Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Burkolónak normálisan meg lehet tanulni 2 év alatt, havi 2-4x1 nap gyakorlattal? fórum

Burkolónak normálisan meg lehet tanulni 2 év alatt, havi 2-4x1 nap gyakorlattal? (beszélgetős fórum)


2018. dec. 6. 14:39

Nem nekem nincs 1 éves tapasztalatom.

A kérdés kíváncsiságból ered. Írhattam volna a villanyszerelőt is, mert az is tetszett, de akikkel beszéltem az alapján az derült ki, hogy képzés után sok évig kell dolgozni mire önálló munkákba lehet fogni.


Biztos másnak is eszébe jutott, h mennyi gyakorlat kell egy jó burkolónak, hány év lehet kitanulni, suli után egyből lehet-e önállóan jól doglozni.

Nekem van ismerősöm aki főállása mellett csinál esti okj-t és ha meglesz akkor se akarja otthagyni a jelenlegi munkáját, hanem mellette maszekolgatni. Ez se egyedi elképzelés.


Videók alapján a burkolás egyszerűnek tűnik.

Viszont egy fürdőszoba megcsinálásánál elég sok minden van, vízszigeteléstől kezdve, káb berakásig.


Én kizártnak tartom, hogy 2 év alatt úgy, hogy évente 10 hónap van gyakoralt heti 1 nappal úgy megtanuljam a szakmát, hogy utána ha hírdessem magam és ha hívnak akkor megcsinálok egy fürdőt vagy konyhát vagy erkélyt normálisan.

Az összesen 80 nap gyakoralt 2 év alatt. Én ha elmennék még annyi se lenne, 60 nap talán.


De lehet rosszul látom, ezért is írtam ki.

Mert esetleg aki jobban ért hozzá, azt is mondhatja, hogy 60-80 nap simán elég rá, h megtanuljon az ember szépen csempét rakni minden féle kötésben, szépen aljzatot kiegyenlíteni, vízszigetelni, meg még sok olyan dolgot amiről nem is tudok jelenelg, hogy munkafolyamat része.


Franc tudja mennyi idő megtanulni, hogy kell egy régi fürdőszobát teljesen újra burkolni szépen vagy egy konyhát.

Lehet az a 60-80 nap semmire se elég.

7. apeeng (válaszként erre: 1. - Logic2)
2018. dec. 6. 09:10

ez a kérdés simán át lett emelve a régi topikból. a helyzet semmit nem változott(sem a kérdezőnél, sem a válaszokban)


a (hideg)burkolás nem könnyű és egyszerű feladat, főleg, ha örök garanciát vállalnál a munkádra. Mindkét fürdőszobánkat nagy gyakorlatú, -bár viszonylag fiatal-burkoló burkolta komplett. Búcsúzáskor még megjegyezte mindkettő, hogy a munkájára örök garanciát vállal. Nos el is hiszem, mert gyönyörű, és hibamentes munkát végztek. az egyik fürdőt 20 éve, a másik fürdőt-WC-t 10 éve burkolta a mester.


Nos ilyen felkészültséggel, szerszámkészlettel kétlem, hogy hogy felvennéd a versenyt ezzel a szerény tanfolyami végzettséggel.


Itt a szomszédban egy burkoló 12 lakást, + lházat burkolt. Álomszép munkát végzett álomszép kerámiával. Az egész házhoz ő hordta be/fel az anyagot, ami több mázsa volt naponta. Ezt is figyelembe kell venni, bármilyen kis munkát is vállalnál.


szerintem nézz más munka után.

6. globus (válaszként erre: 5. - Gabbbicica)
2018. dec. 6. 09:02
Ő azt mondta, hogy ő nem akar a szakmában dolgozni, afféle hobbiként tanulná.
5. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. dec. 6. 08:59

A másik fórumban már tudott burkolni önképző módon, de volt főállása, és azért akarta a tanfolyamot, hogy havi 1 panelfürdőt leburkoljon egy hétvége alatt.....


de gyanús az egybeesés :)


Hogy a topikindítóra is válaszoljak:


én személy szerint nem fizetnék ki több százezret egy olyan burkolónak, aki éppcsak kijött az OKJ-s tanfolyamról. Megveszem a baromi drága csempét, járólapot, és mit csinálok vele, ha nem olyan lesz, mint szeretném, mert a burkolónak nincs gyakorlata még? Kifizeted, ha mondjuk rosszul vágod a járólap jelentős részét a gyakorlatlanságod miatt?


Nem véletlenül volt régen, és még van ma is, hogy tanulóként éveket töltöttek a fodrászok, burkolók, asztalosok egy tapasztalt szakember mellett.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Logic2)
2018. dec. 6. 08:32
Megkeressem azt a fórumot, ahol ezt a kérdés (már regisztrációval) már fel lett téve?
3. unom (válaszként erre: 1. - Logic2)
2018. dec. 6. 06:38

Én nem bíznék meg olyan embert, akinek csak ennyi gyakorlata van.

Havi 2-3 nap semmire nem elég.

2018. dec. 6. 02:00
Ha akarja, szorgalmas és csinálja meg lehet tanulni szerintem. Aztán minden egyes munkával tapasztaltabb lesz.
2018. dec. 6. 00:42

Nézegettem az ingyenes felnőttoktatási képzéseket és volt egy pár ami tetszett.

A burkolón elgondolkodtam. Ezen a gyakorlat havi 4 nap volna (heti 1), de nekem az időmbe változóan férne bele, így átlag inkább havi 2-3 nap.


Heti 1 délután elmélet.


Ennyi gyakorlattal, ha nincs előzetes építőipari tapasztalat meg lehet tanulni burkolni?

Komolyan kérdem.


Olyan szinten , hogy egyedül egy fürdőszobát meg tudjon csinálni vagy egy konyhát leburkolni egyedül vagy egy nagyobb felületet letérkövezni.


Ha ez kevés, akkor mennyi idő kellhet még a két év havi 2-3 nap után.


Úgy értem, hogy utána kell még teljes munkaidőben dolgozni burkoló mellett mondjuk pár hónapot vagy fél évet vagy 1 évet?


Ki mit gondol mennyire lehet megtanulni ennyi gyakorlattal?

Mennyi idő kell még utána, h önállóan, normális tudjon dolgozni valaki?


Tudom, h egyén függő is, de mondjuk egy átlagos, nem béna de tapasztalatlan emberről beszélve.


Mindenféle elképzelés érdekel ezzel kapcsolatban, mivel én is csak elgondolkoztam rajta.


Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook