Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1157. szk74
2011. febr. 2. 18:49
a betegtájékoztatóban így van:a8-14 nap naponta kétszer egy világoskék CH 1mg filmtablettát kell bevenni A15-ik naptól a kezelés végéig naponta 2-szer 1világoskék ch filmtablettát kell bevenni
1156. andi6020 (válaszként erre: 1153. - Erika 36)
2011. febr. 2. 18:42
De tényleg van feles is? Olyan kétheti csomag, amibe csak felesek vannak?
1155. andi6020 (válaszként erre: 1153. - Erika 36)
2011. febr. 2. 18:41
22 évig, napi 1 dobozzal.
1154. erika 36 (válaszként erre: 1152. - 997ad9d84c)
2011. febr. 2. 18:36
a 14. napig rágyujthatsz én is a10. napon lettem rosszul hányás, gyomorfájás, hogy fogtam a cigit és mindet kihajitottam.
1153. erika 36 (válaszként erre: 1151. - Andi6020)
2011. febr. 2. 18:32
Sokat cigiztél előtte, hogy eggyes helyett elég a feles is? Én kérdeztem az orvost és ő mondta, hogy elég ha a felessel folytatom a 3. héttől. Én 21 éve cigiztem már most 1 pár éve 2 doboz naponta.
2011. febr. 2. 18:26
Sziasztok! A kezdőcsomagban 1 heti 0,5, 1 heti 1 mg. Lehet, egyedül vagyok akinek nem használ? Minden mellékhatás jelentkezik 1 hét után. Agresszió, sírási rohamok, stb. Ma a 9. nap, reggel nem gyújtottam rá, de még rosszabbul éreztem magam. Délután azt mondtam: nem szenvedek tovább és rágyújtottam. És nem lettem rosszul a cigitől. Jár már így más is?
1151. andi6020 (válaszként erre: 1150. - Erika 36)
2011. febr. 2. 18:18

De tényleg van olyan csomag, amiben 0,5 mg-os tabletták vannak?


Egyébként nekem nem orvos írta fel, én önszántamból csökkentettem a nap adagot 2x1mg helyett 1x1mg-ra. Nekem elég volt, igaz, voltam vagy 45kg.

1150. erika 36
2011. febr. 2. 18:12
De mi alapján dől el, hogy elég a feles és nem az egyes kell? Nem lehet hogy akkor hogy rá fog gyújtani az illető, mivel gyengébb az adag?
1149. andi6020 (válaszként erre: 1147. - Erika 36)
2011. febr. 2. 17:51
Ezt nem értem, mert a kezdő csomagban az 1. hétre 0,5 mg-os, a 2. hétre 1 mg-os tabletták vannak, a "haladó" csomagba meg csak 1 mg-os. Én nem is hallottam még olyan 2 hetes csomagról, amibe csak 0,5-ös tabletták vannak. Ez valami új kiszerelés?
1148. szk74 (válaszként erre: 1145. - Erika 36)
2011. febr. 2. 17:45
A 2. héttől a kúra befejezéséig csak 1 mg-os tabletták vannak.
1147. erika 36 (válaszként erre: 1146. - Andi6020)
2011. febr. 2. 17:36
nekem megint a 3-4 hétre is 0,5-ös adagot írt fel az orvos. Ugyanúgy 10 900 Ft. és 2 hét múlva írja a következő adagot fel.
1146. andi6020 (válaszként erre: 1145. - Erika 36)
2011. febr. 2. 17:19

A második kéthetes adagban 1mg-os tabik vannak.

Csak a kezdő csomag tartalmaz 0,5-ös tablettákat.



Amúgy ügyes vagy, gratula. :)

1145. erika 36
2011. febr. 2. 16:59

Hellósztok! Visszaesőnek üzenem, hogy tegnap olyan rosszul voltam a cigitől, fájt a gyomrom, hánytam, hogy ami itthon volt cigi mindent kihajintottam. Mától füstmentes vagyok és egyáltalán nem hiányzik. Remélem neked is jól megy! Ja és 3 nappal a kijelölt nap előtt tettem le.

Azt kérdezem tőled, vagy másoktól, hogy a második 2 hetes adat 0,5-ös mg-s e nektek is? Nekem ezt írta az orvos a tájékoztatóban meg 1-est ír, hogy az jön. Mindenkinek sok erőt és kitrtást kívánok.

1144. Füstbenjáró (válaszként erre: 1141. - Erika 36)
2011. febr. 2. 10:43
Ehhez hozzáfűzném, hogy én el sem tudtam képzelni 1-én este, hogy 2án reggel nem gyújtok rá... és reggel mégis könnyedén ellenáltam:)
2011. febr. 2. 10:38

Sziasztok!


Hónapok óta tervezem, hogy elkezdem a kúrát. hát két hete sikerült rávennem magam. Tegnap pedig mevolt az első aktívan füstmentes napom. Persze mivel a vendéglátásban dolgozom napi 17 órában, egy dohányzó helyen, ezért szívom egész nap passzívan... Hiában szívják előttem, nem hiányzik így sem... bár kicsit skizoid a helyzet. Mintha lakna bennem egy dohányzó ember aki folyamatossan mondogatja, hogy gyújtsak rá, de a "másik énem" eddig minidg lebeszélte:) Gyógyszer nélkül is próbáltam, úgy esélyem sem volt! Sokat segít a bogyó. Az is ösztönöz hogy hét ember mondta mikor elkezdtem: ha nekem sikerül ők is abbahagyják. hát eddig jó úton járok, kitartok magamért, és értük is:) előtte aznap mikor melóztam két doboz ment el, szabadnapon pedig másfél. 8 éve dohányzom. Kiváncsi leszek milyen lesz az első buli cigi nélkül...

1142. visszaeso (válaszként erre: 1141. - Erika 36)
2011. febr. 1. 07:57

Véleményem szerint ezen ne stresszeld magad, a bogyó majd teszi a dolgát (remélhetőleg). Én nem vagyok idegesebb, igaz, nem is vagyok egy ingerült alkat. Amolyan magában őrlődő típus inkább, akiből néha kirobban a feszültség :) Az még rémlik, hogy amikor CH nélkül próbálkoztam, akkor valóban ideges voltam, izzadtam, nem tudtam aludni stb. Most péntek óta nem szívom, szombaton erős lehangoltságot, szomorúságot éreztem, vasárnap jobb volt sokkal, hétfőn melóban megint kicsit rosszabb, de ez így is van rendjén. Ma megint jobban indul. Várom már amikor a nemdohányzás lesz természetes, arra már nem emlékszem anno mikor jött. Remélem mihamarabb.


Nyilván nem vagyunk egyformák, sokan nyugtatókat is szednek a CH mellett (bár szerintem többségük előtte is élt velük), de szerintem akinek eddig nem volt rá szüksége, ezután se lesz.

1141. erika 36 (válaszként erre: 1135. - Erika 36)
2011. jan. 31. 20:52
köszi a hozzászolást jol esik csak nagyon félek hogy fog-e sikerülni még 2nap és nincs cigi nem tudom miként élem meg.arrol nem ir senki hogy idegessebbek voltak-e mert én alapbol sokkos vagyok.
1140. Jocimoto
2011. jan. 31. 20:11
1139. Jocimoto
2011. jan. 31. 20:10

Először is szeretnék bemutatkozni, nevem Nagy József.

1983 januárjában születtem Budapesten. Szüleim már mielőtt megszülettem volna is dohányoztak. Édesanyám a várandósság ideje alatt is dohányzott, bár jelentősen kevesebbet, mint előtte. Kiskoromban mindig veszekedtem a szüleimmel, mert utáltam a cigarettát és nagyon büdösnek találtam.


A cigarettával való első élményem úgy 11 éves koromra tehető. Persze értelemszerűen ezek csak amolyan "én is meg merem tenni" dolgok voltak. Szinte természetes, hogy idősebb társaim biztattak rendesen. Hát így kezdődött. Mondhatom azt, hogy ezzel elindultam a lejtőn. Innentől kezdve szinte folyamatosan volt cigaretta a számban. Az igazán függés emlékem szerint a középiskola kezdetére tehető, tehát 15 éves koromra. Ez visszagondolva elképesztő.


17 éves koromra már otthon is dohányozhattam. És innentől kezdve nem volt megállás. Majd 2009-ben jött anyukámmal a nagy elhatározás: Leszokunk a cigiről. Persze ez sem magától jött, hanem az egyik meghatározó tényező az volt, hogy édesapám 2008 nyarán elhunyt és az odavezető betegségek nagy része a dohányzásnak voltak köszönhetők. Édesanyám, aki minden egyes alkalomkor elkísérte édesapámat a tüdőgondozóba már hallott erről a gyógyszerről. Tehát ilyen szempontból nem volt ismeretlen. Amikor anyukám felvetette az orvosi segítségkérés gondolatát, úgy gondoltam minek? Azért, hogy valami méregdrága gyógyszerre rábeszéljenek?? És ha nem segít?? Csak kidobunk egy csomó pénzt az ablakon! Gondoltam nem kell elhinni mindent, amit a reklámokban hallunk vagy éppen olvasunk egy dizájnos gyógyszerdobozon. Persze azt hiszem nem is kell mindent elhinni. De azért a magam, és édesanyám megnyugtatása végett elmentünk Dr. Tót Éva doktornőhöz, aki édesapámat is kezelte.


Már az első pillanatban meglepett, ahogyan kérdezgetett és elmagyarázta a dohányzás folyamatát a szervezetben. Egy műszerbe belefújatott, és azt mondta a normális érték 1-2 nekem 38(!) volt. Azt gondolom, ezt nem kell kommentálnom.


Elmondta az Ő véleményét és tapasztalatait a leszokást segítő tablettáról. Amikor megmondta az árát, hát hogy is fogalmazzak? - nem volt őszinte a mosolyom. De úgy gondoltam hát miért ne? Végül is teljesen őszintének tűnt a bájos doktornő és ennél már többet is költöttem egyéb dolgokra. És igen, kiváltottuk és beszedtük az első tablettát. Minden úgy zajlott, mint azelőtt 1 kivétellel: már 2 órája nem gyújtottam rá. Hoppá. Ennek örömére gyorsan rágyújtottam. Majd jött a másnap reggel újabb adag és újabb meglepetés: már megint két-három óra eltelt cigaretta nélkül. És itt szeretném hozzátenni, hogy édesanyámmal ketten fejenként 1,5-2 dobozzal elszívtunk egy nap. Ahogy teltek a napok, odáig jutottunk, hogy napi 1-3 szál között szívtunk naponta. Ez nagyon nagy dolog szerintem. És eljött az év utolsó napja. Elhatároztuk, hogy elsejétől nem cigizünk egyáltalán. Mit mindjak? Furcsa volt reggel nem cigarettázni a kávé mellett, de a fő, hogy nem hiányzott. Sőt a munkahelyemen kifejezetten zavart a dohányfüst. Szépen adtuk egymásnak az erőt és ösztönöztük egymást, hogy Igen, meg tudjuk csinálni. Meg is csináltuk.


4 hónap teljes füstmentesség után csak úgy brahiból rágyújtottam. Sajnos jól esett. Voltak, aki mondták "ne gyújts, rá mert visszaszoksz". ("Én, ugyan már hiszen annyira nem hiányzik.") Így is lett. Senkit ne csapjon be az érzés, hogy már egyáltalán nem kívánja a cigarettát. És ezzel újabb nehézséget gördítettem magam elé, ugyanis ahogy édesanyám látta, hogy cigizek ezzel együtt ő is rá-rágyújtogatott. Kettőt fordultunk és már azon kaptuk magunka, hogy kérjük a trafikban a cigit. Egy pár hónapig ismét cigi majd újabb elhatározás. Ennek vége. Felírattam a gyógyszert és elkezdtem szedni. Kb. 2 hét után újra teljesen letettem a cigarettát. Sajnos anyukám nem. Ő most igazából még NEM akarta letenni. Mert egyszer már megcsinálta Ő is. De ezt, el kell dönteni! Azt tudnám mondani, mint Joda mester a StarsWars című filmben: "Tedd, vagy Ne Tedd, de Ne Próbáld". Szóval, ha valaki le akarja tenni annak csak el, kell dönteni, a segítség már megvan.


Nem lenne ez a történet hiteles anélkül, hogy leírjam a gyógyszer szedése során milyen kellemetlen mellékhatásokat tapasztaltunk. Érdekes, hogy mind a ketten ugyanazt tapasztaltuk. A reggeli tabletták után 1-2 óráig hányingere van az embernek. Nem kell aggódni, elmúlik. Segíthet az, ha eszik előtte egy pár falatot az ember. Nekem és anyukámnak is könnyebb volt így. A másik igen szembetűnő hatás, az álmodás. Én általában nem szoktam álmodni, de amíg szedtem a gyógyszert, minden egyes éjjel álmodtam és mindig emlékeztem is rá, napközben is. Ezek nem voltak rémálmok. Egyszer sem álmodtunk rosszat vagy félelmeteset.


Azzal szeretném zárni ezt a kis történetet, hogy ne hagyja magát senki mások által befolyásolni. Ezzel a módszerrel mindenkinek sikerülhet leszokni a dohányzásról idegesség és stressz nélkül. De még egyezer szeretném kihangsúlyozni, akkor is szükség van akaraterőre és egy pici, de tényleg pici kitartásra. Mindenkinek sok sikert kívánok ehhez a háborúhoz és még egyszer kiemelten szeretném megköszönni a segítséget a családomnak és barátaimnak és végül, de nem utolsó sorban Dr. Tót Évának.


Nagy József László

Budapest, 2009. december 10.


"Valamitől függeni olyan, mint rabláncra verve élni egy életen keresztül."

1138. bvulgari (válaszként erre: 1137. - Visszaeso)
2011. jan. 31. 16:19
Hurrá, hurrááááááááá! Bulizni voltunk szombaton és iszogattam is szépen, és eszembe se jutott a cigi:) vagyis eszembe jutott az első pohár bornál, hogy ilyenkor szoktam rágyújtani, de már nem dohányzom, úgyhogy ennyi:) Büszke vok magamra!
1137. visszaeso
2011. jan. 31. 07:35

Erika, nem baj, hogy semmit nem érzel. Mindenkinél mást vált ki a bogyó, de azt javaslom lelkileg készítsd fel magad, majd egy-két napon belül rakd le a cigit. Akkor fog hatni a bogyó, nem lesznek mellékhatások...


Inez, az sem meglepő ami nálad jelentkezett. Nálam furcsa álmok vannak, de ezeket nem részletezném :) Undor nem lesz, van akinél jelentkezik, de úgy látom nagyobb arányban nem. Ahogy nálam sem.


A tervem egyelőre működik, péntek óta nem gyújtottam rá. Tessék erőt meríteni! :)

2011. jan. 31. 05:31
Sziasztok! Egy hete szedem Ch-t. A kellemetlen mellékhatások jelentkeztek (alvászavar, hányinger, pánik), de az "undor" sajnos nem.
1135. erika 36
2011. jan. 30. 22:36
hellosztok 2.hete szedem a bogyit de semmit sem érzek!se mellékhatások mintha csak vitamint szednék.meddig várjak?
1134. visszaeso
2011. jan. 28. 10:34
Ma este megiszok egy üveg bort, elszívom az utolsó pár cigit, aztán off. Remélem :)
1133. visszaeso (válaszként erre: 1127. - Extazy269)
2011. jan. 28. 10:32
"Használni" nem biztos, hogy fog. Olyan értelemben nem, hogy rosszul legyél a cigitől miközben szeded. Én ugye egyszer már leszoktam a gyógyszerrel, máskor meg nem, mert nem akartam igazán. Most én is újra szedem, szeretném, hogy a mai nap lenne az utolsó. Nekem sem "használ" most a Ch, de remélem holnap, amikor már nem akarok rágyújtani, akkor használni fog. És használni fog!
1132. bvulgari
2011. jan. 28. 10:11

Meg van, egy kis bíztatás.)


Az Ön leszokásával kapcsolatos adatok:

www.dohanyzas.hu


2011/01/09 21:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 0 hónap, 18 nap, 13 óra, 9 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 360 db.

Az így megspórolt költség: 11340 Ft

1131. bvulgari (válaszként erre: 1127. - Extazy269)
2011. jan. 28. 10:07
Csak nyugi, én is így voltam , olvass vissza picit.) én még a 14. napon is 1 doboz cigit elszívtam, hogy kiélvezem még utoljára, aztán a 14.nap estére el is fogyott és a 15. nap reggeltől nem gyújtottam rá, ez már majdnem 3 hete volt, és lassan 2 hete lesz, hogy a bogyit sem szedem:) Ez még normális, hogy nem érzel semmit.) de fogadd meg, hogy eldobod vagy elszívod az utolsó szálat max. 14. este és nem veszel többet:) Bízzál benne meg lehet csinálni, segít ez a bogyó:)
1130. kocza
2011. jan. 27. 20:47

sziasztok!

Nagyon régóta vágytam arra hogy elmondhassam a sikertörténetem.4 évvel ezelőtt egy egyszemélyes lottózóban dolgoztam ahol ha bagózni akartam redőny le, egy gyors cigi és vissza a dünnyögő játékosokhoz akik szinte belém fojtották az utolsó slukkot.és estére éreztem magamon a bűzt.ez tette be igazán nálam a kaput hogy nem akarok büdös lenni.Akaterő nulla, hiába a tapasz és társai semmi nem jött be.mígnem egy kedves játékos beszámolt erről a csodaszerről. egy év telt el újabb és újabb sikertelen próbálkozást követően hogy rászánjam ezt a nem kevés pénzt, és belevágjak.nem csináltam végig a teljes programot, sőt nekem hányingerem volt az egész bogyótól, így én feleztem.SIKERES volt. az igaz hogy annak ellenére hogy odafigyeltem a kajálásra gyorsan felrántottam 15 kilót, de már nem voltam "büdös" szültem egy kisfiút,és rendszeres torna és kitartással a kilók is lassan lemennek. Ami biztos hogy a számtalan probléma ami az életben ez idő alatt ért (pl. devizahitel) sem motivált arra hogy visszaszokjak, de még csak az sem jutott eszembe hogy a számba vegyem. még egy ami nálam nagyon komolyan jelentkezett hogy kegyetlen büdösnek érzem a dohányzó embert és ilyenkor szégyenérzetem van hogy mások is ezt gondolhatták rólam.Ezt egy akaratgyenge ember írta akinek sikerült "meggyógyulni". Egy nagyon fontos dolog van viszont, akarni kell mert anélkül nem fog sikerülni, mivel minden fejben dől el.néhány barátomnak sikerült ezzel az én példámon leszokni és csak egy volt sikertelen aki nemakart igazán, ő belebukott. legyetek elszántak és higgyétek el hogy sikerülni fog. remélem segítettem a "gyógyulásban" sziasztok

1129. kocza
2011. jan. 27. 20:17
nagyon tuti
1128. andi6020 (válaszként erre: 1126. - Bvulgari)
2011. jan. 27. 15:39

dohanyzas.hu


azon belül a kalkulátor

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook