Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi alapján tájékozódhat, ill. milyen útvonalat választhat a cica, ha visszamegy a régi házunkhoz? fórum

Mi alapján tájékozódhat, ill. milyen útvonalat választhat a cica, ha visszamegy a régi házunkhoz? (tudásbázis kérdés)


2020. márc. 13. 10:42
A macskák egyéniségek. (Nekünk is van kettő) Nagyon öntörvényűek és arra utaltam az előző hsz-ban ,hogy kizárólag ők döntik el akarnak-e költözni vagy nem. A gazda (szolga) csupán próóbálkozik. Hiába domesztikált állatok, egyáltalán nem adják fel a szabad döntés ösztönét, és sokkal inkább vadállatok mint pl a kutyák.
2020. márc. 13. 09:33
Nem mondanám biztosra, hogy a cicák a házhoz ragaszkodnak. A szüleim elköltöztek, a cicát otthagyták az új lakókkal. Néhány hét múlva megjelent a cica a szüleimnél és ott is maradt velük. Mondjuk nem volt nagy távolság a két ház között, olyan 5-6 km, de akkor is érdekes, hogy mire képesek ezek a kis állatok.
2020. márc. 13. 09:11
Szaglással, hallâssal, bajszukkal.
2020. márc. 13. 07:05

és amikor udvarlási szezonban 2-3 hónap mulva találnak haza a kandúrok? Mivel félnek az idegenektől, szrintem inkább bújkálnak a bokrok házak között, cikkcakkban.

Bár amikor a macskám kijön elém a buszhoz, a járdán vagy a főútvonalon jön, célirányosan rohan.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Varadero)
2020. márc. 13. 02:36
Igazad is van, meg nem is. Én többször költöztem cicákkal, sosem ment vissza egyik sem a régi helyre. De tény, hogy igyekszem jó szolgájuk lenni. :D
3. varadero (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 13. 01:31
A macskák a házhoz ragaszkodnak nem a gazdához. Ismered a mondást: A kutya gazdát választ a macska házat és szolgákat. :-D Amúgy mivel urbanizált ragadozó, kiválóan tájékozódik városban is. Egy macska ha nem akar költözni akkor nem fog és punktum.
2020. márc. 12. 21:05
Volt ilyen egy cicánkkal.El költöztünk egy darabig semmi nem történt,jól el volt.Majd fogta magát és eltűnt.Kerestük ,végül ahol előtte laktunk megtaláltuk.Volt hogy kocsival hoztuk haza,volt hogy haza sétált velünk.Gondolom éjszaka közlekedett.Feladtuk már,ott van aki eteti a cicákat stb..Néha felbukkan erre is,de nem marad.Városi cica, megtanulta hogyan kell közlekedni.
2020. márc. 12. 20:10

Sziasztok!

Költözés után cicánk visszament a régi házunkhoz. Hazahoztuk, újra elment. Viszont azóta nincs meg. Mi alapján tájékozódott? Merre indult el? A csendesebb forgalommentes vagy a forgalmas útvonalat választotta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook