Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? fórum

Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? (beszélgetős fórum)


39. ad65f28ec1 (válaszként erre: 7. - RLindi)
2009. dec. 12. 14:14

Ilyenkor anyuka fogja a gyereket, irány vele a játszótérre, baba-mama klubokba, ismeretséget is lehet keresni direkt azért, hogy legyen hasonló korú kisgyerek a társaságban. Otthon van, ráér, nem?

Mondom ezt úgy, hogy itthon vagyok a kisebbel, és ráérek. A nagy meg délben jön haza az oviból. Igényli a társaságot ő is: folyton jönnek a barátai, ha épp nem, akkor ő megy.


Sok szülőnek nem szeretem-nemszeretem kérdés, hogy visszamenne dolgozni. Akkor meg fizetheti a drága magánbölcsit.

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Bec1f7f165)
2009. dec. 12. 14:14

Igen, pont erre gomdolok. Dehogy vinné az ember bölcsibe, oviba ha nem kell a pénz, de nem tudnak menni dolgozni, mert nincs munkahely és bölcsi sincs. Még ami nagyon gusztustalan, hogy azért nem jár az egyedülállóknak bizonyos támogatás, mert sokan nem is azok, de vannak olyanok, akik tényleg egyedül nevelik a gyereket és vele szúrtak ki.

A kormányzatban csak jártatják a szájukat, úgy, hogy még nem próbáltak úgy élni, mint egy egyszerű ember. Dobálódznak a téziseikkel, törvényeket hoznak meg, és ezt mind a mi kárunkra. Egymást utáljuk, mert nem elég a fizetésünk a rezsire, mert nincs bölcsödei férőhely, mert nincs munka. Pedig nem mi tehetünk róla.

Én is 2 évesen beadtam a gyereket bölcsibe, mert nincs tesó unatkozott volna. Munkát nem találtam, de tanultam. Természetesen 3 nap bölcsi után 3 hét betgeskedés volt. Mire találtam munkát a gyerek edzett volt:)

És nem kértek régen igazolást, nem nyomoztak le! Volt hely, amennyi kellet, pedig akkor több gyerek volt.

37. Mokuskas (válaszként erre: 7. - RLindi)
2009. dec. 12. 14:12

Osztom a véleményedet, mert a lányom és most a fiam is sokkal jobban érzi magát a saját kortársai között mindamellett, hogy rengeteg jó dolog ragad rájuk szocializálódás terén főleg, hogy most már a délutáni játszóterezés is ritkul a hideg, a kora sötétedés és az esőzések miatt!

Inkább az dühít, hogy miért van relatíve ennyire kevés bölcsi és azt se felejtsük el, hogy a gyes is lejár a 3. életév betöltésével és akkor korántsem lesz ilyen rózsás és nyilván muszáj lesz elhelyezkedni min. 8 órában. Most pedig marad ideje nyugodtan beszoktatni - főleg, hogy az új rend szerint jól elhúzzák! - ami a gyereknek a késöbbiekben nem mindegy. Kicsit ráncba szedheti magát az ember lánya mire újra beáll dolgozni! A másik számomra dühítő, hogy májusig gyüjtögetik a jelentkezőket és csak szeptemberben kezdik a beszoktatásokat így rengeteg időt és lehetőséget rabolnak el az embertől. Mi is csak október közepére kaptunk időpontot a beszoktatáshoz és majdnem egy hónapig tartott!

2009. dec. 12. 14:11

Szerintem nem az anyukákra kell fújni, hanem az államra, hogy nem biztosít elég bölcsödei helyet...


Nekem nem lesz munkám, mert 8 hónapos terhesen felmondtak. Már előre félek, hogy fogok majd munkát találni.

Ha bölcsödébe nem is veszik fel majd (meg sem próbálom), remélem, az ovinál nem kérnek majd munkáltatóit itt, mert akkor bajban leszek. Legalább 1 hónap míg beszokik (ahogy olvasgatom a hoxán), ha szerencsém van, találok vmi melót, s akkor meg rettegnem kell, hogy el ne veszítsem a munkám, ha a gyerek elkap ezt meg azt az ovi-társaitól, s itthon kell vele maradnom. (mert nem lesz kire hagynom: anyukámat nem engedik nyugdíjba, pedig megvan a 40 éve, csak a korban még egy picit "fiatal" a nyugdíjhoz - 56 éves, az anyós meg kvázi le van robbanva, s 60 km-re lakik). Szóval nem lesz könnyű, de még csak 9 hónapos a kisfiam, talán kormányváltás után változik vmi...


Lehet, hogy sok anyuka, akik otthon vannak, de bölibe van a gyerekük, éppen munkát keresnek, ami manapság nem könnyű. Még a gyerektelen lányok sem találnak könnyen melót, nemhogy egy kisgyerekes anyuka...

2009. dec. 12. 14:11
Ja én is utálom azokat a nőket akik betolják a bébit a bölcsibe ő maga meg kikenve flangál a városban mint egy k... Van ilyen sok, én nem is engedném, hogy foglalja a helyet a gyereke a bölcsibe. Ha nem dolgozik legyen a gyerekével, ha meg beteszi a bölcsibe akkor menjen dolgozni.
34. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - 8559ed0e1b)
2009. dec. 12. 14:07

nem dobom!:)

Szerencsés vagy,hogy ilyen Anyukád van!Én csak apósomra számithatok!Nekem ő a bébiszitterem,ha dolgozom,vagy épp kezelésre megyek!Párom dolgozik!

33. Nikice (válaszként erre: 7. - RLindi)
2009. dec. 12. 14:06
Biztos ez is lehet indok, de "elveszi" a helyet attól, akinek tényleg kéne, muszájból adja bölcsibe a babáját.
2009. dec. 12. 13:58
Engem sem dühít. Lehet,hogy papíron nem dolgozik, de ettől még lehet számos oka annak, hogy bölcsibe "dugja" a gyerekét.( iskola, veszélyeztetett terhesség, eü. problémák, otthoni meló) amit nem feltétlenül akar a homlokára írni és mindenkivel megosztani. Hasonló szituban én sem magyarázkodnék senkinek.
31. 8559ed0e1b (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2009. dec. 12. 13:58

Ez megint más kategória:)

nem szokásom kővel dobálkozni:)

csak nekünk a megélhetésünk múlott azon hogy a gyerek bölcsibe járjon,mert mint írtam egyedül neveltem.

És ha nem segített volna az Anyám(ő vigyázott rá amíg dolgoztam) akkor nem tudom mit csináltam volna!

Míg mások otthon voltak,a gyermekük mégis mehetett bölcsibe.

Na,dobhatod rám a követ:)

30. giga455 (válaszként erre: 27. - Bec1f7f165)
2009. dec. 12. 13:57
így van. A szívem szakad meg, hogy bölcsibe kell adnom, de a rezsit fizetni kell valamiből. Ha nem találok munkát, nem tudom miből fizetjük a lakást :-(
29. Jéghegy (válaszként erre: 25. - Giga455)
2009. dec. 12. 13:55

Akkor hívjuk munkáltatói igazolásnak... ilyet is szereznek ezek..:))))))

A lényegen meg nem változtat, bölcsis a gyereke:D

28. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Jéghegy)
2009. dec. 12. 13:55

Csak felhozták az ovit,gondoltam reagálok!:)

Bölcsöde nálunk 4 db van,40 féröhely,összesen 160,jelentkezők száma,800!

27. bec1f7f165 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2009. dec. 12. 13:54
Bár engem még nem érint a dolog, de nálam is keveri a biztosítékot, hogy olyat mer kiengedni a száján egy politikus, hogy azért állunk így, ahogy, mert a kismamák nem mennek dolgozni. A kb. 25 éves politológus pasi meg mondja tovább az elemezgetésében, hogy tényleg ez M.o.-on a baj. Szerintem jó egy gyereknek, ha az első 3 évben a szülővel van, de érthető (anyagi) okok miatt legtöbben mennének vissza dolgozni, ha lenne hova és hely a gyerekeknek.
26. Jéghegy (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2009. dec. 12. 13:54
Én azt mondom, hogy az ovi az más! Ott mindig van szabad hely. Itt most arról van szó, hogy rászorulók nem tudnak dolgozni, mert missss pics.k, unják a gyereküket, így szabadulnak tőlük, mindenféle hamis igazolásokkal.
25. giga455 (válaszként erre: 21. - Panini)
2009. dec. 12. 13:54
De az igazolás az csak azért kell, hogy fenntartsák a helyet. Ilyet akár én is tudok szerezni, mivel május 15-ig le kell adni a bölcsibe, de hát májusban nem mondhatom azt egy munkáltatónak sem, hogy bocsi de csak szeptembertól tudok jönni. Viszont nálunk a bölcsibe rendes munkáltatói igazolás kell a munkaviszonyról. Májusban elég a szándéknyilatkozat, hogy majd szeptembertől alkalmaz, de ez az utóbbi nem kötelez semmire, míg a munkáltatói igazolás hamisítása csalás, okirat hamisítás...
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - 8559ed0e1b)
2009. dec. 12. 13:52

Akkor lehet dobálni kővel:)

Nekem az oviban azt mondták,elég ha fél 4re megyek a nagylányért,sőt nyári szünetben is mehetett 2 hetet oviba,mikor az övék volt nyitva.

Tudni kell,itthon vagyok a kicsivel,de tudják,hogy nem vagyok egészséges,igy segitenek!És ez jó,hogy segitenek!:)

23. Manilu
2009. dec. 12. 13:52

Sziasztok!

Nállunk a csoportban 10en vannak,ebből 4 anyukáról tudom ,hogy otthon van,mert még dicsekszik is vele.Hozzáteszem ez egy magánböli,ahol számomra még meglepőbb,hogy kifizeti a rengeteg pénzt,hogy ő otthon hédereljen,szoliba,fodrászhoz járjon.

22. Jéghegy (válaszként erre: 21. - Panini)
2009. dec. 12. 13:52
A másik nagy szomorúság, hogy régen ellenőrizték ezt az egészet.. ma, meg már tojnak rá-- ott a papír oszt' csókolom.
21. panini (válaszként erre: 12. - 9cb35398ff)
2009. dec. 12. 13:50
Szereznek valahonnan. Ismerősöm megkért (pénzért) egy egyéni vállalkozót, írjon egy papírt, hogy szeptembertől alkalmazni akarja. A bölcsiben ennyi elég volt. Persze a gyerek azóta zárásig ott van.... no comment
20. giga455 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2009. dec. 12. 13:50
Itt arról van szó, hogy hamis munkáltatóit adnak a bölcsikbe, és valójában anyuka otthon mereszti a hátsóját!!!
2009. dec. 12. 13:48

Az egész egy nagy ördögi kör.

Nekem megszünt a munkaviszonyom 1 éve, határozott volt, lejárt a szerződésem. A kisfiam meg betölti a 2-t júliusban. Munkám nincs, így igazolást nem tudok adni, de hogy a fenébe keressek munkát, amíg nem megoldott a gyerekem elhelyezése? A fogasra mégsem akaszthatom míg dolgozom...

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Jéghegy)
2009. dec. 12. 13:48
Az ilyenektől én is!Sajnos ismerek hasonlót!
2009. dec. 12. 13:48

Engem nem dühít. Gyerekkel interjúra menni fura, vagy csak nekem? A gyereknek kell a közösség. Mire hozzászokik mindenki bacijához jó pár hónapnak el kell telnie. Munkát találni nem 1-2 nap.

Ez az állam hibája! Nekik kellene bölcsödei férőhelyeket biztosítani.

2009. dec. 12. 13:47

Nem csak a bölcsiben vannak ilyen Anyukák.

Nálunk az oviban is akad szép számmal aki otthon van a kicsivel és a "nagyobb" gyerek mindig ügyeletben van.

Nekem annak idején nem sikerült bölcsibe adnom a fiamat,hiába neveltem egyedül,munkám is volt.

Folyton a "helyhiány" dumával jöttek...

Aztán mikor ovis lett és egy csoportba került azokkal a gyerekekkel akik jártak bölcsibe,akkor döbbentem rá milyen igazságtalan ez az egész.

15. Jéghegy (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2009. dec. 12. 13:47

..akkor egy jó kis pl. erre. Sógornőm, azért nem ment 10 éve férjhez a párjához, mert akkor elesnének a kedvezményektől, támogatásoktól. (3 gyerek van)

Na, ettől tudok hányni, de nagyot!!!

2009. dec. 12. 13:45

Sziasztok!

Szerintem csak azt nem dühíti,aki így adja bölcsibe a gyereket!Nem elég,hogy lehúzzák az államot,még a férőhelyeket is elveszik!Az én lányomat sem vették fel,mert nincs hely!


Bárki tud igazolást szerezni,de ha az apa dolgozik,elvileg nem is kéne hogy felvegyék bölcsibe a gyereket,mivel nem az anya a családfenntartó!Ja,azok előnyt élveznek akik egyedül nevelik a gyereküket,mivel itt ténylegesen a szülö a családfenntartó!Öket nem bántanám:)

13. Jéghegy (válaszként erre: 7. - RLindi)
2009. dec. 12. 13:44

Nem az a dühítő, hogy bölcsibe jár, hanem az, hogy ok nélkül, mert ma már a bölcsi sajnos sok szülőnek kényszermegoldás, mert nem elég a pénz..


Kevés neki az otthon???? Akkor a kedves anyuci emelje meg a hátsóját aztán irány a játszótér, baba-klub, játszóház, séta vagy mit tudom én. Ne kényelmi szempontból adjuk már a gyereket bölcsibe!!!!!!

2009. dec. 12. 13:43

ezt hogy csinálják?

hiszen kell munkáltatói igazolás...


aki meg dolgozna mert nem teheti meg hogy otthon maradjon annak meg nincs hely...marha jó:(((

11. panini
2009. dec. 12. 13:41

Engem is bosszant.

Elveszik a férőhelyet attól, akinek tényleg szüksége lenne rá.

Az ilyen anyukák mindent megtesznek, csak megszabaduljanak a gyerektől.

Általában az ilyenek mennek zárásra a gyerekért.

2009. dec. 12. 13:41
nemcsak téged dühít. Én nem dolgozom, nem vett vissza munkáltatóm. Ha lenne munka, mennék, nem tudnám beadni a bölcsibe, mert sok olyan van erre h az anya otthon van, a gyreek meg bölcsibe, sőt nálunk van olyan is, h közeli faluban élnek a szülők, a nagyszülők itt, és hivatkozva erre, bedugják a bölcsibe, az anya meg otthon van.. Feháborító, és a bölcsibe meg nincs hely ezhek miatt (tisztelet a kivételnek, mert sokan dolgoznak, de van példa is erre a foglalkozzon más a gyerekemmel, beadtam bölcsibe én meg otthon tengődöm szitu is.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook