Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicások S.O.S segítséget kérek.... fórum

Cicások S.O.S segítséget kérek.... (beszélgetős fórum)


1 2
51. syria (válaszként erre: 49. - 07c4794583)
2009. nov. 15. 10:44
Ez egy szuper ötlet!
2009. nov. 12. 20:53
képek Micykéről feltéve....:)
2009. nov. 12. 12:02
en kivagok kartonlapbol egy akkora kort, mint a cserep atmeroje. utana bevagok a kozepeig a szeletol, es a kozepebe is vagok egy akkora lyukat, mint a noveny torzse. utana rahuzom a bevagas mentem a viragra. igy levegozik is a noveny, de a kartontol nem fer oda a macska a foldhoz.
48. 119a4bf976 (válaszként erre: 47. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:39

nekem mindhárom macskám baba volt még, amikor magamhoz vettem őket,ráadásul mindhárom úgy menekült meg, hogy hozzám került. Az első cicám egy belvárosi pincéből került hozzám, beteg a szeme (hályogos), így nem maradt volna életben az utcán. A másik kettő meg egészen kis korában elvesztette a mamáját, így fogadtuk be őket. Meggyőződésem, hogy pont úgy kell nevelni őket, mint egy embergyereket, csak nem olyan hosszú ideig. Viszont azt tapasztalom, mind a három macskám rendkívüli intelligenciával rendelkezik. (Néha szoktam rá gondolni, hogy bár az ügyfeleknek is lenne ennyi ott ahol dolgozom). Azt nem tudom, hogy ez a nevelés miatt van, vagy e miatt lehetett őket ennyi mindenre megtanítani. De tény, hogy sokszor hallottam már, hogy a macskáim úgy viselkednek, mintha kutyák lennének. Ezt persze kutyások mondták.

Szerintem az a lényeg a nevelésben, hogy beszélgess velük. Megértik amit mondasz, és arra kell ösztönözni őket, hogy válaszoljanak. És ha már megy a két irányú kommunikáció, azaz megérted amit Ő mond neked, akkor nagyon gyorsan lehet haladni.

47. Simijako (válaszként erre: 42. - 119a4bf976)
2009. nov. 12. 10:19

Na a kettes számú macsek, az mintha az enyém lenne. Imádnivaló, ahogy dorombol és szeretget minket, ő is szokott macsolni, de még nyalogatni is. Hogy ezt honnan szedte azt nem tudom, lehet hogy a kutyáktól látta. :)


Nekem egy yorkim egy igazi hiszit királylány, mikor elköltöztem nem is tudtam magammal hozni, mert annyire nyavajgott az új lakásban. Ő most anyuékkal lakik, ahol úgy kezelik, mint egy kisbabát. Nagyon el van kapatva, állandóan kézben van, kényes. De azért imádnivaló.


A csivim (ami egyébként tuttó csivi keverék), na őt meg örököltem, de nagyon kis mostoha sorsa volt szegénynek. Ennek megfelelően bizalmatlan, félős, de engem nagyon imád. Folyton bújik, hízeleg, nyalogat, szeretget. Ja és énekel... :):)

46. Roni24 (válaszként erre: 27. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:18

Nem fura, csak gyerek! :))

Neki még játék az egész élet, evés és alvás!

Bizony, egyetlen módja a nevelés, meg kell találnod a módszert és a hangot vele! :)

Mint mondtam egyéniség mindegyik, és ami az egyiknél beválik, az nem biztos, hogy a másiknál is beválik! A mi cicáink szavakra hallgattak, nagyon ritkán - ha pl. esetleg asztalra ugrottak fel - meglegyintettük a popójukat, egy határozott nem-nem kíséretében!


Hosszas dolog ez, de kitartás, sok sikert a cicóhoz! :)))

2009. nov. 12. 10:12

az enyém fekete fehér...majd teszek fel képet,de most mennem kell..

sziasztok....

2009. nov. 12. 10:11
Ja, azt elfelejtettem, hogy a macskamenta előtt a macsek mindig a párnámon aludt, ahogy leoltottam a lámpát és mentem az ágyba, addigra ott is volt a párnámon, pont rá tettem mindig a fejem, nagyon idegesítő volt. Úgy aludtunk, hogy a fejemnél volt, a hajamon feküdt, ha rosszat álmodott, a fejemet bökdöste, ha felkelt, akkor is bökdösött, jó sokat felkeltem miatta. Hiába dobtam le az ágyról, visszajött, hiába sicceltem, visszajött, hiába dobtam le erősebben, akkor is visszajött. Egyszer a párom dobta le nagyon dühösen, még az után is visszajött. Irtó bosszantó volt, így megpróbáltunk megoldást keresni, ekkor ráleltünk a macskamentára, amit tökéletesen megoldotta a problémánkat, onnantól kezdve végre imádnivaló cica lett.
43. 6c5f346e46 (válaszként erre: 41. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:11
édesek a kuttyaid...és ez a korom fekete macskusz...hát,nem áll jól a szeme se..:DDDD
2009. nov. 12. 10:09

nekem 3 cicám van. Egy 13 éves ivartalnított kandúr, aki 8 évig lakásban lakott, aztán kertesházba költöztünk, és azóta (6 éve) kerti cica. Az átállás számára kb. 30 perc volt. Már nagyon öreg, süket mint az ágyú, alig lát, és már csak néhány foga van. Viszont a doki szerint semmilyen szervi baja nincs, kicsit öreges, de teljesen egészséges. Ő igazi 1 emberes macska, a gazdája én vagyok, de azért a férjem is velünk élhet. Mostmár. Persze eleinte lefolyt közöttük egy nem túl rövid hatalmi harc, de ezen már régen túl vannak:)

A másik cicám 2 éves, szintén ivartalanított kandúr, és egészen más a személyisége, mint az öregnek. Őt a férjem hozta haza, és két jelző jut róla eszembe, kedves és akaratos. A kettő együtt!

Ő egy bújós, szeretgetős cica, ha felveszem, és megsimogatom, akkor a mancsával megsimogatja az arcom. Ezt kicsi kora óta csinálja. Viszont a rosszaságról nem lehet leszoktatni, és hiába büntetem meg, mert pontosan tudja, hogy rosszat csinál, csak nem érdekli. Ha nem látom, akkor megteszi.

A harmadik cicám egy kislány, 7 hónapos. Na Ő egészen más, mint a nagyok. Egy igazi nyafka cicalány. Ha mérges vagyok rá, akkor hisztis pics...

Mind a hárman pontosan ugyanúgy értik a vezényszavakat, mint a kutyáim. És követik is. Gyere ide, nem szabad, várj, menj innen. Ha látom őket. Ha nem, akkor olyanok, mint a cicák.

És mindhármuknak elég volt egy hét arra, hogy megtanulják használni a kilincset.

41. Simijako (válaszként erre: 38. - 6c5f346e46)
2009. nov. 12. 10:07

Raktam fel az adatlapomra képeket az állatkertemről. :)

Nézd meg őket nyugodtan.

40. MelisUK (válaszként erre: 17. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:07

Én is összeszedtem egy cicát az utcáról, nagyon picike kis rühes macska volt, soha nem volt az szobacica, miközben haza menekítettem, igyekezett végigmarni a testem, irtó félős volt, de meg akartam menteni.

Egész nap az ágy alatt volt, se enni, se inni nem fogadott el, majd estére, mikor a párom hazajött, akkor előjött, neki engedte meg először a simit is. Utána evett-ivott és egyből az alomba piszkolt.

Mindenhol kő volt a földön abban a lakásunkban, egyedül a macskaalom volt wc-ző hely a számára, így csak oda csinált. Kapargászni meg kijárt az erkélyre, a falon élesítette a körmeit, amin semmi nem látszódott, mert ilyen kis kavicsokból volt rajta a vakolat.


Nem kell kizárni a macskát, nem fog akkor ugrálni meg nyávogni. Vegyél neki szimplán macskamentát, nevezz ki valamit az alvóhelyének a hálótokban, vagy vegyél neki vmi alvóhelyet, azt pedig a macskamentával csöpögtesd be néhány naponta. Úgy kell csinálni, hogy a szárított macskamentából egy kicsit beleteszel egy kis pohárba, leöntöd forró vízzel, hagyod állni egy ideig, majd leszűröd, kész is. Annyira imádják a macsekok az illatát, hogy ott fog maradni, ahová csöpögteted. Egész éjjel ott fog aludni, párszor megpróbálkozik azért, hogy odamenjen hozzád, de ragaszkodni fog az illathoz, vissza fog menni, el se éri az ágyadat, meglásd. Ha mégis odamegy hozzád éjjel, akkor tudod, hogy csinálnod kell a következő adagot.

39. Dzsin (válaszként erre: 1. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:05
Azért nagyon kedves tőled, hogy befogadtad a cicát.
38. 6c5f346e46 (válaszként erre: 34. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:03
mekkora ez a makka???????????
37. 6c5f346e46 (válaszként erre: 34. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:00

:DDDDD

nálunk is volt olyan,mintha megbeszélték volna a kutyával,hogy hé,hisztizz már az ajtó előtt,hátha kapunk valamit......

36. Szaszy79 (válaszként erre: 34. - Simijako)
2009. nov. 12. 10:00
Na akkor ez tényleg érdekes... :D az enyém ha lábközépig ér, már minden baja van. Azért bízzunk benne, hogy csak így lett nevelve, és tényleg macskusz nem pedig más faj :p
35. 6c5f346e46 (válaszként erre: 29. - 94c02c5bb5)
2009. nov. 12. 09:58

deee,a macskát is meglehet tanítani mindenre,amire ő akarja........:).már mint a macska....

az enyém mindig melléképületbe kapta a kajáját,mert a kutya felette volna előle,és úgy meg tanulta,hogy amikor nyílik az ajtó,akkor jelenése van,úgy hogy ha nem tudtuk,hogy merre kószál,kinyitottam a tanya ajtót és Mycike már jött is mint a rakéta....

34. Simijako (válaszként erre: 33. - 6c5f346e46)
2009. nov. 12. 09:58

Remélem nem valami új fajt fedeztem fel :)


Képzeld nálunk olyan is volt, hogy belecsúszott a kádba, amiben éppen eresztettem le a vizet, olyan lábközépig ért neki, és még abban is jól elvolt. :) Játszott a habbal.

Nagyon kis ididóta szegénykém, de nagyon aranyos bújós is. Nem szeretném másnak adni, vagy levinni a telekre.

Most már a kutyával is kezd azért kijönni, a kaját pl együtt lopják a konyhaasztalról.

Nagy taktikusan kiszagolja a kutya, a macska felmegy és lehozza a virslit pl, utána veszekszenek rajta egy picit, és végül ketten megeszik. Ebben legalább egyetértenek fene a fejüket. :)

33. 6c5f346e46 (válaszként erre: 27. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:53

te,ez biztos macska???........:)))

az enyém utálja a vizet,egyszer a lányok bevitték a medencébe....ugrott ám kifelé...nem szereti.....

32. MártiBp (válaszként erre: 30. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:52
Hát igen a macskagyökér nagyon erősen lábszagú.
31. Szaszy79 (válaszként erre: 27. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:51
A vízzel azért nincs jó barátságba...hidd el. A mienk a csapból iszik, ha fürdök, ön és a habot pacskolja. DE!!! Ezt mind ő akarja! Ha lespricceled arra nincs felkészülve, így azt nem tudja szeretni :D:D:D
30. Simijako (válaszként erre: 28. - MártiBp)
2009. nov. 12. 09:47
Juj ez a kaparófás szoktatás jó ötlet. Már azt mondták, hogy kenjem be macskagyökérrel. Na megtettem. Szagoltatok már olyat?? Pffújjj... az egész lakásban lehetett érezni, iszonyat büdös. A macska meg persze rá se bagózott. :)
29. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:44
A macska saját akaratú lény, az enyém is csinálta ezeket kölyök korában, ne keverd össze a kutyával, azt lehet tanítani, a macskát nem, ezzel együtt kell élni sokáig, mert szerencsére azért 12-15 évig élnek a cicák is.
28. MártiBp (válaszként erre: 20. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:44
A mi macskánk állandóan kapart,ezért még aznap gyártottunk kaparófát,amit továbbfejlesztettünk.Megtanítottuk kaparni.Rákötöttünk a tetejére egy játék egeret.Ott lógott,mozgattuk,ő utánakapott,a körme végigcsúszott a kaparófán.Így rájött,milyen jó.Naponta legalább 10-15-ször kapar.Lehet,hogy más macska kevesebbet,de mindegyik kapar,legfeljebb a bútort vagy az ajtófélfát.Azt sem bírják elviselni,ha ki vannak zárva.Nálunk általában nincs kilincsre csukva az ajtó.Szeret mellénk feküdni,sőt ránk.Erről úgy szoktattam le,hogy orrba pöcköltem.Néhányszor próbálkozott,de egyszer erősebben sikerült,azóta csak a lábunknál marad.
27. Simijako (válaszként erre: 24. - Roni24)
2009. nov. 12. 09:44

Szia!


Próbáltam már beengedni, és napközben persze simán bejöhet be is bújik az ágyba, hétvégén reggelente mindig ott fekszik velünk. Írtam már egy picit feljebb, hogy ha éjszaka beengedem akkor játszik, ugrál, felmászik mindenhova, dorombolva ráül a fejemre :) (nem vicc, mint egy kiskucsma), és szórakoztatja a kutyát. Mert a kutya velem alszik. Csapkodja amíg az be nem bújik a takaró alá. Nem akarnám én szegényt kirekeszteni, de így képtelen vagyok aludni. :(

Kissé elkeseredtem, de hát akkor nehéz menet lesz, de megpróbálom kinevelni ezt belőle.


Már azt is olvastam valahol, hogyha rosszat csinál fújjam le vízzel, ilyen kis virágspreccelőből. Na nálunk ez se vált be. Imádja a vizet :) Ha fürdök bejön a fürdőbe kiül a kád szélére és onnan csapdossa a vizet. :) Meg néha a csapban alszik. :)


Fura egy cica! :):)

26. Sookie
2009. nov. 12. 09:42

A stressz és a macskák


A fenti figyelemfelhívó viselkedések gyakori oka az unalom és a szeretetéhség mellett a stressz is. Bizonyos változásokra a cicák különösen érzékenyek, többek között a következő események járhatnak viselkedészavarokkal:


■költözés

■baba születik

■új házikedvenc (másik macska vagy kutya) érkezik a házhoza

■gazdi új állás, vagy nyaralás miatt távol marad, illetve ritkán jön haza

■másik macska agresszívan viselkedik

■a gazdi vagy a másik macska beteg

A legfontosabb ilyenkor a türelem, külön, jól szeparált kuckó kialakítása, sok-sok törődés és foglalkozás.

25. Simijako (válaszként erre: 23. - 6c5f346e46)
2009. nov. 12. 09:38
Na ez nálunk is megvan...még a kutya kajáját is megeszi. Elzavarja onnan szegényt, vagy csak kitúrja. :) A kutya meg olyan beszari, hogy engedi. :) Nem tudok annyi kaját kirakni neki, hogy elég legyen...:(
24. Roni24 (válaszként erre: 1. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:37

Szia!


Mivel kölyök cica, szinte teljesen ugyanolyan törődést és foglalkozást igényel, mint egy emberi baba/kisgyerek! Pontosan annyi probláma is van velük, ha nem több... :D

Ugyanúgy is kell őket nevelni! Egy kisgyerek sem tanulja meg, hogy mit szabad és mit nem, ha te nem neveled rá! Következetesen, szeretettel! És nem fogja azonnal megérteni természetesen, újra és újra rögzülnie kell a kis agyában, hogy mit szabad, és mit nem! Előbb-utóbb megtanulja! A macskák nem nevelhetetlenek és kezelhetetlenek mint azt sokan gondolják, de tény, hogy több törődést igényelnek mint a kutyák, mivel saját akaratuk van. Egy kutyát könnyebb megnevelni, de a macskáknak is ugyanúgy meg lehet tanítani parancsszavakat, mint a kutyáknak, csak lehet hosszabb tortúra lesz! A macskák nem hülyék, egyéniségek! :)


Az, hogy felugrál az ajtódra éjszaka lehet azért mert játszik, de lehet azért is, mert egyedül van, és veled akar lenni!

Próbáld ki, hogy ha egyszer beengeded, akkor mit tesz! Lehet, hogy nekiáll játszani, de lehet, hogy keres magának egy vackot, és elalszik! Az is lehet, hogy bemászik melléd az ágyba, mert a közeledben akar aludni!


Ha ez nálatok megoldható és nem gond, akkor próbáld ki (nekünk is voltak szobacicáink és mindig velünk aludtak, nálunk ez természetes volt, de nem mindenkinél az :) )!


Meg kell szoknia az újat, meg kell szoknia mi a szabály, mikor kell csendben lenni, mikor kell játszani! Neked is, és neki is meg kell szokni, de ezt csak következetességgel lehet elérni, vagyis ragaszkodsz a szabályokhoz és ezt várod el a cicától is!

23. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - Simijako)
2009. nov. 12. 09:33
lehet,hogy eddig az udvaron lakott valahol és nem szoba macskusz volt....2 éve én is találtam egy macska kölyköt,ő tudta,hogy nem mehet a lakásba,de ő most kezdte el azt,hogy neki ront az ajtónak,meg hát mindig éhes...akkora hasat eszik össze magának,hogy gurul,de fél óra és már újjabb kajacsatába kezd...
22. Simijako (válaszként erre: 18. - Tüncica83)
2009. nov. 12. 09:30
Kinti cica nem tud lenni, mert társasházban lakok sajnos. Az a baj, hogy ha éjszakára beengedem a szobába, akkor meg a kutyám vadássza le. Mármint a cica a kutyát. A kutyi békésen alszik, ő meg odarohan ad neki egy pofont, és elszalad. És ez így meg egészen addig, amíg szegény csivim megunja és bemászik a takaróm alá. Bár azért már lassan barátkoznak...lassan :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook