Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Buszos nénik fórum

Buszos nénik (beszélgetős fórum)

2013. szept. 2. 10:10
Én elég sokat buszozok, nagyobb távolságra. Szóval tapasztalatom van. Általában semmi gond az öregekkel. De, mindig akad olyan aki felhúzza a szekerét, a sofőr kedvesen kéri hogy azt tegyük be a csomagtartóba mert itt zavarja az utasokat. Hiszen hova máshova akarná tenni, mint a folyosóra. De nem, mert neki abban érték van. Most sofőr függő hogy engedi e a mamócának hogy a kocsikáját felvigye. Van aki igen, mert már sz.rik mindenre. Uátna egy élmény nézni, ahogy a köv utasok próbálják kikerülni, átrepülni a kocsikát. Ezek mindennapos életképek.
137. anda1986 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. szept. 2. 10:00

Soha nem okoztak számomra problémát az idősek. Tiszteltem őket, a buszon is átadtam a helyem...

Viszont néhány hete cukorterhelésre mentem, nagy pocival, fal fehérem az ájulás határán... a kis ablaknál ahol a papírokat kell leadni 1 nyugdíjas bácsi simán elém turakodott... A nénik 1 fokkal sem voltak különbek... Ott fogadtam meg, hogy soha egyiknek sem fogom átadni a helyem! nagyon rosszul esett!!

2013. szept. 2. 08:58
A varostol jo 30 km-nyire... reggel 6 ora utan indul egy busz 3-4 falucska, akarhany megallo... a kovetkezo csupan delben indul... maskent nem jut el az orvoshoz, a hivatalba, a bankba, az aruhazba, stb.
135. simple (válaszként erre: 134. - A0c1361e44)
2013. szept. 2. 08:51
Anno pont ezért vezették be a vizitdíjat is... ott éltek társadalmi életet a mamikák, ha kell ha nem ott voltak a rendelőben. De akkor ez még mindig így van. :)
2013. szept. 2. 08:36

Én értem a fórumindítót...

Pontosan ezért találták ki, hogy a 65 év felettiek utazása csúcsidőben nem lesz ingyenes, ugyan is egy tanuló és egy dolgozó ember is lehet fáradt, fájhat valamije, nem érezheti túl jól magát és mégis illik átadni a helyet az idősebbeknek, és valóban sok idős képes rázni a lábát, ha nem kapja meg a neki járó helyet, holott a fiatalabbak épp úgy, mármint ők megveszik a drága bérletet, jegyet.

Én ezt az intézkedést teljesen jogosnak tartanám.

Volt olyan, hogy este 1/2 6-ra értem oda dokihoz, mert csak munka után tudtam menni, és az asszisztens közölte, hogy már nem fogadnak, mert sokan vannak előttem. Körül néztem és láttam, hogy csupa nyugdíjas dekkol a váróba, így közöltem az asszisztenssel, hogy akkor küldjön haza egy nyugdíjas nénit, mert én csak ilyenkor tutok ideérni, ő pedig tud jönni előbb, akár délelőtt is.

Én nagyon szeretem az idős embereket, sőt egyre jobban, mert szép lassan közelítem az ő korukat, és megbeszéltük a barátnőmmel, hogy nyugdíjas korunkban veszünk kerekes szatyrot, amivel természetesen csak csúcsidőben fogunk közlekedni. Ezt a táskát telerakjuk kővel vagy valami jó nehéz cuccal és természetesen BKV-ni fogunk, még pedig úgy, hogy lassan megközelítjük a járművet, valakivel felvitetjük a kerekes szatyrunkat, majd futva megközelítünk egy olyan helyet, ahol tutira ül valaki és addig nézzük, amíg át nem adja nekünk a helyét. Természetesen a fútóművelet alatt, a kerekes szatyrunkat mindenki lábán igyenkszünk majd áthúzni....

Sokszor eszembe jut, hogy az idős emberek is ezért csinálhatják, amit csinálnak, mint amiért mi akarjuk ezt csinálni?

133. patapucs (válaszként erre: 129. - 72497ec515)
2013. szept. 2. 07:55

Hát, nem tudom...

A fiam (és minden haverja) állandóan hőzöng, morog, stb mint sok más kamasz, de egyszer sem szídták az időseket.

A büdöseket, a nagy hangúakat, a láb dobolósokat, a fröcsögve rágózóakat, stb igen. Vhogy természetes nekik, hogy az öregek is utaznak akkor amikor ők is.

Szerintem ebből a felnőttek nagyobb gondot csinálnak mint az érintettek.

132. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. szept. 2. 07:40
kit szidjunk?
131. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. szept. 2. 07:08
Jaja, ezek ilyenek, direkt kicsesznek mindenkivel. És képzeld! Nem csak suliidőben kelnek korán, hanem mindig! Mert pl némelyik nem tud aludni, mert fáj már neki ez az. Meg talán azért is ilyen szemetek, hogy direkt foglalják a helyet, mert piacra mennek, és az általában korán reggel a legjobb. Netán orvoshoz? Nem tudom, sosem voltam még idős, de remélem, mire oda jutok, már lesz egy autóm, hogy azzal járjak, hogy ne foglaljam a helyet. Lehet, hogy inkább főbe is lövöm magam, ha elérek egy bizonyos kort. Akkor senki elől nem fogom majd a helyet foglalni. :D
130. 72497ec515 (válaszként erre: 125. - Cucicsillag)
2013. szept. 2. 01:32
Olvass már vissza azt nem akartam írni de a telefon külön életet èl! Amúgy te neked fogalmad sincs róla milyen ember vagyok is valójában!
129. 72497ec515 (válaszként erre: 121. - 2104cc91e8)
2013. szept. 2. 01:24
Nem rólam van szó hanem a diákokról!!!!!!
128. t.Ili
2013. szept. 2. 00:36

Ismerek olyan bácsit, (akinek amúgy kemény agyvérzése volt pár éve,de egész jól felépült belőle, csak a beszédje fura még kicsit, és a lábát is húzza )de minden áldott reggel felül a fél 6-os távolsági gyorsjáratra,hogy a pesti metróujságot a lépcsőházukba még nyolc előtt bedobja a postaládákba.Csak 85 km, és ő úgyis korán kelő... meg amúgy is ingyen utazik....

Délután megjárta ugyanezt az utat, az estihírlapért, de abból csak egyet vett, mert drága! Saját maga mesélte nekem, amikor egy hajnali járaton mellé ültem........Persze,egy csomóan álltak a buszon....


Ismertem olyan bácsit, (már meghalt)akitől ugyan a faluban a kisbolt csak 200 méterre volt, de ő mégis busszal járt a városba, minden nap a reggeli joghurtjáért, mert a buszmegálló csak 50 méterre volt és a városban is nagyon közel az ÁBC,ahol már órát igazítottak hozzá!

Nem az volt a baj,h. a 10 km-es úton helyet követelt magának, hanem,h. nagyon büdi volt, és nem tudták eléggé kikerülni :(

Ismerek egy csomó nénit.... akik azért utaznak 100 km-t,hogy a pesti ingyenes maszírozó ágyat naponta kihasználják.....Ja,hogy az ingyenes utazást is???? mért ne?

Kérdeztem, hová szalad Marinéni? -Hát Pestre!Masszíroztatni!

127. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2013. szept. 2. 00:10
Lajk!
126. Kamillka (válaszként erre: 113. - Inta)
2013. szept. 2. 00:09
Ez ketsegtelen. nem kell nyugdijasnak lenni, h zavarjunk masokat. Viszont a reggeli csucsban a piacok vonalan kozlekedo jaratokon/megallokban ez letezo jelenseg es foleg erre a korosztalyra igaz. Emlithetnek mast is, de nem arrol indult a forum, szoval hiaba is jonnek a mar reggel izadtsagszaguan villamosozo munkaba igyekvokkel:D
2013. szept. 2. 00:09

Aki a "vegtermeket" irta ;remelem ra is has.kepp fognak tekinteni X ido multan es jujj, de jo lesz visszaemlekzni :))

Masreszt vegigolvasva Enissa-val ertek egyet, a foruminditot meg inkabb sajnalom, hgy ez megzavarja a napi nyugalmat, eleg sekelyes jellemre vall.

124. inta
2013. szept. 2. 00:07
De tényleg jó éjt. Időseknek, fiataloknak, középkorúaknak, várandósoknak ;)
123. timycat (válaszként erre: 118. - Inta)
2013. szept. 2. 00:07

valamikor az elején még írtam, hogy persze vannak kivételek... csak aztán nem tűztem minden hsz-om mögé.


Amúgy én tipikusan az az ember vagyok aki igyekszik pont úgy lavírozni, hogy senkinek se okozzon kellemetlenséget/plusz terhet mindezt azért úgy hogy magamat is figyelembe veszem. Pl én rendszeresen fél órával korábban bent vagyok az irodában pedig vagy bicajjal vagy autóval közlekedem, de ezzel sem növelem a dugót, meg a magam mérgét, de én magamnak dolgozom és ezt nem várom el a titkáromtól, hisz én neki 8 órát fizetek, nem 8,5 felet; na jó óra lecsúsztatásra többnyire rá lehet venni, de csak mert jóarc főni vagyok csak tudom, hogy ritka az ilyen :S

122. inta (válaszként erre: 119. - 72497ec515)
2013. szept. 2. 00:06

Akkor most nem ajánlom a fórumot, ahol valaki azt taglalta, hogy miért várják el/fogadják el a várandós nők más ülőhelyét, mikor a saját döntésük volt a terhesség, viseljék következményeit :D.


Na, bocs, off volt, de valahogy mégis idevágónak éreztem, az a hozzászóló is hasonló érzéseket keltett bennem, mint itt némelyik hozzászólás :).

121. 2104cc91e8 (válaszként erre: 83. - 72497ec515)
2013. szept. 2. 00:06
Neeem, az a megoldás, hogy TE kezdd délelőtt 11-kor az életed és akkor simán, kényelmesen közlekedhetsz mindenhová :))
120. inta
2013. szept. 2. 00:04
Na, fáradok. Jó éjszakát mindenkinek.
119. 72497ec515 (válaszként erre: 118. - Inta)
2013. szept. 2. 00:04
Én azért írtam akinek nem inga.. Szeretem az időseket hidd el ,ők voltak az egyetlenek mikor 40 hetes várandós voltam ülőhellyel kínáltak...
118. inta (válaszként erre: 115. - Timycat)
2013. szept. 2. 00:01

Köszi a mentséget :).


A pihenésre írtad, igen. Én meg arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy épp megengedheti magának.


Valakinek egyszer írtam korábban: biztos, hogy van olyan, aki megtehetné, hogy kényelmesebbé teszi mások életét, és nem kerülne neki semmibe. De egyáltalán nem mindenki, viszont nekem úgy tűnik, mindenkit egy kalap alá sorolunk itt az unatkozó, rosszindulatú emberrel, aki viszont sajnos korfüggetlenül jelen van.

117. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 112. - 72497ec515)
2013. szept. 2. 00:00

Ha nem ismételed el másodszor és harmadszor, akkor is tudom.


Mindenkinek szép éjszakát!

Reggel, ha felébredünk, a nap szerencsére egyformán fog sütni mindenkire, egy adott helyen.

116. inta (válaszként erre: 111. - 72497ec515)
2013. szept. 1. 23:59
Igazad van, elnézést, timycat, nem te úristeneztél, én néztem be. Így csak a válaszom fele szól neked.
115. timycat (válaszként erre: 109. - Inta)
2013. szept. 1. 23:59

mentség, hogy késő van


az úristenezés nem én voltam


"idős ember ne menjen a reggeli csúcsforgalomban ki, "hisz idős, ugyebár"" ezt meg a pihenésre írtam


és nem a jogosságát kérdőjeleztem meg, hanem az ésszerűséget, amivel magának is nehézséget okoz, hisz vállalja a heringezést miközben még idegesíti is magát és botránkozik a mai rohanó világon

no mindegy

114. 72497ec515 (válaszként erre: 109. - Inta)
2013. szept. 1. 23:58
Én erre írtam : "fölösleges söpredéke a világnak," azt hogy úristen .Olvass vissza és értelmezz..
113. inta (válaszként erre: 104. - Kamillka)
2013. szept. 1. 23:57
Ez így van, vannak zavaró elemek is. De nem azért, mert idős, hanem mert ilyen ember. Bármelyik korosztályt említhetnéd.
112. 72497ec515 (válaszként erre: 110. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 1. 23:56
:) Azt gondolsz amit akarsz kedves Enissa :)
111. 72497ec515 (válaszként erre: 109. - Inta)
2013. szept. 1. 23:55
Ezt én írtam na de mindegy :)
110. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 108. - 72497ec515)
2013. szept. 1. 23:54
Igen. :) Ki hogy él, úgy ítél :)
109. inta (válaszként erre: 101. - Timycat)
2013. szept. 1. 23:54

Semmi következtetésről nincs itt szó, amit én leírtam, az az, hogy mik nem az idősek, erre te úristenezel, hogy ezt ki írta.

Ami meg pláne nem következtetés, hanem többször is sikerült már leírni, hogy az idős ember ne menjen a reggeli csúcsforgalomban ki, "hisz idős, ugyebár", ráér otthon kivárni, amíg a nem idősek dolgozni mennek.

Hogy ez mit sugall, na ezt nem írom le, mert azon úristenezhetnél.


Amit leírok az az, hogy pontosan ugyanannyi joga van ott lenni fél 8-kor egy buszon, mint neked, nekem vagy bárki másnak, és én még azt az erkölcsi kérdést sem engedném meg magamnak, hogy SOS dolga van-e, mert ha nincs, akkor is mehet akár várost nézni is.

Ráadásul van, akinek a bevásárlás az SOS, ami nem várhat egy órát, és nem feltétlenül önös célok miatt, ahogy már egyszer lejjebb írtam példának, és hát esetleg még más dolga is lehet az istenadtának.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook