Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családi gondok fórum

Családi gondok (beszélgetős fórum)


1 2
49. Nena87 (válaszként erre: 47. - Amaunet)
2020. nov. 24. 23:46
Apa 5 éve meghalt, sajnos. A gyerekek 9 és 13 évesek.
2020. nov. 24. 20:55

Csak azért kérdezek, mert a lehetőségeken gondolkodom.


Mert a szülő nem köteles a felnőtt, egészséges gyermekét tartani és annak lakhatását biztosítani.


Viszont, ha anyukád nem tudja az érdekeit, magát megvédeni, te pedig távol vagy, akkor helyben kell/kéne valami gondnok/gondozó/gyám keresni. (ezeket nem tudom milyen jogi megfelelés mellett rendelik ki)

De az első lépésként jó ötlet, ha a helyi önkormányzat szociális osztályán érdeklődsz a lehetőségekről.

47. Amaunet (válaszként erre: 46. - Nena87)
2020. nov. 24. 20:30

Mivel apukádról ne írsz, gondolom anyukád egyedül élt a szülői házban.

A gyermekek mennyi idősek?

46. Nena87 (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2020. nov. 24. 20:25
A férje szüleivel éltek. Előbb az anyósa halt meg, aztán kb 10 év múlva a sógorom. Az apósával meg nem jött ki, így albérletből albérletbe ment, aztán meg hozzáment valami fickóhoz, akitől gyorsan el is vált. Innen került anyámhoz.
45. Amaunet (válaszként erre: 44. - Nena87)
2020. nov. 24. 20:21
Hol élt a nővéred mielőtt megözvegyült?
44. Nena87 (válaszként erre: 43. - Semleges)
2020. nov. 24. 20:16
Anyával tudok beszélni, de a kedves nővérem támadással szokott védekezni. Tehát kérdezek tőle valamit, és rögtön azzal hozakodik elő, hogy ő mindenkinek láb alatt van, mindig ő volt a fekete bárány, mindig mindennek ő az oka, stb. Választ tőle én még soha nem kaptam 30 év óta, amióta emlékszem.
43. semleges (válaszként erre: 42. - Nena87)
2020. nov. 24. 14:22
Beszél a nővéreddel és az anyukáddal is. Olyan nincs, hogy az anyánkat kitúrjuk a házból.
42. Nena87
2020. nov. 24. 13:33
Sziasztok! Nem tudom, olvassa-e még valaki ezt a fórumot, de ha igen, szeretnék tanácsot kérni. A helyzet a következő: nővérem pár éve megözvegyült, 3 gyereke van, ebből egy már felnőtt, külön él. Na most, a nővérem anyámhoz költözött két problémás gyerekkel. Anyu özvegyi nyugdíjat kap, nővérem szoc. segélyt. Nem dolgozik. Tavaly férjhez ment, 3 hónap után elvált. Megint anyunál laknak, de... Az a sejtésem, hogy ki akarja túrni anyát a házból. Provokálja, veszekedést gerjeszt, ráadásul elvárja, hogy kiszolgálja egy 70 éves betegeskedő asszony. A gyerekeivel nem sokat törődik. Szégyen, de ide írom:a gyerekek még csak nem is szobatiszták. Félek, hogy ez a helyzet még jobban kikezdi anyu egészségét. Én elég távol élek tőlük, és ha el is megyek, akkor a nővérem megjátssza, hogy ő a legszolgálatkészebb ember a világon. Anyám eddig nem gyakran panaszkodott, mindig máshonnan tudtam meg, mi zajlik. Egyszer már lökdöste is anyát. Mit tehetek szerintetek? Szóljak a szociális-védelmi központban? Köszönöm, ha adtok valami támpontot!
2010. jún. 23. 18:36

sajnos nem volt ott a pszichológus,és nem is fogad,csak magánrendelésen az pedig 6000/alkalom.

És inkább azt hiszem ott hagyom a párom.Nem barátot akarok magam mellé,hanem olyan embert akit kívánok és jó vele a szex,még ha nem is olyan tökéletes mint a mostani.Mert ez így nem természetes,nem szeretnék frigid kapcsolatban élni mint a szüleim.Ezen szerintem és még pár ember szerint a pszichológus sem segít ha egyszer már kihűlt a vágy..Nagyon fáj de meg kell tennem szerintem:( :( :(

2010. jún. 21. 09:19
köszi a megerősítést:D
39. Clau26
2010. jún. 20. 20:01
ok..drukkolok
2010. jún. 20. 19:33
semmi esetre sem akarok gyógyszert,pláne nem 19évesenekem lelkileg vannak inkább bajok.nővérem járt 4évig,neki segitett.
37. Clau26
2010. jún. 20. 12:30
na,az jó biztos tud segíteni..egyet ne hagyj:gyógyszert fel ne írjon!!!tapasztalatból mondom többet árt mint használ..ja és az a legjobb hogy pszichológushoz mész az beszélget majd veled..a pszichiáter az aki gyógyszerrel töm..ez is tapasztalat
2010. jún. 20. 10:39
Igen,lehet igazad van,de úgy érzem,hogy ha nem lépek akkor olyan kapcsolatom lesz mint a szüleimé.Szex nélküli,elhidegült,vitákkal teli,és csak baráti.Ez lenne talán a helyes,de tudom hogy ilyen barátom sosem lenne már aki ilyen oda adó és megértő.Holnap nővérem elkísér pszichológushoz..talán lesz valami:)
35. Clau26
2010. jún. 19. 19:54
van pedig h megoldja a problémát a kapcs. halála az,ha kidobod őt
2010. jún. 19. 16:47
Hát azt nem igazn szeretnénk,mert úgy vagyunk vele,hogy akkor már valami tényleg nem jó a kapcsolatban ,és általában a kapcsolat halála egy kis idő múlva,szóval nem tudom mi lenne az okos megoldás:S
33. Clau26
2010. jún. 18. 20:27
persze..én a helyedbe szünetet kérnék..akkor nyugodtan tudnál gondolkozni..kérj időt tőle..szerintem
2010. jún. 18. 20:02
most itt vagyok nála épp,és beszélgetünk de már annyira félek,és görcsölök rajta hogy jó legyen,hogy kedvem nincs.Páran írták hogy alig bírják,hogy ne essenek egymásnak a párjukkal,de nálunk ilyen nincs(néha volt).Hangulatváltozásaim is vannak,hogy egyszer nem akarom,máskor igen,de akkor meg a gondolataim kalandoznak el.Neked is volt ilyen?
31. Clau26
2010. jún. 18. 19:58
ja ja adj magadnak időt vagy kérj tőle egy kis szünetet
2010. jún. 18. 12:59
sajnos olyan zavarodott vagyok,hogy magam sem tudom.Szerinte most vagyok abban a korban,hogy semmi nem jó,mindent rossznak látok(ő 21),és hogy ez elmúlik.Viszont mint mondtam már,nem akarok olyan lenni mint a szüleim,hogy mindig csak fenyegetik egymást a válással,de sosem teszik meg mert gyávák,és inkább boldogtalanul élnek.Azt hiszem várok még picit,és ha rájövök arra,hogy nem szeretem egyáltalán,akkor szakítok:(:(:(:(még ha fáj is:(:(
29. Clau26
2010. jún. 18. 12:22
ezt csak te tudhatod
2010. jún. 18. 11:35
attól félek nem tudok addig várni,és ha jól tudom az drága is.Egyre feszültebb és mogorvább vagyok a párommal,már régóta beszélgetünk a dologról de sosem lesz jobb.Talán lehet hogy mégis azzal van a baj,hogy meguntam őt,és nem kívánom már,hisz túl fiatal vagyok még.Mások értetlenül néznek rám,hogy hogy unhattam meg,hisz mindig is összeillettünk,mindent megtesz értem és sosem bánt meg.Attól félek most én fogom:(
27. Clau26 (válaszként erre: 26. - Bujamaja)
2010. jún. 18. 09:59
Biztos,én azért mondom neked a szexológust
2010. jún. 17. 20:50
jha értem.Hát nálam meg már ezért nézegetek új pasikat,de sosem csalnám meg és nem is beszélgetEk velük olyan célból,mert tudom hogy ő mindent megTesz értem,és nem benne van a hiba.Néha viszont van úgy,hogy nagyon megkívánom,csókolózunk sokáig,azt is nagyon élvezem,aztán mikor rákerül a sor,5-10perc tán megunom.És ez is bosszant..és néha az is ha simogat vagy puszilgat..egyszerűen irritál,de nem azérT mert nem szeretem,gOndolom valami lelki oka van
25. Clau26
2010. jún. 17. 20:37
ja nem ezért lett vége
24. Clau26
2010. jún. 17. 20:36
én 3napja szakítottam vele,6évig voltunk együtt..egyszer se mentem el még a 6 év alatt és előtte se..tuti velem van a gond engem is lelkileg helyre kellene lenni,sose voltam elégedett magammal,ezért sose tudtam elengedni magam,pedig gondolhatod 6év alatt mindennel próbálkozott és azért is gondolom h velem van a baj,mert előtte kb 4pasim volt és ugyanez a helyzet..Szóval ezért mondom neked a dokit
2010. jún. 17. 20:33
mióta vagy együtt a pároddal?eddig is zavart,míg meg nem született a kislányod?vagy nálatok mi a baj ha szabad tudni?neked is így lelkileg?
22. Clau26
2010. jún. 17. 20:31
menj el előbb orvoshoz,hátha segít,ha nagyobb lesz a kislányom és lesz időm én is tuti elmegyek
2010. jún. 17. 20:30
egészségügyi okokból szedtem,mert mindig sok volt a menzeszem,és rendszertelen 9-10napig..Nemtudom be állt e már azóta,most meglátom majd.de azt tudm hgy nem akarom szenvedély nélkül leélni az életem,annak ellenére hogy párom mindent megad,kedveskedik,sosem bánt meg,ez nagyon rossz és egyre kínzóbb,megcsalni viszont nem akarom
20. Clau26
2010. jún. 17. 20:26
Hát én szedtem évekig és egy dekát se híztam amikor abba hagytam..ez olyan mint a terhesség alkat kérdése IS,hogy most meghízol e vagy sem.Én nem hinném,hogy ettől lenne,ráadásul ennyi félét kipróbáltál..de csak jót tesz ha abbahagyod van csomó más módszer.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook