Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Bye-bye cigi háj! fórum

Bye-bye cigi háj! (beszélgetős fórum)


62. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 60. - A9338a7669)
2009. jan. 7. 23:32

Ja igen. Ennél kevesebbet már nem lehet és nem szabad enni.


:-)

61. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 60. - A9338a7669)
2009. jan. 7. 23:31

Én is ezt mondom. Teljesen meghülyültem. Két dolgot szerettem. Enni és /egyetlen szenvedélyem/ cigizni. Most mit csinálok helyettük?

- nem eszem, szinte semmit (jó, most egy kis csokit)

- tornázni járok (ó én barom!)

- és hízok, nemhogy fogynék.


:-))

2009. jan. 7. 21:42

Úgy tudom, hogy ha ugyanannyit eszik az ember, mint cigis korszakában, akkor is hízik :S Tehát kevesebbet kell enni. Hát köszi, se cigi, se kaja, tök jó :)


Ennyi pénzért csak pöfékelni? Azt hiszem kihagyom :)

59. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 58. - A9338a7669)
2009. jan. 7. 21:19

Pont ez az! Hogy nem engedtem el magam az ünnepek alatt sem! A francba!


Ezt a műcigit nem igazán kell letüdőzni, meg nincs is értelme, ha nem nikotinos, inkább csak pöfékelgetni. Mert füstöl, vagyis pára jön belőle és illatos, mint egy jófajta pipadohány.

58. a9338a7669 (válaszként erre: 57. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 7. 21:11

Csak hát ezt ugye egyszerre kellene kifizetni. Na mindegy, nem hiszem, hogy szánok rá annyi pénzt. Csak azért piszkálja a fantáziámat egy kicsit :) És milyen volt, amikor letüdőzted? Olyan "cigis érzés"? :)


Jajj, ne is mondj ilyeneket, hogy havi 1 kg. Én 3 hónapig nagyon büszke voltam magamra, mert tényleg semmit nem híztam, csak hát jöttek az ünnepek és nagyon elengedtem magam. Remélem sikerül leadnom legalább ezt a pluszt.

57. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 56. - A9338a7669)
2009. jan. 7. 20:58

Én is mentes patront használtam. Ha összehasonlítod a cigi árával, már nem is olyan drága.


Bárhogy is vigyáztam, nem ettem sokat, mozogtam, stb. feljött a havi 1 kg.


Remélem, most már megáll, mert különben, amíg élek, jön a havi 1 kg plusz?


:-))))

56. a9338a7669 (válaszként erre: 55. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 7. 20:49

Én kipróbálnám, de csak nikotinmentes patronnal, csak az a baj, hogy nagyon drága :(

Amúgy el vagyok keseredve, mert ráálltam a mérlegre az előbb... Az a 2,5 kg plusz, lehet, hogy 3,5 kg. Ááááá, ezt nem hiszem el. Pedig mennyire jó volt, három hónapig nem híztam, erre két hét alatt mindent elrontok. Nagyon bele kell húznom.

55. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 54. - 859c44ee51)
2009. jan. 7. 20:24
Az volt ügyes, nem én! Próbáljátok ki, érdemes!
54. 859c44ee51 (válaszként erre: 53. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 7. 19:47
Nagyon ügyes vagy! :)
53. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 52. - 859c44ee51)
2009. jan. 7. 17:30

Feltétlenül. Nekem nagyon sokat segített. Avval együtt, hogy 3 hónapig használtam, de addig sem cigiztem és utána sem, mondom, immár 10 hónapja.

Ez eredetileg egy tesztelésnek indult, sokan lemorzsolódtak, rossz volt a 'cigi', rossz a patron, stb. Nekem szerencsére bejött, de az is biztos, hogy utána mentem mindig, nem hagytam magam. Ha már elkezdtem - gondoltam - be is fejezem. Sokan, akivel együtt kezdtünk, nem így gondolkodtak. Szóval ehhez is kell az 'agyam tudja, hogy mit csináljak', vagyis fejben kell először átállni.

De sikerült.


:-))

52. 859c44ee51 (válaszként erre: 50. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 7. 09:01

Pusi! Jól emlékszem, hogy te használsz/használtál e-cigarettát?

Milyen? Érdemes próbálkozni vele?

51. dancingqueen (válaszként erre: 50. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 6. 22:14

ugyan,ne szerénykedj!méghogy nem érdemled meg?!:)ha tudnád hányan siekrtelenül próbálkoznak!de neked ment,és ez a lényeg:D

igen,nekem is az anyagiak...meg majd pár éven belül baba projekt,és úgy gondoltam,jobb most,mint majd akkor hirtelen,és ki tudja,hogy "hogy viseltem volna"(igymeg már legalább megtudtam,hogy el lehet viselni:D)

50. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 38. - Dancingqueen)
2009. jan. 6. 21:37

Köszönöm a gratulációkat, de nem igazán érdemlem meg. Hiszen csak a saját egészségemet védem vele! A pénzzel kapcsolatban meg az a meglátásom - sajnos -, hogy ha nem hagytam volna abba a cigizést 10 hónappal ezelőtt az egészség megőrzés céljából, most kéne gyorsan, nehezen és azonnal abbahagyni a pénzhiány miatt.


Sok sikeres leszokást mindenkinek!


:-))))

49. 859c44ee51 (válaszként erre: 46. - A9338a7669)
2009. jan. 6. 15:41
Az meg olyan gyorsan eltelik. :( Szülők ráadásul vidéken élnek, hol ide megyünk, hol oda, jó esetben minden második hétvégét töltjük csak otthon.
48. 859c44ee51 (válaszként erre: 39. - A9338a7669)
2009. jan. 6. 15:40

A kenyér, kalács ára tényleg túlzás (és még sok mindené, pl. liszt, tészta). Még ha nekem napokig elég is lenne, nem vagyok hajlandó ilyen mértékben Norbi pénztárcáját hízlalni.

De a rudi, joghurt, puding nagyjából ott van árban, ahol a többi, azok szerintem rendben vannak. És nekem ízlenek is.

Hashajtó hatást én sem tapasztaltam, de egyébként is viszonylag lassú ilyen téren az emésztésem. Ezek a termékek, talán úgy fogalmaznék, normalizálják a helyzetet. :)

47. dancingqueen (válaszként erre: 46. - A9338a7669)
2009. jan. 6. 15:40
10kor fekvés rulez:D:D:Dén is olyan 7 körül érek haza,épp csak hogy benyomok valamit az arcomba,és máris hullán esem össze:S
46. a9338a7669 (válaszként erre: 44. - 859c44ee51)
2009. jan. 6. 15:38
Húú, az nagyon késő. Akkor már nekem se lenne kedvem sütni-főzni. Amúgy én is 10 körül már alszom (kivéve most, hogy az ünnepek alatt rápihentem az új évre :) ). Akkor gondolom csak hétvégén van erőd/kedved a konyhában ügyködni.
45. a9338a7669 (válaszként erre: 43. - Dancingqueen)
2009. jan. 6. 15:35

Értem, szóval lazulsz :) A lényeg, hogy jól érzed magad tőle, és persze hatásos is a módszer! Ízek nélkül én is becsavarodnék.

Amúgy én sem vagyok túl szigorú, viszont kellene szigorítanom. Most első lépésként kényszerítem magam a mozgásra minden másnap :)

44. 859c44ee51 (válaszként erre: 37. - A9338a7669)
2009. jan. 6. 15:34
Sajnos csak hét után. Ráadásul elég koránfekvő vagyok, 10 körül már alszom.
43. dancingqueen (válaszként erre: 41. - A9338a7669)
2009. jan. 6. 14:58
szóval...inkább lazább legyen,de kitartó legyek,mint két lénap után kiszaladok a világból:Dnekem muszáj rágnom,muszáj izeket éreznem,mert becsavarodok ha nem
42. dancingqueen (válaszként erre: 41. - A9338a7669)
2009. jan. 6. 14:57
ááááá,neeeeeeem:)sőt,inkább kicsit"magamhoz alakítottam" egy két szabályt(de már egyszer így is működött!),mert tudom,hogy úgysem menne,ezért bele sem vágok olyanba,ami eleve kudarcra ítéltetett,és utána meg majd "jól hibáztatnám magam". Szóval,lénap kilőve, gyümin is ha nagyon nem bírom,megengedek magamnak egy levest,mondjk a ch napon oké h tészta,egy csepp sajtot azért reszelek rá,mert nem lehet bírni anélkül:Dahogy azért kávéba is egy mini csepp tejet rakok...mert loreal:)megérdemlem:D
41. a9338a7669 (válaszként erre: 40. - Dancingqueen)
2009. jan. 6. 14:55

Nekem tetszene, ha "hajhajtó" hatása lenne, és szép hosszú, dús hajam lenne tőle :DD Jól van na, muszáj volt mosolyogni egyet :))


Te víznapot is szoktál tartani? Én azt nem csináltam soha, még a gondolattól is rosszul voltam.

40. dancingqueen (válaszként erre: 39. - A9338a7669)
2009. jan. 6. 14:51

figyi,nekem is volt ár olyan,hogy már "reggel bűnöztem" tehát nem az eltervezettet ettem,cserébe akkor is egynemkűt kajálok, tehát tartom,hogy szétválasztom a dolgot,max egyszer felborul, ugrik egyet a dolog.


jóóólvannaaaaa:))))hihi:))))"hajhajtó":D:D:Dnem szégyen a diszgráfia,csak kellemetlen:D


na igen,az árától inkább a pénztárcám fogyna szerintem is:P

39. a9338a7669 (válaszként erre: 38. - Dancingqueen)
2009. jan. 6. 14:47

Én nem tapasztaltam a hashajtó hatását, sem a "hajhajtót" sajnos :) (ezt nem hagyhattam ki :D )

Én a Norbi puding árával vagyok kibékülve a legjobban, mert egy másik is kerül annyiba. Viszont a kenyér... Régóta ki akarom próbálni, de valahogy nincs kedvem 5-600 forintot adni kb 30 dkg kenyérért.

Nekem is a szénhidrát nap volt a kedvencem, pizza, tészta, csoki, kell ennél jobb? :)) Mondjuk ebben az volt a szemétség, hogy én aznap valahogy nem kívántam estére a csokit. Erről jut eszembe, hogy én már reggel bűnöztem, két nagy szelet kuglóffal... Erre anyóstól kaptam egy újabb szép dobozos példányt :D És akkor bírjam ki... Majd reggel nekiesek :D

2009. jan. 6. 12:35

Rose: na igen,hát nem olcsó mulatság...csak én is gondolkodtam rajta, hogy mondjuk szénhidrát napon majd olyat tolok Pizza,de mégis azért kalóriaszegényebb:)(pedig pizzát ehetnék azon a napon elvileg büntetlenül:P)

Pusi:aszta!lassan jubilálod az egy évet!!!!szuper!Hogy hova megy a pénz?:)apránként,erre,arra...én most, a 4. hónap körül kezdem érezni,hogy "kicsit könnyebb" pénzügyileg. Igaz,elment most karácsonyra,majd autóbiztosításra,erre-arra,tehát kp-ben nincs meg,de ezeket viszont kicsit könnyebben fizettem ki.Lassan nem is tudom,hogy mondjuk a karácsonyt miből finanszíroztam volna,ha még 20 ezret el is pöfékeltem volna abban a hónapban!


Lambert: ilyesmikkel mé nem próbálkoztam...de csomó helyen azzal riogattak,hogy nem elég,hogy sokkal drágábbak az ilyen Norbis cuccok,még "hajhajtót" is tartalmaznak...szerinted?:(


Részemről ma keményítő nap,egészen jól tartottam tegnapi fehérjét(sőt,mondhatom,hogy bűnözésmentesen:P)

2009. jan. 6. 08:53

Szép jó reggelt! :)


Pusi, gratula a leszokáshoz, ügyes vagy nagyon!! És igazad van, inkább az egészség! :) Sok sikert Neked is!


Lambert, jó neked, hogy ennyire nem szereted a kenyeret. Bár ha belegondolok, hogy milyen jó fehér kenyereket ettem, és akkor nehezen tudtam elképzelni, hogy mást egyek helyette, most meg nagyon is elvagyok a teljes kiőrlésű cuccokkal. Sőt, szinte már jobban.

5-ig dolgozom, szóval általában 1/4 6, fél 6 mire hazaérek. Hát nem mondom, hogy mindig van kedvem főzőcskézni, de azért megoldom általában :) Te hányra érsz haza?

2009. jan. 5. 22:33

Sziasztok, lánykák!


Március 20-án kezdtem el a cigi leszokási projektet, 26.-a óta egy szál cigit sem szívtam el. Ez lassan azért már a 10. hónap (Már lassan túlhordom...:-) De persze, feljött 6-7 kg a nem is olyan kevés alapomra. Csak hát mi a jobb, ugye: az egészség vagy az egészség?:))))


Nem diétázom kifejezetten, nem szeretem magát a diéta szót. Keveset eszem, egészségeset, cukrot nem, teljes kiőrlésű dolgokat, van egyébként tk pizzarecept is, nem kell a drága update-et venni. Most már biztos, hogy nem fogok rágyújtani és őszintén szólva nem is hiányzik. Pedig 40 évig cigiztem napi 1 csomaggal. De azt valaki megfejthetné nekem, hogy hova tűnik az a napi 600.-, amit a cigire költöttem.:-))))


Sok sikert továbbra is! (Ja, igen. Elkezdtem mozogni. És használ.)

35. 859c44ee51 (válaszként erre: 34. - A9338a7669)
2009. jan. 5. 21:06

Mindig van itthon Norbi puding, joghurtok, Gastroyal light vagy Norbi túró rudi, de sajnos mindenféle más csoki is, és nem tudom csak nézni őket. Azon csodálkozom, hogy az idén szaloncukrot nem is ettem, pedig vettünk vagy 3-4 kiló mindenfélét. Ebből csak Norbisat ettem, úgy egy dobozzal összesen. De ebből is jól bevásároltam, amikor akciós volt, még van három.

Fogalmam sincs, hogy szoktam le a kenyérről. Nagyon nagy kenyeres voltam, mindenhez (pl. csirkepörkölt-nokedli, rántott hús-sült krumpli) kenyeret evett a család. Aztán 14 éves korom óta, amióta állandósult a súlyproblémám (vagyis mmindig vigyáznom kell, bár az utóbbi 4-5 évben már csak max. 5 kiló volt rajtam), teljesen átálltam az abonettszerű kenyerekre. Jó ideje viszont már azt sem eszek. Nekem egy kis sajt, felvágott meg paradicsom vagy uborka tökéletes vacsora. Nem hogy nem hiányzik hozzá a kenyér vagy valami kenyérpótló, de csak elrontaná az ízeket. Már egyáltalán nem esne jól. De tényleg nem tudom megmagyarázni.

Rose, te hányra érsz haza a munkából, hogy esténként még van erőd, időd főzőcskézni?

2009. jan. 5. 20:41

Dancingqueen, köszi, neten láttam én is, de arra még rájön a szállítási költség, szóval még drágább. Azért köszi :) Amúgy meg ne aggódj, hogy 1 dekát sem mozdultál, majd beindul az. Amúgy meg, tessék a jó oldalát nézni: nem híztál egy dekát se!! Na ugye? :))

Lambert, köszi, majd körülnézek. Mondjuk erre csak Tesco van ezek közül, illetve Auchan is, de oda nem igen járok. Viszont utoljára a Tescoban láttam update kenyeret, eddig nem volt. Akkor lehet, hogy pizza és hamburger is lesz. Mindenesetre, ha megkóstolod, akkor tessék beszámolni, hogy megéri-e :) Hogy tudtál leszokni a kenyérfélékről? Végül is nekem sem a kenyér a gyengém igazán, reggelire szoktam csak enni egy szeletet, (de az sem fehér kenyér), viszont a pizzáról, tésztákról nem tudnék lemondani. Ezért is keresek minden megoldást ezek pótlására :)

Az édesség is a gyengém, viszont elég jó 1-es kódúakat lehet kotyvasztani szerencsére! Biztosan találsz neked megfelelőt is. Pl. puding édesítővel. Persze lehet ennél bonyolultabb dolgokat is összehozni :)

Ma egész ügyes voltam: brokkolis tészta volt az ebéd, vacsorára pedig a maradék brokkoliból próbáltam valamit kihozni, az már annyira nem sikerült, így végül update muffin lett a vacsorám :)

33. 859c44ee51 (válaszként erre: 31. - A9338a7669)
2009. jan. 5. 20:03

Lehet kapni Auchanban, Corában, Tescoban, mikor hol láttam. A kenyeres részlegnél vannak, ahol van update hamburger zsemle és hot dog kifli is.

A pizza egy csomagban két kis téglaplap alakú tészta, tényleg pici, és elég drága is. Én mindegyikből vettem egy-egy csomaggal (zsemlét és kiflit is), lefagyasztottam, és ha nagyon kívánom, előveszem. Mondjuk itt állnak egy hónapja, és eszembe se jutottak. A kenyérfélék tőlem hónapokig ellehetnek, évekkel ezelőtt gyakorlatilag teljesen leszoktam róluk, szerintem úgy 2-3 havonta egyszer eszek. Sajnos nekem az édesség a nagyon-nagy gyengém.

Ja, ma meg én is épp pizzát ettem, sajnos a melóhelyen rendeltek, és nem fogyott el, nekem meg felajánlották, és épp a kedvencem volt, csirkehúsos, fokhagymás tejfölös alappal. Nem tudtam ellenállni. Ez a nap most jól visszavetette a fogyimat, de holnap már ügyes leszek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook