Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1127. extazy269
2011. jan. 27. 14:17
sziasztok kérdeznék valamit kérlek titeket válaszoljatok rá 11 napja szedem a ch kezdöcsomagját de nem használ semmit
1126. bvulgari (válaszként erre: 1125. - Midway)
2011. jan. 27. 10:39
MIdway, ezt a táblázatos cuccot, hol lehet elérni? egyébként már a 2. hetemet tiprom bogyi nélkül, én csak 1,5 dobozzal szedtem be, a kezdő 2 hetet és utána még 1 hetet:) hogy lekopogjam, tök jól bírom és jól vok.) persze közbe eszembe jut 1 másodperc erejéig, de akkor azt mondom, hisz én már nem dohányzom és már most az edzést is jobban bírom és még nem is híztam:)
1125. Midway (válaszként erre: 1124. - 997ad9d84c)
2011. jan. 25. 22:16

Nagyon drukkolok kedves inez, nekem nincsenek kétségeim a sikereddel kapcsolatban. Hatni fog ez nem kérdés.

És hamarosan neked is ilyen táblázatod lesz:


2010/03/13 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 10 hónap, 12 nap, 3 óra, 15 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 6360 db.


Sok sikert kívánok!

2011. jan. 25. 11:14
Sziasztok! Tegnap akadtam erre a fórumra. Sokáig visszaolvastam, de nem végig. Nagyon köszönöm, ha aki már túl van legalább egy hónapos szedésen,jelezné mik a tapasztalatok. Tegnap Tüdőgondozóban kiderült egy év alatt 10 %-kal csökkent a légzés eredményem. COPD II. fokozatot "sikerült" elérnem, 40 évi masszív dohányzás után. Ma bevettem az első tablettát, nagyon szeretném, ha sikerrel járnék.
1123. iramis (válaszként erre: 1121. - Miska bá')
2011. jan. 24. 20:42
Félreértések elkerülése végett, ha a székben dohányzol a számítógép előtt, akkor vagy rettentő nagy akaraterőre, vagy nagyon sok, a pótcselekvést helyettesítő dologra lesz szükséged, legalábbis az első hetekben, mert akkor a legnehezebb. Természetesen mindig érdemes megpróbálni, soha ne mondd, hogy soha:)
1122. Midway (válaszként erre: 1121. - Miska bá')
2011. jan. 23. 15:38

Kedves Miska bá


hát persze hogy érdemes, én pontosan ugyanígy dolgozom. És kb. ugyanennyit.

Az összpontosítással nem lesz gond. Tipikus ez az aggodalom, még nem vagy képes elhinni, hogy létezik élet a cigi után. Pedig, amikor a számítógépen dolgozol, nem is figyelsz a cigarettázásra csak megszokásból gyújtod meg. Nekem volt olyan, hogy rágyújtottam és akkor vettem észre, hogy már van egy égő cigi a hamutartóban. A cigiszag annál zavaróbb lesz. Úgyhogy én kifestettem az irodámat, ezt neked is ajánlom, ha megteheted.

Azóta senki nem merészkedik a közelbe cigivel.

Csak ajánlani tudom.


Üdv M.

2011. jan. 23. 05:55

Most ajánlotta valaki a Champix-et, ezért érdeklődéssel olvastam a sok hozzászólást.

Kérdezni szeretném, mennyire befolyásolta a rá nem gyújtás a munkahelyi koncentrációtokat. Ugyanis sajnos nekem munka közben a legnehezebb megállnom. Ha dolgozom - ami gyakran napi 10-14 óra intenzív agyi munkát jelent itt a számítógép előtt -, állandóan szívom, majdnem folyamatosan, képtelen vagyok cigi nélkül a munkára összpontosítani. Szerintetek van esélyem, érdemes megpróbálni a gyógyszert?

Előre is köszönöm a választ!

1120. Gyurma33
2011. jan. 17. 20:06

Én szilveszerkor vettem be utoljára bogyit, de azt is minek? :) Tegnap volt 2 hónapja, hogy egy szálat se! Pedig még síelni is voltam, és ott sem! :) Tényleg az első két-három hét a neheze, most úgy érzem menni fog! Minden nap van egy-két pillanat, amikor az eszembe jut, de ezek tényleg csak pillanatok. Bár ez szerintem az, ami örökre megmarad... Az korai ébredés/kevés alvás és a fura álmok nem nagyon szűnnek... Leszarom!

Addig is kitartást mindenkinek!

2010/09/16 16:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

2 hónap, 1 nap, 4 óra, 04 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1530 db.

1119. bvulgari (válaszként erre: 1118. - ATKJ)
2011. jan. 17. 14:56
Hát nekem még van a 2. dobozból több mint 1 heti adag, de már szombat óta nem vettem be:) meg vok nélküle.) A soginőm csak a kezdő 2 hetes csomagot szedte és lezsokott, azóta se cigizik, ennek már több mint 1 éve:) igazából a kezdeti időszak a kemény, ha azon segít, utána már megy magától minden.) tegnap méreszkedtem, még nem szedtem fel semmit, igaz kb. heti 5x mozgok, meg plusz gyaloglásokat iktatok be, pl. ki szállok a városszélén az autóból és begyalogolok a meloba, ez 40-45 perc gyors gyaloglási tempóban és 3,8 km:) ja, és a kajára is figyelek, :) na, ha ezek mellett is hízok, akkor megeszem a kalapomat.)
1118. ATKJ (válaszként erre: 1113. - Bvulgari)
2011. jan. 17. 13:00

Szia bvulgari!


Én december 13-án kezdtem szedni a bogyit. Egy dobozzal vettem, a kezdő csomagot, ezt ajánlották. 22-én szívtam el az utolsó cigimet, ez volt a 10. nap. Aznap már rosszul esett mindegyik szál (5-öt szívtam el), másnaptól, vagyis 2010. dec. 23-tól nem dohányzom. Már eltelt több, mint 3 hét, de nem gyújtottam rá. A feleségemmel történt veszekedés alkalmával rezgett a léc, de nem gyújtottam rá. Én is felszedtem 3 kilót, de sebaj, hiszen azért szoktam le, hogy mozogni tudjak. Eddig sajnos csak vettem a levegőt, de nem kaptam. Most már nagyon jó, hogy tisztul a tüdőm. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, hiszen ha agyban eldönti, hogy nem akarja tovább mérgezni magát, akkor egy doboz bogyi is elég kell, hogy legyen!

1117. visszaeso (válaszként erre: 1116. - Bvulgari)
2011. jan. 14. 10:23
Amikor leszoktam, akkor baromira biztos voltam magamban, tudtam hogy sikerül, holott előtte is próbálkoztam CH-val sikertelenül. Amikor meg nem sikerült, akkor előtte éreztem, hogy nincs meg a kellő akarat. Nagy igazság, hogy fejben kell eldönteni, ettől eltekintve el fogom kezdeni, de nem ma. Még érlelem a gondolatot. :)
1116. bvulgari (válaszként erre: 1115. - Visszaeso)
2011. jan. 14. 09:53
Visszaeső, sztem minnél hamarabb vágjál bele, nem érdemes húzni halasztani, hisz az a cél , hogy leszokjál, nem?? na, én beszélek, én is még kihasználtam a 14.napot is, hogy elszívjak 1 dobozzal.)
1115. visszaeso
2011. jan. 14. 09:38
Tegnap én is kiváltottam egy 28 szemest, de még kicsit érlelem a gondolatot, hogy mikor is kezdjem el szedni. Mert működik, de én is kellek hozzá. :) Ja, és gratulálok bvulgari, csak így tovább, menni fog!
1114. visszaeso (válaszként erre: 1113. - Bvulgari)
2011. jan. 14. 09:36
Én egy dobozzal szedtem végig amikor leszoktam. Igaz, volt olyan is, hogy 1 dobozzal nem szoktam le :)Szerintem érezni fogod, hogy megy-e CH nélkül, előbb-utóbb el kell hagyni amúgy is.
1113. bvulgari
2011. jan. 13. 16:37

HALIHÓ, MŰKŐDIK A CHAMPIX!!!!!!!!!!!

Ahhoz képest, hgoy a 14. napon még elszívtam 1 dobozzal, a 15.napon már nem gyújtottam rá:) ma van a 4. füstmentes napom, és tök jól elvagyok, eszembe se jut a cigi:) csak mikor rákérdeznek , hogy bírod??? mondom, tök jól, már el is felejtettem, hogy cigiztem valaha:)

Volt itt vki aki, az első 2 doboz után abbahagyta a bogyit??? mert sokszor elfelejtem bevenni és később veszem be, de akkor sem hiányzik, úgyhogy úgy tervezem, hogy ha elfogy ez a doboz bogyi, akko abbahagyom:) Sztetek? Azért a recit elhozom a dokinőtől a biztonság kedvéért, vészhelyzet esetére, de sztem nem lesz ilyen:)

1112. visszaeso
2011. jan. 11. 15:06

Sziasztok! Már elég régen figyelemmel követem ezt a fórumot, most pedig bátorkodom leírni a tapasztalataimat is. Az ok természetesen a leszokás, már nem először :)

Kezdeném azzal, stabil 1.5 dobozzal szívtam átlagban, míg tavaly elhatároztam, hogy leszokok. (17-18 évesen szoktam rá, most leszek 33 éves) Vettem kezdő CH-t, elkezdtem szedni, vártam a hatást, ami nem jött 2 hét alatt, semmiféle rossz érzés nem volt bennem a rágyújtás miatt. Értem ez alatt a mellékhatásokat, mert szerettem volna én leszokni, de akkor még – úgy látszik – nem eléggé. Abba is hagytam a gyógyszert, mert nem sok értelmét láttam párhuzamosan cigire és gyógyszerre is költeni. Pár hét múlva egy esküvőn eléggé sikerült felönteni a garatra, valószínűleg a kemény másnapon fogalmazódott meg igazán erősen a leszokási szándék bennem (mellesleg aznapra esett a születésnapom is). Megvettem a következő adag bogyót, s a maradékkal kezdve nekivágtam. Első nap egy doboz, második nap 10 szál, harmadik 5, negyedik 3, 5 nap egy szál és a 6. naptól semmi. 2009. augusztus 16-tól nem szívtam semmit. Azaz majdnem semmit, mert 1-2 slukkolás volt (munkahelyi elbocsátások stb.), de egész szálat nem szívtam el egyszer sem, nem is esett jól, furcsa érzés volt. Így ment ez 2010 júniusáig, amikor megszületett a kis babánk (asszony a terhesség alatt rakta le a cigit, azaz én hamarabb szoktam le – csak azért írom, mert akkor elvileg nehezebb volt a helyzet feleségem füstölése miatt), még aznap tejfakasztó buli volt nálunk, és vettem is egy doboz cigit. Amit be is termeltem annak rendje és módja szerint, úgy, mintha le se szoktam volna. 1 hétig a korházba voltak, minden nap elment egy doboz, amikor haza jöttek visszaállt napi 1-5 szálra, attól függően, hogy mennyit voltam otthon (mert otthon abszolút nem gyújtottam rá). Az első 6 hétben otthon voltam, kutya nehéz időszak volt, mert szenvedtem, de titkoltam is visszaesésemet. Jött egy költözés, ami alatt már nem nagyon sikerült eltitkolni a dolgot (persze asszony azért szó szerint kiszagolta addigra), s utána már nem is akartam. Most ott tartok, hogy otthon kijárok cigizni, még csak az erkélyen sem gyújtok rá, de a munkahelyen és az oda vezető úton szívom becsülettel. De le kéne szokni.

A dohányzás nélküli időszakban a Champix rengeteget segített, amikor tényleg elhatároztam, akkor ott volt, és elvonási tüneteket teljesen leredukálta (mellesleg durván másfél dobozzal szedtem összesen, azaz nem toltam végig a 3 hónapot). "Csak" komolyan el kell dönteni, mert egyébként csodát nem tesz. Eddig ugye volt egy elbaltázott kísérlet, no meg egy sikeres. A gyógyszer szedése közben a fáradtságon kívül más említésre méltó nem volt, talán csak 1-1 furcsa álom. Más semmi. Ezeket csak azért írtam le, hogy a lényeg tiszta legyen: akarat + CH kombinációval eléggé könnyen le lehet szokni, viszont vissza is megy, mint a karikacsapás! Rohadt egy dolog ez.

Pár hónapja újra vettem CH-t, de megint abbahagytam, nem álltam készen (ezt nagyjából akkor is éreztem, amikor elkezdtem). Most ismét orvoshoz készülök (csak pár szem maradt), aztán jó lenne elkezdeni ismét. Hazudnék, ha azt állítanám, hogy most érzem a nagy elhatározást, talán ezért is regisztráltam ide, hátha ez ad egy lökést. Majd meglátjuk.

1111. bvulgari (válaszként erre: 1110. - Midway)
2011. jan. 10. 09:25
Nekem ez a lehangoltság érzés nem tűnt fel, biztos azért mert még cigiztem az első 2 hétben:) viszont ma már nem és még élek:) eltelt a reggeli is kávé és cigi nélkül is, jó a kedvem, eddig okés:) viszont én azt vettem észre, hogy olyan a hasam , mintha puffadt lenne, de nem fáj, nem görcsöl, nincsenek szelek, szóval semmi egyéb, csak alig tudom bekapcsolni a gatyóm, és szemmel láthatóan kiáll, pedig lapos volt:) ez lehet a bogyitól??? jaj, a hízástól nagyon félek, de ilyenkor 3-4 kg elkerülhetetlen a lelassult anyagcsere miatt azt írják:) ez meddig tart?? egyébként tornázok és a kajára is nagyon odafigyelek, remélem sikerül megúsznom a minimummal.) és utána könnyen ledobom.) Vmi tapasztalatok ezzel kapcsolatban vkinek??
1110. Midway (válaszként erre: 1108. - Extazy269)
2011. jan. 9. 11:15

Szerintem olvasgasd egy kicsit a régebbi bejegyzéseket, láthatod majd, hogy eredményeket produkál a gyógyszer.

Csak ajánlani tudom.

1109. Midway (válaszként erre: 1107. - Margarita79)
2011. jan. 9. 11:13

Szia,

nekem is volt hányingerem és az általános lehangoltság is jellemző volt rám is. Ez elmúlik ha a gyógyszert majd abbahagyod, ugyanolyan leszel, mint előtte, csak -cigi.

Egyébként a lehangoltság mellett még furcsa álmaim is voltak, amik szintén megszűntek a gyógyszer abbahagyásakor.

Kitartást kívánok, hidd el megéri.

1108. extazy269
2011. jan. 8. 21:09
sziasztok kérnék egy kis segítséget 15 éve cigizek és nemrégiben szeresztem tudomást a Champix röl félek tőle hogy ez se segít és ki adom rá fölöslegesen a pénz.
2011. jan. 8. 11:18

Sziasztok!

Én kb. 12 napja szedem, és negyedik napja nem gyújtok rá. Klasszikus elvonási tüneteim nincsenek, csak nem is tudom... Olyan nyomott vagyok. Nincs kedvem rágyújtani, de máshoz sincs kedvem. (szakmai és magánéleti alapon is jól ismerem a depressziót, és ez nem az, inkább csak általános lehangoltság). A hányinger még nagyon kínzó, egyszer hánytam is. Nektek mi a tapasztalatotok ezen a téren, enyhülnek a mellékhatások később?


Mindezzel együtt nálam pozitív a Champix mérlege, napi kétszer félóra hányinger és egy kis szomorúság megéri, hogy nem remegek cigi után.

1106. Midway (válaszként erre: 1104. - Today06)
2011. jan. 7. 09:51

Tényleg az van a papíron hogy 3 hónapig kell szedni.

Én 1 1/2 hónapig szedtem, az utolsó héten csak 1 szemet egy nap reggel. Aggódtam kissé hogy majd hiányozni fog, de nem.

Majd úgy érezni fogod.

Egyébként elismerésem, biztatásképp:

2010/03/13 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

0 év, 9 hónap, 24 nap, 14 óra, 50 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 5980 db.

Erő Izom!

1105. bvulgari (válaszként erre: 1104. - Today06)
2011. jan. 7. 09:29
3 hónapig kell szedni, de ez rajta van a tájékoztatón is, meg a dokid nem mondta meddig szed? Sok sikert továbbra is, nagyon ügyes vagy:)
1104. Today06
2011. jan. 6. 21:42

Sziasztok! Több mint 6 napja nem dohányzom! Én a 15. napon hagytam abba...és akkor már úgy cigiztem..., hogy rágyújtottam...de nem esett jól, úgyhogy el is oltottam. Néha eszembe jut, de szerintem elég jól tűröm. Mindig azt mondogatom magamnak: Nehogy már még fizessek is azért, hogy mérgezhessem magam... ;) Kitartást és sok sikert kívánok mindenkinek!


Tudja valaki, hogy a gyógyszert meddig kell szedni a leszokás után?

1103. bvulgari (válaszként erre: 1102. - Midway)
2011. jan. 6. 16:05
Hát nagyon irigyellek, remélem nálam is így lesz:) én vettem rá a férjemet is , hgoy vegyük meg ezt a bogyit mert igen jó, mindenki leszokik vele, most meg nekem mondogat, hogy szart sem ér, mert úgyanúgy cigizik, mint eddig:) a reggeli bevétel után , úgy 2-3 óráig okés, de utána úgyanúgy hiányzik neki:) most vasárnap fog elfogyni a kezdő csomagunk, nem tudom melyiket lenne érdemes utána venni, így hogy kettőnknek kell a 28 db-osat, vagy az 56-ost? árban ezekről tudtok vmit?
1102. Midway (válaszként erre: 1098. - Bvulgari)
2011. jan. 5. 17:09

Nálam úgy volt, hogy az utolsónál elkezdtem undorodni, meg hányingerem lett...aztán többé nem jutott eszembe hogy rágyújtsak.

Nagyon érdekes skizofrén érzés, persze érez az ember egy fajta hiányérzést, de ezzel együtt elfelejtettem, mitől múlhat el.

Elfelejtettem dohányozni.

Most sem tudom elképzelni, hogy rágyújtsak. Én már nagyon régóta akartam szabadulni, de a nikotin elvonási tüneteket egyáltalán nem tudtam elviselni. Agresszív lettem, meg bőgtem állandóan. Amikor a gyógyszerrel tettem le, inkább ez a skizofrénia érvényesült. Ezt jobban viseltem, mert elég vicces volt. És korántsem olyan kínzó, mint amikor csak úgy próbáltam.

Jó lesz majd meglátod.

1101. lala69 (válaszként erre: 1100. - Bvulgari)
2011. jan. 5. 11:27

füstmentes nem vagyok rég 2010.12.23 du volt az utolsó egész száll cigim,(szilveszter éjjel meg slukkoltam 3-4et de csak kíváncsiságból hogy van e hányinger vagy nincs, hat nem volt hányinger csak bűntudat.)

nehezen bírom de szerencsére egyre kevesebbszer van az eszembe.

trükk semmi különös csak simán próbálok magamnak bizonyítani ne mar a nyúl vigye a vadászpuskát

1100. bvulgari (válaszként erre: 1095. - Lala69)
2011. jan. 5. 08:53
egyébként Te mennyi ideje vagy füstmentes? és hogy bírod? nincs vmi jó trükk vagy ilyesmi, ha ott motoszkál a fejedben a cigi gondolata?
1099. bvulgari (válaszként erre: 1097. - Lala69)
2011. jan. 5. 08:50
mire gondolsz Lala69? mármint hogy 1x leakartam-e szokni a cigiről?? hát már nem is 1x:) most dec. 27-én kezdtem a bogyit, ma vok a 10.napnál:) de 4 évvel ezelőtt is letettem és 3 évig nem is cigiztem, simán ment, hidegen hagyott a cigi, sőt undorottam tőle, nos aztán jött egy buli, picit több alkohol és a cigi, na akkor voltam egy nagy lökött és nem normális:) na aztán akkor úgy voltam, hogy engedélyeztem magamnak, hogy buliba mehet a cigi, meg alkalmakkor, ez ment is egy fél évig jól, aztán szép lassan vissza szökött a hétköznapokba is:) hát ez van, de most sikerülni fog, ha a 14. napig sem lesz semmi, akkor is leteszem:)
1098. bvulgari (válaszként erre: 1094. - Midway)
2011. jan. 5. 08:46
Szedem rendesen persze, ma reggel miután bevettem a bogyit, olyan hányinger jött rám, hogy elkellett dobnom a cigit, nem bírtam elszívni....................ez már jó jel, csak az a baj, hogy ez a hatás kb. 15 percig tart:)ilyen lesz majd napközben is?? mert akkor egyszerű lesz lemondani róla.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook