Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin és Norprolac. Melyik jobb? Mik a tapasztalataitok? fórum

Bromocriptin és Norprolac. Melyik jobb? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


2022. jan. 13. 16:44
Sziasztok! Rég volt már az utolsó bejegyzés, de hátha valaki olvassa és tudja a választ. Alacsony prolaktin szint okozhat teherbeesési nehézséget?
7. __Hope__ (válaszként erre: 6. - PoMoViAn)
2019. máj. 14. 11:53

Ezek szerint napi 3 tablettát szedsz. A Norprolacot akkor kíméletesebbnek érzed? Mióta váltottál? Nem lehetséges, hogy még idő kell, hogy a szívritmus zavar megoldódjon? Nekem szerencsére semmi tünetem nincs, mióta újra szedek Bromot, de úgy sejtem nagy köze lehet a mennyiséghez, tekintve, hogy nekem csak napi 0,5 szem az előírt adagom...


Bátor vagy, hogy az államvizsga mellé "vállaltad" a babaprojektet, de ha jól számolom, akkor a vizsgáid kb. 1 max. 2 hónapon belül lezáródnak, akkor biztos fellélegzik majd tested, lelked, talán csak ezt kell kivárnotok! ;) Igaz, én már 9 éve, hogy államvizsgáztam, de még mindig emlékszem arra a megkönnyebbülésre, amit utána éreztem! :)

6. PoMoViAn (válaszként erre: 5. - __Hope__)
2019. máj. 13. 18:58

Szia Hope!

Az 50 ng az napi 2 tabletta volt. Már ugyanennyinél tartok a Norprolac-kal, ma fogok emelni 75 ng-ra. Azt tapasztalom, hogy nem vagyok annyira lefáradva, savtúltengésem sincs, és nem émelygek. Viszont a szívritmus zavarom se múlt el, ezzel fel fogom keresni a háziorvosom és kérek tőle javaslatot. Kamrai extrasystolém van, ez már korábban is kibukott nálam, Anyukámnak is van, valószínűleg genetikai.


Hát most nálam a stressz forrása leginkább a tanulmányaim zárása. Tovább nehezíti a helyzetem, hogy ezen múlik a munkahelyemen a határozatlan idejű szerződés megszerzése. De jártam már MBSR tréningen is, ott tanultam légzés technikákat és mindennapi meditációs technikákat is a stressz lecsökkentésére, ami jó is, csak mostanság nagyon nem erre koncentrálok. Legyek túl az államvizsgán és Isten az Atyám, megvilágosodok :))

Egyébként sajnos szorongós típus vagyok, tavaly még pánikos voltam egy családi perpatvar miatt. :(((

5. __Hope__ (válaszként erre: 4. - PoMoViAn)
2019. máj. 13. 09:37

Húúú, ez nem hangzik túl jól, hogy a Bromotól lett szívritmus zavarod... Az 50ng az napi hány tablettát jelent? Stimuláció lombik miatt volt nálad? Ti is babócát szeretnétek?

Egyébként az elmúlt fél évben nagyon sok prolaktinnal kapcsolatos fórumot olvastam végig, és elég sokan dicsérték a Norprolacot, leginkább azért, mert kevesebb a mellékhatása. Amúgy ha az orvos szerint krónikus stressz okozza nálad a hiperprolaktinémiát, akkor nem merült fel, hogy a stresszt, illetve a stressz forrását hogyan lehetne csökkenteni az életedben? Vagy ebben zsákutcába jutottatok?

4. PoMoViAn (válaszként erre: 3. - __Hope__)
2019. máj. 9. 15:38

Szia Hope! Nincs mikroadenomám az agyalapi mirigyben, a stimmulációs vérvételem pozitív lett Cerucallal, így nálam krónikus stressz okozta hiperprolaktinimiám van. 400 körüli értékre ment fel decemberben, a mostani 251 volt, stimmuláltan 4000.


A szívritmus zavarom azután jött ki, hogy 50ng-ra emelkedett a Bromo adagom. Az orvosom azt mondta, hogy ezesetben nem szerencsés szednem, mert tovább kellene emelnem 75 ng-ra, így cseréljük le Norprolacra.

3. __Hope__ (válaszként erre: 1. - PoMoViAn)
2019. máj. 9. 11:25

Szia!


Én nemrég kezdtem újra a Bromocriptint, előtte is ezt szedtem, akkor egy hónap után volt újabb vérvétel, addigra már az alsó-középső tartományba le is vitte a prolaktin szintemet. Akkor párszor bedugult az orrom tőle, illetve talán 1-2 alkalommal volt hányingerem, de nekem személy szerint szinte semmi tünetem nem volt.

Akkor abbahagyatták velem, most újra kellett kezdenem a Bromot, így másodjára gyakorlatilag semmi mellékhatást nem tapasztaltam, talán picit nagyobb az alvásigényem, de az a munka miatt is lehet.

Nálad megállapították, hogy mitől magas a prolaktin szinted? Mennyire emelkedett, mennyi gyógyszert kell szedned? Ugye nem a Bromotól lett szívritmuszavarod...?

2. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - PoMoViAn)
2019. máj. 8. 23:19
Norprolactól lassabban ment le a prolaktin szintem, de kevesebb volt a mellékhatása, pl. hányinger, fejfájás.
2019. máj. 8. 23:16
Most váltok Bromocriptinről Norprolacra szívritmus zavar miatt. Kinek melyik gyógyszer vált be jobban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook