Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A táppénzt a táppénzes papír beadásától számítva mennyi idő után küldik ki? fórum

A táppénzt a táppénzes papír beadásától számítva mennyi idő után küldik ki? (tudásbázis kérdés)

1 2
2017. ápr. 6. 23:26
Sziasztok!az oep elkevert egy papirt.múlt hét szerdán végre minden meglett.határozat is megjött.egész eddig minden ügyintézö 8napot mondott a táppénz utalásra.janúár 20-án volt a baleset.a neten az idei törvénybe is 8nap van irva.meg hogy ha elbirálták azonnal utalják.meddig huzhatják még az idöt?az én pénzemböl élünk azota.
2017. márc. 31. 08:56
Sziasztok. Igazabol tanacstalan vagyok mert meg nem voltam táppénzen. Veszélyeztetet terhes vagyok. Március 10 en kaptam es be is vittem egy igazolast a keresőkeptelensegről a munkaltatomnak aki nem tb kifizetőhely. Ha hetfon azaz aprl. 3 an viszek legkozelebb rozsaszin papirt azaz a tappenzeset az mar keson van? Lesz belole valami hatranyom hogy nem 2 heten belul vittem be a papirt? Koszi ha kapok valaszt.
2017. márc. 30. 12:02
Sziasztok!tegnap végre megtalálták a levelet amit 17-én vettek át.viszont igy tegnaptol számitják az ügyintézési idöt.ugyhogy nem tudom mikor lesz belöle pénz?és ha végre utalnak hány napig lesz a banknál
2017. márc. 20. 21:34
Egyszeruen letagadtak hogy beertek a papirok.felhivtam a postat mert direkt elsobbsegi ajanlva adtam fel oket .utana visszahivtuk az egeszsegpenztarat hogy mert tagadjak le mikor atvettek a levelet.most ott tartunk hogy holnap hivjuk oket vissza akkor tobbet tudnak mondani.ket hónapja van betegallomanyba a parom es ők csesznek utalni.pedig penz nélkül nehez vasarolni meg allandoan kotozesre utazni
35. krisztina0272 (válaszként erre: 34. - Jucika33)
2017. márc. 12. 16:20
Koszonom szepen.holnap felhivjuk oket
2017. márc. 12. 06:51

Szerintem már meg kellett volna kapnia, ha még januárban leadta a papírt. Én ha betegállományban vagyok hó vége felé, akkor nem a köv. havi fizetéssel, hanem az az utánival megkapom a pénzt. Ti ezen is már túl vagytok. Az egy más kérdés, hogy ha ő leadta

a papirját, de az ügyintéző nem küldte tovább, akkor hiába várjátok a táppénzt. Rá kell kérdezni ennyi idő után.

2017. márc. 12. 05:54
Sziasztok!a ferjemet januar 20-an munkahelyi baleset erte.azt szeretnem kerdezni hogy mennyi idő mulva fog táppénzt kapni?
2015. ápr. 10. 16:19
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.A volt férjem tápénzen van,és ő azt állítja hogy a MÁK fizeti neki a táppénzt nem a munkahelye.nos a gyrektartás nem jött meg az e havi,mindíg 5 körül szoktam megkapni.nem letiltás az exem fizeti tartós mefbízással a számlájáról.szóval az lenne a kérdésem,hogy mikor utalja a MÁK a táppénzeket? a válaszokat előre is köszönöm
31. anita19890617 (válaszként erre: 30. - 190124133c)
2010. nov. 19. 15:25

köszi hogy válaszoltál.

egyébként mcdonalds-ról van szó

30. 190124133c (válaszként erre: 29. - Anita19890617)
2010. nov. 19. 15:18
Ha lánc,akkor igen.
2010. nov. 19. 14:47

sziasztok.

Én egy gyorsétteremben dolgozok.És az lenne a kérdésem hogy esetleg nem-e tudja valamelyikőtök hogy egy gyorsétterem tb kifizetőhely vagy pedig nem az?

2010. márc. 31. 04:36

Szia!

Köszönöm a választ!

Adott az orvos beutalót is egy helyre, oda ma megyek, aztán ha lesz időm, visszamegyek a házihoz, ő is össze-vissza dolgozik....na mindegy.

Tényleg köszönöm!

27. Erzsó08 (válaszként erre: 25. - Siskin7)
2010. márc. 30. 20:21
Az is fontos ha a munkaviszony megszűnik 3 napon belül vehet az orvosod passzívra.Utána nem vagy rá jogosult.
26. Erzsó08 (válaszként erre: 25. - Siskin7)
2010. márc. 30. 20:16
Szia.Ha passzív táppénzen leszel a volt munkáltatódnál kell leadni a táppénzes papirodat,ő kitőlt mellé egy foglalkoztatói igazolást és tovább küldi az OEP-nek.Onnan kapod majd a táppénzt.Elvileg 30nap,de én most jártam végig ezt az utat 2 hónap eltelt és még nem kaptam egy fillért sem.Sok függ a régi munkáltatódon.
2010. márc. 30. 17:21

Sziasztok!

Nekem teljesen új ez az egész...bár lehet, későn szólok.

Nekem elég hamar, HOLNAP jár le közös megegyezéssel a munkaviszonyom, viszont március 17-től vagyok táppénzen. Ma megkaptam az orvostól a táppénzes papírt. Azt viszont mondtam neki, hogy szeretnék még 1 hónapot passzív-on lenni. Arról mit lehet tudni, kinek kell majd leadnom, kell-e szólnom ez ügyben a munkáltatómnak? A passzív táppénzt ki fogja fizetni? 1-jén persze első dolgom a munkaügyibe menni.

Bocsánat, ha rossz fórumba írtam.

24. elencsi (válaszként erre: 23. - Sajert)
2010. jan. 13. 10:55
Nagyon szépen köszönöm a segítséget/tájékoztatást! Talán most már nyugodtan alszom.... Köszönöm!
23. sajert (válaszként erre: 22. - Elencsi)
2010. jan. 9. 20:30

Minden évben az első 15 napot, amit az ember betegállományban tölt, azt a munkáltató fizeti.

Jogosult lettél volna rá, de nem vetted igénybe, ez nem kötelező érvényű dolog.

Az már más kérdés, hogy dolgoztál táppénz alatt, ez TILOS!!!! Mivel nem adtál le orvosi papírt, így a munkahelyed ellenőrzése esetén nem derülne ki, hogy te épp táppénzen voltál az orvos szerint.

Az OEP meg négy nap miatt nem indít ellenőrzést, hogy tényleg otthon voltál-e a táppénz alatt, nem dolgoztál-e.

A háziorvosod OEP ellenőrzése esetén se derülne ki, hogy te mondjuk dolgoztál, vagy táppénzt nem vettél igénybe (ugye az első 15 munkanapot a munkáltatód fizeti, az OEP nem is tud róla, nem kell értesíteni)!!!

2010. jan. 8. 20:59

Akkor nem kell félnem semmi büntitől? AZ OEP részéről sem?

Igazából egy napig voltam otthon, a többin már dolgoztam... A munkahelyemen ebből nem volt semmi probléma, én az OEP-től félek vagy hogy a háziorvosomat számonkérik valamilyen formában.

Köszönöm a gyors választ!

21. sajert (válaszként erre: 20. - Elencsi)
2010. jan. 8. 20:51

Betegszabi lett volna (az első 15 napot a munkáltató fizet), de te ezt nem vetted igénybe, lelked rajta.

Gondolom szabadság ki lett írva, vagy ledolgozás, vagy valahogy le van papírozva, hogy nem dolgoztál.

Igazándiból a kutya se nézni, mivel nincs olyan adatbázis, hogy kinek kellett volna betegbe lennie az orvos szerint.

2010. jan. 8. 20:35

Sziasztok! SEgítségre lenne szükségem. Egyáltalán nem vagyok jártas az ilyen táppénzes dolgokban.... 4napig voltam táppénzen, meg is kaptam a dokitól a papírt, de az munkahelyemen a nagyszerű munkatársaim helyettesítettek és nem kellett leadnom a táppénzes papírt. Ebből származhat valamiféle bajom?A munkahelyemnek? Főnökömnek? Vagy ez így sima ügy?

Légyszi írjatok!

2009. jún. 24. 19:45

Helló

Azt nemtudjátok véletlenül hogyha én magamnak szeretném beküldeni a táppénzes papirt, tehát a munkáltatóm kihagynám, akkor kell-e valamilyen papirt kérnem töle? Vagy mi a teendö? Ugyanis az én fönököm az nemküldi be a papirt csak amikor eszébe jut.

2009. jún. 18. 12:49
Ezt a témát nemigen értem. 2 hetente kell beadni táppénzes papírt. Akkor ha a beadástól számított 30 napot nézem, 2 hetente kapok pénzt??? Vagy csak az első beadás az érdekes...
17. Zarahell (válaszként erre: 15. - Jekaterina)
2009. jan. 24. 09:51
Szerintem pénzt kéne gyűjteni telefonos adományvonallal az OEPnek... Hátha akkor könnyebben kifizetnék azt, ami jár. :S
16. emagdi
2009. jan. 24. 08:18
ezek szerint az oep csak nekem fizet pontosan:)))
2009. jan. 24. 03:54
Ha a munkahely nem TB kifizetőhely és az OEP csinálja sajnos több hónap is lehet. Isten malmai lassan őrölnek. Az ember meg addig csak szellemi táplálékot vegyen magához (ennie nem kell, számlái nincsenek) vagy úgy gondolják úgyis olyan gazdagok az emberek, hogy több havi tartalékokkal is rendelkeznek.
2009. jan. 23. 15:49
Egyébként a könyvelőnk azt mondta, hogy mostanában sok a probléma a táppénzekkel.
13. 19ba18c379 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2009. jan. 23. 15:47
az oep-nél nem vártam összesen 20 percet, mázlim volt :) Más a MÁK ott 4 órát ültem, azt hittem felrobbanok :S
12. emagdi (válaszként erre: 11. - 19ba18c379)
2009. jan. 23. 15:46

ez is egy megoldás:)

csak időigényesebb, mint postán feladni.

11. 19ba18c379 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2009. jan. 23. 15:44
én ezért intézek már mindent személyesen :) november közepén szültem, decemberben már GYÁS-t és CSP-t kaptam. személyesen intézem, nem tunak belekötni :)
2009. jan. 23. 15:44
Nekem is valami 2 hónap volt, de volt olyan is, hogy kiküldtek valami papírt, hogy én fizessek :)))) Szeretünk OEP!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook