Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? fórum

Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 15. 07:40

Szép reggelt!:)

Eszembe jutott,hogy annó mikor megszültem a nagyobbik lányomat egy "kedves milliomos ismerős"azt mondta,kössem a hátamra a gyerekemet és menjek dolgozni,hozzáteszem dolgoztam.mondtam neki,az én gyerekemnek ugyanolyan joga van itthon lenni velem 3 évig,mint az ő feleségének otthon lenni a kicsivel,aki folyamatosan lepasszolta a gyereket és ment csavarogni,meg pénzt költeni!

Meglehet nézni kihez ragaszkodik az a gyerek,meg az enyém:)

158. giga455 (válaszként erre: 157. - Nikice)
2009. dec. 15. 07:34

Szomorú, szerintem ez a minimum 2 év jár a gyerekeknek, szükségük van az anyjára. Az én fiam még szopik! Nem is keveset, most próbálkozunk a leválasztással, több-kevesebb sikerrel, de akinek ilyen cicibolond a gyereke, mint az enyém, az tudja, hogy nem úgy működik, hogy márpedig én mától nem adok neki. Iszonyatosan ki tud borulni, ha nem kap, nem akarom hogy ez miatt sérüljön lelkileg... Hogy a fenébe adjam így be bölcsibe??

Arról nem beszélve, hogy ahogy anyuka visszakerül a mókuskerékbe, már nagyon kevés idő jut a gyerekre. Legalább ennyit adjunk meg neki.

És külföldön meg a férj keresete általában elég hogy eltartsa a családot, az asszony azért megy dolgozni, hogy nyaralásra, erre arra gyűjtsön, és még szittert is megéri fizetni. Itt Mo.-on hol tehetem ezt meg??? A férjem keresete még arra se elég hogy a lakáshitelt meg a rezsit fizessük!!! Sajnos. :-(

157. Nikice (válaszként erre: 156. - Giga455)
2009. dec. 15. 07:28

Barátnőm szitter volt Németo.-ban. Fél évig volt a Csöppel, jobban ragaszkodott hozzá, mint az anyjához. A szívem szakadna meg. Nem azért szültem, hogy valaki nevelgesse, mert nekem több pénz kell. Ilyen szempontból nemhogy fejlődnénk, korcsosulunk. Aztán a csaj hazajött, a kisfiú "picit megzuhant" (ez lenne a normális????) de aztán lett más... faja...


Egyébként azért vagyunk beskatulyázva, mert sajnos van aki tényleg az. Nincs a homlokodra írva, hogy Te előtte dobtál is a közös kalapba. Meg a férjed mennyit dobál bele, amit jó esetben nem vesz ki (ugye csak azért ne legyen beteg senki, hogy az OEP visszafelé is fizessen)

156. giga455 (válaszként erre: 144. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 15. 07:23

Basszus! Kezd tele lenni a hócipőm, hogy úgy kell éreznem, azért mert itthon vagyok a gyerekemmel, már a társadalom élősködője vagyok... Azért külföld kicsit más, más a körülmény is. Nem tudom miért kell mindig azzal takarózni, hogy bezzeg ott már 6 hósan beadják a gyereket... Hát nem tudom, de meg is lehet nézni azokat a gyerekeket, milyen a kapcsolata a szüleivel.

szerintem...

155. Nikice (válaszként erre: 145. - Simple)
2009. dec. 15. 07:15

Sziasztok, jó reggelt.

A nyugat majmolása számomra már bosszantó. Attól, hogy ott úgy csinálják, az nem feltétlen jobb (ez most nem neked szól!). Fejlődik az ember, a társadalmunk, és azt várnák el, hogy mindenki minél hamarabban munkába álljon? Szorgos kis hangyák termeljenek, adózzanak, és maradjanak kussban. Dühítő. Éppen azt kéne szorgalmazni, hogy előtte és utána dolgozzanak becsülettel, hogy az a 2-3 év ne számítson luxusnak, mert aki igenis neveli a gyerekeét (nem csak felnő mellette) annak látszik a "munkája" ha közösségbe kerül a gyerek. Nem attól kell a kétévet elvenni, aki 2-3 gyerekről becsületesen gondoskodik, hanem attól, aki megélhetési gyerekvállaló, aztán tojik a későbbiekre.

Nem értek vele egyet, hogy zavarjuk vissza a kismamákat dolgozni, mikor "nem kismamának" sincs munka, de lehetőséget kell teremteni, ha a családnak a megélhetéséhez szükséges, tudjon menni.


Másfelől szöges ellentétben vannak akkor a dolgok, mert WHO meg minden harsogja az anyatejes táplálást, hogy milyen fontosak az együtt töltött hónapok, másik oldalról, meg félévesen dugjam bölcsibe, hogy dolgozhassak (mert nem elég 65 éves korig, ami még hátravan)

154. ad65f28ec1 (válaszként erre: 152. - Mmacus)
2009. dec. 14. 21:56

:( Ez is úgy fog működni, hogy nem kérik. Nem azért, mert nincs rá igény, hanem ki az a hülye, aki kirúgatja magát.

Ahogy elvileg itthon lehet maradni a beteg gyerekkel, de mégis kirúgják, ha megteszi.


Mert megtehetik.

Kevés a munkahely, így nem okoz gondot új munkaerőt felvenni. :(


Ördögi kör, többszörösen is, és nem lesz idén megoldva. :(

153. simple (válaszként erre: 151. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 14. 21:55
Hát a barátnőm azért ment vissza, mert sok pénzről van szó. Tudja belőle fizetni ezt a 70-et és megéri még így is jobban mintha otthon lenne.
152. mmacus
2009. dec. 14. 21:53
Ugyan nem tartozik szorosan a témához, de törvény kötelezi a munkáltatókat, hogy 2010 január 1-től, ha a GYED-ről, GYES-ről dolgozni visszatérő anyuka kéri, kötelező 6 órában foglalkoztatni, tehát meg kell adni a részmunkaidős munkavállalás lehetőségét. Nem tudom hallottátok-e.
151. ad65f28ec1 (válaszként erre: 149. - Simple)
2009. dec. 14. 21:53
Hát ez az. Van az az összeghatár, ami alatt nem éri meg. Ha a fizetésemből levonom, nem marad annyi, mint a GYES, tehát ennyi erővel itthon is maradhatok, legalább csinálok valami hasznosat. :p
150. ad65f28ec1 (válaszként erre: 147. - Simple)
2009. dec. 14. 21:52

Ja, és ki ne felejtsem: itt 20 km-es körzetben nincs bölcsöde. Ahogy sok más településen sincs.

:(

149. simple (válaszként erre: 148. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 14. 21:52
A legjobb barátnőmnek két éves a lánya. Vissza kellett mennie dolgozni, a pénz miatt. Csak magánbölcsibe fért be a lány. Havi 70 ezer.
148. ad65f28ec1 (válaszként erre: 145. - Simple)
2009. dec. 14. 21:51

Most néztem, mennyi a magánbölcsi és a babysitter. :( Szeretnék annyit keresni egy hónapban.

Bezzeg nyugaton: a dolgozó anya ki tudja fizetni a babysittert, koszt-plusz-kvártély, és nincs ilyen gondja.

147. simple (válaszként erre: 146. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 14. 21:50
Na igen, ezekkel én is tisztában vagyok.
146. ad65f28ec1 (válaszként erre: 145. - Simple)
2009. dec. 14. 21:49

Sőt: jobb helyeken az aggódó anya a webkamerán keresztül ránézhet a gyerekére.

Ezt értem. ;)

De ehez adott egy háttér, ami itt nincs meg. Olvass el pár hozzászlást, milyen nehezen tudja a dolgozó anya a két éves gyerekét bölcsibe íratni!


Ha lenne annyi férőhely, ahány 1,5 éves gyerek jelenleg van, szerintem csodát látnál: akinek van még munkahelye, hanyatthomlok rohanna húzni az igát. :)

4 órás munka? Viccelsz? Amikor adminisztrációs állásokat is hirdetnek két-három szakban?


Ez itt a Balkán, kérem szépen, semmi közünk a nyugati országokhoz. :(

145. simple (válaszként erre: 144. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 14. 21:43
Akármilyen hihetetlen is, de külföldön, tőlünk fejlettebb helyeken ez így megy. Mert minden vállalatnak saját bölcsije-ovija van. Anyuka bemegy reggel, gyereket "beadja" a két szinttel lejjebb lévő bölcsibe, majd felmegy a lépcsőn és leül dolgozni a saját székébe. Majd ha végzett lemegy a lépcsőn, és mennek együtt haza. Illetve van lehetőségük, akár 4 órás munkára is.
144. ad65f28ec1 (válaszként erre: 143. - Sajert)
2009. dec. 14. 21:39

:( Bakker.

Ma volt szerencsém egy olyan véleményhez, hogy persze, mert a kisgyerekes anyák otthon ülnek három évig, és mennyivel kényelmesebb, mint elmenni dolgozni. Bezzeg, máshol nincs ennyi, még hat hónap is csak kevés helyen, nemhogy három év. Bla, bla, bla, gondolom mindenkinek ismerős felfogás.


Ilyenkor úgy megnézném az illető arcát, ha valaki beállítana a munkahelyére egy fél éves, meg egy három éves gyerekkel, hogy jó reggelt, jöttem dolgozni.

143. sajert
2009. dec. 14. 21:29

Nálunk a bölcsödei felvételi sorrendnél az 5. helyen szerepel a kétszülős családmodell, munkahellyel rendelkezés. Az, hogy Anyuka is visszamenne dolgozni, a kutyát se érdekli.

Mivel a gyerekemnek van apja, aki történetesen a férjem, és dolgoznom kellene, így most jelen pillanatban 10.-ek vagyunk a várólistán (19-ről indultunk). Nálunk nem csak Anyuka, hanem Apuka munkáltatói igazolása is kell.

Magánbölcsi felénk 80.000Ft/hó+étkezés, bébiszitter meg cirka 120-140eFt/hó


Egyébként volt róla szó a tévében, hogy egy bölcsödei hely fenntartása 50-55eFt/hó!!!!! Ezért nem értették sokan, hogy a három évet miért vitték le két évre, mikor így jóval többet kell kifizetni (gyes: bruttó 28.500Ft/hó), abban az egy évben.


Oviba a fiam csak majd négy évesen járhat, mivel januári, és csak a december 31-ig veszik fel az adott évben! 2011 januárban tölti a hármat, aztán majd szeptemberben mehet oviba, ez is röhej!

142. ad65f28ec1 (válaszként erre: 138. - Nikice)
2009. dec. 14. 21:29

Ebben is igazad van. Milyen furcsa, hogy sokan mindenüket odaadnák egy gyerekért, más meg tehernek érzi azt az egyet is. Akinek több van, az már sokszor úgy veri magát, mint akinek a szentté avatás is kijár. :( Tudom, nem mindenki ilyen, de tudunk mutatni párat.

Másfelől: aki ilyenkor is fáradt, szenved, akkor tud mindent elintézni, ha a gyerek bölcsiben van: borzasztóan el fog kényelmesedni.

Azért most komolyan: hányan nevelnek több gyereket, munka mellett, csinálják a háztartási munkákat, és nem érzik tehernek a családjukat.


Személy szerint életem egyik legnyugalmasabb időszaka, hogy most itthon vagyok két gyerekkel, igyekszem is kihasználni. :D

141. tenkne_helga (válaszként erre: 135. - Nikice)
2009. dec. 14. 20:55

Sokszor mondom én is és úgy ahogy te írtad.

Mindenkinek nyugodt,szép jó éjszakát!

Sziasztok!Helga

2009. dec. 14. 20:52
És egyetértek filcikével.
139. 9cb35398ff (válaszként erre: 137. - Giga455)
2009. dec. 14. 20:52
én kamionnal ismerem:)))
138. Nikice (válaszként erre: 136. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 19:10
Biztos lenne néha könnyebb megoldás, de az nem feltétlen jobb. Szerintem ha gyermekünk van, az nem lehet teher. A többi teendő, feladat lehet az. A gyereknevelést nem szabadna akként megélni.
137. giga455 (válaszként erre: 136. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 17:48

én úthengerrel ismerem :D


Egyébként nagyon is igazad van. Arra van időnk amire szakítunk. Anyukám annó hazajött a melóból, mosott,főzött, takarított, és sosem sírt hogy jajj de milyen rossz neki, örült ha este kifeküdhetett. De soha eszébe nem jutott lepasszolni minket, csak azért hogy ő "lazíthasson". És nem is éreztette velünk, mekkora meló ez.

Ezúton köszönöm neki amit értünk tett :-)

136. f8db0709b8 (válaszként erre: 135. - Nikice)
2009. dec. 14. 17:42

Én csak magamból indultam ki:)

Kicsit korábban kelek,arcpakolás egyebek,minden belefér az időmbe!:)HA AKAROM!:)

De ezt a kutyás szólást még nem hallottam:)taps:D

135. Nikice (válaszként erre: 134. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 17:00
jöhet még kutyára teherautó :) én is ezt vártam egyébként
2009. dec. 14. 15:37
Azért köszönöm,hogy egyetértetek:)reszketve vártam mit fogtok szólni az irásomhoz:)
133. ad65f28ec1 (válaszként erre: 130. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 15:19

CSatlakozom:

Egyetértek Veled.

132. Nikice (válaszként erre: 130. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 13:43
örülök, h más is így látja
131. tenkne_helga (válaszként erre: 130. - F8db0709b8)
2009. dec. 14. 13:33
Teljesen egyetértek veled!Szívemből szóltál!
2009. dec. 14. 13:29

Nálunk,ha anyuka gyeden van,fel sem veszik a gyereket!

Remélem változni fog ez a helyzet és valóban azon gyerekek kerülnek bölcsibe,akiknek szüksége van rá!


És ez azoknak szól,akik nem dolgoznak,de bölcsibe jár a gyerek!

Ha alszanak a gyerekek,(vagy 1 gyerek),tök mindegy....be lehet ülni egy kád fürdővizbe,lehet lazulni,lehet körmöt reszelni és lakkozni,hajat vasalni vagy becsavarni.Mindenkinek arra van ideje amire akarja,hogy legyen!Ha valakinek fontosabb a fodrász,manikűr,szolárium(mig a csemete bölcsiben van)minthogy a gyerekévek töltse az időt,ne szüljön!Mert a gyerek,nem tárgy,hogy megunom és félreteszem....


Lehet támadni,de én betegen megoldok mindent,párom egész nap dolgozik,szal csak magamra számithatok.Nem azt mondom,hogy azért mert valaki szül,hanyagolja el magát...de NE A GYEREK ROVÁSÁRA,ÉS NE HAZUGSÁGOK ÁRÁN,MERT EZ NEM JÓ PÉLDA EGY GYEREKNEK!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook