Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Buszos nénik fórum

Buszos nénik (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
228. bd55e3f068 (válaszként erre: 225. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 3. 10:56
Felőlem... nekem végül is teljesen mindegy, kik és miért nyomorognak a buszon.
227. fe80e17aca (válaszként erre: 222. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 10:56

??- azt gondold, hogy ezek a 'nénik' ilyenek?


DDD

226. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 224. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 10:56

Sajnos, sokaknak nincs. Akinek meg van, azok el vannak foglalva a saját mikrokörnyezetükkel. Ilyen világot élünk. Aki öreg, beteg, az már fölösleges, nem kell, és ha lehet, látótávolságban se legyen, mert zavaró a jelenléte.

Csak tudod, sokan elfelejtik, hogy ők is lesznek öregek, betegek, voltak vagy lesznek gyes-es kismamák (tudom, erre se te utaltál, csak már ide sorolták őket is). És amikor ezek a változások bekövetkeznek, elkezd az ember valahogy teljesen másképpen gondolkodni, mint addig.

225. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 218. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 10:52
Nem kell jegyet váltani 65 év fölött, és ez így teljesen rendben van. Végiggürizi az életét, és kiszúrják a szemét pár tízezer forint nyugdíjjal... ez a legkevesebb, hogy ingyen utazzon.
224. bd55e3f068 (válaszként erre: 223. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 3. 10:51

"REMÉLHETŐLEG van neki szerető családja"

Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek van.

223. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 220. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 10:50
Tévedsz, nem mindenkinek van szerető családja. Vagy ez új információ neked? :))
222. bd55e3f068 (válaszként erre: 221. - Inta)
2013. szept. 3. 10:49
Ennyi erővel minden szabályozás felesleges vagy káros, amit figyelmetlenségből meg lehet szegni.
221. inta (válaszként erre: 220. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 10:45

A magyar(?) rögvalóság szerint nem feltétlenül van így (szerető család stb). És az, hogy elfelejtkezik a mikorról, attól még tudja a miértet és a hogyant, jó esetben.


Legalábbis velem már előfordult, hogy hiába volt adott hónapra bérletem, hó elején elfelejtettem kicserélni a szelvényt. A szerető családom többi része nem felejtette el, én meg vonultam az Akácfa utcába perkálni.

Velem megesik, mással is megeshet, főleg idősebb korban, amikor a részletek már nincsenek annyira meg, ahogy sajnos sok esetben a tájékozottság sem.


Ez nem ideális, de attól még így van.

220. bd55e3f068 (válaszként erre: 217. - Inta)
2013. szept. 3. 10:39
Ha valaki olyan szinten dementálódott, hogy nem tudja mikor miért hogyan kell eljutni, akkor remélhetőleg van neki szerető családja, aki ezt nem is engedi neki egyedül.
2013. szept. 3. 10:38

A tömegközlekedési eszközöknél nem az a baj, hogy X avagy Y ingyen utazik, ugye?...., hanem, hogy nagyon zsúfoltak...


Szerintem akik ezeken közlekednek, azok bizonyára nem önön örömükre teszik ezt, hanem csakis azért, hogy eljussanak az Á-ból az X-re, vagyis...odaérjenek időben, ahová KELL!


DDD

218. bd55e3f068 (válaszként erre: 216. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 3. 10:37

Amit én felvázoltam, csupán annyi, hogy a "nyanyának" jegyet kell venni ugyanúgy, mint más utasnak, vagy kedvezményesen bizonyos időszakokban.

Hozzátenném, az (utas)forgalom ilyen szabályozása nem az én fejemből pattant ki.

Gondolom, ha önálló közlekedésre képes, akkor felfogja, ha valahová jegyet kell váltani.

217. inta (válaszként erre: 216. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 3. 10:31
Azt én is megnézném, ahogy a 80 éveseket halomra büntetik az ellenőrök, mert nem tudja vagy elfelejti, hogy épp 8-tól ne menjen orvoshoz, vagy épp elfelejti átállítani az óráját nyári időszámításra, vagy késik az órája és azt hiszi, van még 10 perce átbuszozni a beteg unokájához, hogy a dolgozó anyuka nehogy elkéssen a munkahelyéről...
216. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 215. - Bd55e3f068)
2013. szept. 3. 10:07

Vagy nem akar, mert nem érdeke. Van ebben az országban pénz mindenre, éppen új buszokra ne lenne...?

Magyar mentalitás: ne változtassunk, alkalmazkodjon a paraszt a szar körülményekhez.

És mégis hogy gondolnátok kivitelezni a "korlátozást"? Megtiltod valakinek (aki már talán mentálisan se százas), hogy nyanya, 9 előtt ne szálljon fel a buszra? Nem szeretném ennek a társadalomépülési formának a kibontakozását megérni...

215. bd55e3f068 (válaszként erre: 214. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 3. 09:26

A 24-ből "csak" 23 órában térítésmentesen utazni igen messze esik a gettótól.

A több járat szép gondolat, de nem minden társaság tud átcsoportosítani vagy röhögve beruházni új buszokra.

214. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2013. szept. 3. 09:20

A "gyesesnek" főleg a gyerek napirendjéhez kell igazodni. Ébredés, reggeli után elindulni a legjobb, mert akkor még nyugodt, kipihent a gyerek, ebédre biztosan hazaérnek. Ha 10-kor indul útnak, a kicsi tiszta nyűgös lesz, ha 1-2 órás elintézni való van.

Az idős ember meg már hajnalban fent van. Szinte ugyanúgy működnek, ahogy a gyerekek. Hamar elfáradnak, szeretnének minél hamarabb a végére járni a bevásárlásnak. Nekik is lehet dolguk, és igenis, joguk van akkor utazgatni, amikor éppen kedvük és idejük engedi. Nem gondolnám, hogy a mások bosszantására buszoznak akkor, amikor....

Nehogy már "korlátozva legyenek", mint a zsidók a gettóban, hogy akkor mehetnek ki az utcára, amikor a felsőbb hatalmak engedélyt adnak rá.... nevetséges!

Esetleg nem a közlekedési vállalatoknak kellene felmérni, hogy mikor van nagyobb utasforgalom, és akkor több járatot indítani??

Én gyeses vagyok, és ugyan autóval járok, de volt, hogy busszal kellett mennem. Reggel mentem, és most is ugyanúgy tennék.

213. bd55e3f068 (válaszként erre: 212. - Zizisicc)
2013. szept. 3. 08:29

Az iskolások és kísérőik viszont elég nagy tömeget alkotnak, nem lehet azt mondani, hogy csak kevesek igénye, ritka kivételtől eltekintve 8-ra mennek, és átlagosan nem utaznak többet egy óránál.

Az ilyen "korlátozások" maximum annyit takarnának, hogy akkor nem kapnának 100%-os kedvezményt.

212. Zizisicc (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2013. szept. 3. 08:14
Szerintem nagyon szomorú dolog lenne, ha bevezetnének ilyen korlátozásokat. És még egy ... ami a Te éledviteledben, a Te életkörülményeid között, időbeosztásod mellett logikus, praktikus, nem biztos, hogy mindenkinél ugyanolyan jól működne. Szóval maradj csak a saját életed beosztásánál.
2013. szept. 3. 07:57
summa,summarum,talán összetehetnénk a kezünket,hogy ezek a "végtermékek"egyedül is eljutnak a-ból,bé-be
210. Zizisicc (válaszként erre: 197. - Noarashi)
2013. szept. 3. 07:34
Akkor juttasd eszébe a barátnődnek, hogy nem tudhatja előre, hogy belőle majd aranyos idős néni, vagy "undok öregasszony" lesz.
209. mézesmadzag (válaszként erre: 200. - A0c1361e44)
2013. szept. 3. 07:27
Azt, azért tedd hozzá,hogy a Te városodban van ez így!Pl.ahol én lakom (második legnagyobb város)szerdától nagyüzem van a piacon.A szakrendelések fél8-8-kor kezdődnek.Vérvételre,lehet,hogy Te megteheted,hogy 10-re mész,de lehet,hogy a 89éves mamám már nem!
208. 273206364e (válaszként erre: 206. - D1d0eece08)
2013. szept. 3. 06:44
Ott a pont...
207. a0c1361e44 (válaszként erre: 206. - D1d0eece08)
2013. szept. 3. 06:19

Ha hiszed, ha nem, az idősekkel semmi gondom,de a gyerekes anyukákkal annál több. Mint írtam én őket is korlátoznám egy kicsit. A gyeses ne járkáljon csúcsidőben, babakocsival. Utazgasson nap közben.


Ha nekem jó a hét közben vett áru, akkor másnak miért nem jó? Kedden, szerdán és csütörtökön sokkal olcsóbb minden. Pl. paradicsomot ezeken a napokon 140 Ft-ért is lehet venni, de pénteken vagy szombaton ugyan ez a paradicsom már 250 Ft. Ugyan ez van a gyümölccsel is. Én ha tehetném, akkor sosem járnék szombaton vásárolni.


Kiforgatod a szavaimat. Na semmi baj!

Felőlem mindenki járjon korán vérvételre, akár 6-kor már oda lehet állni, hogy 100 alatti sorszámot kaphassanak, én nem megyek ilyen korán:)


Az utazás problémáit mi aktívak tudjuk igazán felmérni, amikor reggel fáradtan megyünk dolgozni és azt kell figyelnünk, hogy felszállt e egy idős ember vagy egy anyuka kisgyerekkel, akinek átadjam a helyemet. Nem, nem gond átadni, de ha kicsit később indulnának el a dolgukra, legyen az bármi, akkor mindenkinek kényelmesebb lenne. Persze vannak dolgok, amiket nem tud később elintézni valamiért, az egy más kérdés, de legtöbb esetben lehetne egy kicsit csúsztatni.


Nem rég voltam épp tanúja egy eseménynek, amikor a néni nem volt hajlandó leülni a sok üres hely egyikére sem, hanem mindenképp egy olyan helyet nézett ki magának, ahol ültek és nagy hanggal osztotta az ott ülőt. Persze nem minden idős ember ilyen, az én nagymamám 75 évesen sem ült le. Ha átadták neki a helyet, akkor közölte, hogy köszöni nem kell, mert tudja, hogy más is fáradt.

206. d1d0eece08 (válaszként erre: 200. - A0c1361e44)
2013. szept. 2. 21:45

Méghogy nem zavarnak az idősek???

Utalsz arra, hogy nem bántottál senkit, mert a gyűlölettől az idősek irányába, észre sem veszed, hogy közben igenis mennyire bántó minden szavad. Említed pl. nem kell 6-ra vérvételre menni. Szerintem senki nem találkozott még olyan időssel, aki a hajnali járaton csimpaszkodott, hiszen a vérvételi lehetőségek a rendelőkben 7-8 óra között zajlanak. Aki pedig súlyos , inzulinos cukorbeteg, az kénytelen korán menni, mert az étkezése az inzulin beadásával kezdődik, a vérvétel pedig éhgyomorra történik. Utánna pedig étkeznie kell. A másik. Hétvégi vásárlás.Még az idős is szeretne friss árúból készíteni ételt. Nem tolakodóak az idősek az ülőhelyért a járműveken, hiszen örülnek, ha felférnek.Nem lehet általánosítani az idősek megitélésében, az meg felháborító, hogy korlátoznád a kedvezményes utazás lehetőségét, Milyen jogon??? Hol van a tisztelet ????

205. 17aadc1082 (válaszként erre: 202. - Bd55e3f068)
2013. szept. 2. 21:00
még sosem láttam :)
204. a0c1361e44 (válaszként erre: 201. - 17aadc1082)
2013. szept. 2. 20:59
:))))))
2013. szept. 2. 20:53
De amúgy tisztára diszkriminatív a cím, mert csak a nénikre élezi ki, pedig a bácsik ugyanúgy csinálják :D
202. bd55e3f068 (válaszként erre: 201. - 17aadc1082)
2013. szept. 2. 20:52
Ez már klasszikus :D
2013. szept. 2. 20:51

most találtam, ide vág:


[link]

szóközt majd vegyétek ki.

200. a0c1361e44 (válaszként erre: 147. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 2. 20:40

Igen, lehet, hogy undorító, de sokak életét megkönnyítené, ha valóban bevezetnék, hogy csak akkor kedvezményes az utazás, ha az nem csúcsidőben történik és persze ez nem csak az idős emberekre vonatkozzon, hanem a kismamákra is. Tudom, hogy vannak esetek, amikor korán kell menni, pl. dokihoz időpontra, de ez nem minden napos, és akár a dokival lehet egyezkedni. Én is szoktam. Nem reggel 8-ra vagy napközbenre kérem az időpontot, hanem a legkésőbbire, pedig elengednének, de azt gondolom, hogy erre az időpontra másnak nagyobb szüksége van.

Vérvételre sem kell odamenni reggel 6-ra, én pl.9-fél 10 között megyek, mert ekkor már nem kell sokat várni, kb. 10 perc alatt kész vagyok és már mehetek is dolgozni.

Vásárlás: szombaton nem lehet moccanni a piacon, mert mindenki ekkor vásárol, az idősek is. Persze van, amit nem tud megvenni hét közben, mert van olyan árus, aki csak szombaton jön, de a legtöbb áru olcsóbb hét közben, ráadásul tök jó úgy vásárolni, hogy nincs tömeg. Én ha tehetem, akkor nem hétvégén vásárolok.

Nem az ülőhelyet sajnálom én pl., hanem logikusabb lenne, ha nem akkor utaznának, amikor mindenki megy dolgozni. Egyébként szó volt arról is, hogy a suli később kezdődne fél órával, szintén a közlekedés miatt.

Ja, nagydarab ellenőrtől én már védtem meg idős nőt, kaptam már el mozgólépcsőn idős férfit, aki gurult lefelé, megmentve az ő életét és idős néni életét is, akit elsodort volna. Kaptam már el gyereket, aki majd nem kisétált a villamos elé, stb.

Nem zavarnak az idősek, szívesen átadom a helyemet, felsegítem őket a járművekre,és mint írtam cirka 20 év múlva én is nyugdíjas leszek:)

Igen, ők építették fel újra az országot, sosem venném el az ő érdemüket és persze tudom, hogy kevés a nyugdíjuk, de...

Nem kell nekem esni, senkit nem bántottam, én még az anyósokat is megszoktam védeni:))))

199. megi04 (válaszként erre: 197. - Noarashi)
2013. szept. 2. 19:24

De ha belegondoldsz,ilyen fiatalokban is van...nem?

Nekem az a "kedvencem",mikor tizenévesek ülnek,bohóckódnak,és eszükben sincs észrevenni,hogy egy kismama,hordónyi hassal álldogál...Érdekes,az idősebbek,előbb megsajnálják..A huszonéves korosztály kibambul az ablakon...TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook