogyan bírja majd a méhed és a hasfalad a helyzetet!! :))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook