Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica fülatka ellen jó módszer? fórum

Cica fülatka ellen jó módszer? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2018. okt. 8. 16:04

Az az atkát nem öli meg, pedig az lenne a cél.

A parafinnal a szmötyi jön ki könnyebben, kicsit csökken a viszketés.

30. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Marienka)
2018. okt. 8. 15:54
Nekünk azt mondta, paraffin olajat cseppentsünk a fülébe időnként.
29. Guruljka (válaszként erre: 3. - Marienka)
2018. okt. 7. 22:03

Azért az nem semmi, hogy elhajt egy Surolannal, de nem kezeli a fülrühösséget. (Pedig ha csak a pénzt nézem, jobban tudna keresni esetleg több alkalommal végzett tisztítással, kontrollal...)

Persze lehet, hogy fél a karmolástól.

28. Guruljka (válaszként erre: 26. - Marienka)
2018. okt. 7. 21:55
Nekem az drága. A komondor 50+ kg kategória.
27. Ildi (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:51
Nah egyszer azokkal is megjártam. Lányom apja volt látogatóba, és valószinüleg ö hozott bolhát horgászatból, persze szaporodtak. vettem olyan port is szétszortam, az egész lakás olyan volt mintha liszttel szórtam volna be. Majd jött a bio-kill. a kettö együtt hatott. Jah a cicák rettegtek a bolháktól is. Azóta nincs bolha mert megvan tiltva h horgászat után jöjjön, csakis tiszta gönc jöhet szóba. Nálam padlószönyeg van, meg még rahedli szönyeg ráteritve, volt helyük szaporodni. Ez a szer jó h van, igaz használnom nem kellett, de soha ne mondd h soha..
26. marienka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:48
Az Advantage nálunk nagyon bevált bolhára...
25. Ildi (válaszként erre: 23. - Marienka)
2018. okt. 7. 21:46
megértem, sok mindent elviselek de azt nem ha egy cica v kutya szenved. én virrasztottam is mig a sokk elmúlt róla, inkább a szekrény elött feküdtem , simogattam, odavittem a kaját, mint egy kisgyereknek.
24. Guruljka (válaszként erre: 21. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:45

Bolhásság esetén, lakásban, érdemes venni Piretrin port és szétszórni a lakásban. Főleg, ha parketta van, mert a fa réseiben vannak a peték, amik akár éveken át is elvannak ott.

A Piretrin por ártalmatlan, nem nagyon feltűnő, az állat fekhelyére is jusson bőven pár napra. Aztán össze lehet porszívózni.

23. marienka (válaszként erre: 18. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:44
Köszi... Imádom a kis manómat..és nagyon szeretnék neki segíteni...
22. Ildi (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:41
a lány cica 3 éves, a fiú 2 éves:)
21. Ildi (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:40
Nah ennek örülök h leirtad, mert akkor ez is egy módszer, bár remélem h nem kerül rá sor.
20. Guruljka (válaszként erre: 17. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:40
Ki tudja, vannak ilyenek.
19. Guruljka (válaszként erre: 13. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:39

[link]


Apró cicababára azért nem való.

18. Ildi (válaszként erre: 15. - Marienka)
2018. okt. 7. 21:38
szegény Cicc:( remélem h nálad is beválik.fecskendövel kicsit a fülbe, kellemetlen lesz neki, aztán kitisztitani, a környékét. drukkolok.
17. Ildi (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:36
ennek örülök , h a kutyus türi, meg annak h a cicámnak azóta semmi atkája. Azt viszont nem értem h a másik cicának h-h nem volt...összevannak zárva, kint sosincsennek, csak az egyik szenvedett atkától.
16. Guruljka (válaszként erre: 13. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:34
Lehet, de nem kell tocsogtatni benne. Kicsit a szőrét felborzolva, lehet a bőrére fújni.
15. marienka (válaszként erre: 8. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:34
Édes kis manóm sokat vakarja a fülit és amikor tisztítom valóban olyan fekete vackot szedek ki..aztán nyugisabb. de naponta ujra termelődik.. ki fogom próbálni..
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:34

Máskor is nézted a pulzusát? Mert eleve szapora!


[link]

13. Ildi (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:33
azt nem tudtam h cicákra is lehet fujni, én nem mertem. mivel magánházban élek úgy gondoltam h jó ha van
12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:32

Igen! Én szeretem, mert egyedül is tudom vele kezelni. Nem kell "fogóember".

A kisebbik kutyám már megismeri a kezemben. Tapasztalta, hogy használ. Nem engedi nagy örömmel, de legalább már nem szalad el előle.

A cicák most nem "fülesek" szerencsére.

11. Ildi (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:32
igen..ahogy vakarta a fülét gennyes is volt, meg nagyon vörös. egyszer fájdalmasan nyávogott, majd félrevonult, a szive szaporán vert, mintha sokkot kapott volna. ekkor hivtam a dokit.
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Ildi)
2018. okt. 7. 21:30
Ezek az atkák morzsalékossá teszik a fülváladékot, és meg is szaporítják rendesen. Cudar dögök.
9. Ildi (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:30
ilyen van itthon nekem is, pumpás .
8. Ildi
2018. okt. 7. 21:29
Az egyik cicámnak is volt. én felhivtam a dokit, azt mondta kamillateát csepegtessek a fülébe, majd fültisztitóval, esetleg papirzsepivel tisztitsam ki óvatósan. gyulladt volt már neki, félrevolt vonulva szegény. alig türte, de aztán a gyulladás elmult, az a sok sötét nemtudom mi is lejött a füléröl, azóta semmi baja. kb 3xor csináltam. Persze mondta az orvos h ha nem javul akkor vigyem be hozzá, de kezdetnek segit, mivel h a folyadék hatására ezek kijönnek a fény felé a fülböl , a kamilla meg a gyulladást is megszünteti. Igy nem kellett orvos.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Marienka)
2018. okt. 7. 21:28

Ez az oldat fürdetésre is alkalmas, bolhák ellen.

Szegény édes kicsi jószág, jobbulást kívánok neki!


(A másik, de drágább megoldás az Insecticide pumpás rovarirtó, azzal talán könnyebb a fülébe fújni. Nálam az egyik kutyánál használ, de tisztítani nem engedi a fülét.)


[link]


Sokféle boltban, gazdaboltban is kapható. Sokáig megtartja a hatását, az enyém már több éves. A leggyorsabb mégis a Neostomosan, az szokott lenni itthon tartalékban. Azt feloldom, és locsolófejes (a mosogatószerről veszem le) flakonba töltöm, azzal a kutyát le tudom kezelni, ha nem akarom fürdetni, akkor is.

A cicánál más, lehetőleg ne nyalogassa le, de ha rászáradt, akkor már nincs baj.

Az Insecticiddel a cicára is tudok fújni bolha ellen pár olyan helyre, amit nem ér el: a füle töve, a tarkója, a feje. (A szemek környékét letakarom.) Az álla, a "hónalja" a mellső lábaknál.

6. marienka (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:20
Köszönöm :) szegénykém hagyja hogy tisztítsam a fülét, mert utána sokkal nyugisabb neki... úgyhogy ezzel nincs gondom...
2018. okt. 7. 21:19

A Neostomosan oldat is jó lehet.

Itt a linkje, de lehet patikában is kapni ampullában, azt egy liter vízbe kell önteni. Két deci azért rengeteg.


[link]


Hogy mennyire sikerül a cica fülébe kellően bejuttatni, azt nem tudom, mert elég erős szaga van. Én fecskendővel próbálom "belelőni", persze tű nélkülire gondolok.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Marienka)
2018. okt. 7. 21:15

Nem tudom, mennyire tudnád házilag kitisztítani azokat a füleket.

A linkben pár gyógyszert megneveznek, hátha valamelyiket meg tudod venni.

3. marienka (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. okt. 7. 21:14
Ez már a második állatorvos :(
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Marienka)
2018. okt. 7. 21:12

Szia! A Surolan gyulladásokra remek, de az atka élőlény.


Javaslom, de komolyan, hogy válts olyan állatorvosra, aki képes ennek felismerésére, kitisztítja és lekezeli a cica füleit, majd felírja a megfelelő fülcseppet.



[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook