Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Céklavörösre szeretném festeni a szobámat, de mindenki azt mondja túl sötét...Szerintetek is? fórum

Céklavörösre szeretném festeni a szobámat, de mindenki azt mondja túl sötét...Szerintetek is? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. márc. 1. 19:45

A feszbokon van egy macskás verseny. Nővérem lánya is feltett egy képet. Tovább nézegettem a macsekokat, és láttam valamit.

Az egyik beküldő képén a fal eléggé cékla vörös színű. Vagy falvédő, csak egy kis rész látszik..

Tengeri malac akváriuma szélén üldögél a cica.

Ha világos a bútor, lehet nem is olyan rossz szín az a céklavörös.

Más látni képet róla, és más ahogy a " fantáziánkba " megjelenik.

2012. márc. 1. 08:33

A cékla témakört keresve keveredtem ide.

Az 57 hsz - t csak hallottam. Sötétnek találom én is ezt a színt.

A 2 hosszabbik oldalt fehéren, a keskenyebbiket, bármilyen színnel tágítja a teret. Az a vajszíntől kezdve az ízlés kérdése hogy milyen szín.

2012. márc. 1. 00:47
szvsz is sötét. Azt nem lehetne, hogy csak egy vagy két falat festesz vörösre, a többit valamilyen világosabb árnyalatra.
2012. febr. 29. 18:39

2 szemközti oldal sötétebb akkor nagyobbnak látjuk. Állitólag a keskenyebbik oldalt kell.

Szerintem is sötét, az igazi céklavörös.

2008. szept. 16. 10:51
Már kész van, de most meg rossz a számítógépem, így egy ideig nem tudok képet feltölteni, de szerintem isteni lett :D Világosak a bútorok, így nagyon jó kontrasztot ad, és nem sötét :)
2008. szept. 11. 10:24
igen, szerintem is sötét.
2008. szept. 10. 10:27
Ha világos miért ne.
2008. szept. 8. 12:01
Ha tetszik mért ne.Izlések és pofonok ahogy mondani szokták.
52. RLindi (válaszként erre: 51. - Lestrange)
2008. szept. 8. 11:43

Kíváncsi vagyok milyen lett:)

Minket is le akartak beszélni többen a hálószobában a tűzpirosról,de nem sikerült és tényleg szuper lett!

Az a lényeg,h. Te elégedett légy vele.

2008. szept. 8. 11:16
Na kész lett. Nemsoká feltöltök képeket. A bútorok világosak, és a plafon is fa lambériából van, így az is világos. Ha berendeztem, megmutatom. :)
2008. szept. 7. 16:16

Ha jól megy a bútoraidhoz, s ha jó nagy ablak van rajta, akkor minden ok.

A plafon fontos, hogy világos maradjon, s a megvilágítások is fontosak.

2008. szept. 7. 15:13
túl sötét...
48. Dreamy
2008. szept. 7. 14:39
Attól függ, hogy mit csinálsz a szobádban. Alvásra pl. tökéletesen megfelel ez a szín, de ha sokat olvasol, vagy írsz, akkor nehéz lesz olyan lámpát találni, ami az egész szobát megvilágítja... gondolom nem akarsz megvakulni :D
47. Icus
2008. júl. 11. 12:51

Persze, hogy sötét!:) De, ha neked ez tetszik!:))


Most az elsőn a srác padlizsán lilára festette a szobát, derék magasságig onnan pedig 1-2 árnyalattal világosabbra. Hát érdekes. :) De, neki ez tetszik:))

2008. júl. 11. 09:15
Szerintem a sötét fal kicsinyíti a szobát, de a mi előszobánk is bordó és mindenkinek nagyon tetszik.
2008. júl. 11. 07:04
Ismerek olyat,akinél ilyen a hálószoba...nagyon jól néz ki!De csak a hálóban.
2008. jún. 19. 20:03
Hullajó
43. McKenzi (válaszként erre: 42. - MelisUK)
2008. jún. 19. 20:00

Nekem az élénk színek nem tetszenek, ki se merném próbálni! :))) Valakinek viszont ezek tetszenek a legjobban. Az a fő, hogy olyan legyen ami tetszik! Jó lenne, ha előtte az ember pontosan el tudná képzelni milyen lesz - én erre nem vagyok képes, így csak remélni merem, hogy eltalálom az árnyalatot!

Szürkét úgy tudnék elképzelni, hogy egy nagy nappali egyik fala lenne az (vagy szürke dísztéglás fal, mondjuk az étkező mögötti falon) de az a baj, hogy nagyon lakásfüggő, igazán csak nagy lakásban mutat.

42. MelisUK (válaszként erre: 40. - McKenzi)
2008. jún. 19. 19:36

Én még nem láttam ilyen fotókat, ha látnék, elképzelhető h nekem is tetszene. Viszont magamtól ilyen színt falra nem raknék. De mindent ki kell próbálni.

Pusztán bennem él egy előítélet, melyeket a színekről hallottam/olvastam, de ha jobban belegondolok, a színek jelentése is kultúra függő.

2008. jún. 19. 19:09
Egyedi
40. McKenzi (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2008. jún. 19. 18:18

Nekem katalógusokban, lakásfotókon tetszik a szürke fal, de saját lakásban nem tetszene - egy idő után biztos lehangolna :)

Így most valami halvány bézst szeretnék - nemsokára festünk, majd meglátjuk (ezt a lakást el akarjuk adni minél hamarabb, így nincs nagy kockázat, ha nem tetszene utólag a szín - csak azért festünk ki, mert úgy könnyebb eladni)

2008. jún. 19. 16:48
Szerintem szuper
38. MelisUK (válaszként erre: 37. - McKenzi)
2008. jún. 19. 15:32
Szőnyegben a szürke v a szürkés barna nekem is bejön, de a falon nem igazán...
37. McKenzi (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2008. jún. 19. 15:07

Én nem misztifikálom ennyire, szeretem a szürkét, a szőnyegünk is az és sokat javított az összképen, más szőnyeggel nem értem volna el ezt a hatást :) Mondjuk inkább szürkés-barna. Nekem a földszínek tetszenek, egy-egy vázám van, ami igazán élénk.

Ez teljesen egyéni, láttam olyat is (magazinban) aki fekete-fehérre rendezte be a lakását, én el nem tudnám képzelni, hogy olyan környezetben éljek :)

2008. jún. 19. 14:49

"Szürke:

A hamu és a köd színe, ezáltal a szomorúság, a melankólia, az unalom, a fásultság, az egyhangúság jelképe. A keresztény szimbólikában a test halálát és a lélek halhatatlanságát jelképezi. Ebben az értelemben vált az egyházi közösségek, a rendek megkülönböztető színévé. A szürke a színek ellentéteként a semlegességet, a hétköznapiságot jelenti."

35. McKenzi (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2008. jún. 19. 14:46

igen a szürkével tényleg ez a baj, bár a bútorokhoz nagyon illene, de nekünk tényleg valami vidámabb kell :)

Szerintem a lakberendező azért írhatta ezt, mert minden szín kicsit komorabbnak, tompábbnak tűnik a novemberi természetes fényben. Persze jó világítással megoldható, mondjuk sokan inkább természetes fényeket kedvelik (én is:)))

A felkelő és lemenő nap fénye is másként festi meg a szobát, a lemenő nap fényében sokkal élénkebbek, melegebbek a színek.

34. MelisUK (válaszként erre: 33. - McKenzi)
2008. jún. 19. 14:32

Épp a szürke az, ami nem illene a szobába... Attól olyan szürke lesz az ember hangulata.

Miért lenne komor egy sötét szín télen? Épp h feldobja az embert, h valami szín is van a télben. És létezik világítás is :)

A színes szoba a szürke napokban egy kis vidámságot ad.

33. McKenzi (válaszként erre: 5. - Lestrange)
2008. jún. 19. 13:48

Legutóbb azt olvastam egy lakberendezési magazinban, hogy tavasszal -nyáron festetünk, ilyenkor gondolni kell arra is, hogy a sötét, esős novemberben és télen milyen lesz - nehogy túl komor, sötét legyen, ha már a nap nem süt be annyit.

nekem a halvány szürke tetszik, de pont emiatt nem fogom erre a színre festetni, mondjuk inkább a hideg-meleg hatás miatt.

32. 4c35511f0b (válaszként erre: 30. - Cskata)
2008. jún. 19. 13:24
így van, nekem is az a bordó
31. vmágika (válaszként erre: 30. - Cskata)
2008. jún. 19. 13:04
Hú,de jó neked.:)Erre mondjuk,hogy ízlések és pofonok.Engem még a fehér nyomaszt,olyan kórház-feelingje van!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook