Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? fórum

Csak engem dühít, hogy otthon lévő anyukák, bölcsibe "dugják" a csemetéiket? (beszélgetős fórum)


189. giga455 (válaszként erre: 184. - F8db0709b8)
2009. dec. 15. 09:29

Biztosan nagyon nehéz volt.Miért kellett lélegeztetőn lennie?

Én úgy álltam hozzá, ha lesz tejem jó, ha nem akkor van tápszer, nem tragédia. Sose néztem le, szóltam le azokat akik nem szoptattak. Sőt azt is mondtam milyen már 1 éven túl szoptatni??? Majd az enyém nem fog, csak 1 évig! Aha, ahogy azt Móricka elképzelte...

És toleráns munkáltatókat is varázsolj légyszi! :-D

188. 5e76004fb5 (válaszként erre: 182. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 15. 09:27
én is jártam már így, hogy nem, értem oda az ünnepségre:(((
187. giga455 (válaszként erre: 183. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 15. 09:25
Igen az külföld, ez meg Mo. Ezért nem értem miért kell mindig a bezzeg Ny-al példálózni! Hol vagyunk mi még onnan???
186. ad65f28ec1 (válaszként erre: 184. - F8db0709b8)
2009. dec. 15. 09:25
:D Akkor a rendszeresen előforduló "ovisbetegségeket" is töröld el, lécci. Csiribí, csiribá, nincs hasmenés, nincs köhögés. :)
185. giga455 (válaszként erre: 182. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 15. 09:23
:-((((
184. f8db0709b8 (válaszként erre: 181. - Giga455)
2009. dec. 15. 09:22

Az én lányom is 17 hónapos,de már nem szopizik....igazán sajnálom,hogy csak 3 hétig volt tejem,az is igaz,hogy az első hetet lélegeztető gépen töltötte,szondán etették,fejt anyatejjel!

Tápszeres volt,akárcsak a nagyobbik!

Viszont amennyit orvoshoz kell rohangálnom,meg kezelésekre,igy megoldható volt a felügyelete,mert Apósom is el tudta látni,meg az apja is:)


Én leszek boszi és varázsolni fogok.....sok munkahelyet,sok fizetést,kevés kiadást:P

183. ad65f28ec1 (válaszként erre: 177. - Giga455)
2009. dec. 15. 09:22

A munkavállalónak is. Most őszintén, aki talál 4 órás munkát, már örülhet, de megélni nem nagyon fog belőle. Egy egész fizetés se elég, még túlórapénzzel együtt sem, nem hogy egy fél fizetés. Ebből még fizetni a bölcsit, az étkezést, a bérletet, a fittyfenét, és már csak azért dolgozott, hogy legyen munkahelye. :(

Tudom, így is van, akinek megéri, de a többség nem középvezető egy nemzetközi banknál, örül, ha az átlagkeresetet megkapja.

182. ad65f28ec1 (válaszként erre: 174. - Anyuci91)
2009. dec. 15. 09:19

Nem csak a betegséggel van így. A munkaadó arra is ...-ik, hogy anyáknapi ünnepség van.

:( Tök jó: a munkahelyen anyuka kezd pityeregni háromkor, mert kezdődik az ünnepség, ő meg 5-re érne oda, se szabi, se korábban elmenés, se semmi, a kis ovis meg a műsor alatt pityereg, mert neki nincs ott az anyukája. :(

Az óvónők is "toleránsak", nekik négyig-fél ötig tart a munkaidő, tehát nem fogják 5-re tenni a műsorkezdést.

181. giga455 (válaszként erre: 179. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 15. 09:16

Lehet jobb lenne. Bevállalnám Harry potterné szerepét XD

ne is mondd a szoptatást a fiam 17 hónapos...

180. ad65f28ec1 (válaszként erre: 172. - Giga455)
2009. dec. 15. 09:15
Külföldön dolgozó ismerős mesélte, hogy kolléganője eleinte félóránkémt ment sírni a mosdóba, úgy hiányzott neki napközben a kisbabája. Hidd el, tudja miről marad le, nem csak a babát, az anyát is megviseli egy ekkora változás egyik napról a másikra.
179. ad65f28ec1 (válaszként erre: 156. - Giga455)
2009. dec. 15. 09:08

Jó, jó, hát néha kicsit bekattannak, és szétlövik az arrajárókat, de ezt is sikerrel átvettük már a nyugattól. Nem nagyszerű?

:((((

A WHO hiába ajánl 2 éves korig szoptatást, rám úgy néztek a gyerekrendelőben, mint egy UFO-ra, mikor megkérdeztem, hogy van-e helyiség, ahol lehet szoptatni, és akkor volt a kicsi 9 hónapos. Adjak neki teát, vagy kekszet! Aki meg egy éves kora után is szoptatja a gyerekét, azt inkább hagyjuk. :(

De ebben is igazad van, szoptassál is, de menjél vissza dolgozni a pár hónapos gyerek mellől, és ne legyen gond a túlóra se, mert első a karrier!

De munkát nem találni, bölcsi meg nincs. Most tanuljak meg varázsolni?

178. f8db0709b8 (válaszként erre: 174. - Anyuci91)
2009. dec. 15. 08:53

Nálunk már évek óta csak 4 bölcsöde van (válság elött sem volt több)és ebbe a 4 intézménybe jobban felveszik a vidéki gyerekeket,mint a helyieket.

Mindenesetre én parázok mi vár 2011ben:(

177. giga455 (válaszként erre: 175. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 15. 08:46
na ez a szomorú. Azok akik külfölddel vagdalóznak, biztosan nem tudják, hogy itt ez a helyzet, külföldön, röhögve jut ideje a nőnek a gyerekre munka mellett is. Ott max. csak 4-6 órában dolgoznak, és mégis megéri a munkáltatónak.
176. giga455 (válaszként erre: 174. - Anyuci91)
2009. dec. 15. 08:44
Mit törődnek ők ilyennel. El vannak foglalva a saját zsebük tömésével...
2009. dec. 15. 08:34
Nekem másfél évesen is a szivem szakadt meg a gyerkőcért...nem lett volna baj ha rendesen érte tudok járni,ugy értem én viszem és hozom haza,és tudunk együtt lenni,de reggel hamarabb értem a bölcsihez mint a bölcsisnénik piszok nagy tél volt emlékszem overállban nagy plédbe csomagolva cipeltem az ölembe a nagy havon át mert olyan korán még nem volt elseperve hogy beérjek 8ra a munkahelyre másik városba busszal....és ha időben hazajöttem akkor is 3/4 6 volt de sokat túlóráztam...én csak péntekenként tudtam értemenni,a többi nap a szüleim vagy az apukája ment érte akivel ép váltunk igy ha ő ment érte általában nem hozzám hozta hanem haza magához mert más városban lakott ő is...csak igy tudtuk megoldani....ha apás hétvégéje volt akkor hétvégén is bementem legtöbbször dolgozni hogy cserébe péntekenként én mehessek érte.....én kikészültem bele de a gyesem összegéből nem telt ki a gázsszámla sem a házban és mig nem tudtam eladni fizetni kellett....
2009. dec. 15. 08:34
Sziasztok elnézést kérek a zavarásért ebben az országban bölcsödék, óvodákat létesitettek és valamikor a családos nők védelmet kaptak. A válság miatt bekövetkezett jó sok intézményt összevontak, vagy bezártak. A mai anyukák helyzete sajnos nem rózsás és a feltételeket sem kivánják hozzá megteremteni és csodálkoznak, hogy csökkent emiatt a gyermekszületések száma, de vannak olyanok, akiknek kedvezőbb az anyagi helyzetük és megmerik koczkáztatni a családalapitást. Igaza van Filcikének sok gonddal kell szembenézni egy kismamának gyermekkel, mert valószinűnek tartom azt, hogy kevés munkahely várja őket tárt karokkal, mivel az a csemete kénytelen közösségbe kerülni a megélhetés és a létfentartás szempontjából is szükséges kevés az a vezető, aki eltüri azt, ha egy dolgozó családos anya beteg kisgyerekkel otthon marad, ha nincs kire bizni mert nem mindenhol terem nagymamma, aki elvállalja szivesen és akkor a nőknek nem lesz kiesésük a munkából. A betegségeket egymás között könnyen elkapják, mert igy igaz és a tények önmagukért beszélnek.Ezen kellene változtatni, de sajnos a kormány tagjai semmit sem tesznek ez ellen. Egyetértek a fórumozókkal, hiszen igazuk van.
173. 9242a6388c (válaszként erre: 172. - Giga455)
2009. dec. 15. 08:31
nem szoptatnak...
172. giga455 (válaszként erre: 166. - F8db0709b8)
2009. dec. 15. 08:29

De szeretnék én is olyan munkahelyet, ahol megszavazhatom a saját fizetésem összegét, hogy kirúgom-e magam, és kapok-e végkielégítést...

szopihoz: az én fiam is 6 hós koráig kizárólag csak anyatejet kapott, nem tudom kkülföldön szoptatós dajkát vesznek akkor fel?

Egyébként aki 6 hósan lepasszolja a gyereket, azt nagyon tudom sajnálni, mert fogalma sincs miről marad le!

És igen! Előbb a lehetőséget kell megteremteni, hogy dolgozhassunk, és valahova nyugodt szívvel adhassuk be a gyerkőcöt, utána szigorítani, és vagdalkozni.

171. simple (válaszként erre: 170. - Nikice)
2009. dec. 15. 08:25
Szerintem sem ez a gyereknevelés. De ott legalább van munkájuk, és szükség is van rájuk. Bármilyen módon segítenek nekik, hogy tudjanak menni dolgozni.
170. Nikice (válaszként erre: 167. - Simple)
2009. dec. 15. 08:18

Én más szopiztatókhoz tartozom akkor. Mert pl félévesen még azért bőven volt tejcsi, igaz akkorra a lányom már megtanult viszonylag gyorsan jóllakni, de ott volt a mácsik cici, ami majd kidurrant, ha nem fejtem le.

Csavarhatjuk, de én nem látom jónak, ha lerohanok megszopiztatni, azt "jóccaka". Nem ez a gyereknevelés szerintem. Persze, ha muszáj, akkor a semminél jobb.

169. f8db0709b8 (válaszként erre: 168. - Nikice)
2009. dec. 15. 08:15
Csináljunk:D
168. Nikice (válaszként erre: 166. - F8db0709b8)
2009. dec. 15. 08:14
kismamaombucman is kell! :)
167. simple (válaszként erre: 155. - Nikice)
2009. dec. 15. 08:13

Abban egyetértek, hogy a megélhetési gyerekvállalóktól kellene megvonni mindent.

Viszont ha az anyatejes táplálás a téma, akkor ez pont kivitelezhető a cégen belüli bölcsiben,hisz akkor ebédszünetben, vagy akár pisiszünetben is le lehet ugrani a pindurhoz.

166. f8db0709b8 (válaszként erre: 164. - Giga455)
2009. dec. 15. 08:11

Pl,leszavazták a parlament 200 főre való csökkentését!feltudnék robbanni!Dolgozzanak minimálbérért,mert felveszik a rengeteg fizut és 3 gyerek után ugyan ugy jár nekik is a támogatás,mint a mezei embernek!

Nem akarunk dolgozni....ezt vagy az irigy emberek mondják,vagy az aki tényleg nem akar és igy takarózik!

És igen..ha LENNE bölcsöde,elég férőhellyel,ami nem feltétlen vonzza magával a munkalehetőséget,még nem leszünk kisegitve!Hisz csinálhatnak 500 bölcsit,meg 20000 férőhelyet HA MUNKA MEG NINCS,és meghallják hogy gyerek van,széttát karokkal küldenek tovább!Ez nem diszkrimináció?Csak a kisebbséggel szemben használhatják ezt a kifejezést?

165. Nikice (válaszként erre: 162. - Giga455)
2009. dec. 15. 08:10

De sok kishal van... érdemes lenne megpiszkálni. Másfelől ha belegondolok, akkor "megértem" őket. Hülye lenne önként dalolva adózni, ha szemünk láttára nyúlják le az országot, meg senki nem lép a tökükre.

(én elvileg márc-ban végzek a mérlegképessel :), de 2004 óta dolgozom benne)upsz, ez lehet már offolás, bocsi

164. giga455 (válaszként erre: 163. - F8db0709b8)
2009. dec. 15. 07:58

De akkor is tovább rúgdosnak minket,mintha nem lenne elég a bajunk... és akkor mit hall/lát az ember... korrupció itt-ott, felesleges kiadás amott. És kik szívnak? a becsületesen dolgozók.

Persze lehet vagdalkozni hogy nem akarunk dolgozni, és milyen jó nekünk... Mennék én, csak legyen munkahely, és legyen hova beadni a gyerekem amíg melózok. És akkor nem érdekel hogy a kitartott Iluska otthon reszelgeti a körmét...

163. f8db0709b8 (válaszként erre: 161. - Giga455)
2009. dec. 15. 07:48

Hát igen..bár az sem mindegy hány évesen szül az ember,mert szerintem 35 év fölött már nincs akkora türelem egy pici babához,mint mondjuk 28-30 évesen!?

De,hogy a témánál maradjunk...MO-t nem hasonlítanám külföldhöz,mert ott a feltételek adottak,hogy az anyuka visszamenjen dolgozni.itt meg mi van?Lassan tényleg csak annak örülhetünk,hogy lyuk van azon bizonyos testrészünkön mert a fizetés csak elszomorít!

162. giga455 (válaszként erre: 160. - Nikice)
2009. dec. 15. 07:45

Nehéz ügy az biztos sajnos.

Közel áll a szakmánk, igaz én könyvelőként még csak keveset dolgoztam, tavaly decemberben lett meg a mérlegképes, most kéne az a bizonyos 3 év... na ja, lehet előbb fogok takarítani valahol :-( Szóval én is láttam azokat a bizonyos vállalkozókat, a számláikat... de ők csak a jéghegy csúcsa. Kishalak ők nagyon.

161. giga455 (válaszként erre: 159. - F8db0709b8)
2009. dec. 15. 07:42
És vajon az olyan gyerekekből milyen felnőttek lesznek? Min. érzelmileg sivár...
160. Nikice (válaszként erre: 158. - Giga455)
2009. dec. 15. 07:42
Hát ez meg a másik. Mi "rezsire gyűjtünk", ha demagóg akarok lenni, elképesztő hánynak kell 40-50 ezerből kihozni mindent. Bérszámfejtéssel is foglalkozom, szóval látom... Nemhoyg egy fizetés, kettő nem elég sokszor egy családnak. És emellett a CSP-vel, GYED-del szórakoznak. Ahelyett, hogy a minimálbéres vállalkozókat kapnák elő, akik audival mászkálnak, megjár a gázártám., és hogy a témánál maradjunk a bölcsi is anyának (mert kicsengeti max).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook